עזרה בבקשה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

askyou12
יצירת קשר:

עזרה בבקשה

הודעהעל ידי askyou12 » 23 יוני 2013 14:50

שלום לכולם.
אני בן 19, לא התגייסתי לצבא ואני לא עובד. (לא רוצה שירות לאומי או איך שלא קוראים לזה.....).
רציתי לשאול האם מגיע לי משהו מלשכת אבטלה? ההורים שלי לא ממש יכולים להמשיך לפרנס אותי.....
(אולי מגיע לי כסף או לימודים או משהו?)
תודה רבה.
אורח

Re: עזרה בבקשה

הודעהעל ידי אורח » 23 יוני 2013 15:08

askyou12 כתב:שלום לכולם.
אני בן 19, לא התגייסתי לצבא ואני לא עובד. (לא רוצה שירות לאומי או איך שלא קוראים לזה.....).
רציתי לשאול האם מגיע לי משהו מלשכת אבטלה? ההורים שלי לא ממש יכולים להמשיך לפרנס אותי.....
תודה רבה.

היי,

שאלות טובות.

כמה זמן שירתת? קיבלת כבר מענק ופקדון? אם שירתת פחות משנה - אני חושב שאתה לא זכאי לדמי אבטלה (וגם אם כן - מדובר בגרושים, פחות ממאה שקלים, אבל מבררים את זה עם היחידה להכוונת חיילים משוחררים והביטוח הלאומי).

אם הבעייה היא ברמה של פרנסה אז כנראה שהתשובה היא עבודה. אם כי אני מנסיון יודע שזה לא פשוט למצוא עבודה, במיוחד אם יש קשיים מעבר. אתה זכאי למענק עבודה מעודפת למשל.

עד כאן ברמה של הכסף. עכשיו ברמה של הלימודים. לצערי, בכל הנוגע ללימודים אקדמיים וכל מיני מלגות והלוואות שהקרן מספקת - אתה לא זכאי. יש לימודים טכנולוגיים (הנדסאים, טכנאים) שאולי אתה זכאי להם אם שוחררת מסיבה בריאותית (גם אם שירתת פחות מ3 שנים) - כי לשון החוק היא לא ממש ברורה - ואת זה בודקים מול המכללה הטכנולוגית שקרוב למקום מגורייך ו\או היחידה להכוונה.

כמובן שכל מה שכתבתי לא תקף אם שוחררת כמלש"ב.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 יוני 2013 15:14

תודה רבה.

שכחתי עוד משהו...
ניסית לפנות ללשכת התעסוקה? יש להם כל מיני קורסים לחסרי מקצוע. אולי אתה מתאים מבחינת הקריטריונים.
askyou12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי askyou12 » 23 יוני 2013 15:34

אורח כתב:
תודה רבה.

שכחתי עוד משהו...
ניסית לפנות ללשכת התעסוקה? יש להם כל מיני קורסים לחסרי מקצוע. אולי אתה מתאים מבחינת הקריטריונים.

שלום ותודה על התשובות ועל ההתייחסות.
לא התגייסתי בכלל. שוחררתי עוד כמלש"ב על סעיף נפשי.
חשבתי אולי המדינה תיתן משהו. יש קושי למצוא עבודה.... עכשיו הודיעו לי שאפילו את המבחן במקדונלדס במחשב לא עברתי..
תודה רבה לך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 יוני 2013 15:48

askyou12 כתב:
אורח כתב:
תודה רבה.

שכחתי עוד משהו...

שלום ותודה על התשובות ועל ההתייחסות.
לא התגייסתי בכלל. שוחררתי עוד כמלש"ב על סעיף נפשי.
חשבתי אולי המדינה תיתן משהו. יש קושי למצוא עבודה.... עכשיו הודיעו לי שאפילו את המבחן במקדונלדס במחשב לא עברתי..
תודה רבה לך.

טוב המדינה נותנת למי שצריך ולא מסוגל מבחינה בריאותית לדאוג לעצמו, אני לא רואה מה האינטרס של המדינה לעזור לאנשים שלא התגייסו - אפילו לחיילים המדינה נותנת משכורת של 300 ומשהו שקל...

כמו שאמרתי, במצב שלך אתה לא זכאי לאף אחת מההטבות... גם לא לדמי אבטלה...

אפשר לשאול באיזה איזור אתה גר (צפון,דרום,מרכז)? אתה מתכוון למבחן אמינות?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 יוני 2013 01:07

תודה רבה.

לפני כ-6 שנים אפשר היה לחתום אבטלה ולקבל 70 יום אחרי שחרור מהצבא, אבל שינו את החוק מזמן ועכשיו צריך לעבוד בשביל זה חצי שנה לחייל משוחרר (חייל משוחרר נחשב לשנתיים אחרי השחרור) ומי שלא חייל משוחרר חייב לעבוד שנה כדי להיות זכאי לדמי אבטלה.

אתה יכול לשלוח טפסים לביטוח לאומי ובו בזמן ללכת לחתום בלשכה ולקבל דמי "הבטחת הכנסה" שזה כ-1300 בחודש, הם ישלחו אותך לעבודות ואסור לך לסרב אחרת לא תקבל כסף במשך כמה חודשים - אבל אם אתה הולך לראיון עבודה ולא מקבלים אותך אתה יכול להמשיך לחתום וכן לקבל כסף...... התהליך די פשוט אבל קח בחשבון שישלחו אותך לעבודות מחורבנות.

אל תקשיב לכל הטמבלים פה שאין להם מושג באבטלה או בשום דבר אבל בכל זאת הם מתעקשים לענות לכולם ולהראות כמה הם מפגרים... תחסוך כסף תמצא עבודה או משהו ולך ללמוד.... שיהיה לך יתרון על כל הפראיירים שטוחנים בשביל 300 בחודש והשפלות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 יוני 2013 08:57

אורח כתב:
תודה רבה.

לפני כ-6 שנים אפשר היה לחתום אבטלה ולקבל 70 יום אחרי שחרור מהצבא, אבל שינו את החוק מזמן ועכשיו צריך לעבוד בשביל זה חצי שנה לחייל משוחרר (חייל משוחרר נחשב לשנתיים אחרי השחרור) ומי שלא חייל משוחרר חייב לעבוד שנה כדי להיות זכאי לדמי אבטלה.

אתה יכול לשלוח טפסים לביטוח לאומי ובו בזמן ללכת לחתום בלשכה ולקבל דמי "הבטחת הכנסה" שזה כ-1300 בחודש, הם ישלחו אותך לעבודות ואסור לך לסרב אחרת לא תקבל כסף במשך כמה חודשים - אבל אם אתה הולך לראיון עבודה ולא מקבלים אותך אתה יכול להמשיך לחתום וכן לקבל כסף...... התהליך די פשוט אבל קח בחשבון שישלחו אותך לעבודות מחורבנות.

אל תקשיב לכל הטמבלים פה שאין להם מושג באבטלה או בשום דבר אבל בכל זאת הם מתעקשים לענות לכולם ולהראות כמה הם מפגרים... תחסוך כסף תמצא עבודה או משהו ולך ללמוד.... שיהיה לך יתרון על כל הפראיירים שטוחנים בשביל 300 בחודש והשפלות.

נו זה בדיוק מה שאמרתי, שהוא לא זכאי לאבטלה. ואתה יודע כמה אבטלה קיבל החייל? משהו כמו 103 שקל (כי זה תלוי משכורת). אי אפשר היה לחיות מזה.

בנוגע ל"הבטחת הכנסה" - את זה מבררים מול הביטוח הלאומי. אני לפי התנאים הכתובים באתר שלהם, בכלל לא הבנתי שהוא זכאי. הוא כן חייב לצאת לעבוד, בלי שום קשר, אם הוא רוצה לכלכל את עצמו.

התנאי הראשון שנתקלתי בו "תהיה זכאי לקצבה, אם מלאו לך 20 שנה. בנסיבות מיוחדות, כגון מחלה, הריון, גמילה מסמים ואלכוהול, לימודים באולפן, השתתפות בתכניות שיקומיות מאושרות - תוכל להיות זכאי לקצבה, גם אם מלאו לך 18 שנים. הורה לילד שבהחזקתו וכן קטין שהוא יתום או נטוש - זכאים לקצבה בכל גיל."

כך שאתה חכמולוג גדול, אבל לקרוא אתה לא יודע. פותח האשכול הוא בכלל בן 19.

בטח שיש לי מושג כלשהו באבטלה, היות ואני בעצמי שוחררתי השנה ורציתי לברר אם אני זכאי למשהו. הדבר היחיד שהייתי זכאי לו (מעבר למענק ולפקדון) זה מענק עבודה מועדפת, ואולי אולי מלגה ללימודים טכנולוגיים. כך שמפגר אני לא, ואני לא מתעקש לענות לכולם, אני רק מנסה לעזור, שזה יותר ממה שאתה עושה.

"תחסוך כסף תמצא עבודה או משהו ולך ללמוד" - הוא מסביר לך שהוא נתקל בקשיים, בני אדם הם לא רובוטים ולאדם חסר השכלה לא קל למצוא עבודה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 יוני 2013 21:01

זה משעשע, כי התקיפה האישית אומרת רק דבר אחד: אין לך טיעוני נגד רציניים, אז אתה מסתתר מאחוריי קללות(שאני מרשה לעצמי להתעלם מהן כי הן לא באמת מועילות לדיון, למרות שהצלחת להעביר את המסר שלך בצורה מרתקת).

2500 בחודש לא מקבלים גם לא כל המבוגרים שעבדו שנמצאים בתקופת אבטלה. חיילים משוחררים קיבלו 103 שקלים או יותר בהתאם למשכורת הצבאית. כל אבטלה מחושבת לפי כל מיני פרמטרים, כך שאין סכום מסוים שכולם היו מקבלים, אלא זה מחושב בין היתר לפי המשכורת. ברור שקצין קיבל יותר, לדוגמא, אבל עדיין לא 2500. וחוץ מזה, גם אם הם היו מקבלים 2500 שקלים (והם לא)- לכל היותר זה מעניין מבחינה היסטורית, איך זה רלוונטי לאשכול הזה? זה כבר לא קורה היום, אז כל התגובות שלך הן לא רלוונטיות.

גם אם הוא יהיה בן 20 תוך חודש (מה שמן הסתם היה מציין) - הוא לא זכאי לאבטלה, הוא אפילו לא חייל משוחרר.

זה ששוחרתי השנה וניסיתי לבדוק עם כל הגורמים שהזכרתי מה מגיע לי, כנראה אומר שיש לי מושג מה מגיע לחייל משוחרר, ועל אחת כמה וכמה מה מגיע או לא מגיע למי שלא שירת אפילו יום אחד.

מי אמר שהקושי שלו מסתכם רק בהשכלה? והאם אתה מודע בכלל שיש גם אוכלוסייה שלא מתפקדת ולא עובדת והיא נתמכת על ידי המדינה?

בדרך כלל אני משתדל להתעלם מטרולים, אבל הפעם אני מגיב כדי שפותח האשכול חלילה לא יתבלבל.

נ.ב הם*

נ.ב.ב אם הייתי מתעניין בנושא הזה, ואני לא, הייתי מבקש ממך הוכחה לכך שחיילים היו מקבלים 2500 באבטלה אחריי השחרור, אבל זה לא קשור לדיון, אז אל תטרח.. זה לא נראה לי הגיוני ששלוש שנים המדינה משלמת 300 בחודש לחייל, ואז פתאום הוא מקבל במשך תקופה כמעט פי 10 כל חודש.
Daeva
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Daeva » 24 יוני 2013 22:51

יש לי שאלה, אני כרגע מלש"ב ואני גם מתכוון להשתחרר על 21 נפשי, אני מתכוון ללמוד אחרי השיחרור שלי ורציתי לדעת אם אני אוכל לקבל מלגה ללימודים?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 יוני 2013 07:23

Daeva כתב:יש לי שאלה, אני כרגע מלש"ב ואני גם מתכוון להשתחרר על 21 נפשי, אני מתכוון ללמוד אחרי השיחרור שלי ורציתי לדעת אם אני אוכל לקבל מלגה ללימודים?

מהצבא ומהיחידה להכוונת חיילים משוחררים? בוודאי שלא. למה שתקבל מלגה כלשהי אם לא שירתת אפילו יום אחד? זה לא הגיוני.

מלגות אחרות מהאוניברסיטה ומכל מיני קרנות ותכניות אחרות, כן, אם אתה עומד בקריטריונים שלהם (כרגע לפחות זה המצב) - אז לא יכולים להפלות בין אנשים ששירתו לאנשים שלא שירתו.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 25 יוני 2013 07:40

יש כל מני תוכניות למלגות שכמה מהן משונות. אחת המשונות היא לגדל כלב הנחייה במשך שנה. יש מלגות שאפשר להשיג דרך התנדבות בישובים במצב עגום, כך שלמעשה יש לך מספיק מה לעשות רק צריך לבדוק קצת את העניין.

אה, אגב, אזרח; זכור לי מקרובת משפחה שלי לאחר שהשתחררה מהצבא שכן אפשר לקבל דמי אבטלה גבוהים בסוף השירות. אני לא בטוח כמה, אך היא ציינה שזה כל כך הרבה / מספיק בשביל לחסוך שאפשר לדלג על עבודה למשך כמה חודשים טובים בסוף השירות. אני מניח שזה משהו שכל מי ששירת זמן מסויים שווה לו לבדוק, כמה דמי אבטלה מגיע לו ולכמה זמן.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 יוני 2013 07:56

Solus כתב:יש כל מני תוכניות למלגות שכמה מהן משונות. אחת המשונות היא לגדל כלב הנחייה במשך שנה. יש מלגות שאפשר להשיג דרך התנדבות בישובים במצב עגום, כך שלמעשה יש לך מספיק מה לעשות רק צריך לבדוק קצת את העניין.

אה, אגב, אזרח; זכור לי מקרובת משפחה שלי לאחר שהשתחררה מהצבא שכן אפשר לקבל דמי אבטלה גבוהים בסוף השירות. אני לא בטוח כמה, אך היא ציינה שזה כל כך הרבה / מספיק בשביל לחסוך שאפשר לדלג על עבודה למשך כמה חודשים טובים בסוף השירות. אני מניח שזה משהו שכל מי ששירת זמן מסויים שווה לו לבדוק, כמה דמי אבטלה מגיע לו ולכמה זמן.

ובדיקת העניין צריכה לעשות מול המוסד האקדמי ומול האחראים על המלגה ולא כאן... העניין הוא שבדרך כלל (למעט כמה תכניות פה ושם ) אין אפליה בין יוצאי צבא לכאלה שלא שירתו.

קודם כל, אני בשבילי בדקתי ואת התוצאה אני יודע (אם מישהו כאן שירת פחות משנה, במקרה שלי זה היה פחות מ4 חודשים, אז שלא יבנה על זה).
דבר שני, פותח האשכול שוחרר כמלש"ב, הוא לא שירת אפילו יום, אז אבטלה לחיילים משוחררים בטוח הוא לא זכאי לה.

" דמי אבטלה ליום לחייל משוחרר, שהתחיל את תקופת האבטלה שלו בשנה הראשונה לשחרור - יחושבו לפי השכר שקדם לתחילת תקופת האבטלה, ובכל מקרה לא יפחתו מהסכום המזערי הקבוע בחוק לחייל - 102.74 ש"ח (החל ב- 01.01.2013) ."
http://www.btl.gov.il/benefits/Unemploy ... D7%AA.aspx

אפילו הטרול כאן טוען שהיום כבר לא מקבלים אבטלה בסכומים שאתה מתאר.

כמובן שכל אחד צריך לבדוק את זה עם הביטוח הלאומי בעצמו.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 14 אורחים