חייב עזרה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

YouAnd
יצירת קשר:

חייב עזרה

הודעהעל ידי YouAnd » 10 יוני 2013 15:00

אני בדיכאון כבר משהתגייסתי אבל בתפקיד הספציפי הזה זה ממש ברמות גבוהות
אבל אני לא מעוניין לצאת מהצבא למרות שאני יודע שזה לא מזיק באזרחות
אבל אני חייב שתגידו לי מה לעשות ואיך לקבל פטור נהיגה כמה שיותר מהר אבל בלי לפגוע ברישיון האזרחי שלי
אורח

Re: חייב עזרה

הודעהעל ידי אורח » 10 יוני 2013 16:03

YouAnd כתב:אני בדיכאון כבר משהתגייסתי אבל בתפקיד הספציפי הזה זה ממש ברמות גבוהות
אבל אני לא מעוניין לצאת מהצבא למרות שאני יודע שזה לא מזיק באזרחות
אבל אני חייב שתגידו לי מה לעשות ואיך לקבל פטור נהיגה כמה שיותר מהר אבל בלי לפגוע ברישיון האזרחי שלי

אם אתה באמת בדכאון, אז זה חמור מאוד. ממה נובע הדכאון הזה? כדאי שתטפל בזה.

אני מצטער, אבל גם אם הייתי רוצה לעזור לך, כמו שאמרתי, אין שום דרך להבטיח שתקבל הקלה כזו או אחרת.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 10 יוני 2013 17:49

הדרך הכי קלה לקבל פתורים זה לנסות לצאת מהצבא. אם אתה אוכל כל כך הרבה חרא, רוב הסיכויים שהם לא ירצו להוציא אותך וינסו על הדרך לדחוף אל תוך הגרון שלך הקלות. והיי, היי~ אם בסוף באמת ירצו להוציא אותך, האם תוכל לדחות את זה? אין דרך מיוחדת לקבל הקלות מבעד להתלונן הרבה ולהראות שאתה לא כשיר. לאיפה יקחו את זה...? זה כבר תלוי לחלוטין בבסיס שאתה נמצא בו. אם אתה בדיכאון, בגלל הצבא או לא, כדי שלפחות תנסה לאזן את עצמך. תבקש טיפולים, תראה אם זה עוזר לך או לא, תבקש הקלות; למה לא? תנצל כל משאב שיש לך כי אחרי הכל, בצבא הילדים של ישראל יש הרבה מאוד ליטופי ראש ברגע שלוחצים על הכפתור הנכון, או על כל כפתור בכלל. אך בשביל זה, צריך קודם כל לעשות משהו.

אז כדי לקבל תצומת לב כל שהי, תראה שאתה לא כשיר. לאיפה זה יביא אותך? העתיד יגיד. מהנסיון שלי, רוב האנשים שהתחילו תהליך לקבל הקלות מצאו את עצמם מחוץ לצבא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 יוני 2013 21:22

Solus כתב:הדרך הכי קלה לקבל פתורים זה לנסות לצאת מהצבא. אם אתה אוכל כל כך הרבה חרא, רוב הסיכויים שהם לא ירצו להוציא אותך וינסו על הדרך לדחוף אל תוך הגרון שלך הקלות.
....
בקש טיפולים, תראה אם זה עוזר לך או לא, תבקש הקלות; למה לא? תנצל כל משאב שיש לך כי אחרי הכל, בצבא הילדים של ישראל יש הרבה מאוד ליטופי ראש ברגע שלוחצים על הכפתור הנכון, או על כל כפתור בכלל. אך בשביל זה, צריך קודם כל לעשות משהו.

טוב, זאת פשוט הטעייה. למה? כבר אמרתי.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 10 יוני 2013 22:43

מישהו צריך כמה שיעורים בציניות |: אתה צריך לדעת שיש לי סיבה יותר טובה מאשר בורות כאשר אני מדבר על הקלות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 יוני 2013 07:08

Solus כתב:מישהו צריך כמה שיעורים בציניות |: אתה צריך לדעת שיש לי סיבה יותר טובה מאשר בורות כאשר אני מדבר על הקלות.

אני אתעלם מההתקפה האישית.

אני לא צריך לדעת שום דבר. זה שאתה קיבלת הקלות לא אומר כלום. יש מקרים כאלה, הם מעטים, הם דורשים תהליך מורכב, של מעקבים, הבטחות שלא ימומשו וטיפול, ואף אחד לא מבטיח בסוף את קבלתן של ההקלות. כך שמה שאתה אומר כאן הוא בגדר הטעייה, ממש לא יעבוד עבור כל אחד, וכבר אמרתי שעצם זה שאתה בתוך המערכת משפיע על התגובות שלך (ולא, אין שום סיבות טובות להשאר בתוך המערכת הזו).
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 12 יוני 2013 23:55

למען האמת יש סיבות טובות להישאר בצבא, ובאופן מבדר רציתי לכתוב על זה קצת בפורום השני, למשל למה למעשה הרצון להישאר ברובו זו שטות (יצא לי בחודשים האחרונים לשמוע אנשים מהרהרים על להישאר בצבא לאחר שהם נלחמו לקבל 21, נשמע משונה לא? זה מאוד שכיח) ואילו סוגים של אנשים נוטים להרגיש ככה. חשוב לי מאוד לציין שאני לא מוטה ורוב מה שכתבתי בתגובה שלי זה ציני, מה שלא ציני אינו אבסולטי ואפילו לא מצביע באופן משמעותי עבור אף צד. אין התקפה אישית כאן; התכוונתי שאני לא מגיב מתוך בורות, אני יודע על מה אני מדבר. למה להיות עויין? אני מתנצל אם גרמתי לך להרגיש מותקף כי זו לגמרי לא הייתה הכוונה שלי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יוני 2013 05:22

Solus כתב:למען האמת יש סיבות טובות להישאר בצבא, ובאופן מבדר רציתי לכתוב על זה קצת בפורום השני, למשל למה למעשה הרצון להישאר ברובו זו שטות (יצא לי בחודשים האחרונים לשמוע אנשים מהרהרים על להישאר בצבא לאחר שהם נלחמו לקבל 21, נשמע משונה לא? זה מאוד שכיח) ואילו סוגים של אנשים נוטים להרגיש ככה. חשוב לי מאוד לציין שאני לא מוטה ורוב מה שכתבתי בתגובה שלי זה ציני, מה שלא ציני אינו אבסולטי ואפילו לא מצביע באופן משמעותי עבור אף צד. אין התקפה אישית כאן; התכוונתי שאני לא מגיב מתוך בורות, אני יודע על מה אני מדבר. למה להיות עויין? אני מתנצל אם גרמתי לך להרגיש מותקף כי זו לגמרי לא הייתה הכוונה שלי.

מישהו צריך כמה שיעורים בציניות - מה זה? לא התקפה? עוד אמירה צינית?
נו באמת, SOLUS.

אתה חייב להבין שלא כל אחד יבחין בנימה הצינית. אנשים פה לא מבינים מה כותבים להם כשעונים תשובה רציניות ומסודרת, אז ציניות? תבהיר בסוף התגובה שהיא צינית כדי שלא יחשבו שאתה רציני.

ולא, אין שום סיבה טובה להשאר בצבא(ולא תשכנע אותי אחרת).
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 13 יוני 2013 07:13

הייתי אומר בשיעור של 80% אין סיבה טובה להישאר בצבא, ככה שהעשרים הנותרים יכולים לומר די הרבה...מרבית הנתון מראה שזה : א. לא בטוח לקבל משהו רצוי אפילו לאחר שמקבלים הר של הקלות (בעיקר בגלל שהרוב תלוי במפקדים), ב. רוב התפקידים בצה"ל מעניקים תחושה של ריקבון וחוסר טעם, אבל תמיד יש את התפקידים הנסתרים שיועילו לאנשים בדרך כזו או אחרת (אני למשל גרפיקאי, ואני אצא עם תעודה וחוות דעת. כל מעסיק בימינו רוצה נסיון, אלא אם כן אני אהיה Freelancer) ככה שאם מישהו רוצה לקבל "הזדמנות" במשהו, הוא יכול לנסות לנצל את המערכת בצורה הזאתי. זה בעיקר נכון כלפי האוכלוסיה החלשה ואנשים ללא ממון / במצב סיכון.

אחד החוקים האבסולוטים שלמדתי, זה שאין חוקים אבסולוטים (Hooray for paradoxes), כך שאפילו בעולם מגעיל אשר פועל על חוקים הישרדותיים-דרוויניים, או הנסיך הנוצץ והטוב לב שמשתמש ברוע (אלימות) כדי "להציל" את היום : הינו בעל מספר פנים מוסריים וערכיים. אי אפשר לומר שאחד זה טוב ואחד זה רע, ההבנה הזאתי היא יותר מדי חרדתית בגלל הדיקוטומיה / החילוק לשחור לבן. אפשר עם זאת לומר שככל שזה הולך לצבא לומר שמבחינה מוסרית אין לזה הצדקה. מהבחינה הזאתי, אני מסכים. לומרות שעם זאת אין הצדקה לכמעת אף דבר בגלל שיש תכונות "מרושעות" לכל דבר: אז אם מדובר בקנה מידה של רוע, איך מחלקים אותו? הרי לא כולם הולכים לשדה ויורים באנשים, יש כאלו שס"כ רוצים אנשים לדבר במערכת שהם כבר מכירים (אני מודע לעובדה שזה נשמע כמו Stockholm syndrome). אך מבחינה דרווינית / כלכלית / אפילו לפעמים לצערנו, מבחינה חברתית יש לזה סיבות (תחשבו על אנשים בקיבוצים, הם מאוד תלויים באחד והשני והכור-החברתי שלהם מאוד חזק. זה מאוד לא קל ללכת נגד הכור הזה עבור מספר אנשים, יצא לי להכיר כמה "נכים" שגדלו בסביבה כזו ולהתחשב במצב הפיזיולוגי שלהם זה לא מפתיע אותי שהם פיתחו תלות בכור-החברתי שלהם). אך במקום לדון על זה פה אני כבר אעשה לזה אשכול אחר כך. רק רציתי לומר שאין דבר כזה אבסולטי כלפי אף גוף אלא אם כן אתה מדקדק בדיוק על חלק מסויים. ובכלל, הנקודה באשכול שאני הולך לפתוח זה לא "הצטרפו לצבא!" אלא - "למה יש את הרגעים שאתם מרגישים שאולי כן כדי להישאר בצבא, והאם זה בכלל נכון?".
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יוני 2013 07:45

Solus כתב:הייתי אומר בשיעור של 80% אין סיבה טובה להישאר בצבא, ככה שהעשרים הנותרים יכולים לומר די הרבה...מרבית הנתון מראה שזה : א. לא בטוח לקבל משהו רצוי אפילו לאחר שמקבלים הר של הקלות (בעיקר בגלל שהרוב תלוי במפקדים), ב. רוב התפקידים בצה"ל מעניקים תחושה של ריקבון וחוסר טעם, אבל תמיד יש את התפקידים הנסתרים שיועילו לאנשים בדרך כזו או אחרת (אני למשל גרפיקאי, ואני אצא עם תעודה וחוות דעת. כל מעסיק בימינו רוצה נסיון, אלא אם כן אני אהיה Freelancer) ככה שאם מישהו רוצה לקבל "הזדמנות" במשהו, הוא יכול לנסות לנצל את המערכת בצורה הזאתי. זה בעיקר נכון כלפי האוכלוסיה החלשה ואנשים ללא ממון / במצב סיכון.

אחד החוקים האבסולוטים שלמדתי, זה שאין חוקים אבסולוטים (Hooray for paradoxes), כך שאפילו בעולם מגעיל אשר פועל על חוקים הישרדותיים-דרוויניים, או הנסיך הנוצץ והטוב לב שמשתמש ברוע (אלימות) כדי "להציל" את היום : הינו בעל מספר פנים מוסריים וערכיים. אי אפשר לומר שאחד זה טוב ואחד זה רע, ההבנה הזאתי היא יותר מדי חרדתית בגלל הדיקוטומיה / החילוק לשחור לבן. אפשר עם זאת לומר שככל שזה הולך לצבא לומר שמבחינה מוסרית אין לזה הצדקה. מהבחינה הזאתי, אני מסכים. לומרות שעם זאת אין הצדקה לכמעת אף דבר בגלל שיש תכונות "מרושעות" לכל דבר: אז אם מדובר בקנה מידה של רוע, איך מחלקים אותו? הרי לא כולם הולכים לשדה ויורים באנשים, יש כאלו שס"כ רוצים אנשים לדבר במערכת שהם כבר מכירים (אני מודע לעובדה שזה נשמע כמו Stockholm syndrome). אך מבחינה דרווינית / כלכלית / אפילו לפעמים לצערנו, מבחינה חברתית יש לזה סיבות (תחשבו על אנשים בקיבוצים, הם מאוד תלויים באחד והשני והכור-החברתי שלהם מאוד חזק. זה מאוד לא קל ללכת נגד הכור הזה עבור מספר אנשים, יצא לי להכיר כמה "נכים" שגדלו בסביבה כזו ולהתחשב במצב הפיזיולוגי שלהם זה לא מפתיע אותי שהם פיתחו תלות בכור-החברתי שלהם). אך במקום לדון על זה פה אני כבר אעשה לזה אשכול אחר כך. רק רציתי לומר שאין דבר כזה אבסולטי כלפי אף גוף אלא אם כן אתה מדקדק בדיוק על חלק מסויים. ובכלל, הנקודה באשכול שאני הולך לפתוח זה לא "הצטרפו לצבא!" אלא - "למה יש את הרגעים שאתם מרגישים שאולי כן כדי להישאר בצבא, והאם זה בכלל נכון?".

רוצה להיות גרפיקאי? תעשה את זה כמו שכל מי שרוצה להיות גרפיקאי באזרחות עושה את זה. תחסוך, תלמד ותרכוש נסיון. כל השאר זה בלה בלה בלה...

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים