נוהל התאבדות בכלא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אדם חופשי
יצירת קשר:

נוהל התאבדות בכלא

הודעהעל ידי אדם חופשי » 27 מאי 2013 21:43

אם אני נכנס לכלא, ואני מתנהג כמו בטרגט 21, הבנתי ששולחים אותך לאגף ( או צינוק) ששם אתה לא עושה כלום בחדר סגור וזה הסיוט של החיים לשבת בחדר סגור מבלי לצאת כמה ימים. אז אם אני יגיע לכלא לא להתנהג כמו בטרגט כדי לא להגיע לשם?
Solus
יצירת קשר:

Re: נוהל התאבדות בכלא

הודעהעל ידי Solus » 27 מאי 2013 23:53

בקצרה, כי זה כל מה שיש לאמר מכיוון שזה תקף לכל מקום בצבא, אתה מתנהג באופן שמציג מצוקה אך לא מסרב פקודות. זה אומר שהביצועים שלך גרועים, המצב הריגשי שלך על הפנים וכד'. הפעל מעט את הדימיון. הנקודה כאן היא להראות מצוקה, זה לא שאתה לא רוצה : אתה לא יכול. ואם אתה לא יכול בבסיס, אתה לא יכול באף מקום אחר. אתה חושב שאנשים עם דיכאון חושבים באופן "הגיוני"?, שהם חושבים על ההשלכות של פעולתם? ברור שלא.
אל תשכח שאתה יכול לראות קב"ן בכלא, זה אומר שיש לך את הכלים לעבוד איתם שם. זה לא אומר שהם יעשו הרבה עבורך, אך אתה בהחלט לא במצב פשיסטי (מוחלט) שבו אין לך בכלל חופש בחירה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 מאי 2013 06:35

אדם חופשי כתב:אם אני נכנס לכלא, ואני מתנהג כמו בטרגט 21, הבנתי ששולחים אותך לאגף ( או צינוק) ששם אתה לא עושה כלום בחדר סגור וזה הסיוט של החיים לשבת בחדר סגור מבלי לצאת כמה ימים. אז אם אני יגיע לכלא לא להתנהג כמו בטרגט כדי לא להגיע לשם?

אם אתה רוצה לצאת אתה לא אמור לפחד מהמקום הזה. זה רק יוסיף לרושם של הקב"ן.
לא מצליח להירשם לאתר

הודעהעל ידי לא מצליח להירשם לאתר » 28 מאי 2013 10:32

לא מצליח להירשם אז אני כותב פה:

התגייסתי לחיל מסויים וממנו יצאתי עם קהס 42 , שלחו אותי לקצין מיון ששם הוא דחף לי להיות נהג משאית :\ אני צריך ללכת לקורס מחר בבית נבאללה ........
איך אני יכול לפעול מהר כדי לצאת על 21 ? איך לראות קבן במהירות לפני תחילת הקורס ? אני יכול ללכת לברהן בתל השומר מחר ? זה אפשרי לבוא סתם ככה בלי אישור הוא כל דבר אחר , זה נחשב נפקדות ?

או שבכלל עדיף לי ללכת לפסיכי אזרחי דרך לאומי והשיג המלצה ולדרוש קבן בקורס .. בקיצור מה לעשות ?! להתייצב שם מחר ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 מאי 2013 11:09

לא מצליח להירשם לאתר כתב:לא מצליח להירשם אז אני כותב פה:

התגייסתי לחיל מסויים וממנו יצאתי עם קהס 42 , שלחו אותי לקצין מיון ששם הוא דחף לי להיות נהג משאית :\ אני צריך ללכת לקורס מחר בבית נבאללה ........
איך אני יכול לפעול מהר כדי לצאת על 21 ? איך לראות קבן במהירות לפני תחילת הקורס ? אני יכול ללכת לברהן בתל השומר מחר ? זה אפשרי לבוא סתם ככה בלי אישור הוא כל דבר אחר , זה נחשב נפקדות ?

או שבכלל עדיף לי ללכת לפסיכי אזרחי דרך לאומי והשיג המלצה ולדרוש קבן בקורס .. בקיצור מה לעשות ?! להתייצב שם מחר ?

חייל מסוים - איזה?

אין דבר כזה לצאת מהר על 21, מלבד אשפוז במחלקה סגורה וסיפוח לר"מ 2. לא מומלץ.

איך לראות קב"ן במהירות לפני תחילת הקורס? קודם כל - מי אמר שאתה חייב להתחיל את הקורס? גש נא לביקורופא (אין לך קשר כחייל עם קופת החולים שלך) ותתעקש על הפניה לפסיכיאטר ותשדר מצוקה קשה (כי הרופא לא יסכים בהתחלה) וככה ההפנייה למיון תהיה בחינם, שם הוא יכול גם להביא לך גימלים אם תתנהג בהתאם. אפשר גם לפנות ישר למיון ולנסות להוציא אסמכתא מרופא היחידה לאחר מכן (לטעון שהיה מדובר במקרה חירום ולא ידעת לאן לפנות וכל שאר המרפאות היו סגורות) או לשלם 760 ש"ח מכיסך (שווה). הפסיכיאטר ייתן לך גם חוות דעת שתוכל להשתמש בה.

בזמן הגימלים (או, אני מקווה, הסיפוח לר"מ 2, אבל יכול להיות שהמצוקה שלך לא מספיק חריפה כדי שיספחו) תוכל ללכת לברה"ן בלי שזה ייחשב נפקדות, או לבקש מר"מ 2 כל הפנייה לכל פסיכיאטר צבאי אחר (במרפ"א קרוב לבית, דרך רופא היחידה של ר"מ 2). אפשר להגיע לברהן בלי שום דבר חוץ מחוות דעת ולהתמיד ולא ללכת גם אם מאיימים עלייך וכו' אבל זו נפקדות.

וכמובן לא לתפקד.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 מאי 2013 13:09

אורח כתב:

חייל מסוים - איזה?

איך לראות קב"ן במהירות לפני תחילת הקורס? קודם כל - מי אמר שאתה חייב להתחיל את הקורס? גש נא לביקורופא (אין לך קשר כחייל עם קופת החולים שלך) ותתעקש על הפניה לפסיכיאטר ותשדר מצוקה קשה (כי הרופא לא יסכים בהתחלה) וככה ההפנייה למיון תהיה בחינם, שם הוא יכול גם להביא לך גימלים אם תתנהג בהתאם. אפשר גם לפנות ישר למיון ולנסות להוציא אסמכתא מרופא היחידה לאחר מכן (לטעון שהיה מדובר במקרה חירום ולא ידעת לאן לפנות וכל שאר המרפאות היו סגורות) או לשלם 760 ש"ח מכיסך (שווה). הפסיכיאטר ייתן לך גם חוות דעת שתוכל להשתמש בה.

בזמן הגימלים (או, אני מקווה, הסיפוח לר"מ 2, אבל יכול להיות שהמצוקה שלך לא מספיק חריפה כדי שיספחו) תוכל ללכת לברה"ן בלי שזה ייחשב נפקדות, או לבקש מר"מ 2 כל הפנייה לכל פסיכיאטר צבאי אחר (במרפ"א קרוב לבית, דרך רופא היחידה של ר"מ 2). אפשר להגיע לברהן בלי שום דבר חוץ מחוות דעת ולהתמיד ולא ללכת גם אם מאיימים עלייך וכו' אבל זו נפקדות.

וכמובן לא לתפקד.

מגב

עכשיו חזרתי מהביקור רופא והיה סגור, אני יחזור לשם בשש. אבל הבנתי שממש קשה להשיג מהם הפניה לפסיכיאטר, אז אם אני לא יצליח אני חייב להתעצב מחר בבסיס. ומה שם לעשות?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 מאי 2013 13:12

בית נבאללה זה מקום מסריח ביותר ואם אתה בא לשם יקשו עליך לצאת כי 90% ממי ששם לא רוצה להיות שם.......
אתה יכול ללכת לברהן כל יום לשבת שם, איך זה נפקדות אם הברהן זה בסיס צבאי?? תחשוב לבד אבל ינסו לשקר ולא לקבל אותך אז תצטרך להיות פחות תמים ולא ללכת עד שתראה קבן פסיכיאטר ואם לא יעזרו לך אז כל יום לעשות את זה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 מאי 2013 13:40

אורח כתב:

בית נבאללה זה מקום מסריח ביותר ואם אתה בא לשם יקשו עליך לצאת כי 90% ממי ששם לא רוצה להיות שם.......
אתה יכול ללכת לברהן כל יום לשבת שם, איך זה נפקדות אם הברהן זה בסיס צבאי?? תחשוב לבד אבל ינסו לשקר ולא לקבל אותך אז תצטרך להיות פחות תמים ולא ללכת עד שתראה קבן פסיכיאטר ואם לא יעזרו לך אז כל יום לעשות את זה.

זה בסיס צבאי שאף אחד לא ביקש ממנו להגיע אליו ואף אחד לא מבטיח לקבל אותו בו. ביחידה שלו זה יחשב נפקדות לכל דבר (בבסיס הקורס, אם הוא יתיצב יום לאחר מכן).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 מאי 2013 13:43

אורח כתב:
אורח כתב:

חייל מסוים - איזה?

וכמובן לא לתפקד.

מגב

עכשיו חזרתי מהביקור רופא והיה סגור, אני יחזור לשם בשש. אבל הבנתי שממש קשה להשיג מהם הפניה לפסיכיאטר, אז אם אני לא יצליח אני חייב להתעצב מחר בבסיס. ומה שם לעשות?

זה קשה אבל לא בלתי אפשרי.

פירטתי היטב בתגובה הקודמת שלי מה צריך לעשות. בהצלחה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 מאי 2013 15:17

בתגובה שלך אמרת לשדר מצוקה בביקור רופא, איך ? להגיד להם שאני בחרדות מהצבא ושאני רוצה למות ?

ואם נגיד שלא הצלחתי, והוצאתי 760 שקל על מיון בעצמי. עד כמה זה מועיל? כי הבנתי שאם אני ילך לברהן עם ההמלצה אפשר לסלק אותי משם וקוראים למצ שיקל אותי בכח... עדיף לפעול דרך נפקדות ועריקות מאשר להגיע לקורס ??
alex gerenshtein

אח שלי עצור שנייה רגע

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 28 מאי 2013 18:19

תראה מה שאתה צריך זה להקצין את מצב הנפשי הדכאוני מול הקבן כלומר שזה אומר אתה צריך להראות את עצמך מדוכא לא יזיק אם תוזיל דמעה כשהוא ישאל אותך שאלות תרעיד את עצמך מדי פעם תסתובב ותדבר לעבר אותה פינה שהסתובתת כל זה עם ראש למטה תגמגם גם בין לבין ככה שמה שאתה צריך זה להתמיד להקצין להחריף וכה' לסיום אתה צריך לבנות דמות ולשחק אותה זה הכל
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 28 מאי 2013 19:02

זה בכלל לא עונה על השאלה שלו, שעליה לי בעצמי אין תשובה החלטתית.
אני כן יכול לאמר לך שחוות דעת ממיון תעזור לך בהחלט, הנקודה היא להכפות עליהם את ההכרח לטפל בך ואת הדעה שאתה זקוק לטיפול. אך עם זאת, כבר הגעת אליהם עם חוות דעת ועוד המלצה מגורם מוסמך והתעלמו ממנה; אני לא מרגיש שיש לי אחיזה חזקה מספיק כדי להבין את הסיטואציה שלך כמו שצריך, במיוחד בגלל שאני לא מבין את הקשר האישי שלך עם המפקד שלך או מה מאכלס את הרקטום שלו... לומרות זאת, העיקרון הגלובלי נשאר זהה; תציג מצוקה (אי-התאמה) ותדאג שפועלים כדי להוציא אותך.

לגבי השאלה "האם כדי לך להיכנס לקורס" ... אין לי נסיון באיזור הזה בכלל, אם היית בחייל התקשוב אולי היה לי תשובה כל שהיא עבורך כי אני יותר מכיר את הסביבה הזו, אך אין לי ממש מה לאמר לגבי חיל החימוש (יש בסיסים מסויימים בחייל התקשוב שממש קל לצאת מהצבא דרך הקורסים שלהם, בעיקר בגלל שמתייחסם אל החניכים כאל ילדים. המפקדים נמצאים בתוך התחת של כל חייל מחשש שיעשה משהו, וזה עובד לגמרי לטובת כל מי שרוצה לצאת "בדרך שלהם" במקום ללכת ראש-בראש עם נפקדות ומה לא).
לאחר שזה נאמר, אני ארוץ על הגיון בסיסי : אם אתה מנסה לצאת מהצבא, אתה משדר את העובדה שאתה לא מתאים למערכת. אם אתה לא מתאים למערכת, אתה לא יכול להיכנס לאף סביבת עבודה שהצבא צריך אותך בו. זה אומר שאין לך מה לעשות בקורס. אני מצליח לעלות דרך הזיכרון שלי כמה סיפורים על אנשים שדחו את טופס הטיולים שלהם בטענה שהם לא יכולים לשרת, ככה שהם לא יכולים בכלל להיכנס לאף מקום לאחר שהם הגיעו לבסיס. אך עם זאת, יש לך את Toxido שבגלל שהוא עבר בסיס ודיבר עין-לעין עם המפקד שלו במקום ללכת ראש-בראש בבקום, שהוא הצליח בסופו של דבר לצאת בקלות לאחר מאבק ארוך.

אז כפי שאתה רוצה, זה לא פשוט להמליץ לך על הצעד הבא, אני (ואחרים) רק יכול לספק לך את האצמעים ואתה תשקול מה יעובד עבורך.
זה אני

הודעהעל ידי זה אני » 29 מאי 2013 00:36

עדכון: הלכתי לביקורופא ששם שלחו אותי למיון אצל הפסיכי האזרחי ( הסיעו אותי באמבולנס אז אני אמור לשלם?) אחרי הרבה שעות נכנסתי לפסיכי , הוא הביא לי 3 גימלים , הבין את המצב וכתב שאני צריך לראות פסיכיאטר צבאי דחוף .
השאלה שלי אם יתנו לי בבסיס החדש? או שיעשו בעיות? מה לעשות מכאן?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 מאי 2013 08:14

זה אני כתב:עדכון: הלכתי לביקורופא ששם שלחו אותי למיון אצל הפסיכי האזרחי ( הסיעו אותי באמבולנס אז אני אמור לשלם?) אחרי הרבה שעות נכנסתי לפסיכי , הוא הביא לי 3 גימלים , הבין את המצב וכתב שאני צריך לראות פסיכיאטר צבאי דחוף .

טוס לברה"ן.
ואם שם לא עוזרים לך - נסה לפנות לקצין העיר.
ואם גם שם לא - נסה דרך ר"מ 2 לבקש הפנייה לפסיכיאטר במרפ"א שקרוב אלייך לבית.

יש לך 3 גימלים תמצה את כל האופציות לפני שהם נגמרים ולפני שאתה מגיע לבסיס החדש. הם לא אמורים לעשות בעיות עם חוות הדעת, אבל תמצה את כל האפשרויות לפני.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 מאי 2013 09:54

אורח כתב:
זה אני כתב:עדכון: הלכתי לביקורופא ששם שלחו אותי למיון אצל הפסיכי האזרחי ( הסיעו אותי באמבולנס אז אני אמור לשלם?) אחרי הרבה שעות נכנסתי לפסיכי , הוא הביא לי 3 גימלים , הבין את המצב וכתב שאני צריך לראות פסיכיאטר צבאי דחוף .

טוס לברה"ן.

יש לך 3 גימלים תמצה את כל האופציות לפני שהם נגמרים ולפני שאתה מגיע לבסיס החדש. הם לא אמורים לעשות בעיות עם חוות הדעת, אבל תמצה את כל האפשרויות לפני.

בברהן יקבלו אותי? או שאני צריך לעשות בעיות שם עד שאני יראה פסיכיאטר?
מה להגיד לקצין העיר? לא הבנתי :/

לא עדיף לי ביום ראשון ללכת לבסיס החדש להיקלט ולקבל פסיכי ? גם ככה אני יקבל פסיכיאטר לא?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 מאי 2013 10:41

אורח כתב:
אורח כתב:

טוס לברה"ן.

בברהן יקבלו אותי? או שאני צריך לעשות בעיות שם עד שאני יראה פסיכיאטר?
מה להגיד לקצין העיר? לא הבנתי :/

לא עדיף לי ביום ראשון ללכת לבסיס החדש להיקלט ולקבל פסיכי ? גם ככה אני יקבל פסיכיאטר לא?

לא, לא עדיף. בכלל, התנהגות קונפורמית זה לא מה שיוציא אותך. ההפך. אני לא אומר לעשות נפקדות, אבל גם אם אתה מגיע לשם אתה אמור לא לתפקד ולא לשתף פעולה ורק לבקש פסיכיאטר (שבכלל לא בטוח שיתנו לך, מאוד ייתכן שלמרות חוות דעת ממיון יטענו שעלייך לעבור קודם דרך קב"ן, וגם זה בעוד יומיים\שבוע\שבועיים... לך תדע).

ברה"ן - הם יגידו שהם לא מקבלים, אתה צריך לשדר מצוקה ולא לעזוב עד שנותנים לך (לא לעשות בעיות, זו בכלל לא הכוונה).

קצין העיר - להתלונן שלא עוזרים לך בשום מקום, גם לא בברה"ן, ושאתה צריך לראות קב"ן דחוף.
alex gerenshtein

תסע לברה"ן לתל השומר אפילו שעושים שם בעיות עם המשטרה הבצאית

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 29 מאי 2013 10:44

תגיע לשם תגיד שאתה במצב לא טוב ושאתה צריך דחוף לראות קב"ן וקח בחשבון שיגידו לך שהם לא יכלולים לקבל אותך ושאתה צריך להביא חוות דעת ועוד ים של דברים אבל אל תתייחס לזה ושב שם עד שיתנו לך לראות קבן אם תראה שיבוא שוטר צבאי כמו שקרה פה לבחור מסויים ולעוד רבים ככה שים עליו זין במילה פשוטה סלח לי על הביטוי ואל תפחד מהאיומים שלו ושל השומרים שם אל תוותר הכי חשוב תעמוד על שלך כי אם תעזוב את המקום אתה זה שתפסיד לא הם

בהצלחה גבר
עד מתאילנד ?

הודעהעל ידי עד מתאילנד ? » 29 מאי 2013 21:16

מחר בבוקר אני ילך לברהן עם החוות דעת, מה הסיכוי שינפנפו אותי אם אני לא נקלטתי בבסיס החדש, אני בגימלים ויש לי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי במיון. ינפנפו אותי או שיתנו לי לראות פסיכי או קבן ?

קראתי קצת על הברהן והבנתי שדווקא הם לא משחררים אלה הפסיכי ביחידה ובמקרים נדירים אז בברהן, זה נכון?
עוד שאלה, בדרך כלל הפסיכי או הקבן בברהן נורמליים ? או שיתייחסו אלי חרא למרות שאני ישדר מצוקה ..?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 29 מאי 2013 21:35

על פי מה שאנשים כבר ציינו בפורום : סיכוי גבוה כך או אחרת, אם אין לך תור לא רוצים לראות אותך אלא אם כן זה מקרה חירום. וזה מה שאתה צריך לשדר. לגבי מה יתנו לך, אין לי מידע. זה סביר להניח שתקבל משהו על בסיס ההמלצה שלך והזמינות של הגורמים הללו.
משחררים ממה? קב"ן לא יכול לשחרר אותך מצה"ל (נאמר כאן כמה פעמים שבמקרים מסויימים זה אפשרי, אך לא זוכר לי איך זה חל. אל תצפה שזה יקרה), אתה זקוק לפסיכיאטר שיכתוב המלצה לפרופיל 21 ויקבע לך תור לוועדה רפואית.
נורמליים? לפי מה שנאמר, הם לא נוראים.
דייי

הודעהעל ידי דייי » 30 מאי 2013 18:30

הגעתי לברהן עם החוות דעת , אחרי שעות שהייתי שם הייתי אמור לראות קבנית ( למרות שבחוות דעת כתוב לראות פסיכי דחוף) . במקום לקבנית קרא לי בחור עם דרגה פלאפל. הוא אמר שאין טעם לדבר איתי והוא רואה את המצב לפי החוות דעת אבל אני חייב לראות קבן היחידה שלי , אז הוא קבע לי תור לקבן על הבוקר בבסיס החדש ששם אני אמור להתחיל קורס נהג משאית! למרות שהבחור הראה שהוא מנסה לעזור לי ודאג לי אני מרגיש שערבבו אותי, ביום ראשון אני רואה קבן, איך אני יכול לדאוג שהוא ישלח אותי לפסיכי ולא ינסה לערבב אותי ? ואם הוא מנסה לערבב אותי-איך להגיב?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 מאי 2013 18:45

דייי כתב:הגעתי לברהן עם החוות דעת , אחרי שעות שהייתי שם הייתי אמור לראות קבנית ( למרות שבחוות דעת כתוב לראות פסיכי דחוף) . במקום לקבנית קרא לי בחור עם דרגה פלאפל. הוא אמר שאין טעם לדבר איתי והוא רואה את המצב לפי החוות דעת אבל אני חייב לראות קבן היחידה שלי , אז הוא קבע לי תור לקבן על הבוקר בבסיס החדש ששם אני אמור להתחיל קורס נהג משאית! למרות שהבחור הראה שהוא מנסה לעזור לי ודאג לי אני מרגיש שערבבו אותי, ביום ראשון אני רואה קבן, איך אני יכול לדאוג שהוא ישלח אותי לפסיכי ולא ינסה לערבב אותי ? ואם הוא מנסה לערבב אותי-איך להגיב?

רגע, תן לי להבין. "בחור עם פלאפל" גרם לך לצאת מהברה"ן בלי שראית קב"ן, ויש לך רק תחושה שערבבו אותך?
אני באמת לא רואה טעם לנסות אפילו לענות לשאר השאלות שלך. מה גם שהנושא הזה נענה ונטחן כבר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 מאי 2013 18:47

דייי כתב:הגעתי לברהן עם החוות דעת , אחרי שעות שהייתי שם הייתי אמור לראות קבנית ( למרות שבחוות דעת כתוב לראות פסיכי דחוף) . במקום לקבנית קרא לי בחור עם דרגה פלאפל. הוא אמר שאין טעם לדבר איתי והוא רואה את המצב לפי החוות דעת אבל אני חייב לראות קבן היחידה שלי , אז הוא קבע לי תור לקבן על הבוקר בבסיס החדש ששם אני אמור להתחיל קורס נהג משאית! למרות שהבחור הראה שהוא מנסה לעזור לי ודאג לי אני מרגיש שערבבו אותי, ביום ראשון אני רואה קבן, איך אני יכול לדאוג שהוא ישלח אותי לפסיכי ולא ינסה לערבב אותי ? ואם הוא מנסה לערבב אותי-איך להגיב?

איך לדאוג שהוא ישלח אותי לפסיכיאטר? טרגט 21+שפת גוף (אפשר גם את מדריך גונזו ואת המדריך של SOLUS, אין דרכי קסם).
אם הוא מנסה לערבב אותי? לא להסכים שיערבבו אותך, להסיט את הנושא חזרה למצוקה וליציאה מהצבא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 מאי 2013 20:04

אתה מגיע לבית נבאללה, שמה יש קבנית וקבן. רוב הסיכויים שתהיה אצל הקבן, שהוא בעצם מתנהג כמו רובוט. אני ממליץ לך לשחק משחק ממש טוב
תקרא את כל המדריכים שציינו כבר שעליך לקרוא, ואני מקווה בשבילך שתצליח להשאיר עליו רושם טוב יותר ממני.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 מאי 2013 20:25

אורח כתב:אתה מגיע לבית נבאללה, שמה יש קבנית וקבן. רוב הסיכויים שתהיה אצל הקבן, שהוא בעצם מתנהג כמו רובוט. אני ממליץ לך לשחק משחק ממש טוב
תקרא את כל המדריכים שציינו כבר שעליך לקרוא, ואני מקווה בשבילך שתצליח להשאיר עליו רושם טוב יותר ממני.

מה השם של הקבן ?
מה הכוונה כמו רובוט? מה סוג האופי שלו? כדי שאני ידעה איך להתנהג.
וספר לי איך הלך לך איתו הפגישה ואם יצאת בסוף…
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 מאי 2013 21:09

ועוד שאלה, כדאי לשתות בירה לפני ולהגיד לקבן ששתיתי אתמול כי אני לא יכול להמודד וכל זה ...?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 30 מאי 2013 23:53

אורח כתב:ועוד שאלה, כדאי לשתות בירה לפני ולהגיד לקבן ששתיתי אתמול כי אני לא יכול להמודד וכל זה ...?

תודה רבה, נתנת ה לי את ההיזדמנות להוסיף ערך למדריך / אשכול שלי.
במרבית המיקרים, במיוחד עם קבנים קשוחים, לא יהיה להם אכפת מה אתם עושים. בכלל. כמה פעמים ראיתם כאן אנשים שמסיפרו כי הקב"ן שלהם הוציא אנשים מהחדר שלהם עם ידיים מלאות בדם והתנהג באופן אפטי גרידא? לקב"ן לא אכפת מה אתם עושים, אלא אם כן הוא חושב שאיך שהו זה ישפיע עליו.
זוכרים מה כתבתי על "Show, don't tell"? זה פועל רק בצורה יותר מתקדמת כאן, לחתוך ורידים מול הקב"ן זה כמו לדבר. אתם אונסים אותם להוציא מסקנות מאירוע מאוד בסיסי בלי לגרום להם להאמין בזה בעצמם, אצל אנשים קשים אפשר לגרום להם להתעניין בכך שמערבים אותם אישית בדבר (כמו שנאמר על ידי אזרח, אם הקב"ן צועק או מתרגז : לענות בצורה כנוסה ומפוחדת "אתה מפחיד אותי, בבקשה תפסיק". הדרך השניה, מבין רבים, זה להציג מסמכים רפואיים. זה בהמשך)
ובמקומות מסויימים בצה"ל, הסביבה כל כך נוקשה שאני בטוח שזה בעיקר קרה בגלל שמפקד הבסיס, או מישהו בעל חשיבות, נטע את המיגבלות והכיוון שהם כברה"ן צריכים לקחת כלפי כל חייל וחייל.

צריכים יותר נהגים? לא לגעת בהם. לא צריכים אף אחד? אין הגבלה לקב"ן, וכך הם יותר פנויים ריגשית.
אך הבעיה שלכם היא, שאתם נפגשים עם אנשים אטומים וסגורים תחת החומה הנהדרת בשם בירוקרטיה. זה כמו לצפות ממישהו במשרד-הפנים לעלות חיוך.
אז מה עושים? שואל המגיב הפלוני בעל ארשת הפנים המבולבלת.

טוב בחור פלוני, מה שעושים זה עובדים לפי החוקים שלהם. מגישים להם חוות דעת, צווים והמלצות מפסיכיאטרים וממפקדים (דוגמה טובה תהיה הסיפור של Toxido).
אז מה שלמדנו : או שגורמים לקב"ן להיות מעורב אישית בסיפור (לא דרך אמפטיה, הם צריכים להיות נחמדים בשביל זה, אלא דרך האשמה) או לדחות את הקיום שלו לחלוטין בכך שמציגים מסמכים שמראים שהבחור הפלוני זקוק לפסיכיאטר.
מבעד לזה? תדאג שכמה פחות אנשים שונאים אותך. זה מאוד מומלץ באופן כללי שהמפקדים שלך יהיו מיודדים איתך במידה מסוימת, לפחות שיקירו בעובדה שיש לך בעיה.

נ.ב: אם אף דבר מזה לא מובן לאף אחד, תראו את השעה שכתבתי את זה...אם צריך להבהיר את המגילה הזו, fire away.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 31 מאי 2013 22:15

אורח כתב:
אורח כתב:אתה מגיע לבית נבאללה, שמה יש קבנית וקבן. רוב הסיכויים שתהיה אצל הקבן, שהוא בעצם מתנהג כמו רובוט. אני ממליץ לך לשחק משחק ממש טוב

מה השם של הקבן ?
מה הכוונה כמו רובוט? מה סוג האופי שלו? כדי שאני ידעה איך להתנהג.
וספר לי איך הלך לך איתו הפגישה ואם יצאת בסוף…

קוראים לו צפריר, הכוונה ב"כמו רובוט" היא שהוא קב"ן 'אנאלי' לפי המונכים של סולוס.
בגלל הצורך הרב בנהגים, ובגלל שכמעט אף אחד לא רוצה להיות נהג, אז הוא פחות פתוח מבחינה רגשית.
לא יצאתי עדיין, הוא מורח אותי בינתיים ואני אמצא דרך לשים לזה סוף.

האופי שלו:
מבחינתו אתה חייל, ואתה צריך לקבל את זה. לא מעניין אותו מה ואיך, הוא מבחינתו יזרוק עלייך הקלות, יותר לילות בבית, ירצה לראות אותך מתמודד עם זה, לסיים את הקורס שלך, "להיות בן אדם". "אני לא הולך לשחרר אותך, תשכח מזה" - אני מאמין שתשמע את זה ממנו.
תהיה יצירתי, אני בעצמי עוד לא הצלחתי לפתור את הבעיה הזו... אני מקסימום כבר יפנה לקבן אחר בברה"ן או לפסיכיאטר אחר.
בהצלחה
אורח?

הודעהעל ידי אורח? » 01 יוני 2013 10:27

אז לפי מה שסלוס ואורח אומרים, נפלתי על קבן קשה , שבשביל להוציא ממנו יחס כדי שישלח אותי לפסיכיאטר אני צריך למצוא שיטה יצירתית כדי לקבל ממנו יחס.
אורח אומר שהוא רובוט שכל מה שאכפת לו זה שאני ישרת. איך לעזאזל אפשר להוציא מאנשים כאלה הבנה?
זה מספיק חוות דעת ממיון של פסיכיאטר שאני צריך לירות פסיכיאטר צבאי+אני רק חודשיים וחצי בצבא+העובדה שבברהן קבעו לי את התור עם הקבן החדש+לבכות ולהראות שבור. מה עוד אפשר להוסיף לפגישה עם הקבן כי לבכות ללב שלו הבנתי לא בדיוק עוזר (כמובן שאני יעשה את זה בכל זאת)??
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 יוני 2013 11:27

אורח? כתב:אז לפי מה שסלוס ואורח אומרים, נפלתי על קבן קשה , שבשביל להוציא ממנו יחס כדי שישלח אותי לפסיכיאטר אני צריך למצוא שיטה יצירתית כדי לקבל ממנו יחס.
אורח אומר שהוא רובוט שכל מה שאכפת לו זה שאני ישרת. איך לעזאזל אפשר להוציא מאנשים כאלה הבנה?
זה מספיק חוות דעת ממיון של פסיכיאטר שאני צריך לירות פסיכיאטר צבאי+אני רק חודשיים וחצי בצבא+העובדה שבברהן קבעו לי את התור עם הקבן החדש+לבכות ולהראות שבור. מה עוד אפשר להוסיף לפגישה עם הקבן כי לבכות ללב שלו הבנתי לא בדיוק עוזר (כמובן שאני יעשה את זה בכל זאת)??

אה... זהו. אין מילות קסם. וכמובן שאם זה לא מצליח בפעם הראשונה, זה לא צריך למנוע ממך לנסות שוב. אה ולא לתפקד.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 יוני 2013 10:18

הגעתי לבסיס וראיתי קבן לפני שנקלטתי , קבן חרא אבל אחרי מלא איומים באשפוז הוא שלח אותי לפסיכיאטר שהפסיכיאטר אמר לי שמעבירים אותי לתל השומר לשיבוץ וששם אני יראה קבן או פסיכי שהוא יחליט אם לשחרר אותי או לא… בסוף מיטב קבעו שלא מקבלים אותי אז הקצינה פה אמרה לי שהיא דיברה עם הקבן והוא יקבע לי תש 4 ואז יוציאו אותי משם אבל אני צריך להיקלט קודם בבסיס… מה לעשות מפהה?? להיקלט?? לדפוק נפקדות מה ??
alex gerenshtein

בשום פנים ואופן לא להיקלט לשום יחידה

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 03 יוני 2013 10:21

להתעקש רק על קבן ופסיכיאטר נונ סטופ עד שישחררו אותך
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 יוני 2013 11:22

אורח כתב:הגעתי לבסיס וראיתי קבן לפני שנקלטתי , קבן חרא אבל אחרי מלא איומים באשפוז הוא שלח אותי לפסיכיאטר שהפסיכיאטר אמר לי שמעבירים אותי לתל השומר לשיבוץ וששם אני יראה קבן או פסיכי שהוא יחליט אם לשחרר אותי או לא… בסוף מיטב קבעו שלא מקבלים אותי אז הקצינה פה אמרה לי שהיא דיברה עם הקבן והוא יקבע לי תש 4 ואז יוציאו אותי משם אבל אני צריך להיקלט קודם בבסיס… מה לעשות מפהה?? להיקלט?? לדפוק נפקדות מה ??

היית אצל צפריר?
אל תיקלט בבסיס
נמאס

הודעהעל ידי נמאס » 05 יוני 2013 11:38

אורח כתב:
אורח כתב:הגעתי לבסיס וראיתי קבן לפני שנקלטתי , קבן חרא אבל אחרי מלא איומים באשפוז הוא שלח אותי לפסיכיאטר שהפסיכיאטר אמר לי שמעבירים אותי לתל השומר לשיבוץ וששם אני יראה קבן או פסיכי שהוא יחליט אם לשחרר אותי או לא… בסוף מיטב קבעו שלא מקבלים אותי אז הקצינה פה אמרה לי שהיא דיברה עם הקבן והוא יקבע לי תש 4 ואז יוציאו אותי משם אבל אני צריך להיקלט קודם בבסיס… מה לעשות מפהה?? להיקלט?? לדפוק נפקדות מה ??

היית אצל צפריר?
אל תיקלט בבסיס

הייתי אצלו, אמרו לי שאני צריך לחכות עכשיו לאישור או משהו מהברהן, עד אז אני חייב להיקלט בבסיס עד שיגיע האישור הזה . כרגע אני נפקד , מה לעשות ? לעשות מה שהם אומרים להיקלט בבסיס ולחכות עד לאישור הזה או ההפניה לברהן בתל השומר? במילים אחרות הם רוצים שאני יקלט בבסיס עד שיוחלט מה עושים איתי. אז מה לעשות עכשיו? כי בנתיים אני נפקד וזה לא מועיל אני מאמין…
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 יוני 2013 15:24

נמאס כתב:
אורח כתב:

היית אצל צפריר?
אל תיקלט בבסיס

הייתי אצלו, אמרו לי שאני צריך לחכות עכשיו לאישור או משהו מהברהן, עד אז אני חייב להיקלט בבסיס עד שיגיע האישור הזה . כרגע אני נפקד , מה לעשות ? לעשות מה שהם אומרים להיקלט בבסיס ולחכות עד לאישור הזה או ההפניה לברהן בתל השומר? במילים אחרות הם רוצים שאני יקלט בבסיס עד שיוחלט מה עושים איתי. אז מה לעשות עכשיו? כי בנתיים אני נפקד וזה לא מועיל אני מאמין…

אני חושב שעדיף לא להקלט, אלא להשאר במקום ולשדר מצוקה. גם עונש על נפקדות זה לא כזה נורא - פשוט צריך להמשיך בחוסר התפקוד.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 יוני 2013 18:11

מה זאת אומרת "לחכות לאישור או משהו מהברה"ן"?
מה הכוונה פה, מה בדיוק הקב"ן אמר לך? הוא רוצה שתתחיל את הקורס בעצם או שרק תיקלט בבסיס ותחכה לתשובה לגבי מה עושים איתך?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 יוני 2013 10:11

מחר יש לי קבן, לא יודע למה. הם אמרו שאני מחכה לאישור ומשחררים אותי לבקום :/
כבר ראיתי קבן ופסיכיאטר והקבן אמר שמשחררים אותי מהצבא אבל הפסיכיאטר לא הסכים בסוף.
אחרי שבוע וחצי (היום ) יש לי שוב קבן. והוא זבל של בנאדם ואני מפחד שיגיד לי שבגלל שהצלחתי לשרוד שבוע וחצי אז הוא ישאיר אותי הוא אפילו יכניס אותן לקורס!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 יוני 2013 10:18

אורח כתב:מחר יש לי קבן, לא יודע למה. הם אמרו שאני מחכה לאישור ומשחררים אותי לבקום :/
כבר ראיתי קבן ופסיכיאטר והקבן אמר שמשחררים אותי מהצבא אבל הפסיכיאטר לא הסכים בסוף.
אחרי שבוע וחצי (היום ) יש לי שוב קבן. והוא זבל של בנאדם ואני מפחד שיגיד לי שבגלל שהצלחתי לשרוד שבוע וחצי אז הוא ישאיר אותי הוא אפילו יכניס אותן לקורס!

אוקיי, לא משנה למה יש לך קב"ן - זה טוב. נצל את הפגישה הזו לטובתך.
זה קורה שהפסיכיאטר לא מסכים. אין ממש מה לעשות מלבד להמשיך לעבור דרך קב"נים ופסיכיאטרים. אני לא חושב שצריך לעשות משהו אחר כרגע, לאור העובדה שנתנו לך קב"ן וזה נראה שאתה קרוב לסוף התהליך. מה שחשוב זה לא לוותר כרגע.
זה לא צריך לשנות לך איזה מין בן אדם הוא. יש את השורה התחתונה והיא - המליץ לשחרר או שלא. אתה צריך להגיד את האמת, את מה שאתה מרגיש ולשדר את המצוקה שבה אתה נמצא. אם זה לא עובד - פשוט תמשיך לא לתפקד ולדרוש קב"ן. אני מקווה שיש לך חוות דעת.

זה לא נכון ששבוע וחצי ישפיע על האמינות שלך, אל תתן לזה להשתלט לך על התהליך. מצב נפשי יכול להשתנות, זה לא דבר קבוע, וגם הקב"ן יודע את זה. כמובן שאם אתה רוצה לצאת, אל תסכים לקורסים\הקלות\מעקבים\טיפולים וכו' אלא תכריז כבר על ההתחלה שמה שאתה רוצה הוא לצאת ותנהג לפי המדריכים שיש באתר (המדריך של SOLUS, טרגט 21, מדריך גונזו לקבניסט הצעיר).

בהצלחה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 יוני 2013 10:28

כן יש לי חוות דעת והקבן והפסיכי כבר ראו אותה … עוד בעיה היא כשאני יודע שיש לי סיכוי לצאת אני מתחיל לפחד מהעתיד כי כולם אומרים שזה טעות ( גם ילדים וגם מבוגרים,כולם אומרים שזה פוגע בעתיד) וגם מתחיל פחדים של מה אני יעשה כשאני יצא? ואני מפחד להתחרט :/
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 יוני 2013 10:38

אורח כתב:כן יש לי חוות דעת והקבן והפסיכי כבר ראו אותה … עוד בעיה היא כשאני יודע שיש לי סיכוי לצאת אני מתחיל לפחד מהעתיד כי כולם אומרים שזה טעות ( גם ילדים וגם מבוגרים,כולם אומרים שזה פוגע בעתיד) וגם מתחיל פחדים של מה אני יעשה כשאני יצא? ואני מפחד להתחרט :/

הבנתי. תראה, זו החלטה שלך, וזה משהו שאתה צריך לחשוב עליו עם עצמך - לא עם אנשים בפורום, לא עם ילדים ומבוגרים אחרים, עם עצמך. אתה צריך לקחת את כל העובדות הידועות, אתה יכול אפילו לנסות לבדוק אותן(באתר ובפורום יש הרבה מאמרים שמראים ששחרור מהצבא לא באמת פוגע בעתיד - ואם אתה לא מאמין אתה יכול לדבר עם מתנדבים ברשת הליווי שיצאו מהצבא, והם לומדים ועובדים ואם אתה רוצה כסת"ח מחשש לאפלייה אתה תמיד יכול לעשות שירות אזרחי-לאומי). מה שחשוב הוא שלא תכנע לדוגמות שמכתיבים לך ילדים ומבוגרים אחרים (הם לא באמת בדקו את המצב, הם לא יודעים כלום בנושא, ויותר מטריד - הם בעלי אינטרסים שרוצים להכתיב לך מה לעשות עם חייך) אלא תחליט בכוחות עצמך.

בקצרה - זו לא טעות לצאת מהצבא, תמיד אפשר לעשות שירות אזרחי אם אתה כל כך מפחד. זו כן טעות להשאר בצבא אם יש לך מצוקה נפשית, דבר שיכול אחר כך לעלות לך במחיר יקר.

בהצלחה. אני מקווה שתעשה את ההחלטה הנבונה.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 20 יוני 2013 10:40

אזרח, תהיה מופתע אך עם הפרעת האישיות הנכונה -- זה בכלל לא תלוי בו, אנחנו רוצים שזה יהיה תלוי רק ביחיד אבל לכל הרבה אנשים זו פשוט לא אפשרות להיות עצמאי. וככל ש"האינטרסט-החבוי" של אנשים בנוגע לצבא הולך, זה למעשה ס"כ שתול רק בהרגל ובניסיון אישי. למבוגרים רבים (והילדים שלמדנו מהם) יש את הקושי להבין שהעולם השתנה ועדיין משתנה ואינו כמו הדבר שהם חוו כשהם היו בגיל ילדם. ההורשה של נסיון זה דבר מאוד בסיסי במערכת משפחתית ואפילו שבטתית, אך בזמנינו המודרניים זה ברוב המיקרים פשוט לא עובד (אם היינו יכולים להוריש בכזו קלות נסיון כדי להצליח בחיים כולנו היינו עשירים עד עכשיו)...מה שעבד עבור ההורים שלך כנראה לא יעבוד עבורך אם מדובר על נסיון גרידא. להיות יותר מדי פרגמטי / מעשי לא יעזור לאף אחד; באופן משעשע זהו הבסיס במערכות יחסים, לרבות מיוחס לנשים, ברגע שאחד מבן/בת הזוג ס"כ רוצה תגובה כל שהיא ולא עזרה ("לא רציתי תשובה רציתי שתקשיב"). אם אתה מרגיש שאתה יותר מדי תלוי בדעות ובהחלטות של אנשים אחרים (Avoidant personality disorder) עד כדי תחושת חרדה וחוסר יציבות, אז אני יכול להבטיח לך שאף מידע מעשי לא יעזור לך. פרגמטיות לא תביא אותך לאף מקום ואתה רק תחפש תמיכה נפשית. כך שאני מאמין שיש סיכוי גבוה שתירצה להישאר בצבא מכיוון שזה מאוד כואב לשנות את המצב הקיים ולפתע לצאת בהכרזה : "עכשיו הכל תלוי בי". אנשים כאלו בדרך כלל נוצרים מקיפאון בתהליך ההיתבגרות שמתבטא במספר רב של דרכים; אך בזמנינו, לדעתי, מדובר בקלות שבה בני אדם יכולים לבודד את עצמם בחדר שלהם במשך שבועות מול מסך המחשב ללא אינטרקטציה בין-אישית רגשית (רוב האנשים שאנחנו מדברים איתם באינטרנט יכולים למות ולא יהיה לנו אכפת, קשה ליצור קשר אנושי-אישי במצבים כאלו שהם לא ממש זקוקים לנו יותר מאשר להיות שחקן בקבוצה. לא שזה לא אפשרי, אני מודע לזה באופן אישי שאפשר, אך זה פחות קל במיוחד בגלל שהפוקוס לא אנשים -- אלא בידור כמו משחקים או סרטים) אשר פשוט תוקעת אותם באותו מצב ללא התפתחות במשך שנים. כך שאתה יכול להיות בן 18~20, אבל תהיה עדיין בן 12 בפנים מבחינת היכולת הקוגנטיבית / אינטלגנציה הרגשית שלך; תקוע בלופ עם הבעיות הנפשיות שלך בחור שלא מאפשר לך לצאת מהן כי אתה ממש לא רוצה לצאת מהן. אפרופו, גיל ההיתבגרות יכול להימתך אפילו עד גיל 30.

אז בקצרה, מה אני חושב שאתה באמת יכול לעשות? לך לטיפול, תמצא לעצמך קבוצה של חברים שתלויים בך ואתה תהיה תלוי בהם (תת-תרבות). אל תנסה אף בולשיט כמו לפתח כישרון כל שהוא (המחשבה שאם תלך ללמוד משהו יתקן לך את העתיד היא שגויה בגלל שהיא בריחה מהמציאות. זה ס"כ נסיון של אחד לחשוב שיש לו כיוון כנגד המקום הנוכחי שלו (צבא). ברגע שהשיגרה הקשה תשבר, כך גם הרעיון של ישועה דרך לימודים תשבר) ותנסה לראות עד כמה זה רלוונטי לצבא או מחוץ לצבא. אם אתה מגיע למסקנה שהצבא זהו לא המקום שלך -- תדאג שכולם מבינים למה. ברגע שאנשים חשופים לביטחון עצמי ולא לתירוצים, הם יפגינו כבוד כלפי המילים שלך. זה לרבות בגלל שאנשים יותר מכבדים מעשים מאשר מילים -- ואם מישהו ממש בטוח בעצמו, אנשים באופן אינסטנקטיבי חושבים שאפשר לסמוך על המילים שלו כנבואה למעשים בעתיד.

כל זה מזכיר לי שכבר זמן מה אני מתכנן לכתוב על הנושא הזה אשכול...צריך כבר לסיים אותו. :| בכל מקרה, בהצלחה לך!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 יוני 2013 10:47

Solus כתב:אזרח, תהיה מופתע אך עם הפרעת האישיות הנכונה -- זה בכלל לא תלוי בו, אנחנו רוצים שזה יהיה תלוי רק ביחיד אבל לכל הרבה אנשים זו פשוט לא אפשרות להיות עצמאי. וככל ש"האינטרסט-החבוי" של אנשים בנוגע לצבא הולך, זה למעשה ס"כ שתול רק בהרגל ובניסיון אישי. למבוגרים רבים (והילדים שלמדנו מהם) יש את הקושי להבין שהעולם השתנה ועדיין משתנה ואינו כמו הדבר שהם חוו כשהם היו בגיל ילדם. ההורשה של נסיון זה דבר מאוד בסיסי במערכת משפחתית ואפילו שבטתית, אך בזמנינו המודרניים זה ברוב המיקרים פשוט לא עובד (אם היינו יכולים להוריש בכזו קלות נסיון כדי להצליח בחיים כולנו היינו עשירים עד עכשיו)...מה שעבד עבור ההורים שלך כנראה לא יעבוד עבורך אם מדובר על נסיון גרידא. להיות יותר מדי פרגמטי / מעשי לא יעזור לאף אחד; באופן משעשע זהו הבסיס במערכות יחסים, לרבות מיוחס לנשים, ברגע שאחד מבן/בת הזוג ס"כ רוצה תגובה כל שהיא ולא עזרה ("לא רציתי תשובה רציתי שתקשיב"). אם אתה מרגיש שאתה יותר מדי תלוי בדעות ובהחלטות של אנשים אחרים (Avoidant personality disorder) עד כדי תחושת חרדה וחוסר יציבות, אז אני יכול להבטיח לך שאף מידע מעשי לא יעזור לך. פרגמטיות לא תביא אותך לאף מקום ואתה רק תחפש תמיכה נפשית. כך שאני מאמין שיש סיכוי גבוה שתירצה להישאר בצבא מכיוון שזה מאוד כואב לשנות את המצב הקיים ולפתע לצאת בהכרזה : "עכשיו הכל תלוי בי". אנשים כאלו בדרך כלל נוצרים מקיפאון בתהליך ההיתבגרות שמתבטא במספר רב של דרכים; אך בזמנינו, לדעתי, מדובר בקלות שבה בני אדם יכולים לבודד את עצמם בחדר שלהם במשך שבועות מול מסך המחשב ללא אינטרקטציה בין-אישית רגשית (רוב האנשים שאנחנו מדברים איתם באינטרנט יכולים למות ולא יהיה לנו אכפת, קשה ליצור קשר אנושי-אישי במצבים כאלו שהם לא ממש זקוקים לנו יותר מאשר להיות שחקן בקבוצה. לא שזה לא אפשרי, אני מודע לזה באופן אישי שאפשר, אך זה פחות קל במיוחד בגלל שהפוקוס לא אנשים -- אלא בידור כמו משחקים או סרטים) אשר פשוט תוקעת אותם באותו מצב ללא התפתחות במשך שנים. כך שאתה יכול להיות בן 18~20, אבל תהיה עדיין בן 12 בפנים מבחינת היכולת הקוגנטיבית / אינטלגנציה הרגשית שלך; תקוע בלופ עם הבעיות הנפשיות שלך בחור שלא מאפשר לך לצאת מהן כי אתה ממש לא רוצה לצאת מהן. אפרופו, גיל ההיתבגרות יכול להימתך אפילו עד גיל 30.

אז בקצרה, מה אני חושב שאתה באמת יכול לעשות? לך לטיפול, תמצא לעצמך קבוצה של חברים שתלויים בך ואתה תהיה תלוי בהם (תת-תרבות). אל תנסה אף בולשיט כמו לפתח כישרון כל שהוא (המחשבה שאם תלך ללמוד משהו יתקן לך את העתיד היא שגויה בגלל שהיא בריחה מהמציאות. זה ס"כ נסיון של אחד לחשוב שיש לו כיוון כנגד המקום הנוכחי שלו (צבא). ברגע שהשיגרה הקשה תשבר, כך גם הרעיון של ישועה דרך לימודים תשבר) ותנסה לראות עד כמה זה רלוונטי לצבא או מחוץ לצבא. אם אתה מגיע למסקנה שהצבא זהו לא המקום שלך -- תדאג שכולם מבינים למה. ברגע שאנשים חשופים לביטחון עצמי ולא לתירוצים, הם יפגינו כבוד כלפי המילים שלך. זה לרבות בגלל שאנשים יותר מכבדים מעשים מאשר מילים -- ואם מישהו ממש בטוח בעצמו, אנשים באופן אינסטנקטיבי חושבים שאפשר לסמוך על המילים שלו כנבואה למעשים בעתיד.

כל זה מזכיר לי שכבר זמן מה אני מתכנן לכתוב על הנושא הזה אשכול...צריך כבר לסיים אותו. :| בכל מקרה, בהצלחה לך!

מה? בן אדם, אתה רציני? האיש כולה אמר שהוא חושש מסטיגמה של משתמט ומפגיעה בתעסוקה ובילמודים. איך הגעת לניתוח הנפשי הזה? מה אתה, ד"ר פיל?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 20 יוני 2013 11:39

יומרני ותקוע בתחת בדיוק כמו "דוקטור" פיל, כנראה הקשבתי לאנשים יותר מדי זמן וזה כבר קרה לבד אם הטענה הזאתי נראת מופרחת ומוגזמת. רק שתידע, יש הקשר בין הקושי לעמוד על ערכים כל שהם בין בגרות לא בשלה בנוסף לצורך האובססיבי בתמיכה של אחרים. אני לא אדחה שאתה כנראה צודק בכך שקצת גזמתי עם הפסיכולוגיה בלי לדבר איתו יותר מדי, זה כן;, אם כולם צועקים לו באוזן "אתה עושה טעות" זה יכול לתעתע בן אדם. אך זה בהחלט, כמו שציינת (אתה?), זה לא מבטל את מה שהוא חווה עד עכשיו. זה שהוא "אולי" יתקשה בעתיד בגלל ההחלטה שלו לא אומרת שהוא חייב להישאר בצבא מכיוון שהמצב שהביא אותו לשיחרור לא הושרץ מהאוויר. זה שיש ניגוד מוחלט בין האניטרסט לשימור-עצמי והדעה האישית שלו שהוא באמת עבר תקופה מגעילה (שהביאה אותו לרצון לבטל את "השירות") כנגד הדעות השיטחיות והלא מבוססות של אנשים אחרים שלפתע -- לפתע, משמעותיות עבורו דווקא שהוא חושב שיש לו סיכוי לצאת -
עוד בעיה היא כשאני יודע שיש לי סיכוי לצאת אני מתחיל לפחד מהעתיד כי כולם אומרים שזה טעות

מראה שהוא נתון להשפעה חיצונית בחוזקה רבה. יצא לי כבר לדבר עם כמה אנשים כאלו שלחמו עם המערכת בדם כדי לצאת ואז שהבינו שיש להם סיכוי, ואין להם יותר עם מי להילחם (התחילו להרגיש בטוחים) -- אז לפתע חשבו שאולי למעשה כדי להם להישאר. זו תופעה, ואני ממש לא צוחק לגבי זה. זו תופעה.

אם אתה חושב שאני מפליץ אוויר אתה רשאי לתקן אותי, אני פשוט הולך על מה שראיתי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 יוני 2013 11:55

Solus כתב:יומרני ותקוע בתחת בדיוק כמו "דוקטור" פיל, כנראה הקשבתי לאנשים יותר מדי זמן וזה כבר קרה לבד אם הטענה הזאתי נראת מופרחת ומוגזמת. רק שתידע, יש הקשר בין הקושי לעמוד על ערכים כל שהם בין בגרות לא בשלה בנוסף לצורך האובססיבי בתמיכה של אחרים. אני לא אדחה שאתה כנראה צודק בכך שקצת גזמתי עם הפסיכולוגיה בלי לדבר איתו יותר מדי, זה כן;, אם כולם צועקים לו באוזן "אתה עושה טעות" זה יכול לתעתע בן אדם. אך זה בהחלט, כמו שציינת (אתה?), זה לא מבטל את מה שהוא חווה עד עכשיו. זה שהוא "אולי" יתקשה בעתיד בגלל ההחלטה שלו לא אומרת שהוא חייב להישאר בצבא מכיוון שהמצב שהביא אותו לשיחרור לא הושרץ מהאוויר. זה שיש ניגוד מוחלט בין האניטרסט לשימור-עצמי והדעה האישית שלו שהוא באמת עבר תקופה מגעילה (שהביאה אותו לרצון לבטל את "השירות") כנגד הדעות השיטחיות והלא מבוססות של אנשים אחרים שלפתע -- לפתע, משמעותיות עבורו דווקא שהוא חושב שיש לו סיכוי לצאת -
עוד בעיה היא כשאני יודע שיש לי סיכוי לצאת אני מתחיל לפחד מהעתיד כי כולם אומרים שזה טעות

מראה שהוא נתון להשפעה חיצונית בחוזקה רבה. יצא לי כבר לדבר עם כמה אנשים כאלו שלחמו עם המערכת בדם כדי לצאת ואז שהבינו שיש להם סיכוי, ואין להם יותר עם מי להילחם (התחילו להרגיש בטוחים) -- אז לפתע חשבו שאולי למעשה כדי להם להישאר. זו תופעה, ואני ממש לא צוחק לגבי זה. זו תופעה.

אם אתה חושב שאני מפליץ אוויר אתה רשאי לתקן אותי, אני פשוט הולך על מה שראיתי.

זה לא חדש שתושבי ישראל הצעירים עוברים שטיפת מוח מגיל צעיר ושיש עליהם לחץ חברתי אדיר לשרת. מכאן ועד הבלה-בלה-בלה הנפשי שכתבת כאן המרחק הוא גדול. נכון, זו תופעה, הוא לא ייחודי, ולכן המסקנות שהסקת לגביו נראות לי הזויות וכך גם ההמלצות מה עליו לעשות בחייו בלי שום קשר לצבא.

הפורום הזה בדיוק עוסק בזה - מקטין את הלחץ, מראה את הצד השני, עוזר לעשות את ההחלטה באופן רגוע ונכון יותר.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 20 יוני 2013 13:36

הכל תלוי בתחלס למה אתה חשוף וכמה, אני נחשפתי ליותר אנשים שהראו את הצד הזה בעצמם כך שזה נראה לי יותר סביר להניח שזהו המיקרה. כנראה שזה ביסוס שקרי על אמת אמפירית, אך זה ממש לא רחוק מהמציאות כמו שאתה מציג את זה. בכל מקרה, זה לא התפקיד של אף אחד ללטף את האחר כדי לגרום להם להרגיש טוב יותר באותה מידה שאף אחד כאן לא אמור לעודד אנשים לבצע פעולה מסויימת מלבד לכוון אותם על פי הרצון האישי שלהם. בגלל זה אני אמר שנית ; אם ה-OP רגיש לאמירות חיצוניות ותלוי על היתר באחרים -- אז לא משנה מה יאמרו לו הוא יתקשה ביותר לעשות החלטות ללא תמיכה נפשית. אם הוא יחסית עצמאי למדי, והוא לקח את העצות של הקרובים אליו בגלל הכמות והתדירות הגבוה ללא קשר למקור ריגשי : אז שיבדוק, כפי שהמלצת, לראות איך פרופיל 21 זהו בכלל לא סוף העולם וישתמש בחשיבה לוגית והוכחות כדי לבסס את ההחלטות שלו.
אבל אם זה היה המקרה, לדעתי, בכלל לא הייתי צריך לומר את זה.

אגב, אני מעלה את הנושא הזה בתקיפות כי שמתי לב שכמה אנשים הראו חוסר יציבות בעמדה שלהם וכמה מגיבים פשוט ענו להם באופן נטול רגשות ופרגמטי כאשר זה לא ממש מה שהם יכולים לעכל כרגע....עכשיו שאני חושב על זה אפשר לראות את התגובות שלי ככה. אך אני עדיין חושב שזה בלתי אפשרי לומר לאנשים שמראים קושי בביצוע החלטות לעשות החלטות לבד. זה כבר נקרא לזרוק מישהו למים העמוקים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 יוני 2013 13:55

Solus כתב:הכל תלוי בתחלס למה אתה חשוף וכמה, אני נחשפתי ליותר אנשים שהראו את הצד הזה בעצמם כך שזה נראה לי יותר סביר להניח שזהו המיקרה. כנראה שזה ביסוס שקרי על אמת אמפירית, אך זה ממש לא רחוק מהמציאות כמו שאתה מציג את זה. בכל מקרה, זה לא התפקיד של אף אחד ללטף את האחר כדי לגרום להם להרגיש טוב יותר באותה מידה שאף אחד כאן לא אמור לעודד אנשים לבצע פעולה מסויימת מלבד לכוון אותם על פי הרצון האישי שלהם. בגלל זה אני אמר שנית ; אם ה-OP רגיש לאמירות חיצוניות ותלוי על היתר באחרים -- אז לא משנה מה יאמרו לו הוא יתקשה ביותר לעשות החלטות ללא תמיכה נפשית. אם הוא יחסית עצמאי למדי, והוא לקח את העצות של הקרובים אליו בגלל הכמות והתדירות הגבוה ללא קשר למקור ריגשי : אז שיבדוק, כפי שהמלצת, לראות איך פרופיל 21 זהו בכלל לא סוף העולם וישתמש בחשיבה לוגית והוכחות כדי לבסס את ההחלטות שלו.
אבל אם זה היה המקרה, לדעתי, בכלל לא הייתי צריך לומר את זה.

אגב, אני מעלה את הנושא הזה בתקיפות כי שמתי לב שכמה אנשים הראו חוסר יציבות בעמדה שלהם וכמה מגיבים פשוט ענו להם באופן נטול רגשות ופרגמטי כאשר זה לא ממש מה שהם יכולים לעכל כרגע....עכשיו שאני חושב על זה אפשר לראות את התגובות שלי ככה. אך אני עדיין חושב שזה בלתי אפשרי לומר לאנשים שמראים קושי בביצוע החלטות לעשות החלטות לבד. זה כבר נקרא לזרוק מישהו למים העמוקים.

אבל הפורום הזה לא נועד לתמיכה נפשית, ואתה לא מטפל. זה לא המקום וזה לא התפקיד שלך.

זו בדיוק המטרה של הפורום הזה - לעזור בהיבט הפרקטי, מה לעשות, איך ומתי. אם מישהו רוצה תמיכה מעבר לזה - יש לו את רשת הליווי, אבל גם הם לא פסיכולוגים וגם התמיכה שהם יכולים לספק היא תמיכה מאוד מסוימת.

אני חושב שאתה מתייחס אליי כשאתה אומר "מגיבים פשוט ענו להם באופן נטול רגשות ופרגמטי" - כי זה אני, אותו אורח אחד. ובכן, זה מה שאני יכול לעשות, לא עברתי הכשרה של מלווה, ולא עברתי הכשרה טיפולית, אבל אני כן מכיר את תהליך היציאה. אם מישהו לא מסוגל לבצע את מה שצריך כדי לצאת מסיבה נפשית - צר לי שהסביבה הקרובה שלו הן באזרחות והן בצבא לא עוזרת לו, אבל זה בטח לא התפקיד שלי לטפל בו.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 20 יוני 2013 14:53

ואני גם כתבתי שזה לא תפקידינו ללטף או לנחם אף אחד...שים לב לזה, אני לא רוצה להיות הפסיכולוג האישי של אף אחד; זה שאני פולט מידע כמו ברז מים שבור זה משהו אחר לגמרי. אני מבין לגמרי מאיפה אתה מגיע שאתה אומר "עברתי תהליך ואני יודע מה לעשות", גם אני הרגשתי ככה לזמן מה אך כאשר אנשים פונים אלי עם הבעיות הנלוות לתהליך כמו "אולי אני לא אשתחרר בסוף" אז אתה פתאום מבין שיש עוד בעיות שצריך להתייחס אליהן. חלק מהקטע של אנשים לנסות להישתחרר זה כדי לנסות להיות יותר עצמאיים אך לקראת הסוף הם עלולים להישחק וליפול כאשר הם כמה צעדים מניצחון בגלל שזה לא ממש מה שהם רוצים. שוב, אני לא מנסה לטפח או ללטף אף אחד. אני לא מחלק נישוקים וחיבוקים, אני רק מציין כמו כל אחד שבמקרה שמופיעה בעיה (במיוחד דיסונציה-קוגניטיבת) צריך להקדיש לה תצומת לב. כמו שאתה אומר "תעשה X ו-Y כדי שהסיכויים שלך לצאת יגברו" אני אומר "תחשוב האם X או Y למעשה מקשים עליך לעשות החלטות, ואז תנסה להחליט". בעיני זה האותו דבר, כי אנשים באים לכאן כדי לקבל עזרה בתהליך ההישתחררות מצה"ל, ומה ששנינו מספקים לזה אומנם שונה אך זה מועיל באותה מידה כדי להגיע למסקנה בסופו של דבר, לא ככה? :|
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 יוני 2013 15:53

Solus כתב:ואני גם כתבתי שזה לא תפקידינו ללטף או לנחם אף אחד...שים לב לזה, אני לא רוצה להיות הפסיכולוג האישי של אף אחד; זה שאני פולט מידע כמו ברז מים שבור זה משהו אחר לגמרי. אני מבין לגמרי מאיפה אתה מגיע שאתה אומר "עברתי תהליך ואני יודע מה לעשות", גם אני הרגשתי ככה לזמן מה אך כאשר אנשים פונים אלי עם הבעיות הנלוות לתהליך כמו "אולי אני לא אשתחרר בסוף" אז אתה פתאום מבין שיש עוד בעיות שצריך להתייחס אליהן. חלק מהקטע של אנשים לנסות להישתחרר זה כדי לנסות להיות יותר עצמאיים אך לקראת הסוף הם עלולים להישחק וליפול כאשר הם כמה צעדים מניצחון בגלל שזה לא ממש מה שהם רוצים. שוב, אני לא מנסה לטפח או ללטף אף אחד. אני לא מחלק נישוקים וחיבוקים, אני רק מציין כמו כל אחד שבמקרה שמופיעה בעיה (במיוחד דיסונציה-קוגניטיבת) צריך להקדיש לה תצומת לב. כמו שאתה אומר "תעשה X ו-Y כדי שהסיכויים שלך לצאת יגברו" אני אומר "תחשוב האם X או Y למעשה מקשים עליך לעשות החלטות, ואז תנסה להחליט". בעיני זה האותו דבר, כי אנשים באים לכאן כדי לקבל עזרה בתהליך ההישתחררות מצה"ל, ומה ששנינו מספקים לזה אומנם שונה אך זה מועיל באותה מידה כדי להגיע למסקנה בסופו של דבר, לא ככה? :|

לא, כי זה לא פורום תמיכה נפשית, זה פורום שהמטרה שלו היא לספק מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי וקוראים לו "רשת הליווי לסרבנים ונמנעים" ולא רשת "תמיכה נפשית לסרבנים ונמנעים, הכוללת אבחון שטחי והרבה בלה בלה בלה".

יש עוד בעיות שצריך להתייחס אליהן, ללא ספק, אבל לא כאן, ולא אנחנו צריכים להתייחס אליהן. מי שצריך להקדיש תשומת לב לבעיות האלה הם או האנשים הקרובים לנמנע, או מטפלים.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 16 אורחים