בעיה ביציאה מהצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

dima16
יצירת קשר:

בעיה ביציאה מהצבא

הודעהעל ידי dima16 » 27 מאי 2013 14:33

אוקיי אז אני לא מעוניין לשרת בצבא. מה שעשיתי הוא ניסיון התאבדות (כדורים ואלכוהול) בעקבותיו יומיים של אשפוז והמלצה של הפסיכיאטר של הבית חולים לפטור משירות. לאחר כשבוע וחצי נקבע לי תור לקבן (הקבנית הכי נאצית בצהל) שאמרה לי בשיחה שבעקבות זה שיש לי המלצה לראות פסיכיאטר היא קובעת לי תור אליו, ובזה בעצם נגמרה השיחה.
לאחר מכן, הנגד שלי נכנס אליה וכנראה זיין לה תשכל, וכשיצא אמר לי שאני חוזר ליחידה רגיל ולא רואה פסיכיאטר. מפה לשם דיברתי עם רמ2 והם היו מבולבלים ולא ידעו אם אני רואה פסיכיאטר או לא, והיום נודע לי שנקבע לי שאני חוזר ליחידה כרגיל ולא רואה פסיכיאטר צבאי.
השאלות שלי הם:
1. הם מותר לקבנית להתעלם מהמלצת פסיכיאטר (רופא מוסמך, בעוד שהיא רק עו"ס), ולא לתת לי לראות פסיכיאטר צבאי?
2. מה אתם ממיליצים לי לעשות בהמשך, האם לעשות שוב ניסיון התאבדות, או לבצע פעולה אחרת?

תודה רבה מראש לכל העונים.
אורח

Re: בעיה ביציאה מהצבא

הודעהעל ידי אורח » 27 מאי 2013 15:14

dima16 כתב:אוקיי אז אני לא מעוניין לשרת בצבא. מה שעשיתי הוא ניסיון התאבדות (כדורים ואלכוהול) בעקבותיו יומיים של אשפוז והמלצה של הפסיכיאטר של הבית חולים לפטור משירות. לאחר כשבוע וחצי נקבע לי תור לקבן (הקבנית הכי נאצית בצהל) שאמרה לי בשיחה שבעקבות זה שיש לי המלצה לראות פסיכיאטר היא קובעת לי תור אליו, ובזה בעצם נגמרה השיחה.
לאחר מכן, הנגד שלי נכנס אליה וכנראה זיין לה תשכל, וכשיצא אמר לי שאני חוזר ליחידה רגיל ולא רואה פסיכיאטר. מפה לשם דיברתי עם רמ2 והם היו מבולבלים ולא ידעו אם אני רואה פסיכיאטר או לא, והיום נודע לי שנקבע לי שאני חוזר ליחידה כרגיל ולא רואה פסיכיאטר צבאי.
השאלות שלי הם:
1. הם מותר לקבנית להתעלם מהמלצת פסיכיאטר (רופא מוסמך, בעוד שהיא רק עו"ס), ולא לתת לי לראות פסיכיאטר צבאי?
2. מה אתם ממיליצים לי לעשות בהמשך, האם לעשות שוב ניסיון התאבדות, או לבצע פעולה אחרת?

תודה רבה מראש לכל העונים.

1. על פי חוק? כן.
2. אני בשום ואופן לא אמליץ לך על נסיון התאבדות או פגיעה פיזית מסוכנת. יש דרכים אחרות. עובדה, ניסית צעד קיצוני (מדי) וזה לא עזר, כי בצה"ל לא צריך באמת לתכנן נסיון התאבדות כדי שיקשיבו לך (עובדה שיש המון מקרים בצבא של אנשים שהתאבדו שביקשו עזרה לפני שהם עשו את זה ואף אחד לא עזר להם).

טוב, אז חוות דעת מעולה יש לך (מה שהפסיכיאטר רשם לך, אתה צריך עותקים של זה כל הזמן איתך).
אני מקווה שאתה לא מתפקד וממשיך לבקש כל הזמן קב"ן מכל מי שאתה רואה.

כל מה שנשאר זה לההמשיך הלאה, שוב ושוב... ואם בנקודה מסוימת אתה מרגיש שאתה במבוי סתום תשבור את הדפוס ולך לברה"ן\תתלונן אצל קצין העיר\תתחיל נוהל(בשיטה של SOLUS או בשיטות לא מסוכנות אחרות)\לך לביקורופא או למיון או לרמ2...
dima16
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dima16 » 27 מאי 2013 15:32

קודם כל זה לא שאני לא מתפקד אני בכלל לא בבסיס, עד היום הייתי בגימלים מאז האשפוז. שנית, מה יעזור לי ללכת לבסיס ולישון שם (לא יכול) בגלל שאני בקורס. אני רוצה לראות קבן כמה שיותר מהר אבל זה דבר שלוקח שבועות שם.
אני בחימוש, ככה שהם בטח לא מוותרים על חיילים מהר, ולכן חשבתי לנסות שוב את ניסיון ההתאבדות כי אני לא מעט זמן בצבא (כמעט שנה) ועל כן אני מבין שרק צעדים דרסטיים יועילו. עובדה שהייתי אצל אותה קבנית פעמיים והיא פעמיים צעקה עליי ופעמיים לא נתנה לי כלום ולכן אני חושב שגם עוד 20 פעם שאני אהיה אצלה זה לא יעזור לכלום.
שאלה: אם אני אגיע לקבנית שוב ואגיד לה שבמידה ואני לא אצא מהצבא אני אתאבד (משמע - היא תצטרך לשלוח אותי לאשפוז בכפייה) זה יעזור לי לצאת?
תראה, מה שאני מנסה להסביר הוא שלהמשיך הלאה שוב ושוב פשוט לא יעזור כי פשוט יתעלמו ממני, במיוחד אם כל מה שאני אעשה זה ללכת לקבן ולבכות לה, אני חייב להיות קיצוני.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 27 מאי 2013 16:23

אני מכיר מישהי שנטלה בקבוק של כדורי אופטלגין, שעל פיה לא עושה דבר, הביאה את הופסא הריקה למפקדת שלה ואמרה לה שהיא צריכה להביא לה איש מקצוע או שהיא תהיה מתה לה על הרצפה בעוד חצי שעה. בסופו של דבר הבינו שהיא לא תמות מזה, אבל בהחלט נבהלו ממנה. כמובן שלה יש עבר פסיכיאטרי וסיפור אישי שדורש מגילות על מנת לתעדו, אך להשיג את הצומת לב שלהם בדרך יצירתית בהחלט לא פוגע. אתה כבר מודע לזה.

כפי שאתה רואה אתה צריך לגרום לממונים עליך, בעיקר המפקד, שיש לך בעיה. אם הוא באמת שינה את הדעה של הקבנית לרעתך זה משהו שאתה צריך לעבוד עליו. שים לב שכרגע הבעיה שלך כרגע היא הסגל שלך, הקבנית הלכה לתנת לך פסיכיאטר, אך לאחר חוות דעת משנית היא ביטלה את זה...שזה לא נשמע לי הגיוני בעליל, אך מה אני יודע לגבי טיב מערכות היחיסים אצלכם?

נ.ב: לשאלתך, כן. אך האם כדי לך? ...אין לי מספיק מידע כדי לאמר לך אם כן או לא. מה שבהחלט: יש צעדים אחרים עבור זה, כמו שצויין למעלה, אך נשאיר את זה לשיקול הדעת שלך. אתה יודע באיזה סוג של בוץ אתה נמצא יותר טוב מאיתנו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 מאי 2013 17:06

Solus כתב:אני מכיר מישהי שנטלה בקבוק של כדורי אופטלגין, שעל פיה לא עושה דבר, הביאה את הופסא הריקה למפקדת שלה ואמרה לה שהיא צריכה להביא לה איש מקצוע או שהיא תהיה מתה לה על הרצפה בעוד חצי שעה. בסופו של דבר הבינו שהיא לא תמות מזה, אבל בהחלט נבהלו ממנה. כמובן שלה יש עבר פסיכיאטרי וסיפור אישי שדורש מגילות על מנת לתעדו, אך להשיג את הצומת לב שלהם בדרך יצירתית בהחלט לא פוגע. אתה כבר מודע לזה.

כפי שאתה רואה אתה צריך לגרום לממונים עליך, בעיקר המפקד, שיש לך בעיה. אם הוא באמת שינה את הדעה של הקבנית לרעתך זה משהו שאתה צריך לעבוד עליו. שים לב שכרגע הבעיה שלך כרגע היא הסגל שלך, הקבנית הלכה לתנת לך פסיכיאטר, אך לאחר חוות דעת משנית היא ביטלה את זה...שזה לא נשמע לי הגיוני בעליל, אך מה אני יודע לגבי טיב מערכות היחיסים אצלכם?

נ.ב: לשאלתך, כן. אך האם כדי לך? ...אין לי מספיק מידע כדי לאמר לך אם כן או לא. מה שבהחלט: יש צעדים אחרים עבור זה, כמו שצויין למעלה, אך נשאיר את זה לשיקול הדעת שלך. אתה יודע באיזה סוג של בוץ אתה נמצא יותר טוב מאיתנו.

אופטלגין זה משכך כאבים. להגיד שכדורי אופטלגין "לא עושים דבר" זו שגיאה. כמו כל חומר, יש מנה שיכולה להיות קטלנית עבור גוף האדם או לפחות מסוכנת (וזה משתנה מאדם לאדם). כך שההמלצה הסמויה הזו היא ממש לא במקום.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 מאי 2013 17:11

לא נשמע לך הגיוני, גם לי לא. היא אמרה לי בפגישה שיהיה לי פסיכיאטר בהתאם להמלצה שלי אך בסופו של דבר בשורה התחתונה לא קיבלתי.
האינטרנס שלהם זה שאני אסיים את הקורס בכל מחיר (כן אני 10 חודשים בצבא ורק עכשיו עושה קורס, סירבתי כבר כמה), וברגע שנכנסתי הם לא מוכנים להוציא אותי בשום מצב.
עכשיו, אתה אומר שהביאו לי פתרונות אבל אילו? להתחיל נוהל לא יעזור כי כפי שאמרתי הקבנית מכירה אותי והיא בעצמה אישה איומה שלא משנה מי ומה יבוא אליה היא לא תעזור (חבר שלי קרוב היה אצלה וחתך לעצמו את הורידים - מן הסתם חתך שטחי ביותר - והיא אמרה לו במילים האלה- 'אין לי בעיה עם זה שאתה רוצה למות, רק בבקשה צא לי מהמשרד אני לא רוצה שיטפטף לי דם על הרצפה').
ביקורופא/מיון - הייתי וקיבלתי חוות דעת שלא עזרה לי. רמ2 אמרו לי שאני צריך לחזור ליחידה, ואם לא אני אהיה נפקד.
איזה עוד מידע אתה צריך כדי להמליץ לי אם ללכת לאשפוז/לבצע ניסיון התאבדות שוב?
האם אני אערב את אמא שלי זה יעזור? ואם כן למי להגיד לה לפנות - למפקד? לקבן? לקצין העיר?
בנוגע להודעה האחרונה של אורח, אני לא לקחתי הרבה כדורים או משהו כזה אלא שתיתי אלכוהול וממש לפני בית החולים לקחתי 2 כדורים, כך שנזק לא יכול להיות כל כך מזה (מה גם שעושים זונדה וכד' במידת הצורך - שלי לא עשו כי הקאתי), מן הסתם שבדבר כזה יש סיכונים אבל עדיין...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 מאי 2013 17:16

dima16 כתב:קודם כל זה לא שאני לא מתפקד אני בכלל לא בבסיס, עד היום הייתי בגימלים מאז האשפוז. שנית, מה יעזור לי ללכת לבסיס ולישון שם (לא יכול) בגלל שאני בקורס. אני רוצה לראות קבן כמה שיותר מהר אבל זה דבר שלוקח שבועות שם.
אני בחימוש, ככה שהם בטח לא מוותרים על חיילים מהר, ולכן חשבתי לנסות שוב את ניסיון ההתאבדות כי אני לא מעט זמן בצבא (כמעט שנה) ועל כן אני מבין שרק צעדים דרסטיים יועילו. עובדה שהייתי אצל אותה קבנית פעמיים והיא פעמיים צעקה עליי ופעמיים לא נתנה לי כלום ולכן אני חושב שגם עוד 20 פעם שאני אהיה אצלה זה לא יעזור לכלום.
שאלה: אם אני אגיע לקבנית שוב ואגיד לה שבמידה ואני לא אצא מהצבא אני אתאבד (משמע - היא תצטרך לשלוח אותי לאשפוז בכפייה) זה יעזור לי לצאת?
תראה, מה שאני מנסה להסביר הוא שלהמשיך הלאה שוב ושוב פשוט לא יעזור כי פשוט יתעלמו ממני, במיוחד אם כל מה שאני אעשה זה ללכת לקבן ולבכות לה, אני חייב להיות קיצוני.

לא אמרתי שאתה כן מתפקד, אמרתי שאני מקווה שאתה לא מתפקד.

תראה, אם מה שתיארת נכון, אז לפני האשפוז לא תפקדת. זה פשוט מאוד, כמו SOLUS אמר - המפקד שלך לא חושב שיש לך בעיה.

מי דיבר על ללכת לבסיס? אני דיברתי רק על חוסר תפקוד וצעדים שוברי דפוס במידה וזה לא עובד.

אני מתאר לעצמי שאם לא תגיע לקורס - תחשב כנפקד.

אה, אתה חושב שרק צעדים דרסטיים יועילו... אתה חושב... כי אתה יודע מה צריך לעשות כדי לצאת, יש לך נסיון בליווי נמנעים, וזה עבד לך יופי.

אם אתה שנה בצבא, למה אתה מצפה? שפעם אחת תספיק כדי שיוציאו אותך? לא. זה לא עובד ככה. תהליך היציאה יכול להגיע גם לחצי שנה, במיוחד עבור אנשים שכבר בתוך המערכת. עדיף שתקשיב לעצות שלנו ותהיה יצירתי רק במקומות שבהם באמת צריך יצירתיות.

אם היא צעקה עלייך, אולי אתה לא עושה מה שצריך לעשות - viewtopic.php?f=1&t=14176

מה אכפת לי שאתה בחימוש ולמה זה אכפת לך? ומה זה השטויות האלה " הם בטח לא מוותרים על חיילים מהר"? עם הנחות יסוד כאלה אתה לא תצא.

כן. אם היא תאמין לך (וזה אם גדול, כי אם אתה כבר יודע להתנהג כמו שצריך כדי שיחשבו שאתה עומד להתאבד, אתה יכול להתנהג כמו שצריך כדי שישחררו אותך) אשפוז במחלקה סגורה קרוב לוודאי יוביל לשחרור כמעט מיידי. אתה באמת רוצה להגיע למחלקה סגורה? אתה חושב שזה כמו כלא צבאי? אתה חושב שזה כיף?

מישהו אמר שאתה צריך להמשיך שוב ושוב עד אינסוף? שוב ושוב זה עוד פעם-פעמיים של הליכה לקב"ן, ואז צעד שובר דפוס, ואז שוב פעם-פעמיים, ושוב צעד שובר דפוס (כשבמהלך כל הזמן הזה אתה כמובן לא מתפקד... אפילו ברמה של מסתגר בחדר) וזו הכוונה...

אם כל מה שעשית זה "ללכת לקב"ן ולבכות לה" אז זה די ברור למה זה לא עזר.

קיצוני, כן, אבל בגבול הטעם הטוב. לא להתחיל לסכן את הבריאות שלך בשביל להשתחרר מהצבא המפגר הזה, וגם לא להגזים עם הימים בכלא, ובטח שלא להגיע למחלקה סגורה שבה יסממו אותך בלי צורך אמיתי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 מאי 2013 17:23

אורח כתב:לא נשמע לך הגיוני, גם לי לא. היא אמרה לי בפגישה שיהיה לי פסיכיאטר בהתאם להמלצה שלי אך בסופו של דבר בשורה התחתונה לא קיבלתי.
האינטרנס שלהם זה שאני אסיים את הקורס בכל מחיר (כן אני 10 חודשים בצבא ורק עכשיו עושה קורס, סירבתי כבר כמה), וברגע שנכנסתי הם לא מוכנים להוציא אותי בשום מצב.
עכשיו, אתה אומר שהביאו לי פתרונות אבל אילו? להתחיל נוהל לא יעזור כי כפי שאמרתי הקבנית מכירה אותי והיא בעצמה אישה איומה שלא משנה מי ומה יבוא אליה היא לא תעזור (חבר שלי קרוב היה אצלה וחתך לעצמו את הורידים - מן הסתם חתך שטחי ביותר - והיא אמרה לו במילים האלה- 'אין לי בעיה עם זה שאתה רוצה למות, רק בבקשה צא לי מהמשרד אני לא רוצה שיטפטף לי דם על הרצפה').
ביקורופא/מיון - הייתי וקיבלתי חוות דעת שלא עזרה לי. רמ2 אמרו לי שאני צריך לחזור ליחידה, ואם לא אני אהיה נפקד.
איזה עוד מידע אתה צריך כדי להמליץ לי אם ללכת לאשפוז/לבצע ניסיון התאבדות שוב?
האם אני אערב את אמא שלי זה יעזור? ואם כן למי להגיד לה לפנות - למפקד? לקבן? לקצין העיר?
בנוגע להודעה האחרונה של אורח, אני לא לקחתי הרבה כדורים או משהו כזה אלא שתיתי אלכוהול וממש לפני בית החולים לקחתי 2 כדורים, כך שנזק לא יכול להיות כל כך מזה (מה גם שעושים זונדה וכד' במידת הצורך - שלי לא עשו כי הקאתי), מן הסתם שבדבר כזה יש סיכונים אבל עדיין...

אם סירבת קורסים ברמה של סירוב פקודה וישיבה בכלא (שזה סתם שטות וללא פואנטה, עדיף היה אם כבר מיום הגיוס היית לא מתפקד ומוציא חוות דעת, תוך חצי שנה מקסימום אפילו בכלא היית בחוץ) אז אין לך שום מושג איך להתנהג במערכת הצבאית כדי לצאת... מצטער, אבל זה מה יש. עדיף שתשקיע קצת זמן כדי לקרוא פה את המדריכים וכל מיני הודעות ישנות של אנשים שעברו את זה.

מה שקרה לחבר שלך הוא נורא ואיום, ברצינות. אני לא זומבי כמו הקב"נית הזו. אבל יש מה לעשות גם במצבים כאלה, למשל להתלונן לקצין העיר ולקבול אותה, למשל לעקוף אותה על ידי הליכה לברה"ן\פניה לביקורופא ואז למיון. אין דבר כזה שהמפקד שלך לא פותח בנוהל כשצריך ושלא נותנים לך קב"ן בזמן ושהקב"ן לא עושה כלום, זו עילה לקבילה.

ר"מ 2 - אז תלך שוב לביקורופא ושוב לפסיכיאטר במיון, ותן לרופא בר"מ 2 להבין שאתה לא במצב לחזור ליחידה.

אמא מאוד תעזור - במיוחד אם היא תנג'ס למפקד\קב"ן\קצין העיר(ויותר טוב לכולם בבת אחת).

יש סיכונים וזו בדיוק הסיבה שאני מסרב בתוקף לעזור לך אם תמשיך עם התכניות האלה. אנשים יצאו ממקומות הרבה יותר גרועים באמצעים פחות מסוכנים, אז מספיק.

אני לא צריך שום מידע. אני לא מציע לך בנקודה הזו לפתוח בנוהל או להגיע לאשפוז. אני מציע לך לנסות לצאת דרך היחידה פעם נוספת (כרגע עשית כמעט את הצעד הכי קיצוני שאפשר, אולי חוץ מהסתפחות לר"מ 2).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 מאי 2013 17:28

תראה לא הלכתי אליה ובכיתי. אלא רקעתי ברגל, גירדתי וחיבקתי את עצמי, לא הסתכלתי לה בעיניים ועוד דברים. אין לי ספק שה"משחק" שהבאתי לא היה הכי טוב שלי אבל עדיין לא הלכתי לשם ואמרתי שאני רוצה לחזור.
תבין שזה כן משנה שאני בחימוש כי בבסיסים אחרים כבר הייתי יוצא פשוט שם הם מאוד קשים, ותאמין לי שיש הבדל בין חימוש לבסיסים אחרים ויגיד לך את זה כמעט כל מי שהיה בחימוש.
בקשר לזה שהמפקד לא חושב שיש לי בעיה, זה נכון. משום שאיך שהגעתי לקורס ישר עשיתי את ההתאבדות, והוא בכלל לא למד להכיר אותי. הבעיה שלי היא לישון בבסיס, אני לא מעוניין לישון בבסיס ולהישאר שם זמן רב בין קבן לקבן (זה יכול לקחת חודשים) וכן אני יודע שאמרת שזה לא תהליך פשוט אבל אני כבר לא מסוגל למשוך את זה וכן רוצה לצאת כמה שיותר מהר ובגלל זה אני מדבר על צעדים קיצוניים.
אוףףףף אני לא יודע מה לעשות יאללה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 מאי 2013 17:34

חבר אני כן הספחתי לרמ2, כמו שאמרתי הייתי בגימלים שבועיים עם המלצה לפסיכיאטר, שממנה יצאה רק פגישה אחת עם קבן, שלא עזרה בכלום.
אגב, הוא כן כבל את הקבנית ולא עשו לה כלום. ככה זה המקום הזה, אנשים שם עולים על בניינים ומאיימים לקפוץ והמפקדים אומרים להם 'קפוץ, קפוץ'. זה נשמע כמו בדיחה אבל זה פשוט ככה.
בנוגע לסירוב קורסים, המטרה שלי לא הייתה לצאת מההתחלה אלא רק לפני שבועיים הגעתי להחלטה הזאת, תהיה בטוח ש10 חודש לא יקח לי לצאת מהמערכת המפגרת הזאת.
בקשר להמלצה שלך, אתה אומר שאני אלך לביקורופא, אגיד שאני בבעיה נפשית וכו' ושאני לא יכול לחזור ליחידה, הוא ישלח אותי למיון, שהם הם ישאירו אותי לילה להשגחה ובבוקר אני אראה פסיכיאטר והיא תעשה מה? תמליץ לי שוב לראות פסיכיאטר צבאי, המלצה שלא עזרה לי. או שאני אסתפח לרמ2? אני באמת שואל, כי אולי אני אלך בדרך הזאת באמת.
dima16
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dima16 » 27 מאי 2013 17:35

אגב, לא יודע למה זה ניתק אותי מהמשתמש.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 מאי 2013 17:41

אורח כתב:תראה לא הלכתי אליה ובכיתי. אלא רקעתי ברגל, גירדתי וחיבקתי את עצמי, לא הסתכלתי לה בעיניים ועוד דברים. אין לי ספק שה"משחק" שהבאתי לא היה הכי טוב שלי אבל עדיין לא הלכתי לשם ואמרתי שאני רוצה לחזור.
תבין שזה כן משנה שאני בחימוש כי בבסיסים אחרים כבר הייתי יוצא פשוט שם הם מאוד קשים, ותאמין לי שיש הבדל בין חימוש לבסיסים אחרים ויגיד לך את זה כמעט כל מי שהיה בחימוש.
בקשר לזה שהמפקד לא חושב שיש לי בעיה, זה נכון. משום שאיך שהגעתי לקורס ישר עשיתי את ההתאבדות, והוא בכלל לא למד להכיר אותי. הבעיה שלי היא לישון בבסיס, אני לא מעוניין לישון בבסיס ולהישאר שם זמן רב בין קבן לקבן (זה יכול לקחת חודשים) וכן אני יודע שאמרת שזה לא תהליך פשוט אבל אני כבר לא מסוגל למשוך את זה וכן רוצה לצאת כמה שיותר מהר ובגלל זה אני מדבר על צעדים קיצוניים.
אוףףףף אני לא יודע מה לעשות יאללה

זה לא עניין של משחק, זה עניין של מה שאתה אומר ועושה. עשית הכל כמו שצריך, כמו בטרגט 21? אמרת שאתה רוצה לצאת?

כן, זה משנה שאתה בחימוש, וזה גם היה משנה אם היית בעתודה או בקורס טיס, ועובדה שמכל מקום וגם מהשניים האחרונים שציינתי אנשים יוצאים. וגם מחימוש אנשים יצאו, בתקופה שהיא לא ארוכה כמו זו שלך. אז משהו פה לא הולך. מאוד יכול להיות שנפלת על אנשים מאוד מאוד גרועים כסגל, גרועים באופן חריג, או שאתה לא עושה משהו נכון.

הבעיה שלך זה לישון בבסיס? יופי. תראה להם את זה. אתה נמצא במקום חדש, וכנראה שהרישום שלך עד עכשיו לא הותיר רושם מי יודע מה. ולא, קב"ן לא לוקח חודשים. אם קב"ן לוקח יותר מיומייים, אז הולכים לברה"ן, גם במחיר של משפט על נפקדות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 מאי 2013 17:48

אורח כתב:חבר אני כן הספחתי לרמ2, כמו שאמרתי הייתי בגימלים שבועיים עם המלצה לפסיכיאטר, שממנה יצאה רק פגישה אחת עם קבן, שלא עזרה בכלום.
אגב, הוא כן כבל את הקבנית ולא עשו לה כלום. ככה זה המקום הזה, אנשים שם עולים על בניינים ומאיימים לקפוץ והמפקדים אומרים להם 'קפוץ, קפוץ'. זה נשמע כמו בדיחה אבל זה פשוט ככה.
בנוגע לסירוב קורסים, המטרה שלי לא הייתה לצאת מההתחלה אלא רק לפני שבועיים הגעתי להחלטה הזאת, תהיה בטוח ש10 חודש לא יקח לי לצאת מהמערכת המפגרת הזאת.
בקשר להמלצה שלך, אתה אומר שאני אלך לביקורופא, אגיד שאני בבעיה נפשית וכו' ושאני לא יכול לחזור ליחידה, הוא ישלח אותי למיון, שהם הם ישאירו אותי לילה להשגחה ובבוקר אני אראה פסיכיאטר והיא תעשה מה? תמליץ לי שוב לראות פסיכיאטר צבאי, המלצה שלא עזרה לי. או שאני אסתפח לרמ2? אני באמת שואל, כי אולי אני אלך בדרך הזאת באמת.

אם היית מסופח לר"מ 2 למה לא שאלת בפורום מה לעשות? היית יכול לצאת בשבועיים האלה בלי שום בעיה... זה לא קשה להתעקש אצל הרופא בר"מ 2 על הפניה לפסיכיאטר (כל פסיכיאטר, גם בחר"פ או במרפ"א שקרוב אלייך או בברה"ן).

זה לא נכון לקבוע בעזרת פעם אחת שמשהו לא עוזר לך. זה שנוהל אחד לא עזר, פניה אחת למיון לא עזרה וכו' לא אומר שאתה לא תצא. כל הרעיון הוא להראות שאתה לא כשיר לאורך תקופה מסוימת (רצוי קצרה) על ידי חזרה על פעולות כאלו בשילוב עם חוסר תפקוד והצגת חוות הדעת שיש לך.

אגב, זה לא נשמע כמו בדיחה ואתם לא היחידים... זה ככה בצבא באופן כללי, המקומות בהם זה לא ככה הם חריגים.

ברגע שאתה מסופח לר"מ 2 הם אחראים עלייך ואיתם הרבה יותר קל להתנהל. יכול להיות שזו באמת האופציה הכדאית, אם אתה חושב שמיצית הכל ביחידה. אני לא חושב שמיצית, אבל מצד שני, גם חבל לבזבז זמן במקרה שלך.

אגב המקום אליו הפסיכיאטר במיון מפנה אותך במידה מסוימת תלוי בך. היחידה היא לא ברירת מחדל, יכולים להפנות אותך גם לברה"ן או לספח. זה גם תלוי ברמת המצוקה שאתה משדר.
dima16
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dima16 » 27 מאי 2013 17:58

היא הפנתה לפסיכיאטר צבאי ביחידה אם אינני טועה.
ובקטע של רמ2, הם אמרו לי לחכות לכך שהרופאה תקרא את מה שהקבנית אמרה, הבנתי מהם שהיא המליצה על פסיכיאטר, מה שהיום התברר לי כשגוי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 מאי 2013 18:59

dima16 כתב:היא הפנתה לפסיכיאטר צבאי ביחידה אם אינני טועה.
ובקטע של רמ2, הם אמרו לי לחכות לכך שהרופאה תקרא את מה שהקבנית אמרה, הבנתי מהם שהיא המליצה על פסיכיאטר, מה שהיום התברר לי כשגוי.

מה כתוב במכתב השחרור שלך?
וזה לא אומר שהפסיכיאטר הבא במיון יפנה אותך לאותו מקום...
dima16
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dima16 » 28 מאי 2013 13:56

אורח כתב:
dima16 כתב:היא הפנתה לפסיכיאטר צבאי ביחידה אם אינני טועה.

מה כתוב במכתב השחרור שלך?
וזה לא אומר שהפסיכיאטר הבא במיון יפנה אותך לאותו מקום...

במכתב של הפסיכיאטרית (שזה מה שאתה מתכוון אליו כנראה) רשום: "שחרור בליווי משפחה, יש לפנות לפסיכיאטר צבאי לצורך החלטה על המשך שירות" זה הסיכום...
בכל מקרה, פניתי היום למספר גורמים ביחד עם אמא שלי, בינהם חיל הרפואה, והצלחנו לקבוע תור לקבן ליום חמישי הקרוב (עוד יומיים) מה אני צריך לעשות כדי לקדם עניינים, ובעיקר כדי לראות פסיכיאטר (שכפי שאמרתי יש לי המלצה לראותו מפסיכיאטר אזרחי מהמיון).
הבנתי שכדאי לי להשתמש בזה: viewtopic.php?f=1&t=14176
יש לכם עוד עצות שימושיות?
אני רוצה בכל מקרה להגיד תודה רבה לכל מי שעזר פה בפוסט, אני מאוד מעריך את זה.
sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 29 מאי 2013 15:20

תסביר מה אתה מרגיש- אל תיתן דיאגנוזה, תתעקש שאתה צריך עזרה. אל תשקר ואל תענה סטריאוטיפית (אם שואלים אם יש לך חברים, אל תגיד שאין כדי להישמע יותר מסכן)...
בהצלחה!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 מאי 2013 15:34

sunnie כתב:תסביר מה אתה מרגיש- אל תיתן דיאגנוזה, תתעקש שאתה צריך עזרה. אל תשקר ואל תענה סטריאוטיפית (אם שואלים אם יש לך חברים, אל תגיד שאין כדי להישמע יותר מסכן)...
בהצלחה!

אוי זה כזה שטויות. איזו דרך יש להם לדעת אם יש או אין לו חברים?
להיפך, תמונה של אדם לא חברתי ומנותק תתרום לשחרור שלו. אם הוא יכנס לחדר הקב"ן מלא שמחת חיים ומשוחרר - אז זה כמובן לא יראה אמין.
dima16
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dima16 » 29 מאי 2013 16:29

זה לא פעם ראשונה שלי אצל הקבן. כבר ציירתי דמות של אדם ללא חברים (כמעט) שלא יוצא לטיולים שנתיים, מסתגר בבית, ללא תיאבון ולא יושן הרבה למרות שהוא עייף כל הזמן. הוספתי עוד כל מיני מאפיינים כאלה, הבעיה שכל זה תרם לי בבסיס הקודם שלי (כשהיה לי שם קבן נחמד יחסית), בעוד בבסיס הזה אמרו לי כבר יותר מפעם אחת 'לך תפגע בעצמך אתה חושב שאתה מאיים עליי?'
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 מאי 2013 16:54

dima16 כתב:זה לא פעם ראשונה שלי אצל הקבן. כבר ציירתי דמות של אדם ללא חברים (כמעט) שלא יוצא לטיולים שנתיים, מסתגר בבית, ללא תיאבון ולא יושן הרבה למרות שהוא עייף כל הזמן. הוספתי עוד כל מיני מאפיינים כאלה, הבעיה שכל זה תרם לי בבסיס הקודם שלי (כשהיה לי שם קבן נחמד יחסית), בעוד בבסיס הזה אמרו לי כבר יותר מפעם אחת 'לך תפגע בעצמך אתה חושב שאתה מאיים עליי?'

כי כנראה ככה הם תופסים את זה, כאיום סתמי. צריך לשדר שאתה שבר כלי ולא להיות נחוש מדי.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 29 מאי 2013 21:28

מה שאני יכול לומר לך לגבי זה, כפי שציינתי באשכול שלי (ששלחו לך), לפעמים יש אנשים קשים שלא רוצים לשמוע, הם רוצים לראות. זה כמו החוק בקולנוע, "תראה, אל תגיד", שמראה שדברים הרבה יותר משכנעים כאשר דבריך תופסים נוכחות פיזית מאשר במונחי של איומים. אין לשכוח שזה תקף כאן, ספציפית, בגלל שהם לא אמפטיים. הם רק יעקבו אחר החוקים המדוקדקים ביותר שניתנו להם לעקוב אחריהם. אנשים כאלו לא רוצים לטפל באף אחד (ואני הכרתי כמה קבנים שכן רוצים לטפל, שהם באמת אנשים עם פתיחות רגשית. זה קיים, פשוט האנשים שעבורם הדבר קיים לא נמצאים כאן בגלל...טוב, הם לא צריכים אותנו עם קבנים כאלו!), אותם אנשים רק "יטפלו" בך אם הם חושבים שהם ממש צריכים (צווים, המלצות מגורמים סמכותיים, הנחה אישית(במקרה שלך, לא סביר), וכה). מה שאומר שעם אנשים כאלו, זה מאוד סביר (על פי דעתי) שאין לך מרחב תימרון איתו ברמה האישית. תציג לו על נייר שהוא צריך לטפל בך, ויהיה לו הרבה פחות מה לומר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 34 אורחים