פסיכיאטר אזרחי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אנוכי
יצירת קשר:

פסיכיאטר אזרחי

הודעהעל ידי אנוכי » 16 אפריל 2013 21:14

איך לפנות לפסיכיאטר אזרחי?
האם לשאול אותו מראש אם הוא נותן חוות דעת לצבא אחרי פגישה אחת?
יש המלצות לפסיכיאטרים בסביבות תל אביב שנונתים חוות דעת בקלות?
אורח

Re: פסיכיאטר אזרחי

הודעהעל ידי אורח » 17 אפריל 2013 05:59

אנוכי כתב:איך לפנות לפסיכיאטר אזרחי?

אין באתר לוח מודעות ואין אפשרות להמליץ. החיפוש הכי פשוט הוא ב נ144 וגוגל...

לשאול מראש אם הוא נותן חוות דעת לצבא אחריי פגישה אחת, ומה המחיר (מחיר סביר זה כמובן פחות מ800).
emy
יצירת קשר:

הודעהעל ידי emy » 17 אפריל 2013 10:33

יש אחד טוב בראשון...
שאלתי ישר בטלפון אם הוא נותן חוות דעת לצבא, הוא אמר כן...
ישבתי אצלו איזה 40 דקות והוא ישר כתב לי המלצה מעולה.
הוא לוקח 800 ש"ח.
אם אתה מעוניין אני אשלח בפרטי...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 אפריל 2013 10:43

emy כתב:

יש אחד טוב בראשון...
הוא לוקח 800 ש"ח.

אני לא הייתי מקשיב להמלצות כאלה וגם אפשר למצוא מחיר נמוך יותר (למשל, אצל פסיכולוג).
אנוכי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אנוכי » 17 אפריל 2013 20:58

אורח כתב:
emy כתב:

יש אחד טוב בראשון...
הוא לוקח 800 ש"ח.

אני לא הייתי מקשיב להמלצות כאלה וגם אפשר למצוא מחיר נמוך יותר (למשל, אצל פסיכולוג).

אשמח לשמוע למה לא היית מקשיב להמלצות כאלה.
ואני הולך לפסיכיאטר בכוונה.
ואמי, אני מעוניין, בבקשה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 אפריל 2013 21:30

אנוכי כתב:
אורח כתב:
emquote="אנוכי כתב:איך לפנות לפסיכיאטר אזרחי?

יש אחד טוב בראשון...
הוא לוקח 800 ש"ח.

אשמח לשמוע למה לא היית מקשיב להמלצות כאלה.
ואני הולך לפסיכיאטר בכוונה.
ואמי, אני מעוניין, בבקשה.[/quote]

למה אתה הולך לפסיכיאטר בכוונה? זו בחירה שלך, אבל פסיכולוג יכול להיות זול יותר באופן משמעותי וחוות הדעת שלו לא נחשבת פחות (אולי פחות מחוות דעת ממחלקה דחופה).

לא הייתי מקשיב להמלצות כאלה כי זה לא משנה לאיזה מטפל תפנה, אבל כן משנה כמה תוציא על זה (אם לא משנה לך - זה עניין אחר).
סמל אישי של המשתמש
Sunshine
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Sunshine » 20 אפריל 2013 09:15

לרוב אנחנו לא משתמשים במשתמשים עם אופציה של ניהול- אבל חשוב לי לציין זאת:
אל תחליפו מספרי טלפון והמלצות על פסיכיאטרים/פסיכולוגים בפורום.

הסיבה היא שזה יכול לסכן את אותם אנשי המקצוע בצורה רצינית ואולי לעלות להם ברשיון אם יהיה חשש ממשי שהם תומכים בסירוב ונותנים חוות דעת שיובילו לשחרור.
חשבו על מה שאתם כותבים.

כמו כן, אין באמת סיבה ללכת לפסיכיאטר ולשלם 800 שקל. אפשר ללכת דרך קופ"ח לפסיכיאטר (צריך לקבל הפניה מרופא משפחה) והמחיר יהיה בסביבות ה-100 שקל לפגישה וחוות דעת.

עדיף לכם לא ללכת לפסיכיאטר תומך אלא להפך- הקב"ן לא יהיה נחמד ולא תמיד סבלני. עדיף לכם להיות מנוסים...
לשאלות ולעזרה אישית, מוזמנות ומוזמנים לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש כאן:

במייל -info@newprofile.org
או
באסאמאסים/וואטסאפ למספר הבא - 050-2905588
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 אפריל 2013 10:17

Sunshine כתב:לרוב אנחנו לא משתמשים במשתמשים עם אופציה של ניהול- אבל חשוב לי לציין זאת:
אל תחליפו מספרי טלפון והמלצות על פסיכיאטרים/פסיכולוגים בפורום.

הסיבה היא שזה יכול לסכן את אותם אנשי המקצוע בצורה רצינית ואולי לעלות להם ברשיון אם יהיה חשש ממשי שהם תומכים בסירוב ונותנים חוות דעת שיובילו לשחרור.
חשבו על מה שאתם כותבים.

כמו כן, אין באמת סיבה ללכת לפסיכיאטר ולשלם 800 שקל. אפשר ללכת דרך קופ"ח לפסיכיאטר (צריך לקבל הפניה מרופא משפחה) והמחיר יהיה בסביבות ה-100 שקל לפגישה וחוות דעת.

עדיף לכם לא ללכת לפסיכיאטר תומך אלא להפך- הקב"ן לא יהיה נחמד ולא תמיד סבלני. עדיף לכם להיות מנוסים...

אני לא ממליץ ללכת לפסיכיאטר בקופ"ח, אלא לפסיכולוג בקופ"ח והסיבה היא רישום האבחנה באישור הרפואי ויש כאן אנשים שזה מאוד חשוב להם. אמנם אפשר לצאת מזה בקלות על ידי אבחון מחדש, אבל אנשים כאן ציינו לא פעם שהם מאוד קנאים לעניין הזה.

אני חושב שזה טוב שלא הופכים את הפורום ללוח מודעות כי זו לא המטרה שלו, אבל איך זה בדיוק יכול לסכן את אותם האנשים? הרי הם לא מכריזים שהם תומכים בסירוב, זה שסרבן הלך למטפל הזה לא אומר כלום וגם לא מוכיח כלום. בסופו של דבר, חוות הדעת אמנם משפיעה, אבל צה"ל הוא שמשחרר ולא אותו מטפל, וקב"ן ופסיכיאטר צבאיים מאבחנים את החייל לפני השחרור וגם יש וועדה רפואית צבאית - אז למה שזה יסכן את אנשי המקצוע?

כמה סיפורים ותחקירים בטלוויזיה (ראיתי אחד מהם שהיה לא מזזמן) יש על מטפלים שנותנים המון חוות דעת לצבא ולא קורה להם כלום חוץ מאולי נזק תדמיתי תקשורתי, וכאן מדובר על אנשים שהצבא מסמן כי הוא רואה שהמון חוות דעת מגיעות עם אותו השם.
אנוכי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אנוכי » 20 אפריל 2013 10:21

כמה זמן צריך לחכות לפסיכולוג/פסיכיאטר בקופת חולים? יש לי בעקרון רק שלושה חודשים לצאת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 אפריל 2013 10:25

אנוכי כתב:כמה זמן צריך לחכות לפסיכולוג/פסיכיאטר בקופת חולים? יש לי בעקרון רק שלושה חודשים לצאת.

יש תקופת המתנה מסוימת אבל אני חושב שאם תסביר את העניין (חוות דעת אחריי פגישה אחת) ואם אתה גר במרכז (יותר מטפלים מאשר בפריפריה) זה בהחלט אפשרי.

אני למשל לא הצלחתי לקבל בדרום אבל גם לא ממש השתדלתי. אחת סירבה לי (לא רצתה לתת חוות דעת לצבא - אידאולוגית גדולה), לאחרת לא היה זמן (יותר מדי מטופלים) ואחריי זה פניתי למיון.
אדיר מטלוב

הודעהעל ידי אדיר מטלוב » 03 נובמבר 2016 09:05

שומע אחי תן לי גם תמספר של הפסיכאטר בשביל לצאת מהצבא
Chen8837

הודעהעל ידי Chen8837 » 18 פברואר 2018 17:59

emy כתב:

יש אחד טוב בראשון...
הוא לוקח 800 ש"ח.

היי אפשר לקבל את המספר שלו בבקשה?
Eli
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eli » 02 יולי 2018 18:22

איך אפשר לקבל בפרטי את פרטי הפסיכיאור מראשון? תודה מראש!
דונקי קונג

הודעהעל ידי דונקי קונג » 03 יולי 2018 10:09

כמה דגשים:

1. אין טעם ללכת לפסיכולוג. חוות הדעת שלו לרוב לא תתקבל.
יש לפנות לפסיכיאטר.
2. פסיכיאטר בקופת חולים לרוב לא יסכים לכתוב חוות דעת עבור הצבא.
יש נהלים מסוימים בנושא. לכן, כדאי ורצוי ללכת לפסיכיאטר אזרחי (על אף המחיר היקר).
3. לדעתי הכי טוב לחפש דרך גוגל פסיכיאטר באזור מגוריכם, להתקשר ולומר לו מפורשות
שאתם רוצים חוות דעת עבור הצבא. אתם תבינו מה הלך הרוח שלו והאם הוא מוכן לבחון אתכם ולשקול את כתיבת חוות הדעת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יולי 2018 19:22

דונקי קונג כתב:כמה דגשים:

1. אין טעם ללכת לפסיכולוג. חוות הדעת שלו לרוב לא תתקבל.

חוות הדעת שלו לא אמורה "להתקבל" בשום מקום, היא מסמך רפואי שנועד לסייע בקבלת הפנייה לקבן צבאי ולא יותר מזה.

יש לפנות לפסיכיאטר.
2. פסיכיאטר בקופת חולים לרוב לא יסכים לכתוב חוות דעת עבור הצבא.

צריך חוות דעת, ולא "חוות דעת עבור הצבא" שזה שם קוד לפסיכיאטרים בשביל לגבות מחיר כפול ומשולש על כלום.

יש נהלים מסוימים בנושא. לכן, כדאי ורצוי ללכת לפסיכיאטר אזרחי (על אף המחיר היקר).

מה אתה מזיין בשכל נהלים? תגיד איזה נהלים או שתסתום את הפה שקרן

3. לדעתי הכי טוב לחפש דרך גוגל פסיכיאטר באזור מגוריכם, להתקשר ולומר לו מפורשות
שאתם רוצים חוות דעת עבור הצבא. אתם תבינו מה הלך הרוח שלו והאם הוא מוכן לבחון אתכם ולשקול את כתיבת חוות הדעת.

עצה נהדרת בשביל שהפסיכיאטר יסחוט ממך 3000 שקלים במקום 500

דונקי קונג

הודעהעל ידי דונקי קונג » 09 יולי 2018 08:28

אורח...

1. מכתב מפסיכיאטר לא נועד רק לסייע בהפנייה, אלא גם לאחר מכן בוועדה הרפואית.
קב"ן לרוב מפנה אותך לוועדה רפואית עם המלצתו לעדכן את הפרופיל שלך אחרי שאתה מציג לו מכתב "רציני" מפסיכיאטר.

2. מניסיון קודם שלי לא מתייחסים לחוות דעת מקופת חולים ברצינות, וממילא פסיכיאטרים בקופות חולים מסרבים לכתוב מכתבים שמיועדים לרשויות הצבא (לפחות בשנים האחרונות). בקופת חולים מכבי למשל לא מרשים לפסיכיאטרים לכתוב מכתבים עבור רשויות הצבא.
במצב דברים כזה מפנים אותך לפסיכיאטר אזרחי.

4. חוות דעת עבור הצבא לא עולה 3,000 ש"ח אלא 800 ש"ח. יש פסיכיאטרים שעובדים יחד עם קופות החולים, ואז המחיר אפילו נמוך יותר (קופת החולים משתתפת). אני בזמנו שילמתי 800 ש"ח וקופ"ח מכבי החזירה לי כמעט חצי מהסכום.

5. כל מה שכתבתי למעלה זה מניסיוני האישי, והכל אמת. אני לא שקרן, תלמד לשמור על הפה שלך.
תן גז ותן למבוגרים אחראיים לתת עצות מהימנות, ולא עצות אחיתופל דביליות.
Elvb

הודעהעל ידי Elvb » 09 יולי 2018 11:01

אני התגיסתי לפני 4 חודשים , אני מהתחלה לא רציתי ..
אבל היתי פחדנית.
בטירונות וקורס שהיה יחד , בקשתי קבן היה לי איתו 3 פגישות , לא עזר כלום ובגלל שהיתי חדשה ולא הכרתי ופחדתי , אמרתי שאני לא משוגעת ושאני פשוט לא רוצה לשרשרת ולא היו מחשבות אובדניות .
לא יצא מזה כלום.
כשהגעתי לסדיר , נסיתי להסתדר , היתי עם כולם עבדתי ,
אני פקידה ביומיות . שעתיים וחצי מהבית .
לבסוף נמאס לי כבר להיות פה , במסגרת הזאת קשה לי לתפקד , אני מיואשת . אין לי כוח , לא רוצה לחזור לכאן כל יום סיוט .
אין לי חשק כבר . נינכסתי למצב לא נחמד עם עצמי , מרגישה שכל מה שהסגתי לפני הגיוס לאויר .
המפקד שלי הפנה אותי לקבן בסדיר , שזה כבר קבן אחר היתי עצלו , ויש לי פגישה אחריי שבועיים הוא קבע לי . ויוצא מחר .
אני מוכנה כבר לקחת הכל , נמאס לי לשרת להיות פה להגיע כל יום להיות קשורה לפה.
לצאת דרך הקבן ? איך , כמה זמן , מה התהליך ?
אני גרה עצל חבר שלי למרות שבת.ז רשום עצל אמא שלי , אמורה להתחתן עוד שנה וקצת .. בכל מקרה יצא אבל נמאס לי להיות פה ,איך לזרזר את הענינים ? חייבת עזרה .. תודה
דונקי קונג

הודעהעל ידי דונקי קונג » 09 יולי 2018 11:51

1. יכול מאוד להיות שהקב"ן ימליץ להעביר אותך ליחידה אחרת, קרובה יותר
לבית שלך על ידי קביעת קה"ס.
אם לא, והוא גם לא ימליץ להוסיף לך סעיף נפשי, זה תהליך שיכול לקחת כמה שבועות ואפילו כמה חודשים.
2. חשוב שתהיי חזקה, תהיי סבלנית ואל תרימי ידיים.
יש אפשרות ללכת למיון ולבקש לראות פסיכיאטר. את חוות הדעת
את יכולה להביא לצבא ולבקש החזר כספי במרפאה ביחידה שלך.
3. את יכולה גם ללכת לפסיכיאטר פרטי, לשלם 800 ש"ח עבור חו"ד לפיה את לא כשרה לשירות
צבאי ולהגיש אותה לצבא. אם תגישי חוות דעת זו, הסיכויים שלך להשתחרר יגדלו משמעותית.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 יולי 2018 00:02

דונקי קונג כתב:אורח...

1. מכתב מפסיכיאטר לא נועד רק לסייע בהפנייה, אלא גם לאחר מכן בוועדה הרפואית.
קב"ן לרוב מפנה אותך לוועדה רפואית עם המלצתו לעדכן את הפרופיל שלך אחרי שאתה מציג לו מכתב "רציני" מפסיכיאטר.

אתה טיפש או שקרן, קבן מקסימום מפנה לפסיכיאטר והוועדה הרפואית היא חותמת גומי של הפסיכיאטר

2. מניסיון קודם שלי לא מתייחסים לחוות דעת מקופת חולים ברצינות, וממילא פסיכיאטרים בקופות חולים מסרבים לכתוב מכתבים שמיועדים לרשויות הצבא (לפחות בשנים האחרונות). בקופת חולים מכבי למשל לא מרשים לפסיכיאטרים לכתוב מכתבים עבור רשויות הצבא.
במצב דברים כזה מפנים אותך לפסיכיאטר אזרחי.

מנסיון קודם שלך? למה מי אתה בכלל וכמה נסיון יש לך? חרטטן בשקל

4. חוות דעת עבור הצבא לא עולה 3,000 ש"ח אלא 800 ש"ח. יש פסיכיאטרים שעובדים יחד עם קופות החולים, ואז המחיר אפילו נמוך יותר (קופת החולים משתתפת). אני בזמנו שילמתי 800 ש"ח וקופ"ח מכבי החזירה לי כמעט חצי מהסכום.

5. כל מה שכתבתי למעלה זה מניסיוני האישי, והכל אמת. אני לא שקרן, תלמד לשמור על הפה שלך.
תן גז ותן למבוגרים אחראיים לתת עצות מהימנות, ולא עצות אחיתופל דביליות.

אתה מראה את הטמטום שלך ולא מבין בכלל מה זה קבן ומה זה פסיכיאטר וההבדל ביניהם, ואם אתה לא שקרן אז אתה טיפש

דונקי

הודעהעל ידי דונקי » 11 יולי 2018 08:43

אני מניח שאתה חייל סדיר שמפחד לעבור את ההליך הזה בעצמך ומקנא בכאלה שכן עברו (גם אני הייתי כמוך, אז שאזרתי אומץ).
אז אני אתעלם מהשפה הבוטה שבה אתה בוחר ואנסה להסביר לך בסבלנות את כל מה שלא הבנת, ואשתמש בדוגמאות.

1. ממש ממש לא. בהרבה מאוד מקרים קב"ן מפנה אותך לוועדה רפואית עם המלצה להוסיף לך סעיף ליקוי (כגון סעיף נפשי) גם מבלי שעברת דרך פסיכיאטר.
אם תשוטט קצת בפורום תראה שבהרבה מאוד מקרים קב"ן המליץ לשחרר אנשים משירות צבאי בדרך של קביעת פרופיל 21 מבלי שהם בכלל ראו פסיכיאטר צבאי. ידוע לי שבעיר הבה"דים בדרום לצורך העניין יש פסיכיאטר צבאי, אבל יש מעטים כאלה בצה"ל ואי אפשר לשלוח את כל החיילים לראות פסיכיאטר צבאי, התורים שם עמוסים.

2. רק כדי להרחיב את הידע הכללי שלך - בהרבה מקרים קב"ן הוא עובד סוציאלי בהכשרתו. יש גם קב"נים בוגרי תואר בפסיכולוגיה. השתחררתי מהצבא ב-2013, יכול להיות שדברים מסוימים השתנו אבל אני בספק.

3. בעניין "חותמת גומי" - נכון, וועדה רפואית היא אכן חותמת גומי של הגורם המטפל. לא טענתי אחרת. במקרה האישי שלי כל האסמכתאות שהבאתי מרופאים מומחים, לרבות חוות דעת מרופא ריאות שאני אסמתי, חוות דעת שאני אלרגי לאבק וכו' אושרו במקום ומפקד הוועדה הרפואית אישר את כולן במקום והדפיס לי פרופיל רפואי מעודכן. רק במקרים נדירים ביותר צה"ל לא מקבל חוות דעת של רופא מומחה/פסיכיאטר במלואה, חוששים מאוד ממצב שיקרה אסון והכותרת בעיתונים יזעקו שבצה"ל לא מכבדים ממצאים רפואיים של רופאים.

4. מי אני? בן 27, התייצבתי פעמיים בפני וועדה רפואית. בשירות הסדיר הייתי בגדוד צנחנים תקופה ארוכה עד שבשלב מסוים ביקשתי לראות קב"ן, שקבע לי קה"ס והעביר אותי לתפקיד עורפי. במילואים זומנתי שוב לגדוד חי"ר - צנחנים, עד שנאלצתי לעבור את ההליך הזה מחדש והפעם בעזרת פסיכיאטר.
במקרה שלי הלכתי לפסיכיאטר מומחה, שילמתי לו 800 ש"ח (כמעט מחצית מהסכום הוחזר לי ע"י קופת החולים) ופסיכיאטר צבאי אישר את חוות הדעת שהבאתי.

5. התשובה שלך לא הייתה קשורה למה שכתבתי. לא אמרתי שפסיכיאטר וקב"ן זה אותו הדבר, ההפך - אמרתי שעדיף להביא חוות דעת פסיכיאטרית לקב"ן מאחר שהסיכויים שהוא יסתור ממצאים של מומחה נמוכים מאוד.

6. מותר לך לא להבין בנושאים מסוימים, אבל בבקשה אל תכתוב שטויות כמו "פסיכיאטר עולה 3,000 ש"ח" ותטעה אנשים שרוצים לעבור את ההליך הזה.
כמו שכתבתי קודם, תן לאנשים יותר מבוגרים ממך שעברו את ההליך ומבינים דבר או שניים לייעץ.

אם יש לך שאלות, השגות או כל דבר אחר אתה מוזמן להשאיר את כתובת הדוא"ל / טלפון שלך ואני אשמח להסביר לך בסבלנות.
אנני_אניס

הודעהעל ידי אנני_אניס » 22 אוקטובר 2018 17:47

אני אשמח לדעת איך מצאת פסיכיאטר. אני מלשב"ית ואני מפחדת לזרוק כסף של ההורים שלי סתם

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 29 אורחים