אני לא יכול יותר החלטתי לצאת מהצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Help
יצירת קשר:

אני לא יכול יותר החלטתי לצאת מהצבא

הודעהעל ידי Help » 20 ינואר 2013 14:52

שלום לכולם...

אז ככה: אני היום כבר עוד מעט חודשיים בצבא. והיום (יום ראשון) אני לא יכולתי יותר, וברחתי היום הביתה! אני חושב שאם אני הייתי נשאר שם עוד דקה אחת אני הייתי פוגע בעצמי (ואני לא צוחק)..
והיום אמרתי שזהו אני רוצה לצאת מהצבא. ולא אכפת לי שזה יהיה על נפשי כי תאמת זה לא רחוק מזה...
השאלה שלי היא: האם אפשר לצאת מהצבא בלי לחזור לבסיס? לאן ללכת? מה הדרך הכי מהירה לצאת?
כי באמת שאני לא יכול יותר ולא מסתדר שם..

אם תרצו עוד פרטים אני יפרט...
אורח

Re: אני לא יכול יותר החלטתי לצאת מהצבא

הודעהעל ידי אורח » 20 ינואר 2013 15:46

Help כתב:שלום לכולם...

אז ככה: אני היום כבר עוד מעט חודשיים בצבא. והיום (יום ראשון) אני לא יכולתי יותר, וברחתי היום הביתה! אני חושב שאם אני הייתי נשאר שם עוד דקה אחת אני הייתי פוגע בעצמי (ואני לא צוחק)..
והיום אמרתי שזהו אני רוצה לצאת מהצבא. ולא אכפת לי שזה יהיה על נפשי כי תאמת זה לא רחוק מזה...
השאלה שלי היא: האם אפשר לצאת מהצבא בלי לחזור לבסיס? לאן ללכת? מה הדרך הכי מהירה לצאת?
כי באמת שאני לא יכול יותר ולא מסתדר שם..

אם תרצו עוד פרטים אני יפרט...

*אפרט

עשית נפקדות, בהתחשב במבוי הסתום שאליו הגעת אחריי התנהלות לקויה מצידך וטיפול קב"ן זה בסדר, לא הכי חכם אבל גם לא ממש טפשי.
החלטת שאתה יוצא מהצבא לגמרי ולא מחכה להקלה שלהם, מעולה, והסברתי לך באשכול הקודם למה.

זה האתר של רשת הליווי:
http://livuy.newprofile.org/

צור איתם קשר:
במייל (מומלץ)- info@newprofile.org
בהודעה קולית- 03-5160119

הם יכולים לתת לך ייעוץ מקצועי יותר, ויש להם גם ייעוץ משפטי.

עכשיו, מה אתה צריך לעשות כדי לצאת:
קודם כל, תקרא את השלבים האלה רק אחריי שאתה קורא את טרגט 21 (חפש בגוגל או בפורום, יש בחתימה של SOLUS) ומבין היטב מה עלייך להגיד וכיצד להתנהג אצל הקב"ן. זה שאתה מרגיש רע זו עילה לשחרור, אבל אתה צריך להראות את זה לקב"ן.

1. להוציא חוות דעת מפסיכולוג או פסיכיאטר. ניתן לעשות באופן פרטי, וזה יכול לעולת בין 300-2500 ש"ח, תלוי במטפל. ניתן לעשות זאת באמצעות פנייה למיון כללי בכל בית חולים ולבקש שם פסיכיאטר, בעלות של 760 ש"ח. ניתן לבקש הפניה למיון בחינם מביקורופא, אבל בשביל זה צריך להכנס לרופא - לשדר מצוקה חריפה ולא לצאת משם עד שאתה מקבל את ההפניה. יש אפשרות גם לבקש אחר כך אסמכתא לתשלום מרופא היחידה - אצלו תצטרך להסביר שהיה מדובר במקרה חירום. בכל מקרה זה לא מובטח שהוא ייתן, אבל 760 זה מחיר סביר לעומת מה שאתה עובר עכשיו. לא לפחד להגיד שאתה רוצה לצאת ושרע לך, לא אצל הפסיכיאטר במיון ולא אצל הקב"נים. אין דבר כזה שלא תקבל מיון - צריך להתעקש לקבל את זה, לשדר מצוקה אפילו חריפה יותר מאצל הקב"ן, והוא יישבר בסוף. את זה שיוזם פה את המהלך, אתה לא יכול לתת להם לא להפנות אותך למיון כי אחרת משהו ממש רע יקרה - ואתה צריך להעביר את זה לרופא.
2. ללכת לברה"ן ולהתלונן שאף אחד בבסיס וביחידה לא מטפל בך ברצינות ואתה חייב טיפול דחוף. לשדר מצוקה, לא לעזוב עד שמכניסים אותך לקב"ן. אפשר להתעקש על פסיכיאטר ושחרור אצל הקב"ן, אבל רוב הסיכויים שיפנו אותך לקב"ן ביחידה, כלומר, תיאלץ לחזור ליחידה כדי להשפט על הנפקדות או לפחות לקבל טיפול.
3. כמו שהסברתי לך באשכול הקודם, במידה ואתה מוחזר לבסיס ולא מקבל גימלים או מגיע לריתוק\מעצר\כלא בגלל הנפקדות - אל תתפקד. הסברתי לך את זה בפירוט באשכול הקודם:
מה שאומרים לך לעשות זה להראות למפקדים שאתה מנסה לעשות את הפקודות שלהם, אבל לא מצליח. קם והולך לעשות מה שהם אומרים לך, אבל פתאום באמצע הלו"ז נעלם. אם תתלונן כל הזמן שרע לך, שאתה לא יכול לישון\לאכול\לשתות\להתקלח\שאתה חייב קב"ן כל הזמן(בכי יוסיף מאוד), זה מעולה. נותנים לך פקודה, אתה מתחיל לעשות אבל משתדל למרוח את הזמן ולא לבצע אותה בזמן ולא לבצע אותה טוב ואם המפקד שואל אותך מה קורה, אתה עונה שאתה חייב קב"ן דחוף. אפשר גם להסתגר בחדר ולא לצאת לשום דבר חוץ ממשפט (מאוד מומלץ, זה משדר שאתה במצוקה מאוד חריפה, אבל בעקבות שבירת הלו"ז אתה תעלה למשפט שהעונש שלו הוא 21 או 28 יום ריתוק, שבמהלכם אתה אמור להמשיך לעשות את אותו דבר כלומר לא לתפקד, ולדרוש קב"ן עד שהוא נותן לך את מה שאתה רוצה). אפשר להתחיל נוהל (לא כזה מומלץ, אבל תלוי עד כמה אתה במבוי סתום).
4. אם קב"ן לא מפנה לפסיכיאטר - אתה מנסה שוב. אם פסיכיאטר לא משחרר, אתה מנסה שוב לפנות לקב"ן, ושוב ושוב ושוב. התמדה, זה כל הסיפור. בסוף תשוחרר. במידה ואתה מרגיש שאתה במבוי סתום, אתה יכול לחזור על אחד או יותר מהשלבים שתיארתי כאן.
תזכור שכולם בצבא ובמערכות שקשורות לצבא משקרים, כולם רוצים לנסות למרוח אותך ואתה צריך לחשוב רק על השחרור, לא לוותר, לא להבהל, לא לכעוס ולא להתייאש - אלא להתמיד.
התהליך יכול לקחת גג חצי שנה מהיום, בדרך כלל זה לוקח פחות. כל שלב שתיארתי מקצר את התהליך באופן משמעותי.
בהצלחה.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 20 ינואר 2013 16:10

לא עשית את מה שהצעתי אבל אל נורא,
התגובה שמעלי טובה מאוד ומפרטת יפה את המשך התהליך שאתה צריך לעשות, אני אוסיף לה.
אם אתה מרגיש לא רגוע ופגוע ואתה מאמין שההחלטה להשתחרר נובעת מההרגשה הזאת אז אני ממליץ שתירגע כמה ימים בבית (עדיף שתוציא גימלים) ואז תחליט. אם אתה שלם עם היציאה אז אל תחכה ותלך על זה כבר עכשיו.
בכל מקרה תמשיך בתהליך בדרך שאציע לך, התהליך יכול להוביל אותך גם ליומיות וגם לשחרור, מה שתבחר, גם אם תצהיר על כוונה להשתחרר בפגישה הקרובה תוכל להתפשר על יומיות.

כשהוא אמר "נוהל" הכוונה היא לנוהל התאבדות - הצהרה על כוונות אובדניות אל מול מפקד או דרך חייל שיודיע למפקד. הכניסה לנוהל גורמת לכך שאתה מפסיק את הפעילויות הרגילות (לדעתי גם אם אתה לפני משפט זה בעדיפות על משפט ומגיע לפני המשפט) ואתה מלווה עם 2 מפקדים לכל מקום עד שאתה רואה קב"ן (עד 24 שעות מרגע הכניסה לנוהל). רוב השיחה שלך עם הקב"ן תהיה סביב האובדנות, הוא ינסה לקבל ממך תשובה ברורה לגבי הכוונות שלך ואתה תצטרך להחליט איך אתה מציג את זה לקב"ן. לדעתי לא כדאי ללכת בגישה של עכשיו אתה רוצה לעשות את זה כי אז הוא יעביר אותך למיון שוב פעם, לדעתי עדיף שתגיד מה שאמרת לנו, שאתה חושב על פגיעה עצמית ומפחד שזה יקרה אבל זה לא שאתה מחכה ברצון שזה יקרה.

אי תפקוד - חוסר יכולת וחוסר מצב רוח וחוסר רצון לבצע משימות, "כן כן המפקד" ובתכלס לא לא... סימני דיכאון והתעסקות מחשבתית בנושאים אחרים. בנוסף נפקדות לו"ז (להיות בבסיס אבל לא איפה שאתה צריך להיות), לדוגמה אורח אמר "להסתגר בחדר ולא לצאת לשום דבר חוץ ממשפט"
הוא גם אמר "אבל בעקבות שבירת הלו"ז אתה תעלה למשפט שהעונש שלו הוא 21 או 28 יום ריתוק" שזה לא נכון, זה אפשרי אבל לא סביר, זה מאוד תלוי באיך המפקדים תופסים אותך ומה מדיניות המשפטים ביחידה, בעקרון זה לא סביר שישפטו אותך על זה אלא אם כן אתה תעשה בצורה חוצפנית או תקלל או משהו כזה.

חוות דעת - זה יקצר את התהליך משמעותית, אתה יכול להשיג את זה במיון (עדיף במקרה שלך) או מפסיכולוג/פסיכיאטר פרטי. כדי לא לשלם למיון אתה יכול להשיג הפנייה מביקור רופא, אבל זה לא חובה אתה יכול ללכת גם על דעת עצמך, אני כן ממליץ לנסות עוד פעם ביקור רופא ולדבר בעיקר על דיכאון ומחשבות אובדניות ולא על הצבא או תסכולים.
בכל מקרה זה טוב שאתה לא נשאר לשמירות ודברים דומים בבסיס, אל תחזור בלי חוות דעת ממיון ותירוץ טוב.
Help
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Help » 20 ינואר 2013 16:14

בדרך כלל כמה זמן לוקח להם לענות לי באתר שנתתה לי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ינואר 2013 19:12

Help כתב:בדרך כלל כמה זמן לוקח להם לענות לי באתר שנתתה לי?

הם עונים מהר, יום, לא יותר.
Help
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Help » 21 ינואר 2013 08:06

אורח כתב:

חשבתי לנסות עכשיו בגלל שאני נפקד ללכת לתל השומר ולבקש שם קבן ולהגיד להם שהקבן שנמצא ביחידה שלי לא שם עלי, ועושה מימני צחוק..

אז השאלה שלי: אם זה דרך נכונה לעשות? למי צריך לגשת שם? ואיפה נמצאה הברהן? הם יתנו לי קבן בסופו של דבר?
Help
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Help » 21 ינואר 2013 09:21

Help כתב:
אורח כתב:

חשבתי לנסות עכשיו בגלל שאני נפקד ללכת לתל השומר ולבקש שם קבן ולהגיד להם שהקבן שנמצא ביחידה שלי לא שם עלי, ועושה מימני צחוק..

אז השאלה שלי: אם זה דרך נכונה לעשות? למי צריך לגשת שם? ואיפה נמצאה הברהן? הם יתנו לי קבן בסופו של דבר?

^^^^^^^^חברה זה באמת דחוף תענו לי..^^^^^^^^^
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 21 ינואר 2013 09:30

איפה זה נמצא צר לי, אני לא בדיוק יודע. חפש בפורום אתה כבר תמצא את זה, זה נשאל מספיק פעמים.
בנוגע למה תעשה שם? תבקש מהם לראות פסיכיאטר או קב"ן, גורם ברה"ן כל שהוא בגלל מצבך נפשי והמצב שלך עם היחידה (קב"ן שמתעלם ממך לחלוטין וכה.) אמורה להיות לך כבר סיבה מספיק טובה כדי לראות קב"ן אחר, אז אתה לא צריך לשמוע את הסיפורים והתירוצים שלי.

הם יגידו לך שאין מצב שתכנס, שתצטרח לראות מישהו בבסיס; אך תמשיך להיות עקשן עד שאתה מקבל גורם ברה"ן כל שהוא, אפילו אם הם צועקים עליך שזה לא יקרה. עליך להראות מצוקה והם יענו לה, בסופו של דבר.
כן, זה מצב לא נאים אך זה יכול לסייע לך. באותה מידה אתה יכול ללכת לביקורופא בשביל מיון פסיכיאטרי (שוב, תהליך שיכנועים לא קצר שבוא אתה צריך להוכיח לכל העולם ואישתו שאתה הסיפור האמיתי.) שם לפחות יתנו לך חוות דעת והוראה לראות קב"ן דחוף במקרה שהכל ילך כרצונך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ינואר 2013 10:38

Help כתב:
אורח כתב:

http://newprofile.org/forum/viewtopic.p ... w=previous

אתה ניגש לפקידה, מראה חוו"ד, מבקש קב"ן, משדר מצוקה.
Help
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Help » 21 ינואר 2013 13:46

אורח כתב:
Help כתב:
אורח כתב:הם עונים מהר, יום, לא יותר.

viewtopic.php?f=2&t=9158&view=previous

אתה ניגש לפקידה, מראה חוו"ד, מבקש קב"ן, משדר מצוקה.

אין לי חוו"ד אז מה לעשות?

אם אני מבקש מהמ.מ שלי הוא יתן לי? (הוא יודע על מצבי..)

עריכה:
ולפי הקישור שנתתה כאן אז למשתמש F the IDF שהגיב באחד התגובות זה לא הצליח לו כל כך..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ינואר 2013 14:00

יש לי תחושה שאתה לא מנסה אפילו לקרוא תגובות. המשמעות של מה שהוא כתב זה שלא הצליח לו, כי הוא לא התמיד.
אתה באמת חושב שחוות דעת מהמפקד שלך מספיקה? בבקשה, זה לא כזה קשה להבין שכדי להשתחרר על סעיף נפשי צריך שמומחה בתחום בריאות הנפש יהיה זה שיאבחן שאתה לא כשיר.
אם אין לך חוות דעת, אתה צריך להוציא אחת. 1+1=2. לא יתייחסו אלייך ברצינות בלעדייה.
אורח

יש לי תחושה שאתה לא מנסה אפילו לקרוא תגובות. המשמעות של מה שהוא כתב זה שלא הצליח לו, כי הוא לא התמיד.
אתה באמת חושב שחוות דעת מהמפקד שלך מספיקה? בבקשה, זה לא כזה קשה להבין שכדי להשתחרר על סעיף נפשי צריך שמומחה בתחום בריאות הנפש יהיה זה שיאבחן שאתה לא כשיר.
אם אין לך חוות דעת, אתה צריך להוציא אחת. 1+1=2. לא יתייחסו אלייך ברצינות בלעדייה.
אורח

Help
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Help » 21 ינואר 2013 14:02

אורח כתב:יש לי תחושה שאתה לא מנסה אפילו לקרוא תגובות. המשמעות של מה שהוא כתב זה שלא הצליח לו, כי הוא לא התמיד.

אז מאיפה להוציא חוו"ד??
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ינואר 2013 14:03

Help כתב:
אורח כתב:יש לי תחושה שאתה לא מנסה אפילו לקרוא תגובות. המשמעות של מה שהוא כתב זה שלא הצליח לו, כי הוא לא התמיד.

אז מאיפה להוציא חוו"ד??

אתה לא אמיתי.
פירטטתי לך הכל! הכל! תשובה מפורטת על התהליך שבו מפרטים חוות דעת יש לך באשכול הזה. כאן. אפילו לא צריך לחפש.
מה, אני צריך גם לצטט את זה? שוב?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ינואר 2013 14:12

Help כתב:

אז מאיפה להוציא חוו"ד??

למקרה שבכל זאת זה לא הובן:

ניתן לעשות באופן פרטי, וזה יכול לעולת בין 300-2500 ש"ח, תלוי במטפל. איך עושים זאת? מחפשים מטפל, למשל, באמצעות האינטרנט ופונים ישירות אליו ומבקשים ממנו חוות דעת.

ניתן לעשות זאת גם באמצעות פנייה למיון כללי בכל בית חולים ולבקש שם פסיכיאטר, בעלות של 760 ש"ח. ניתן לבקש הפניה למיון בחינם מביקורופא, אבל בשביל זה צריך להכנס לרופא - לשדר מצוקה חריפה ולא לצאת משם עד שאתה מקבל את ההפניה. יש אפשרות גם לבקש אחר כך אסמכתא לתשלום מרופא היחידה - אצלו תצטרך להסביר שהיה מדובר במקרה חירום. בכל מקרה זה לא מובטח שהוא ייתן, אבל 760 זה מחיר סביר לעומת מה שאתה עובר עכשיו. לא לפחד להגיד שאתה רוצה לצאת ושרע לך, לא אצל הפסיכיאטר במיון ולא אצל הקב"נים. אין דבר כזה שלא תקבל מיון - צריך להתעקש לקבל את זה, לשדר מצוקה אפילו חריפה יותר מאצל הקב"ן, והוא יישבר בסוף. את זה שיוזם פה את המהלך, אתה לא יכול לתת להם לא להפנות אותך למיון כי אחרת משהו ממש רע יקרה - ואתה צריך להעביר את זה לרופא.

בהצלחה.
Help
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Help » 21 ינואר 2013 19:07

אורח כתב:
Help כתב:

אז מאיפה להוציא חוו"ד??

למקרה שבכל זאת זה לא הובן:

ניתן לעשות באופן פרטי, וזה יכול לעולת בין 300-2500 ש"ח, תלוי במטפל. איך עושים זאת? מחפשים מטפל, למשל, באמצעות האינטרנט ופונים ישירות אליו ומבקשים ממנו חוות דעת.

ניתן לעשות זאת גם באמצעות פנייה למיון כללי בכל בית חולים ולבקש שם פסיכיאטר, בעלות של 760 ש"ח. ניתן לבקש הפניה למיון בחינם מביקורופא, אבל בשביל זה צריך להכנס לרופא - לשדר מצוקה חריפה ולא לצאת משם עד שאתה מקבל את ההפניה. יש אפשרות גם לבקש אחר כך אסמכתא לתשלום מרופא היחידה - אצלו תצטרך להסביר שהיה מדובר במקרה חירום. בכל מקרה זה לא מובטח שהוא ייתן, אבל 760 זה מחיר סביר לעומת מה שאתה עובר עכשיו. לא לפחד להגיד שאתה רוצה לצאת ושרע לך, לא אצל הפסיכיאטר במיון ולא אצל הקב"נים. אין דבר כזה שלא תקבל מיון - צריך להתעקש לקבל את זה, לשדר מצוקה אפילו חריפה יותר מאצל הקב"ן, והוא יישבר בסוף. את זה שיוזם פה את המהלך, אתה לא יכול לתת להם לא להפנות אותך למיון כי אחרת משהו ממש רע יקרה - ואתה צריך להעביר את זה לרופא.

בהצלחה.

אוקי אז במקום ללכת לתל השומר אתה אומר שעדיף לי ללכת למיון ולבקש פסיכיאטר לשלם 760 ש"ח..
השאלה שלי היא: אם אחרי מה שאני אומר שם לאן אני הולך.. זה המלצה או שהיא יכולה כבר משם להוצאי אותי?
ואם זה המלצה אז עד כמה זה תופס מבחינה צבאי? כי הבנתי שפרטי לא קשור לצבא..
אני מזכיר לכם שכרגע אני נפקד ביום השני שלי..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ינואר 2013 19:30

אני אמרתי להוציא חוות דעת אתמול, לא היום, כדי שלא יהיה לך נפקדות של יותר מיום. אתה החלטת שמעצר זה כיף ולכן אתה נפקד יותר מיום.
אני אמרתי להוציא חוות דעת ואז ללכת לברה"ן, לא אמרתי לוותר על הברה"ן. אתה רוצה לוותר? אתה יכול, זה לא כזה שלב קריטי, אבל זה מוסיף - כי זה משדר שהסיבה לנפקדות שלך היא מצוקה שאתה חייב מענה לה באופן דחוף.
אחריי שאתה מוציא חוות דעת(שזה חלק ממכתב השחרור שלך מודפס בנפרד או ממש בתוך מכתב השחרור), אתה הולך עם זה לברה"ן. אי אפשר לדעת אם ההמלצה תהיה שחרור, זה תלוי רק בך ובמטפל, אבל גם אם יהיה כתוב שם על משהו מסוים כמו דכאון זה מספיק כדי לקבל הפנייה דחופה לקב"ן ולזרז את התור אצלו. אצל הקב"ן, גם זה בברה"ן וגם ביחידה, אתה צריך להמשיך לשדר מצוקה ולהתנהג כמו שהתנהגת אצל הפסיכיאטר במיון, ולצפות להפנייה לפסיכיאטר או לשחרור. אצל פסיכיאטר אתה ממשיך להתנהג כמו שהתנהגת אצל הקב"נים.

אם זה לא עובד, אתה ממשיך לבקש קב"ן, עד שפסיכיאטר כלשהו משחרר אותך, שוב ושוב ושוב. לפעמים אפשר לעשות שוב נפקדות וללכת לברה"ן או להוציא חוו"ד נוספת כדי לצאת ממבוי סתום.

מבחינת הצבא מדובר באבחון לכל דבר, וזה דבר שמתייחסים אליו ברצינות. פסיכיאטר יקרא את זה, קב"ן יקרא את זה, אתה יכול לצלם את זה ולקחת את זה איתך ולהראות בכל פעם שאתה מבקש קב"ן כדי להראות שאתה אמין ורציני.
Sergyy
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Sergyy » 21 ינואר 2013 19:56

אורח כתב:אני אמרתי להוציא חוות דעת אתמול, לא היום, כדי שלא יהיה לך נפקדות של יותר מיום. אתה החלטת שמעצר זה כיף ולכן אתה נפקד יותר מיום.
הוא צודק:
נפקדות/עריקות = היעדרות משירות שלא ברשות, עונש הוא מחבוש על תנאי או בפועל (לרוב בפועל).
אם אתה נפקד רק יום אחד אתה נשפט על היעדרות משירות שלא ברשות של עד 24 שעות שזה סעיף אחר לגמרי - עונש הוא ריתוק או מחבוש על תנאי או בפועל (סיכויים נמוכים יותר למחבוש בפועל מאשר נפקדות ארוכה יותר מיום אחד).
בנוסף בגלל שיש לך סיבה טובה לנפקדות אם היית נפקד רק יום אחד עוד יש סיכוי שעם מפקד נחמד היו מעלימים לך עין על זה ולא שופטים בכלל. הסיכוי הזה עדיין קיים אבל נמוך ביותר.

אני אמרתי להוציא חוות דעת ואז ללכת לברה"ן, לא אמרתי לוותר על הברה"ן. אתה רוצה לוותר? אתה יכול, זה לא כזה שלב קריטי, אבל זה מוסיף - כי זה משדר שהסיבה לנפקדות שלך היא מצוקה שאתה חייב מענה לה באופן דחוף.
תלך לברה"ן, הם לא ישחררו אותך אבל הם יפנו אותך לקב"ן ביחידה שיקבל אותך הרבה יותר מהר ואם יש לך מזל הם גם יכתבו עליך חוות דעת. בכל מקרה תצטרך לחזור ליחידה שלך ולהשפט.
אחריי שאתה מוציא חוות דעת(שזה חלק ממכתב השחרור שלך מודפס בנפרד או ממש בתוך מכתב השחרור), אתה הולך עם זה לברה"ן. אי אפשר לדעת אם ההמלצה תהיה שחרור, זה תלוי רק בך ובמטפל, אבל גם אם יהיה כתוב שם על משהו מסוים כמו דכאון זה מספיק כדי לקבל הפנייה דחופה לקב"ן ולזרז את התור אצלו. אצל הקב"ן, גם זה בברה"ן וגם ביחידה, אתה צריך להמשיך לשדר מצוקה ולהתנהג כמו שהתנהגת אצל הפסיכיאטר במיון, ולצפות להפנייה לפסיכיאטר או לשחרור. אצל פסיכיאטר אתה ממשיך להתנהג כמו שהתנהגת אצל הקב"נים.
אם זה לא עובד, אתה ממשיך לבקש קב"ן, עד שפסיכיאטר כלשהו משחרר אותך, שוב ושוב ושוב. לפעמים אפשר לעשות שוב נפקדות וללכת לברה"ן או להוציא חוו"ד נוספת כדי לצאת ממבוי סתום.

מבחינת הצבא מדובר באבחון לכל דבר, וזה דבר שמתייחסים אליו ברצינות. פסיכיאטר יקרא את זה, קב"ן יקרא את זה, אתה יכול לצלם את זה ולקחת את זה איתך ולהראות בכל פעם שאתה מבקש קב"ן כדי להראות שאתה אמין ורציני.
רק וועדה רפואית יכולה לשחרר אותך והיא עושה את זה רק אם קב"ן או פסיכיאטר המליץ לשחרור, התאים סעיף נפשי שמוריד פרופיל ל21 וקבע לך תאריך לוועדה. פסיכיאטר במיון לא יכול לשחרר אותך ואין לו השפעה פיקודית על גורמי בריאות הנפש. מה שכן כפי שהאורח כתב, הקב"נים מתייחסים ברצינות גבוהה לחוות דעת אזרחית, כל חייל שמציג חוות דעת עובר אבחון (לרוב מהר מאוד) על ידי קב"ן או פסיכיאטר ולפי כך מקבל הקלות או פטורים במידת הצורך.

עריכה: שמתי מקודם צבע שקשה לקרוא - הכוונה באדום היא לא קטילה או משהו כזה
נערך לאחרונה על ידי Sergyy ב 21 ינואר 2013 22:26, נערך פעם 1 בסך הכל.
Help
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Help » 21 ינואר 2013 20:28

Sergyy כתב:
אורח כתב:אני אמרתי להוציא חוות דעת אתמול, לא היום, כדי שלא יהיה לך נפקדות של יותר מיום. אתה החלטת שמעצר זה כיף ולכן אתה נפקד יותר מיום.
הוא צודק:
נפקדות/עריקות = היעדרות משירות שלא ברשות, עונש הוא מחבוש על תנאי או בפועל (לרוב בפועל).
אם אתה נפקד רק יום אחד אתה נשפט על היעדרות משירות שלא ברשות של עד 24 שעות שזה סעיף אחר לגמרי - עונש הוא ריתוק או מחבוש על תנאי או בפועל (סיכויים נמוכים יותר למחבוש בפועל מאשר נפקדות ארוכה יותר מיום אחד).
בנוסף בגלל שיש לך סיבה טובה לנפקדות אם היית נפקד רק יום אחד עוד יש סיכוי שעם מפקד נחמד היו מעלימים לך עין על זה ולא שופטים בכלל. הסיכוי הזה עדיין קיים אבל נמוך ביותר.

תלך לברה"ן, הם לא ישחררו אותך אבל הם יפנו אותך לקב"ן ביחידה שיקבל אותך הרבה יותר מהר ואם יש לך מזל הם גם יכתבו עליך חוות דעת. בכל מקרה תצטרך לחזור ליחידה שלך ולהשפט.

רק וועדה רפואית יכולה לשחרר אותך והיא עושה את זה רק אם קב"ן או פסיכיאטר המליץ לשחרור, התאים סעיף נפשי שמוריד פרופיל ל21 וקבע לך תאריך לוועדה. פסיכיאטר במיון לא יכול לשחרר אותך ואין לו השפעה פיקודית על גורמי בריאות הנפש. מה שכן כפי שהאורח כתב, הקב"נים מתייחסים ברצינות גבוהה לחוות דעת אזרחית, כל חייל שמציג חוות דעת עובר אבחון (לרוב מהר מאוד) על ידי קב"ן או פסיכיאטר ולפי כך מקבל הקלות או פטורים במידת הצורך.

ושוב, אם אני הולך לבד למיון לבקש שם פסיכיאטר זה יכול לעזור יותר? (אני יודע שזה עולה כסף, השאלה אם כדי להשקיע??)
מה הוא נותן חוו"ד או שהוא גם יכול לשחרר?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ינואר 2013 20:51

Help כתב:
Sergyy כתב:
הוא צודק:

ושוב, אם אני הולך לבד למיון לבקש שם פסיכיאטר זה יכול לעזור יותר? (אני יודע שזה עולה כסף, השאלה אם כדי להשקיע??)
מה הוא נותן חוו"ד או שהוא גם יכול לשחרר?

כן, זה יכול לעזור. כדאי להשקיע. אם תבקש הפנייה בביקורופא לא תצטרך אפילו לשלם. אם תלך לבית החולים ואחר כך תבקש טופס לתשלום מרופא היחידה גם לא.
הוא נותן חוו"ד, הוא לא יכול לשחרר. בעזרת החוו"ד תקבל קב"ן מהר יותר וגם פסיכיאטר, וזה יקדם את השחרור שלך אם תתנהג בהתאם.
Help
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Help » 21 ינואר 2013 21:14

אורח כתב:
Help כתב:נפקדות/עריקות = היעדרות משירות שלא ברשות, עונש הוא מחבוש על תנאי או בפועל (לרוב בפועל).
[/color]

מה הוא נותן חוו"ד או שהוא גם יכול לשחרר?[/quote]

כן, זה יכול לעזור. כדאי להשקיע. אם תבקש הפנייה בביקורופא לא תצטרך אפילו לשלם. אם תלך לבית החולים ואחר כך תבקש טופס לתשלום מרופא היחידה גם לא.
הוא נותן חוו"ד, הוא לא יכול לשחרר. בעזרת החוו"ד תקבל קב"ן מהר יותר וגם פסיכיאטר, וזה יקדם את השחרור שלך אם תתנהג בהתאם.[/quote]

עכשיו, חשבתי ללכת יום חמישי כי אני רוצה ללכת עם אמא שלי. למרות שהיא לא רוצה שאני הכי ישתחרר מהצבא..
ועד אז הנפקדות היא רק תגדל. אני מקווה שזה לא משפיע על המצב..
וגם אני לא יודע אם אני ישרוד עוד יום בצבא הפסיכיאטר יכול לעשות בנידון משהו? לתת לי גימלים על נפשי או משהו כזה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ינואר 2013 21:25

Help כתב:
אורח"[quote="Help כתב:עכשיו, חשבתי ללכת יום חמישי כי אני רוצה ללכת עם אמא שלי. למרות שהיא לא רוצה שאני הכי ישתחרר מהצבא..
וגם אני לא יודע אם אני ישרוד עוד יום בצבא הפסיכיאטר יכול לעשות בנידון משהו? לתת לי גימלים על נפשי או משהו כזה?

כן, הוא יכול, אם תשדר מצוקה הוא גם ייתן.
נפקדות גדולה בטח משפיעה... זה משפיע על העונש שלך אחר כך, על הימים במעצר\ריתוק\כלא. ככל שאתה יותר נפקד
אני מציע לך לעשות את זה הלילה ומחר, ולא למרוח את זה יותר.
אל תערב את אמא שלך. היא רק תהרוס לך. תגיד לקב"ן שיש לך ניתוק מהמשפחה.
Help
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Help » 21 ינואר 2013 21:35

אורח כתב:
Help כתב:
אורח"[quote="Help כתב:עכשיו, חשבתי ללכת יום חמישי כי אני רוצה ללכת עם אמא שלי. למרות שהיא לא רוצה שאני הכי ישתחרר מהצבא..

כן, הוא יכול, אם תשדר מצוקה הוא גם ייתן.
נפקדות גדולה בטח משפיעה... זה משפיע על העונש שלך אחר כך, על הימים במעצר\ריתוק\כלא. ככל שאתה יותר נפקד
אני מציע לך לעשות את זה הלילה ומחר, ולא למרוח את זה יותר.
אל תערב את אמא שלך. היא רק תהרוס לך. תגיד לקב"ן שיש לך ניתוק מהמשפחה.

אוקי, ולאן אני צריך לפנות לבית החולים הקרוב לבית שלי ושם לבקש פסיכיאטר?
מה עדיף פסיכיאטר במיון או פסיכיאטר פרטי?
וזה שאני נפקד זה לא מראה שאני יותר במצוקה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ינואר 2013 21:43

Help כתב:
אורח כתב:[

כן. לא למיון פסיכיאטרי, מיון כללי ושם לבקש פסיכיאטר.
פסיכיאטר במיון זול יותר מאשר פרטי, אין הרבה הבדל ביניהם. אפילו אגיד לך שחוות דעת מפסיכיאטר במיון היא נראית למערכת יותר חמורה.
זה שאתה נפקד יום ובורח לברה"ן, מראה שאתה במצוקה. אבל לא צריך להגזים! אתה צריך להבין שכל יום שאתה לא חוזר לבסיס, זה עונש נוסף. זאת המשואה.
Help
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Help » 21 ינואר 2013 21:56

אורח כתב:
Help כתב:

פסיכיאטר במיון זול יותר מאשר פרטי, אין הרבה הבדל ביניהם. אפילו אגיד לך שחוות דעת מפסיכיאטר במיון היא נראית למערכת יותר חמורה.
זה שאתה נפקד יום ובורח לברה"ן, מראה שאתה במצוקה. אבל לא צריך להגזים! אתה צריך להבין שכל יום שאתה לא חוזר לבסיס, זה עונש נוסף. זאת המשואה.

הברה"ן זה בתל השומר נכון?
ומי כובע את התור אני או הפסיכיאטר? או שבכלל אני הולך לשם בלי תור?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ינואר 2013 21:59

Help כתב:

הברה"ן זה בתל השומר נכון?
ומי כובע את התור אני או הפסיכיאטר? או שבכלל אני הולך לשם בלי תור?

כן.
אתה בא לשם בלי תור. רוב הסיכויים שבחוו"ד יהיה רשום שאתה צריך קב"ן דחוף. אל תלך עד שלא נותנים לך.
Sergyy
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Sergyy » 21 ינואר 2013 22:28

"מה הוא נותן חוו"ד או שהוא גם יכול לשחרר?"
אני הרגע עניתי לך על השאלה הזאת ממש מפורט תקרא את התגובה באדום (שהייתה צהוב קודם)
הוא לא יכול לשחרר
Help
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Help » 21 ינואר 2013 23:05

Sergyy כתב:"מה הוא נותן חוו"ד או שהוא גם יכול לשחרר?"
אני הרגע עניתי לך על השאלה הזאת ממש מפורט תקרא את התגובה באדום (שהייתה צהוב קודם)
הוא לא יכול לשחרר

אני יודע ששאלתי את זה מקודם אבל... אם אני אומר לפסיכיאטר שאני לא יכול לחזור לבסיס כי אני מפחד לפגוע בעצמי, (זה באמת הסיבה למה ברחתי) הפסיכיאטר יכול להתחשב בי ולעזור לי בזה למצאו פתרון אחר מאשר לחזור לבסיס?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 ינואר 2013 08:37

Help כתב:
Sergyy כתב:"מה הוא נותן חוו"ד או שהוא גם יכול לשחרר?"
הוא לא יכול לשחרר

אני יודע ששאלתי את זה מקודם אבל... אם אני אומר לפסיכיאטר שאני לא יכול לחזור לבסיס כי אני מפחד לפגוע בעצמי, (זה באמת הסיבה למה ברחתי) הפסיכיאטר יכול להתחשב בי ולעזור לי בזה למצאו פתרון אחר מאשר לחזור לבסיס?

לא. המקסימום שהוא יכול זה להפנות אותך לקב"ן או פסיכיאטר, אבל כדי להגיע לשם אתה תהיה חייב לחזור לבסיס מתישהו, אפילו אחריי גימלים.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים