האם אפשר לעשות משהו?

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

Gal12
יצירת קשר:

האם אפשר לעשות משהו?

הודעהעל ידי Gal12 » 18 ינואר 2013 22:25

אני לא יודע כמה מכם קראו את הפוסט שלי בפורום השני, אבל אני במצב בעייתי (מבחינתי לפחות) בצבא, והמחשבות על הצבא ועל השחרור מלוות אותי יום יום. אני כנראה קרוב מאוד לשחרור, ותמיד אני חושב על זה - האם היה אפשר לעבור את הצבא טוב יותר?

והתשובה היא: כנראה שלא. ואני אסביר: אני שחקן כדורגל, כבר 13 שנה בקבוצת נוער בכירה בליגת העל. לא קיבלתי שחקן מצטיין, כי רק שלושה ארבעה שחקנים במחזור (!) מקבלים את התואר הנכסף הזה - הכרה מלאה של צהל לזה שאתה צריך להגיע לאימונים. אני חייב לציין, ולא מתוך שחצנות, אני שחקן הרכב בקבוצה שהיא כבר שנתיים בחמישייה הראשונה בליגת העל לנוער, ובבוגרים, קבוצת צמרת לכל דבר, יש לי חוזה לשנתיים - מבחינתי זה כבר מקצוע לכל דבר, זה כבר קריירה. מה שכן, לא הגעתי לנבחרת, לא זכיתי להכרה מהצבא.
אז מה עושים כל אותם שחקני כדורגל? אם הבנת את המצב שלך כבר בצו הראשון, אז אתה מוריד פרופיל כמה שיותר, בוכה לקב"נים, עושה בעיות כדי לרדת לג'וב ולקבל פטורים של להיות קרוב לבית. בפסיכוטכני, אתה לוחץ כל הזמן אנטר אנטר אנטר כדי שהקב"א שלך תהיה נמוכה, בראיון אישי אתה מראה חוסר מוטיבציה. בקיצור, אתה גורם לצבא לראות בך זבל דיכאוני מטומטם שאין לו זכות לעשות שום דבר טוב בצבא, ושיעשה מה שהוא רוצה. המחמירים משלמים כסף לפסיכאטרים אזרחיים כדי שיביאו להם אישורים על שהם משתינים במיטה, או שצריכים להיות רק עם אמא - דברים כאלה, בשביל ההקלות בהמשך. אה, ואסור אסור אסור לומר שאתה שחקן כדורגל. כי אם אתה שחקן כדורגל, יש לך כושר מעולה, מבנה גוף מרשים, מנטליות, בעל יכולות חברתיות טובות - אתה יכול להיות הכי קרבי שיש. אבל לא שחקן, כי הצבא רוצה אותך קרבי, ואתה לא קיבלת מצטיין. אז זדיין, אתה עושה מה שהצבא אומר לך.
אני, ועוד בערך מאה שחקני כדורגל שהם בחמישייה הבכירה בליגת העל לנוער צריכים להסתדר ככה בצבא, הרבה מזל, הרבה מלחמות, ואנחנו שחקנים שבקלות יכולים להוות חלק משמעותי מליגת העל הבכירה או אפילו יותר מזה. אנחנו יכולים להוות בסיס לתרבות הספורט בישראל. ואני לא מדבר עלי אישית, אבל על אחד משחקני ההרכב במכבי חיפה שכרגע במקום ראשון בליגת העל לנוער והיא כמובן קבוצת צמרת בליגת העל לבוגרים. אז אותו שחקן לא קיבל זימון לנבחרת, והצבא לא שם עליו, למרות שתוך שנתיים הוא יכול להיות פרצוף מוכר בכל חפיסת סופרגול ומושא הערצה של כל ילד בעיר חיפה.
אז למה?
ואם נעשה חישוב, בליגת העל לנוער יש 370 שחקנים בערך, שזה מעט מאוד מאוד מאוד יחסית לכלל המתגייסים. וזה עוד שאנחנו מגזימים ונותנים לכל שחקני ליגת העל לנוער לגיטימציה לקבל הקלות בצבא הגנה לישראל. נלך עוד יותר רחוק ונקח עוד 900 ספורטאים מצטיינים ששווה להשקיע בהם, שיכולים להצליח בכדורסל, בטניס, כדוריד, כדורעף, ובכל מקצועות האתלטיקה. יש לנו כבר 1270, נפרגן - 1300. נקח עוד... 300 (?) מוזיקאים קלאסיים, רקדנים, זמרים - ששווה להשקיע בהם. זה יוצא 1600, ובהגזמה ובלי סינון בכלל, חיילים, נערים, שהשקיעו את כל חייהם למקצוע שלהם, קרעו את התחת שלהם מגיל 6 או אפילו מגיל 4 כדי להצליח במשהו. ועכשיו מגיע אדון צבא ההגנה לישראל ונותן להם להלחם על החיים שלהם, על המקצוע שלהם... ובשביל מה? בשביל לקום בבוקר ובמקום לנגן עוד קצת, להתאמן עוד קצת, לשיר עוד קצת - ללכת להיות פקיד, עובד רסר, מאבטח מתקנים, מדריך חדר כושר. בשביל זה? האם אני צריך להלחם ולהביא טפסים ולשחק אותה טמבל בשביל להיות עובד רס"ר? כי 1600 זה כלום מכלל המתגייסים, ויותר מזה - אם הצבא ישקיע באותם 1600 הנערים, הוא יוכל לקבל מקפצה משמעותית בתרבות הישראלית בשנים הבאות. וכאן נכנס העניין של המילטריזם, האם הצבא יותר חשוב מהתרבות? ואני מאמין שאנחנו מסכימים על התשובה.

כי בגיל שלוש, רוב ילדי הגן רוצים להיות יוסי בניון. וכשהם נכנסים למערכת החינוך - הם רוצים להיות גם יוסי בניון, וגם טייסים. וזה מיליטריזם, וזה חינוך דפוק, וזה אנשים שהולכים עם עיניים עצומות לתוך הצבא. אף אחד לא מנסה לשנות משהו, אף אחד לא עושה כלום.

אז למה לא עושים כלום? האם אתם חושבים שאפשר לעשות משהו? למה אף פעם לא קמה קבוצה של אנשים ומתחילה לעשות רעש בתקשורת על מה שקורה בצבא? צבא ההגנה לישראל הוא בית קברות לכל אותם אנשים שמתפספסים ולא מוצאים את עצמם. הוא בית קברות לתרבות. הוא בית קברות לאנשים שאין להם אומץ לעמוד מול גוף כזה גדול. אחר כך אנשים מתפלאים למה אחוזי הגיוס נמוכים ולמה אנשים מתאבדים.

אתם חושבים שאפשר לשנות? שאפשר לנסות אפילו?

דונו
חתול

Re: האם אפשר לעשות משהו?

הודעהעל ידי חתול » 19 ינואר 2013 14:26

Gal12 כתב:אני לא יודע כמה מכם קראו את הפוסט שלי בפורום השני, אבל אני במצב בעייתי (מבחינתי לפחות) בצבא, והמחשבות על הצבא ועל השחרור מלוות אותי יום יום. אני כנראה קרוב מאוד לשחרור, ותמיד אני חושב על זה - האם היה אפשר לעבור את הצבא טוב יותר?

והתשובה היא: כנראה שלא. ואני אסביר: אני שחקן כדורגל, כבר 13 שנה בקבוצת נוער בכירה בליגת העל. לא קיבלתי שחקן מצטיין, כי רק שלושה ארבעה שחקנים במחזור (!) מקבלים את התואר הנכסף הזה - הכרה מלאה של צהל לזה שאתה צריך להגיע לאימונים. אני חייב לציין, ולא מתוך שחצנות, אני שחקן הרכב בקבוצה שהיא כבר שנתיים בחמישייה הראשונה בליגת העל לנוער, ובבוגרים, קבוצת צמרת לכל דבר, יש לי חוזה לשנתיים - מבחינתי זה כבר מקצוע לכל דבר, זה כבר קריירה. מה שכן, לא הגעתי לנבחרת, לא זכיתי להכרה מהצבא.
אז מה עושים כל אותם שחקני כדורגל? אם הבנת את המצב שלך כבר בצו הראשון, אז אתה מוריד פרופיל כמה שיותר, בוכה לקב"נים, עושה בעיות כדי לרדת לג'וב ולקבל פטורים של להיות קרוב לבית. בפסיכוטכני, אתה לוחץ כל הזמן אנטר אנטר אנטר כדי שהקב"א שלך תהיה נמוכה, בראיון אישי אתה מראה חוסר מוטיבציה. בקיצור, אתה גורם לצבא לראות בך זבל דיכאוני מטומטם שאין לו זכות לעשות שום דבר טוב בצבא, ושיעשה מה שהוא רוצה. המחמירים משלמים כסף לפסיכאטרים אזרחיים כדי שיביאו להם אישורים על שהם משתינים במיטה, או שצריכים להיות רק עם אמא - דברים כאלה, בשביל ההקלות בהמשך. אה, ואסור אסור אסור לומר שאתה שחקן כדורגל. כי אם אתה שחקן כדורגל, יש לך כושר מעולה, מבנה גוף מרשים, מנטליות, בעל יכולות חברתיות טובות - אתה יכול להיות הכי קרבי שיש. אבל לא שחקן, כי הצבא רוצה אותך קרבי, ואתה לא קיבלת מצטיין. אז זדיין, אתה עושה מה שהצבא אומר לך.
אני, ועוד בערך מאה שחקני כדורגל שהם בחמישייה הבכירה בליגת העל לנוער צריכים להסתדר ככה בצבא, הרבה מזל, הרבה מלחמות, ואנחנו שחקנים שבקלות יכולים להוות חלק משמעותי מליגת העל הבכירה או אפילו יותר מזה. אנחנו יכולים להוות בסיס לתרבות הספורט בישראל. ואני לא מדבר עלי אישית, אבל על אחד משחקני ההרכב במכבי חיפה שכרגע במקום ראשון בליגת העל לנוער והיא כמובן קבוצת צמרת בליגת העל לבוגרים. אז אותו שחקן לא קיבל זימון לנבחרת, והצבא לא שם עליו, למרות שתוך שנתיים הוא יכול להיות פרצוף מוכר בכל חפיסת סופרגול ומושא הערצה של כל ילד בעיר חיפה.
אז למה?
ואם נעשה חישוב, בליגת העל לנוער יש 370 שחקנים בערך, שזה מעט מאוד מאוד מאוד יחסית לכלל המתגייסים. וזה עוד שאנחנו מגזימים ונותנים לכל שחקני ליגת העל לנוער לגיטימציה לקבל הקלות בצבא הגנה לישראל. נלך עוד יותר רחוק ונקח עוד 900 ספורטאים מצטיינים ששווה להשקיע בהם, שיכולים להצליח בכדורסל, בטניס, כדוריד, כדורעף, ובכל מקצועות האתלטיקה. יש לנו כבר 1270, נפרגן - 1300. נקח עוד... 300 (?) מוזיקאים קלאסיים, רקדנים, זמרים - ששווה להשקיע בהם. זה יוצא 1600, ובהגזמה ובלי סינון בכלל, חיילים, נערים, שהשקיעו את כל חייהם למקצוע שלהם, קרעו את התחת שלהם מגיל 6 או אפילו מגיל 4 כדי להצליח במשהו. ועכשיו מגיע אדון צבא ההגנה לישראל ונותן להם להלחם על החיים שלהם, על המקצוע שלהם... ובשביל מה? בשביל לקום בבוקר ובמקום לנגן עוד קצת, להתאמן עוד קצת, לשיר עוד קצת - ללכת להיות פקיד, עובד רסר, מאבטח מתקנים, מדריך חדר כושר. בשביל זה? האם אני צריך להלחם ולהביא טפסים ולשחק אותה טמבל בשביל להיות עובד רס"ר? כי 1600 זה כלום מכלל המתגייסים, ויותר מזה - אם הצבא ישקיע באותם 1600 הנערים, הוא יוכל לקבל מקפצה משמעותית בתרבות הישראלית בשנים הבאות. וכאן נכנס העניין של המילטריזם, האם הצבא יותר חשוב מהתרבות? ואני מאמין שאנחנו מסכימים על התשובה.

כי בגיל שלוש, רוב ילדי הגן רוצים להיות יוסי בניון. וכשהם נכנסים למערכת החינוך - הם רוצים להיות גם יוסי בניון, וגם טייסים. וזה מיליטריזם, וזה חינוך דפוק, וזה אנשים שהולכים עם עיניים עצומות לתוך הצבא. אף אחד לא מנסה לשנות משהו, אף אחד לא עושה כלום.

אז למה לא עושים כלום? האם אתם חושבים שאפשר לעשות משהו? למה אף פעם לא קמה קבוצה של אנשים ומתחילה לעשות רעש בתקשורת על מה שקורה בצבא? צבא ההגנה לישראל הוא בית קברות לכל אותם אנשים שמתפספסים ולא מוצאים את עצמם. הוא בית קברות לתרבות. הוא בית קברות לאנשים שאין להם אומץ לעמוד מול גוף כזה גדול. אחר כך אנשים מתפלאים למה אחוזי הגיוס נמוכים ולמה אנשים מתאבדים.

אתם חושבים שאפשר לשנות? שאפשר לנסות אפילו?

דונו

עלית פה על נקודות מאוד חשובות. לדוגמא, יש סוג של אנשים שלא מתאימים לקרבי וכולם יודעים את זה אבל אי אפשר להגדיר אותם בצורה רשמית (לפחות לא במערכת שקיימת היום). אתה יכול לשלוח אותם עד מחר לקרבי, אבל סטטיסטית הסיכוי שיישארו שם הוא נמוך מאוד. מה גם שלאחר שימצאו לא מתאימים לקרבי, הם ימלאו שורה של תפקידים זניחים למרות שהם עדיין מתאימים לבצע תפקידים עורפיים רציניים ומשמעותיים. הבחור עם הקול המצחיק הוא חנון שלא ממש מתאים לקרבי וכולם יודעים את זה אבל אף אחד לא זאת יגיד בקול רם. הוא לא יגיע לחטיבת המחקר כי אין לו מזל והוא סתם ייפלט מהמסלול על חוסר התאמה ויסיים בתפקיד זניח. העניין הוא לא שהצבא "מבזבז" אותו. פשוט המדיניות של הצבא זה שקב"ן לא יכול לפסול אותך מלחימה או משיבוץ קדמי בלי לדפוק אותך לחלוטין ולעשות אותך עובד רס"ר/פקיד ולדעתי זה חשיבה לא נכונה. מקרה שקרה בעבר:
"רוני, היתה ילדה קטנה, כשאחיה אורי התגייס. אורי היה מלא מוטיבציה ורצון לשרת שרות קרבי ומשמעותי. בחור חכם ואינטלגנטי מאוד. הוא התגייס לשירות בתותחנים. שם הפך שק לחבטות ומוקד לשעשועיו של מפקד מתעלל, אשר כחלק ממנה הוקראו בפני חיילי הפלוגה שירים שכתב במחברת אישית ושכח בעמדת שמירה. לאורך תקופה ארוכה נמשכה מסכת ההתעללות וההשפלות מול חבריו ליחידה שבעקבותיהן הוא החל בסדרת ביקורים אצל קצינת בריאות הנפש, הקב"נית. הקצינה הבינה את מצבו המתדרדר וכתבה עליו שהוא פצצת זמן מתקתקת. כשיצא הביתה, ביקש ממפקדו לצאת ללא הנשק, אך זה אסר עליו ובז לאישורה של הקב"נית. אותה יציאה הביתה, הסתיימה בצרור אוטומטי לראשו ובפתק שהשאיר אחריו ובו כתב: "חייל נלחם, לא נגד הרשע המאיים על ארצו מבחוץ. מול מפקדיו עומד הוא חסר ישע ולבו בתוכו מחוץ"
------------------------------------------------------------------------------

מתוך דו"ח של מבקר המדינה:
2. היחס בין הקב"א לבין הצד"כ והצה"ר
כאמור, הקב"א מהווה כלי עיקרי למיון המלש"בים, ואצל הגברים הוא מורכב משקלול של ציוני הדפ"ר, הצד"כ והצה"ר. מהטבלה המשמשת כבסיס לחישוב הקב"א עולה, כי לקבוצות מסוימות בקרב הגברים, בעלי צד"כ נמוך ורמת השכלה מ-12 שנות לימוד ומטה, נקבע ציון קב"א נמוך, ללא התחשבות כלל בציון הדפ"ר - המשקף כאמור את היכולות השכליות של המלש"בים כפי שבאו לביטוי במבחנים הפסיכוטכניים - גם אם הוא גבוה. מניתוח נתוני מינהל הגיוס מנובמבר 2001 התברר, כי בקרב הגברים בני שנתון 1982 (ששנת 2000 הייתה שנת גיוסם העיקרית), היו כ-300 איש בעלי צד"כ נמוך (8-15), אשר נקבע להם קב"א נמוך (44-45), אף על פי שקיבלו ציון דפ"ר גבוה (60-90). יצוין, כי על פי נתוני ממד"ה, ציון 49.9 היה ציון הדפ"ר הממוצע בשנים 1996-2001. חיילים אלה, למרות היותם בעלי דפ"ר גבוה מעל לממוצע, אינם יכולים להשתבץ בתפקידים ההולמים את כישוריהם, בשל הקב"א הנמוך.
משרד מבקר המדינה העיר, כי מצב זה דורש בחינה, כדי שהמיצוי של חיילים אלה בשירות הצבאי יהיה מיטבי.

שיטת המיון של הצבא היא מאוד שבלונית ולא ניתן לחרוג מן הכללים גם במקרים שבהם יש צורך בכך. אין לך 12 שנות לימוד? אז אתה אידיוט. אין לך חברים? משהו לא בסדר אצלך. המוטיבציה להתגייס לא בשמיים כי יש בעיות בבית ואח שלך מספר לך כמה חרא בצבא? זה לא בסדר.

חוץ מזה, צה"ל לא עושה את מה שתיארת רק לספורטאים, אם למשל מישהו התחיל ללמוד באוניברסיטה ומצליח בקורסים אך בכדי לגמור את התואר לא מספיק לו דח"ש של שנה, נראה לך שצה"ל יתן לו לגמור את התואר?
מה אפשר לעשות בנושא? כלום. אני כבר אומר לך מה כולם יגידו "הצבא זה לא תוכנית כבקשתך, כולם חייבים לעשות צבא, אחרי הצבא תעשה מה שאתה רוצה."
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 19 ינואר 2013 16:59

בתגובה למגיב (לא לכותב האשכול),
אני רוצה להוסיף מידע לגבי מיון ושיבוץ לתפקידים.

שיבוץ לתפקיד ייעשה רק על ידי אחת מ3 השיטות הבאות:
איתור (קדם צבאי על ידי מיטב ויחידות האיתור).
קביעה - קצין מיון.
3. לא מכיר את המונח, מדובר בתפקידים שאפשר להגיע אליהם רק מתפקיד אחר כמו לדוגמה אחרי קורס קרבי קשה אפשר להכנס לקורס נוסף (לדעתי צלפים זה תפקיד שמיועד רק לחיילים קרביים מסוימים - אני לא בטוח). לרוב התפקידים האלה יהיו קצונה או קרביים וכדומה.

יש תפקידים שניתן להכנס אליהם רק בשיטה מסויימת, ויש ששילוב. לדוגמה מירב התפקידים שיש בחמ"ן (חיל המודיעין) יהיו באיתור, ידרשו מיונים קדם צבאיים, גם אם אתה החייל הכי מתאים לתפקיד, נניח תותח מחשבים ומדבר ערבית שוטף וכו'. אם נניח היית בחול והגעת בדיוק ליום הגיוס בלי לעבור איתור אתה תכנס לתפקיד בקביעה שזה אומר קצין מיון בבקום או אחרי טירונות או שנקבע לך תפקיד כבר מראש בשיטת הקביעה.

בתכלס זה דפוק, כי מישהו שבגלל פרופיל הלך לקרבי, ואז הוציא קה"ס בזכות קב"ן, הוא הרי כשיר לכל דבר, הקה"ס לא מעניק לו פטור קורסים וגם לא מראה על חסרון משמעותי בחייל שמשפיע על תפקידים כמו בחמ"ן. אבל זה לא משנה כי הוא כבר לא יקבל תפקיד באיתור, רק תפקידים בקביעה שהם לרוב רס"ר וטבח וכל מיני תפקידי חרטא שכל אדם יכול להתקבל אליהם לכן לא מבצעים תהליך איתור.

טכני חיל אוויר לדוגמה - יש הרבה שמגיעים אחרי מיונים לפני הגיוס, יש כאלה שגם לומדים תואר מקצועי במשך שנתיים ואז מתגייסים לטכני, ויש כאלה שלומדים בבית ספר צבאי מיד אחרי היסודי במשך 4 שנים ומגיעים לטכני - ויש כל מיני אנשים שנפלו מקורסים ומקרבי ועוד מקומות שמגיעים לטכני. מה שיפה שבטכני כולם מגיעים לשבוע מיונים בתוך הטכני עצמו ויש קורסים שמורכבים מסוגים של חיילים, כאלה שאין להם מושג על הטכני, כאלו שעשו תואר שנתיים וכאלה שלמדו את המקצוע הטכני כל שנות התיכון - זאת גם אחת הסיבות למה אנשים כל כך מתעבים את המקום, צה"ל ממש מזלזל בכל האנשים האלה שהשקיעו שנים באזרחות ונותן להם תפקידי רצפה שלא רק שנחשבים עלובים בצה"ל, גם באזרחות הם נחשבים עלובים.

ופה נכנס תפקידי איתור - מי שטרח בערב שבת לא זוכר את המשך המשפט... מי שהשקיע במיונים הקדם צבאיים יקבל תפקיד טוב בצבא. מלבד הטכני, חימוש, וקד"צ נהיגה כל תפקידי האיתור המוקדם ששמעתי עליהם ממש טובים, הרבה יותר ממה שפותח האשכול עושה וממה שאני עשיתי. חלק מהתפקידים גם באמת מבטיחים עבודה באזרחות.
בקיצור, הקטע המסריח כאן זה שאין לצה"ל את המשאבים למיין חיילים לתפקידים אז כל חייל שיצא מהתפקיד שהוגדר לו בגיוס יקבל תפקידים בקביעה על ידי קצין מיון.

לכל היחידות שאחראיות על שיבוץ ובעיקרן מיטב יש מספר אינטרסים. הראשון זה לגייס כמה שיותר אנשים וכמה שיותר קרוב לגיל 18 (לא לתת דח"ש). השני זה שכמה שפחות אנשים יפרשו/ייפלו מקורסים ותפקידים, זה אחת הסיבות לכך שצה"ל לא משנה את המדיניות של קביעת תפקידים גורם לכך שחיילים רבים מתוסכלים מהתפקיד שלהם בעיקר מהסיבה שהם מבוזבזים וכך נותן תמריץ לפורום כמו זה לפעול.

נניח יש תפקיד X שאתה (פותח האשכול) ממש מתאים לו, ואתה אדם מבריק וגאון ויכול לתרום המון לצה"ל במילוי תפקיד כזה, ואתה עכשיו תקוע בתפקיד אחראי רכב שזה תפקיד שנמצא בעיקר בבסיסים בשום מקום והתפקיד דורש ממך בעיקר לנקות את הרכב ולהיות אחראי על תיקון תקלות (שזה אומר לקחת את האוטו למוסך) = קיצר לא עושה שום דבר, בטח לא משהו שתורם לך או למדינה. גם אם עכשיו היית יוצא מהתפקיד ומגיע לקצין מיון, לא תהיה לך אפשרות להגיע לתפקיד הזה שבו אתה יכול לתרום כי הם מעדיפים למיין 100 מלש"בים שונים ולבחור אחד מהם שיתאים מאשר לקבל אותך - הסיבות לכך רבות. אז מה שיקרה זה שאתה תבזבז תשירות שלך בתור שום דבר, תהיה מתוסכל, תלך לקב"ן והבנת את הסיפור.

- המערכת הזאת לא הולכת להשתנות. אולי אלוף אכ"א בעוד 20 שנה יעשה שינוי.

------

לפותח האשכול, זה לא מפתיע שהמצב שלך כמו שהוא. ואני אגיב ספציפית לקטע של התרבות. אני כששמעתי על התקנים האלו הופתעתי שונה ממך, הופתעתי שיש אנשים שבכלל מקבלים הכרה כזאת ותנאים כאלה. תרבות לעולם לא הייתי ולעולם לא תהיה יותר חשובה מצבא, במדינה שבה הצבא יותר חשוב מכלכלה ושיוייון.
אתה באמת מצפה שבנושא כזה מישהו יקום ויעשה רעש? שקבוצה של אנשים מוכשרים עושה PAUSE למשך 3 שנים, הרי הצבא מוכיח אחרת, הוא אומנם לא נותן לכולם תקנים כאלה אבל עצם זה שהוא לוקח חלק (בעיקר את אלה המוכרים יותר לציבור) ונותן להם פריביליגיות זה תשובה מספיק טובה, הוא פשוט יגיד שלא הגעת לתנאי הסף, שאתה לא מייצג מספיק ולא "מצטיין" כספורטאי שצריך להשקיע בך תקן. ראה עומר אדם - הוא לא יודע איך נראה בסיס בכלל והוא משרת כבר כמה חודשים, גם לא דורשים ממנו שום דבר כי פעם אחת שהצבא מכניס אותו לאולפן הקלטות וזה מגיע לארץ נהדרת.

Souls, אני אשמח שתגיב, יש לך דעות מעניינות.
Gal12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Gal12 » 19 ינואר 2013 17:16

vishskin כתב:בתגובה למגיב (לא לכותב האשכול),
אני רוצה להוסיף מידע לגבי מיון ושיבוץ לתפקידים.

שיבוץ לתפקיד ייעשה רק על ידי אחת מ3 השיטות הבאות:
איתור (קדם צבאי על ידי מיטב ויחידות האיתור).
קביעה - קצין מיון.
3. לא מכיר את המונח, מדובר בתפקידים שאפשר להגיע אליהם רק מתפקיד אחר כמו לדוגמה אחרי קורס קרבי קשה אפשר להכנס לקורס נוסף (לדעתי צלפים זה תפקיד שמיועד רק לחיילים קרביים מסוימים - אני לא בטוח). לרוב התפקידים האלה יהיו קצונה או קרביים וכדומה.

יש תפקידים שניתן להכנס אליהם רק בשיטה מסויימת, ויש ששילוב. לדוגמה מירב התפקידים שיש בחמ"ן (חיל המודיעין) יהיו באיתור, ידרשו מיונים קדם צבאיים, גם אם אתה החייל הכי מתאים לתפקיד, נניח תותח מחשבים ומדבר ערבית שוטף וכו'. אם נניח היית בחול והגעת בדיוק ליום הגיוס בלי לעבור איתור אתה תכנס לתפקיד בקביעה שזה אומר קצין מיון בבקום או אחרי טירונות או שנקבע לך תפקיד כבר מראש בשיטת הקביעה.

בתכלס זה דפוק, כי מישהו שבגלל פרופיל הלך לקרבי, ואז הוציא קה"ס בזכות קב"ן, הוא הרי כשיר לכל דבר, הקה"ס לא מעניק לו פטור קורסים וגם לא מראה על חסרון משמעותי בחייל שמשפיע על תפקידים כמו בחמ"ן. אבל זה לא משנה כי הוא כבר לא יקבל תפקיד באיתור, רק תפקידים בקביעה שהם לרוב רס"ר וטבח וכל מיני תפקידי חרטא שכל אדם יכול להתקבל אליהם לכן לא מבצעים תהליך איתור.

טכני חיל אוויר לדוגמה - יש הרבה שמגיעים אחרי מיונים לפני הגיוס, יש כאלה שגם לומדים תואר מקצועי במשך שנתיים ואז מתגייסים לטכני, ויש כאלה שלומדים בבית ספר צבאי מיד אחרי היסודי במשך 4 שנים ומגיעים לטכני - ויש כל מיני אנשים שנפלו מקורסים ומקרבי ועוד מקומות שמגיעים לטכני. מה שיפה שבטכני כולם מגיעים לשבוע מיונים בתוך הטכני עצמו ויש קורסים שמורכבים מסוגים של חיילים, כאלה שאין להם מושג על הטכני, כאלו שעשו תואר שנתיים וכאלה שלמדו את המקצוע הטכני כל שנות התיכון - זאת גם אחת הסיבות למה אנשים כל כך מתעבים את המקום, צה"ל ממש מזלזל בכל האנשים האלה שהשקיעו שנים באזרחות ונותן להם תפקידי רצפה שלא רק שנחשבים עלובים בצה"ל, גם באזרחות הם נחשבים עלובים.

ופה נכנס תפקידי איתור - מי שטרח בערב שבת לא זוכר את המשך המשפט... מי שהשקיע במיונים הקדם צבאיים יקבל תפקיד טוב בצבא. מלבד הטכני, חימוש, וקד"צ נהיגה כל תפקידי האיתור המוקדם ששמעתי עליהם ממש טובים, הרבה יותר ממה שפותח האשכול עושה וממה שאני עשיתי. חלק מהתפקידים גם באמת מבטיחים עבודה באזרחות.
בקיצור, הקטע המסריח כאן זה שאין לצה"ל את המשאבים למיין חיילים לתפקידים אז כל חייל שיצא מהתפקיד שהוגדר לו בגיוס יקבל תפקידים בקביעה על ידי קצין מיון.

לכל היחידות שאחראיות על שיבוץ ובעיקרן מיטב יש מספר אינטרסים. הראשון זה לגייס כמה שיותר אנשים וכמה שיותר קרוב לגיל 18 (לא לתת דח"ש). השני זה שכמה שפחות אנשים יפרשו/ייפלו מקורסים ותפקידים, זה אחת הסיבות לכך שצה"ל לא משנה את המדיניות של קביעת תפקידים גורם לכך שחיילים רבים מתוסכלים מהתפקיד שלהם בעיקר מהסיבה שהם מבוזבזים וכך נותן תמריץ לפורום כמו זה לפעול.

נניח יש תפקיד X שאתה (פותח האשכול) ממש מתאים לו, ואתה אדם מבריק וגאון ויכול לתרום המון לצה"ל במילוי תפקיד כזה, ואתה עכשיו תקוע בתפקיד אחראי רכב שזה תפקיד שנמצא בעיקר בבסיסים בשום מקום והתפקיד דורש ממך בעיקר לנקות את הרכב ולהיות אחראי על תיקון תקלות (שזה אומר לקחת את האוטו למוסך) = קיצר לא עושה שום דבר, בטח לא משהו שתורם לך או למדינה. גם אם עכשיו היית יוצא מהתפקיד ומגיע לקצין מיון, לא תהיה לך אפשרות להגיע לתפקיד הזה שבו אתה יכול לתרום כי הם מעדיפים למיין 100 מלש"בים שונים ולבחור אחד מהם שיתאים מאשר לקבל אותך - הסיבות לכך רבות. אז מה שיקרה זה שאתה תבזבז תשירות שלך בתור שום דבר, תהיה מתוסכל, תלך לקב"ן והבנת את הסיפור.

- המערכת הזאת לא הולכת להשתנות. אולי אלוף אכ"א בעוד 20 שנה יעשה שינוי.

------

לפותח האשכול, זה לא מפתיע שהמצב שלך כמו שהוא. ואני אגיב ספציפית לקטע של התרבות. אני כששמעתי על התקנים האלו הופתעתי שונה ממך, הופתעתי שיש אנשים שבכלל מקבלים הכרה כזאת ותנאים כאלה. תרבות לעולם לא הייתי ולעולם לא תהיה יותר חשובה מצבא, במדינה שבה הצבא יותר חשוב מכלכלה ושיוייון.
אתה באמת מצפה שבנושא כזה מישהו יקום ויעשה רעש? שקבוצה של אנשים מוכשרים עושה PAUSE למשך 3 שנים, הרי הצבא מוכיח אחרת, הוא אומנם לא נותן לכולם תקנים כאלה אבל עצם זה שהוא לוקח חלק (בעיקר את אלה המוכרים יותר לציבור) ונותן להם פריביליגיות זה תשובה מספיק טובה, הוא פשוט יגיד שלא הגעת לתנאי הסף, שאתה לא מייצג מספיק ולא "מצטיין" כספורטאי שצריך להשקיע בך תקן. ראה עומר אדם - הוא לא יודע איך נראה בסיס בכלל והוא משרת כבר כמה חודשים, גם לא דורשים ממנו שום דבר כי פעם אחת שהצבא מכניס אותו לאולפן הקלטות וזה מגיע לארץ נהדרת.

Souls, אני אשמח שתגיב, יש לך דעות מעניינות.

אבל כולם יודעים שזו לא תשובה. כי רק ארבעה כדורגלנים מקבלים את התקן הזה של ספורטאי מצטיין בשנה, צריך שלוש שנים כדי לבנות נבחרת כדורגל מספורטאים מצטיינים. אבל מה שכן, ספורטאים יחידנים, שאני חס וחלילה לא מזלזל בהם, רק אומר נתון, מקבלים הרבה יותר מהר תקן כזה, מהסיבה הפשוטה שאין הרבה כמוהם (אני מדבר על ספורטאים מטיפוס הרים, רכיבה על סוסים, פינג פונג, סקווש, וכדומה). אבל כדורגל? כדורסל? שאלה ענפי הספורט המרכזיים בארץ? משתינים כאן על כל שחקן ושחקן. יש שחקנים ששלחו אותם לגולני, גבעתי, ואת מי זה מעניין מי הם או מה הם עשו 13 שנה בחיים שלהם? אף אחד. וזה באמת מתסכל לשמוע שכל אחד אומר "אין מה לעשות, אין מה לעשות", למה אין מה לעשות? ברגע שמישהו אחד ידבר בתקשורת על הבעיה הזאת משהו יקרה. כי דיברתי עם המון אנשי צבא, וכולם מודעים לבעיה הזאת, לכל מפקד היה איזה ספורטאי שהיה חייב לצאת לאימונים והוא פשט לא יכל לתת לו כי המערכת מעליו לא מאפשרת לו את זה (או שהוא פשוט לא רצה). מבחינת הצבא - לא הגעתי לתנאי הסף. אבל מבחינת הספורט? בכל רגע אני יכול להיות על המסכים. עניין של זמן.
כי בסופו של דבר, כדורגלן, כדורסלן, יסתדר בצבא - קה"ס, ת"ש, פרוטקציות, כלא, מזל, לצאת מהצבא - יסתדר. זה שאלה של זמן וכוח ומשאבים. כי בליגת העל לנוער משחקים 367 שחקנים? מתוכם 150 בצבא, פעילים, שהסתדרו. והשאר עדיין לא התגייסו, וכשהם יתגייסו הם יסתדרו. כי אין שום כדורגלן בארץ שיוותר על הכדורגל בגלל הצבא. אין שום ספורטאי שיוותר על הכדורגל בגלל הצבא. אין שום מוזיקאי, פסנתרן, תלמיד אוניבריסטה שיוותר על החיים שלו בגלל הצבא.

צריך לשנות פה משהו, לשנות פה את התפיסה שהצבא חשוב מהכל. ואפשר, הכל אפשר.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 19 ינואר 2013 18:05

לדעתי התפיסה שלך לא נכונה, אתה לא מבין את הצבא.
לחץ תקשורתי משפיע המון, אבל זה הכל מושפע מפוליטיקה ומדעת הכלל, והדעה שונה. אין ימני שיסכים איתך שמשהו בחיים שלך חשוב יותר מהשירות שלך.

התקנים שניתנים הם ממש משהו מיוחד, תנאים באמת איכותיים ולכן הם באמת לא צריכים להינתן ביתר קלות, בטח לא ל350 איש כפי שאמרת.

זה אחלה שיש לך קריירה ושעוד שנייה תהיה בטלוויזיה, להרבה חיילים יש מקצוע כשהם מתגייסים, וגם לאלו שאין הם לא היו מגרבצים 3 שנים אם לא היו מגייסים אותם, הם היו לומדים ומשיגים מקצוע. לכל חייל עושים PAUSE, לא רק לך. אתה לא שונה מאף חייל אחר, אתה לא צריך לקבל יחס מיוחד, ואף אחד לא יעלה סיפור כזה לתקשורת כי הרוב לא יסכימו עם הדעה שלך ואלו שכן יסכימו לא בגלל שאתה ספציפית צודק, אלא בכללי כי הם חושבים שהצבא שורף לאנשים 3 שנים.

כל אדם מצליח במדינה, טייקון וכדומה שירת 3 שנים ועבר חרא כמוך וכמוני, אף אחד לא נתן לו תקן, גם אם איכשהו בגיל 17 הוא כבר היה סיפור הצלחה.
אתה חושב שעשו לך עוול ושאתה צריך שכולם ידעו ויתמכו בך, אתה צודק אבל לא יותר מכל אחד, אתה צודק בזה שאתה צריך לקבל הקלות בדרכים אחרות, כי אתה חפ"ש בדיוק כמוני וחפ"ש בדיוק כמו כולם, כישוריך בספורט הם לא עדיפות של אף אחד חוץ ממך, ומבחינת צה"ל החיים שלך נעצרים גם אם החיים שלך "מוצלחים" יותר משל אחר.

בלי קשר, תתחיל לקחת דברים בפרופורציות, אתה סך הכל טוב בתחביב שלך, אתה לא מגשים חלום של אף ילד ואתה לא יוסי בניון ואתה לא עומר אדם, תפסיק להשוות את עצמך אליהם. צא מהסרט.
Gal12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Gal12 » 19 ינואר 2013 21:12

אוקיי, לקחתי את עצמי כדוגמה, כנראה שטעות. אז מבחינתי ומבחינתך ומבחינת הדיון הזה - אני לא שחקן, או שיותר טוב - אני שחקן גרוע בליגה הארצית לנוער, אחרי פציעה של שנתיים. תחביב. אני לא האישיו כאן. בכלל לא ולא רוצה שזה ישמע שאני שחצן או משהו כזה. חס וחלילה, אל תעשה אותי כזה.

לא אני לא חושב שעשו לי עוול, אני חושב שהצבא עושה לכל ספורטאי המדינה ששווה להשקיע בהם משהו עוול. כי גם ספורטאים מצטיינים בסופו של דבר הם עובדי רס"ר, ובסופו של דבר בשמונה בבוקר שספורטאי מצטיין מגיע לצבא הוא תולש עלים, וספורטאי מאנגליה בשמונה בבוקר עושה חדר כושר. בגלל זה נבחרת ישראל עד גיל נוער היא אחת הטובות בעולם, ומגיל נוער והלאה כבר... אתם יודעים את ההמשך.
ובוא אני אגיד לך עוד משהו - תנאים איכותיים לאנשי תרבות איכותיים - בין אם זה כדורגלנים, כדורסלנים, רקדנים, זמרים, ציירים, נגנים, כי יכול להיות שבאמת יש כאן 2000 איש, ובהגזמה, שהם יכולים להיות בסיס מרכזי לתרבות הישראלית בעוד ארבע שנים. ומה שהצבא עושה זה לעשות פאוז לכולם. לרוב. והספורט צריך להיראות כאן אחרת, כי כשמכבי תל אביב בכדורסל זוכה ביורוליג כל המדינה ברחובות וזה חזק יותר מכל הווי מדיני-מלחמתי שיש. אז למה שכל עם ישראל לא יהיו ברחובות שנבחרת ישראל בכדורגל תהיה במונדיאל? או נבחרת ישראל בכדורסל? או שניקח מדליות זהב באולימפיאדה?

אני מדבר כאן על תרבות, תרבות שאפשר ושווה להשקיע בה. וכן, אני יודע שזה בעייתי וקשה, אבל אני אגיד לך משהו - שאתה אומר שאין מה לעשות, מבחינתי נכנעת לתרבות המיליטריסטית, ואתה סוג של מיליטריסט בעצמך. כי צריך לעשות משהו, ואם זה להתחיל מהחינוך, ולהמשיך לעשות רעש, ולחץ תקשורתי. אז כן. ואני מבין טוב מאוד את הצבא.
אני מבין את הבעייתיות שבתקנים ואת כל העניין, המטרה של הדיון היא להסביר למה צריך להפוך את עניין התקן ללא כזה בעייתי. כי כדורגלן בסופו של דבר לא יתן לצבא להכריע לו את הקריירה, וכולם יודעים את זה. וכל ספורטאי אחר. אני מדבר על כדורגל כי אני מכיר את זה באופן אישי, אבל אין לי ספק שהצבא חייב להתחיל להפעיל מערכת סינון ומיון חיילים בצורה יותר קפדנית ומבוקרת שתעשה כאן קודם כל - צבא יעיל, צבא נכון, צבא הגיוני. ברור לי שזה חולמני, ותלוש מהמציאות. אבל אני שוב אומר, לא באתי לדבר על כמה אני חולמני, באתי לדבר על מה הבעיה ומה הפתרון, מבחינה תיאורתית, באתי לדבר על זה בטוב ולא בשחצנות, באתי אולי להתחיל רעיון של שינוי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 ינואר 2013 21:17

Gal12 כתב:אוקיי, לקחתי את עצמי כדוגמה, כנראה שטעות. אז מבחינתי ומבחינתך ומבחינת הדיון הזה - אני לא שחקן, או שיותר טוב - אני שחקן גרוע בליגה הארצית לנוער, אחרי פציעה של שנתיים. תחביב. אני לא האישיו כאן. בכלל לא ולא רוצה שזה ישמע שאני שחצן או משהו כזה. חס וחלילה, אל תעשה אותי כזה.

לא אני לא חושב שעשו לי עוול, אני חושב שהצבא עושה לכל ספורטאי המדינה ששווה להשקיע בהם משהו עוול. כי גם ספורטאים מצטיינים בסופו של דבר הם עובדי רס"ר, ובסופו של דבר בשמונה בבוקר שספורטאי מצטיין מגיע לצבא הוא תולש עלים, וספורטאי מאנגליה בשמונה בבוקר עושה חדר כושר. בגלל זה נבחרת ישראל עד גיל נוער היא אחת הטובות בעולם, ומגיל נוער והלאה כבר... אתם יודעים את ההמשך.
ובוא אני אגיד לך עוד משהו - תנאים איכותיים לאנשי תרבות איכותיים - בין אם זה כדורגלנים, כדורסלנים, רקדנים, זמרים, ציירים, נגנים, כי יכול להיות שבאמת יש כאן 2000 איש, ובהגזמה, שהם יכולים להיות בסיס מרכזי לתרבות הישראלית בעוד ארבע שנים. ומה שהצבא עושה זה לעשות פאוז לכולם. לרוב. והספורט צריך להיראות כאן אחרת, כי כשמכבי תל אביב בכדורסל זוכה ביורוליג כל המדינה ברחובות וזה חזק יותר מכל הווי מדיני-מלחמתי שיש. אז למה שכל עם ישראל לא יהיו ברחובות שנבחרת ישראל בכדורגל תהיה במונדיאל? או נבחרת ישראל בכדורסל? או שניקח מדליות זהב באולימפיאדה?

אני מדבר כאן על תרבות, תרבות שאפשר ושווה להשקיע בה. וכן, אני יודע שזה בעייתי וקשה, אבל אני אגיד לך משהו - שאתה אומר שאין מה לעשות, מבחינתי נכנעת לתרבות המיליטריסטית, ואתה סוג של מיליטריסט בעצמך. כי צריך לעשות משהו, ואם זה להתחיל מהחינוך, ולהמשיך לעשות רעש, ולחץ תקשורתי. אז כן. ואני מבין טוב מאוד את הצבא.
אני מבין את הבעייתיות שבתקנים ואת כל העניין, המטרה של הדיון היא להסביר למה צריך להפוך את עניין התקן ללא כזה בעייתי. כי כדורגלן בסופו של דבר לא יתן לצבא להכריע לו את הקריירה, וכולם יודעים את זה. וכל ספורטאי אחר. אני מדבר על כדורגל כי אני מכיר את זה באופן אישי, אבל אין לי ספק שהצבא חייב להתחיל להפעיל מערכת סינון ומיון חיילים בצורה יותר קפדנית ומבוקרת שתעשה כאן קודם כל - צבא יעיל, צבא נכון, צבא הגיוני. ברור לי שזה חולמני, ותלוש מהמציאות. אבל אני שוב אומר, לא באתי לדבר על כמה אני חולמני, באתי לדבר על מה הבעיה ומה הפתרון, מבחינה תיאורתית, באתי לדבר על זה בטוב ולא בשחצנות, באתי אולי להתחיל רעיון של שינוי.

צודק, הוא באמת נשמע כמו המיליטריסט של הפורום.
אני אגיד לך מה צריך - צבא מקצועי. זה הפתרון לכל הבעיות שלך. זה לא הפתרון לכל הבעיות שלי כי לדעתי לצבא ולמדינה (באשר הם) אין זכות קיום.
חתול

Re: האם אפשר לעשות משהו??

הודעהעל ידי חתול » 19 ינואר 2013 21:34

Gal12 כתב:אוקיי, לקחתי את עצמי כדוגמה, כנראה שטעות. אז מבחינתי ומבחינתך ומבחינת הדיון הזה - אני לא שחקן, או שיותר טוב - אני שחקן גרוע בליגה הארצית לנוער, אחרי פציעה של שנתיים. תחביב. אני לא האישיו כאן. בכלל לא ולא רוצה שזה ישמע שאני שחצן או משהו כזה. חס וחלילה, אל תעשה אותי כזה.

אם אתה מאמין כל כך במה שאתה אומר, תתחיל לפעול. על מכתב השמניסטים שמעת? תחתים את החברים שלך ושלח מכתב לראש אכ"א או לרמטכ"ל, לא יודע. תעשו הפגנה מול תל השומר, או לחילופין תעשו מחאה קצת יותר שקטה, תסרבו, תלכו לכלא, או שתהפכו לקבניסטים, אני אישית מסכים עם וישסקין.

אם כבר נמשיך עם וישסקין:
למה המציאו את כל עניין ספר הפרופילים? כדי שקצין מיון לא ידע אם יש לך אסתמה, אלרגיה לאבק או סינדרום אהבת הבית - שבכל מקרה אי אפשר לשים אותך בגדוד. קצין המיון גם לא צריך להבין מה אומר הסימול הספציפי. רשום לו בבירור "פרופיל נפשי: כן".
ברור שאף אחד לא טיפש, אם פתאום הפרופיל ירד באורח פלא ל45 והחייל נפלט לקריה ישר מגדוד אז הקצין מיון יודע טוב מאוד שקב"ן מעורב בזה... אבל זה לא צריך להיות פורמלי. לא מתאימים פרופיל מיוחד לבעיות נפשיות ופרופיל אחר לבעיות אחרות.זה כמו בעיות ת"ש, מסמנים לך הת"ש 2 הת"ש 3 שמגדיר את התנאים שלך, אבל לא צריך לכתוב אם זה בגלל קשיי הסתגלות, או בגלל שאתה צריך לעזור בבית או בגלל שאמא חולה.
גם ברגע שיש פרופיל נפשי(וזה לא משנה על איזה סעיף) החייל מופיע כלא מתאים לקק"צ, אז הדרך היחידה לצאת היא כחריג, מי שמחליט על הכנסת חריגים הוא רע"ן סגל בחיל הרלוונטי, אם החייל לא מאנשי שלומו של רע"ן הסגל, אין שום סיבה בעולם שיעדיפו להכניס מישהו עם פרופיל נפשי גם אם הוא גאון מבריק פנומן על מישהו שהסימול עברית שלו הוא 7 במקום 8.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 ינואר 2013 22:00

חתול כתב:

אם אתה מאמין כל כך במה שאתה אומר, תתחיל לפעול. על מכתב השמניסטים שמעת? תחתים את החברים שלך ושלח מכתב לראש אכ"א או לרמטכ"ל, לא יודע. תעשו הפגנה מול תל השומר, או לחילופין תעשו מחאה קצת יותר שקטה, תסרבו, תלכו לכלא, או שתהפכו לקבניסטים, אני אישית מסכים עם וישסקין.

אם כבר נמשיך עם וישסקין:
למה המציאו את כל עניין ספר הפרופילים? כדי שקצין מיון לא ידע אם יש לך אסתמה, אלרגיה לאבק או סינדרום אהבת הבית - שבכל מקרה אי אפשר לשים אותך בגדוד. קצין המיון גם לא צריך להבין מה אומר הסימול הספציפי. רשום לו בבירור "פרופיל נפשי: כן".
ברור שאף אחד לא טיפש, אם פתאום הפרופיל ירד באורח פלא ל45 והחייל נפלט לקריה ישר מגדוד אז הקצין מיון יודע טוב מאוד שקב"ן מעורב בזה... אבל זה לא צריך להיות פורמלי. לא מתאימים פרופיל מיוחד לבעיות נפשיות ופרופיל אחר לבעיות אחרות.זה כמו בעיות ת"ש, מסמנים לך הת"ש 2 הת"ש 3 שמגדיר את התנאים שלך, אבל לא צריך לכתוב אם זה בגלל קשיי הסתגלות, או בגלל שאתה צריך לעזור בבית או בגלל שאמא חולה.
גם ברגע שיש פרופיל נפשי(וזה לא משנה על איזה סעיף) החייל מופיע כלא מתאים לקק"צ, אז הדרך היחידה לצאת היא כחריג, מי שמחליט על הכנסת חריגים הוא רע"ן סגל בחיל הרלוונטי, אם החייל לא מאנשי שלומו של רע"ן הסגל, אין שום סיבה בעולם שיעדיפו להכניס מישהו עם פרופיל נפשי גם אם הוא גאון מבריק פנומן על מישהו שהסימול עברית שלו הוא 7 במקום 8.

כן רק ש... מכתב השמיניסטים היה פוליטי, מצפוני - נגד הכיבוש. הייתה תמיכה שהיא רחבה יותר מ2,000 איש, לא רק בישראל, אלא בעולם כולו. פה מה יהיה כתוב? "אנחנו רוצים תנאים טובים בצבא כדי להתאמן?" - אוקיי, אבל למי אכפת?
Gal12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Gal12 » 19 ינואר 2013 22:16

אורח כתב:
חתול כתב:

אם כבר נמשיך עם וישסקין:

כן רק ש... מכתב השמיניסטים היה פוליטי, מצפוני - נגד הכיבוש. הייתה תמיכה שהיא רחבה יותר מ2,000 איש, לא רק בישראל, אלא בעולם כולו. פה מה יהיה כתוב? "אנחנו רוצים תנאים טובים בצבא כדי להתאמן?" - אוקיי, אבל למי אכפת?

אפשר לקחת את זה ברובד הנמוך והפשוט הזה. אבל אני אגיד לך משהו, ושוב, אני מביא דוגמה מהכדורגל כי אני בתוך זה וגם כי זה ללא ספק הספורט הלאומי בארץ. תיקח 150 שחקנים מצטיינים שמרכיבים את צמרת ליגת העל לנוער, וכנראה ירכיבו את צמרת ליגת העל לבוגרים - תעשה להם שירות צבאי כזה - כל יום, שמונה בבוקר בוינגט או בכל מכון ספורט אחר. לקרוע את התחת, תוכנית אימונים רצחנית. חדר כושר, תזונה נכונה, כושר - הכל. בוא תראה, ואני חותם לך עכשיו, שתוך שלוש שנים יש לך כאן נבחרת כדורגל שסוף סוף לא תבזה את העם שלך, כי כל הימנים המושתנים הצייתנים האלה - הם אלה שבסופו של דבר מקללים את הטלוויזיה שאנחנו חוטפים מלוקסמבורג או משהו כזה. אז הנה לך פתרון. ושוב, תרבות ספורט היא לא תרבות מלוכלכת, וזו תרבות שיש להשקיע בה את כל המאמצים כמו שעושים בכל מדינה מתוקנת ונורמלית. ואם נרחיב את הספורטאים - אז אתה תראה פה גם מדליות זהב באולימפיאדה, שחקנים ישראליים בNBA, ולך תדע לאן זה יוביל.

זה לא "אנחנו רוצים תנאים טובים בצבא בכדי להתאמן", זה אנחנו רוצים לבסס כאן תרבות ספורט? ולמי אכפת? לכל אותם אנשים שמקללים את הטלוויזיה שהנבחרת מפסידה, שמכבי מפסידה ביורוליג, שליגת העל משעממת, שבאולימפיאדה לא לקחנו מדליית זהב אחת. תאמין לי שאכפת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 ינואר 2013 22:21

Gal12 כתב:
אורח כתב:
חתול"[quote="Gal12 כתב:אוקיי, לקחתי את עצמי כדוגמה, כנראה שטעות. אז מבחינתי ומבחינתך ומבחינת הדיון הזה - אני לא שחקן, או שיותר טוב - אני שחקן גרוע בליגה הארצית לנוער, אחרי פציעה של שנתיים. תחביב. אני לא האישיו כאן. בכלל לא ולא רוצה שזה ישמע שאני שחצן או משהו כזה. חס וחלילה, אל תעשה אותי כזה.

אם כבר נמשיך עם וישסקין:

אפשר לקחת את זה ברובד הנמוך והפשוט הזה. אבל אני אגיד לך משהו, ושוב, אני מביא דוגמה מהכדורגל כי אני בתוך זה וגם כי זה ללא ספק הספורט הלאומי בארץ. תיקח 150 שחקנים מצטיינים שמרכיבים את צמרת ליגת העל לנוער, וכנראה ירכיבו את צמרת ליגת העל לבוגרים - תעשה להם שירות צבאי כזה - כל יום, שמונה בבוקר בוינגט או בכל מכון ספורט אחר. לקרוע את התחת, תוכנית אימונים רצחנית. חדר כושר, תזונה נכונה, כושר - הכל. בוא תראה, ואני חותם לך עכשיו, שתוך שלוש שנים יש לך כאן נבחרת כדורגל שסוף סוף לא תבזה את העם שלך, כי כל הימנים המושתנים הצייתנים האלה - הם אלה שבסופו של דבר מקללים את הטלוויזיה שאנחנו חוטפים מלוקסמבורג או משהו כזה. אז הנה לך פתרון. ושוב, תרבות ספורט היא לא תרבות מלוכלכת, וזו תרבות שיש להשקיע בה את כל המאמצים כמו שעושים בכל מדינה מתוקנת ונורמלית. ואם נרחיב את הספורטאים - אז אתה תראה פה גם מדליות זהב באולימפיאדה, שחקנים ישראליים בNBA, ולך תדע לאן זה יוביל.

זה לא "אנחנו רוצים תנאים טובים בצבא בכדי להתאמן", זה אנחנו רוצים לבסס כאן תרבות ספורט? ולמי אכפת? לכל אותם אנשים שמקללים את הטלוויזיה שהנבחרת מפסידה, שמכבי מפסידה ביורוליג, שליגת העל משעממת, שבאולימפיאדה לא לקחנו מדליית זהב אחת. תאמין לי שאכפת.[/quote]

לא מספיק כדי לפגוע בצבא, זו פרה קדושה שאף ימני לא ישחוט. יגידו לך שכדורגל זה טוב כשיש לך בטחון קודם כל (לשיטתם, לא יהיו לנו חיים בלי צבא טוב וחזק, "צבא עם").
אני מסכים איתך, גם אני רוצה תרבות שתתפתח, אבל הישועה לא תבוא מהמדינה או מהצבא, וגם לא מלחץ פוליטי על הצבא או המדינה, וזה משהו שאתה עוד לא מבין. התרבות תלויה בך ובחברים שלך, במוזיקאים ובאמנים שצריכים לעשות את מה שהם צריכים לעשות על אף מסגרות מדכאות כמו המדינה.
אללה פאקינג ואקבר

הודעהעל ידי אללה פאקינג ואקבר » 19 ינואר 2013 22:30

סמולנים בולשביקים בוגדים קומונטיסטים אוטואנטישמים משתמטים!!! לא קיבלת ספורטאי מצטיין? כנראה שאתה לא טוב מספיק! יאללה תתגייס ואל תזיין לנו את המוח על כמה שרע לך.. כולם אוכלים חרא בצבא, גם אני קיבלתי זין של 3 מפקדים בפה + בלעתי את השפיך, אז מה? ככה זה בצבא ותתחיל להתרגל אתה מפונק מאוד.

(מצטער על התגובה שלא במקום.. אבל דיון כזה בלי ימני טמבל שבא משום מקום ומתחיל להבשיל את פרות החוכמה שלו? לא במדינת ישראל!)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 ינואר 2013 22:32

אללה פאקינג ואקבר כתב:סמולנים בולשביקים בוגדים קומונטיסטים אוטואנטישמים משתמטים!!! לא קיבלת ספורטאי מצטיין? כנראה שאתה לא טוב מספיק! יאללה תתגייס ואל תזיין לנו את המוח על כמה שרע לך.. כולם אוכלים חרא בצבא, גם אני קיבלתי זין של 3 מפקדים בפה + בלעתי את השפיך, אז מה? ככה זה בצבא ותתחיל להתרגל אתה מפונק מאוד.

(מצטער על התגובה שלא במקום.. אבל דיון כזה בלי ימני טמבל שבא משום מקום ומתחיל להבשיל את פרות החוכמה שלו? לא במדינת ישראל!)

גאה להיות שמאלני
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 ינואר 2013 22:47

אין פה שום קשר לימין או שמאל חלאס כבר לגרור כל דיון למקום ההוא.
פותח האשכול, יש בארץ כמות דומה אם לא יותר גדולה של בני נוער שלומדים באוניברסיטה לתואר, חלק מסיימים עד הצבא, חלק מקבלים דחיית שירות ומסיימים עד סוף הדחייה, אבל יש גם המון שמקבלים צו גיוס אבל חסרה להם שנה וחצי או שנה וקצת ולהשלמת התואר, אז הם יכולים לבוא לצה"ל ולומר אולי "הנה אני בגיל כל כך צעיר לומד ומצליח ואני אמשיך לתואר שני ושלישי ויהיה לי דוקטורט ואני אהיה חוקר מצטיין ואביא כבוד לישראל בעולם ואולי אזכה בנובל..." או "לצה"ל כדאי לתת לי דחייה של שנתיים כי אתגייס בתור אקדמאי ואתרום בלה בלה בלה..." ואפשר לומר אותו דבר על דברים אחרים, מה לעשות שיש בארץ הרבה מאוד תחומים שבהם יש קבוצות די גדולות של אנשים כישרוניים שהצבא פשוט הורס להם את התוכניות ואת העתיד שלהם, גם אם תיאורטית יכלו לתרום למדינה או לצה"ל או לאנושות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 ינואר 2013 22:48

אורח כתב:
אללה פאקינג ואקבר כתב:סמולנים בולשביקים בוגדים קומונטיסטים אוטואנטישמים משתמטים!!! לא קיבלת ספורטאי מצטיין? כנראה שאתה לא טוב מספיק! יאללה תתגייס ואל תזיין לנו את המוח על כמה שרע לך.. כולם אוכלים חרא בצבא, גם אני קיבלתי זין של 3 מפקדים בפה + בלעתי את השפיך, אז מה? ככה זה בצבא ותתחיל להתרגל אתה מפונק מאוד.

גאה להיות שמאלני

העיקר שאתה לא מההזויים האלה בסגנון "ערבי עם רעלה וAK47, בטח זה פעיל זכויות אדם!".

אגב עברתי פה קצת באשכול.. פותח האשכול אתה יכול לנסות לריב או לא יודע מה זה לא ילך. אני ניסיתי והייתי בקצין מיון והייתי במימי והייתי בזיבי לא הלך, אל תוותר על הקריירה בכדורגל. המקסימום שאתה יכול לעשות זה ללכת לכל פורום ישראלי, לא קשור באיזה נושא אבל העיקר שיש שמה מספיק פעילות. תעשה אשכול על צבא והשתמטות או תזרום לנושא הזה או משהו בסגנון, תכין פופקורן ותביא בקבוק BLUE LABEL ותראה את התגובות. בהצלחה גבר למרות שזאת משימת התאבדות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 ינואר 2013 23:03

אורח כתב:
אורח כתב:

גאה להיות שמאלני

העיקר שאתה לא מההזויים האלה בסגנון "ערבי עם רעלה וAK47, בטח זה פעיל זכויות אדם!".

אגב עברתי פה קצת באשכול.. פותח האשכול אתה יכול לנסות לריב או לא יודע מה זה לא ילך. אני ניסיתי והייתי בקצין מיון והייתי במימי והייתי בזיבי לא הלך, אל תוותר על הקריירה בכדורגל. המקסימום שאתה יכול לעשות זה ללכת לכל פורום ישראלי, לא קשור באיזה נושא אבל העיקר שיש שמה מספיק פעילות. תעשה אשכול על צבא והשתמטות או תזרום לנושא הזה או משהו בסגנון, תכין פופקורן ותביא בקבוק BLUE LABEL ותראה את התגובות. בהצלחה גבר למרות שזאת משימת התאבדות.

אתה לא תגיד מה זה הזוי. אני לא תומך באלימות, אבל מה אתה מצפה שהפלסטינים יספגו בשקט את האלימות שלנו?
כן, הארגונים הפלסטיניים הם ארגוני טרור, רק צה"ל הוא צבא מוסרי. חרטה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 ינואר 2013 23:06

אורח כתב:אין פה שום קשר לימין או שמאל חלאס כבר לגרור כל דיון למקום ההוא.

מה לעשות שזה פורום של פרופיל חדש, תנועה שתומכת בסרבנות והמנעת מגיוס מטעמי מצפון בעיקר.
אללה

הודעהעל ידי אללה » 19 ינואר 2013 23:11

אורח כתב:אתה לא תגיד מה זה הזוי. אני לא תומך באלימות, אבל מה אתה מצפה שהפלסטינים יספגו בשקט את האלימות שלנו?

אתה כנראה כן הזוי. מתי אמרתי את הדברים האלה?

הייתי ציני וזאת הייתה סאטירה. ביננו תמיד יש את הימני שנכנס עם כל מיני שטויות וסלוגאנים בסגנון "לצה"ל יש מינוס קרביים בבנק", אולי זה קורה פחות פה אבל הם בכל מקום.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 ינואר 2013 23:16

אללה כתב:
אורח כתב:אתה לא תגיד מה זה הזוי. אני לא תומך באלימות, אבל מה אתה מצפה שהפלסטינים יספגו בשקט את האלימות שלנו?

הייתי ציני וזאת הייתה סאטירה. ביננו תמיד יש את הימני שנכנס עם כל מיני שטויות וסלוגאנים בסגנון "לצה"ל יש מינוס קרביים בבנק", אולי זה קורה פחות פה אבל הם בכל מקום.

אני אמרתי שאמרת בדיוק את הדברים האלה? זה עולה מזה שהזכרת ערבי עם רעלה ונשק ושהוא לא יכול להיות פעיל זכויות אדם...
אז כן, הוא לא, אבל...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 ינואר 2013 23:23

אורח כתב:
אללה כתב:

אני אמרתי שאמרת בדיוק את הדברים האלה? זה עולה מזה שהזכרת ערבי עם רעלה ונשק ושהוא לא יכול להיות פעיל זכויות אדם...
אז כן, הוא לא, אבל...

בעצם, למה לא? אם ישראלי יכול לשרת בצבא עם M-16 כיפה ומדים ירוקים ואז פתאום להפוך לפעיל זכויות אדם אז גם ערבי יכול.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 20 ינואר 2013 00:22

כולכם מציגים נקודות מעניינות, אך אני אלך על הגישה אנטגוניסטית נגד פותח האשכול :

תרבות.
מה זה תרבות? תרבות זהו החוט המשייך בין קבוצה של אנשים, אם זה היסטוריה, שפה, מנהגים, דת וכה'; אלו הפריטים המאפיינים של קבוצה זו, של עם, אשר מגדירים מיהם ומה מפריד אותם משאר העמים.
סגריגרציה. הפרדה. ניתוק. גבולות.
התחושה האליטית שמשהו טוב יותר בשל שייכות, זו אותה תחושה שיטחית שגורמת לאנשים לחשוב מה באמת אחד זקוק בחייו, בדיוק כמו מיליטיריזם, בדיוק כמו השתייכות בהמתית. כל מה שנעשה תחת המגמה השיקרית כעליוני ובעל עוצמה תרבותית, אמנותית או עויינת-מסכלת הינו שקר וכזב מכוער בשל המסכה הנוראית שאותו שקר עונד : משמעות. משמעות שמתבססת כסם. סם שגורם למשתמש לדרוש לעוד הישגים, ועוד מטרות כדי לקבל עוד דופמין לדם.
אז מבעד לחפירה הפילוסופית שלי שיכולה ללכת לעוד מספר שעות : תרבות למדינה? אל תגרום לי לצחוק, כל אלו אשר ישובים על אחוריהם כדי להתגאות בהישיגים של אותם אנשים באולימפיאדה, כאילו הישגם משמע הישג של "העם", מציגים חלל-קיומי. חלל כזה עמוק וכזה מעורר רחמים שרק אוהד ספורט פנטי יכול להכיר, או ... מיליטריסט? אדם פטריוט אשר שם את עצמו כמראת הכלל? החושב שהוא גדול בגלל שמשהו בעל השפעה עומד מאחוריו?

שייכות ריקנית, קיומית. (Existentialist).
אז אם אתה מדבר על הישגים מדיניים ותרבותיים שערכים עליונים מבעד לצבא, שמשמש היום רק כקור-היתוך מאשר גוף הגנה...חשוב שנית. אתה גרוע בדיוק כמוהם, זה פשוט שהצבא לא נוח לך שאתה חושב שהצבא מרושע, ושאתה צודק.
You're as hollow and empty as they are.

אני לא מנסה להתקיף אותך, אך אני פשוט לא מצאתי שום טענה מוצדקת להישתמש ב"תרבות" כסיבה טובה לבטל או להקל על השירות הצבאי. אם אני רואה משהו מוכשר במעשיו אני לא חושב : "אויש, איזה בזבוז לכולנו שהאדם הזה לא יזכה לפתח את היכולות שלו לתפארתנו בבמה הבין לאומית!"
אני חושב : "אויש, הוא צריך להתאים את עצמו למערכת בירוקטרית. יצור אמנותי לא קשור לזה, איזה בזבוז זמן בשביל הבן אדם הזה."
לעזאזל עם קבוצות, משמעותיות ומטרות מגדירות חיים. פשוט תחיו את החיים שלכם בלי להרגיש נחותים או עליונים. מספיק עם הדיסונציה הזו שמנתקת אנשים מעצמם.
וזה רק 1/50 ממה שיש לי לאמר לגבי הנושא הזה בלבד. ניסיתי לקצר.

נ.ב :
Vishi כתב:Souls, אני אשמח שתגיב, יש לך דעות מעניינות.

בחיי בן אדם, אתה יודע איך ללחוץ על הכפתורים שלי. :mrgreen: רק חבל שטעית בשם. אלא אם כן יש משהו בשם Souls שלא שמעתי עליו. :)
וצר לי, זה בטח לא מה שחשבת שאני אכתוב, ככל שהדיון יתקדם ככה אני אמקד את עצמי יותר לניב הדיון.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 20 ינואר 2013 00:49

מצאתם למי להדביק את ה"מליטרסיט", אני אגיב תגובה כזאת נוספת
"תעשה להם שירות צבאי כזה - כל יום, שמונה בבוקר בוינגט או בכל מכון ספורט אחר. לקרוע את התחת, תוכנית אימונים רצחנית. חדר כושר, תזונה נכונה, כושר - הכל. בוא תראה, ואני חותם לך עכשיו, שתוך שלוש שנים יש לך כאן נבחרת כדורגל שסוף סוף לא תבזה את העם שלך, כי כל הימנים המושתנים הצייתנים האלה - הם אלה שבסופו של דבר מקללים את הטלוויזיה שאנחנו חוטפים מלוקסמבורג או משהו כזה."

בלי קשר לתקנים של הצבא, אני עכשיו עובד ומשלם מיסים למדינה, לא מעניין אותי להשקיע בך או בכל כדורגלן אחר כדי שיהיה שחקן כדורגל מצליח, לא מעניין אותי גם להשקיע בזמרים או בכל אדם אחר, מה איכפת לי כמה מדליות יש, מה איכפת לי מנצחונות והפסדים של הקבוצה, זה כיף לצפות ולהמר, לא איכפת לי עם כמה גביעים ומדליות ישראלים יחזרו. אתה רוצה שמאות אנשים יקבלו תקציבים מהצבא / מדינה (וזה לא זול) לוינגייט ומגרשים בטח גם תרצה ומה לא.

אתה נותן יותר מדי משמעות לליגות ולמקצוע שלך ולמקצוע של ספורטאים וזה לא שווה SHIT, זה לא נמצא בTOP20 עדיפויות של מדינת ישראל או שלי.

"ולמי אכפת? לכל אותם אנשים שמקללים את הטלוויזיה שהנבחרת מפסידה, שמכבי מפסידה ביורוליג, שליגת העל משעממת, שבאולימפיאדה לא לקחנו מדליית זהב אחת. תאמין לי שאכפת."

אז שהם ישלמו לכם מיליוני שקלים כדי לממן לכם את האימונים והמגרשים והמדים והכדורים והטיסות לחול, תכלס אתה יודע שאף אחד מהצופים לא יכפת מספיק כדי לתת כסף למטרה הנעלה שלך, ואין שם אנשים שאיכפת להם מהאימונים שלך יותר מאשר המצב הצבאי.

ושוב פעם לגבי הקלות, אתה וה2000 ספורטאים האחרים לא שונים מאקדמאי כמו שאמרו כאן, לא שונים מבעל מקצוע והכנסה שהתגייס, לא שונים מכל חפ"ש אחר. אם אתה תקבל הקלה אני רוצה עכשיו להתגייס רק כדי לבקש הקלה גם כדי להשקיע זמן בתחביב שלי (שזה ליווי חיילים לשחרור ;) - סתם). האנשים שתורמים הכי הרבה למדינה היום, והמדענים והסטראטאפיסטים שעושים הרבה שינוי סביר להניח שהתחילו מגיל צעיר וגם הם עשו סטופ ל3 שנים.
אני אסכים על הבדל אחד והוא שבכדורגל גיל משנה יותר מאשר תחומים אחרים, אבל אם מדובר רק בלהישאר בכושר אז אין בעיה לעשות ספורט בבסיס.

יש כל כך הרבה דברים שדורשים שינוי במדינה, רובם מתחילים בצבא והשאר הם בפוליטיקה, כלכלה, מעמדים חברתיים וכדומה. ישראל מלאה בחסרונות שמושרתים הרבה אחורה. זה למה אני והרבה אנשים בפורום עם הפנים לכיוון ארצות הברית, במקום לנסות לשנות דברים מסביבך ולהעלות דברים על סדר היום (פרסום בתקשורת כמו שאמרת) תשנה את עצמך, יש מקום שאין בו את מירב הבעיות שיש כאן.
ארה"ב - מדינה שלא מקריבה שנים מחיי אנשים לעשיית דברים שמבזבזים את זמנם בשם הגנת המדינה, שלא סובבת סביב צבא ומגדירה אזרחים לפי שירות, ושהפוליטיקה שבה לא סובבת סביב פתרונות צבאיים ודרך הנהגת הצבא אלא על פתרון בעיות כלכליות וצמיחת הכלכלה שגם ככה היא הראשונה בעולם.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 20 ינואר 2013 01:23

אה ורוצה לשמוע משהו שממש יעצבן אותך? אני מכיר אישית חייל (היום משחורר) עם תקן של ספורטאי מצטיין במקצוע בבריג' (משחק קלפים). בגלל שזה נחשב ספורט אולימפי הוא קיבל את התקן.
התקן העניק לו יומיות עם שעות מקוצרות, שעה 2 הוא כבר היה בדרך הביתה.
Gal12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Gal12 » 20 ינואר 2013 11:15

אתה אומר שלא מעניין אותך, אבל את רוב העם כן. וזה מוכח. ואתם נותנים לי דוגמאות שוב ושוב על תלמידי אוניבריסיטה - קודם כל, הם דיון אחר. שתיים, חלק מהפתרון שלי הוא לעשות מיון וסינון קפדני ומבוקר יותר, שלא תדפוק לאנשים את החיים, וזה אפשרי. אתם רוצים להגדיל את ההיקף? 5000, עם כל אלה שלומדים בארץ או בחו"ל. ואפשר, אפשר להתחשב בהם. וצריך.

ואתם לא מבינים את הבסיס להנחה שלי -

מבחינת רגש לאומי, לצבא ותרבות ספורט יש את אותו הכוח. בסופו של דבר פותחים כאן ועדות חקירה על למה אנחנו לא זוכים בשום לאומי. וכן, הרוב זה בגלל הצבא - ספורטאים עושים פאוז לשלוש שנים מחיים ספורטיביים נורמליים ומפספסים את השנים הכי טובות שלהם. ואם אתה חושב שזה לא נמצא בtop20 עדיפויות של מדינת ישראל, אז אתה טועה ובגדול. אתה לא מבין כמה כוח יש לספורט, כמה כוח יש לזה בגיבוש העם ובתרבות העם. יש תרבות ספורט בסיסית בכל אירופה ובארה"ב, רק כאן משהו נדפק בגיל 18-21 ואז כולם שואלים למה אנחנו לא מצליחים. וכן, אני חושב באמת ובתמים שצריך להשקיע בכל ספורטאי, מרקדן בלט ועד לברידג', בכדי שבעוד כך וכך שנים נוכל להתגאות בתוצאות. ושוב, תלמידי אוניבריסטה? כן, גם בהם צריך להתחשב. הצבא אמור להיות כאן יעיל, לא מטחנה של אנשים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ינואר 2013 11:22

Gal12 כתב:אתה אומר שלא מעניין אותך, אבל את רוב העם כן. וזה מוכח. ואתם נותנים לי דוגמאות שוב ושוב על תלמידי אוניבריסיטה - קודם כל, הם דיון אחר. שתיים, חלק מהפתרון שלי הוא לעשות מיון וסינון קפדני ומבוקר יותר, שלא תדפוק לאנשים את החיים, וזה אפשרי. אתם רוצים להגדיל את ההיקף? 5000, עם כל אלה שלומדים בארץ או בחו"ל. ואפשר, אפשר להתחשב בהם. וצריך.

מבחינת רגש לאומי, לצבא ותרבות ספורט יש את אותו הכוח. בסופו של דבר פותחים כאן ועדות חקירה על למה אנחנו לא זוכים בשום לאומי. וכן, הרוב זה בגלל הצבא - ספורטאים עושים פאוז לשלוש שנים מחיים ספורטיביים נורמליים ומפספסים את השנים הכי טובות שלהם. ואם אתה חושב שזה לא נמצא בtop20 עדיפויות של מדינת ישראל, אז אתה טועה ובגדול. אתה לא מבין כמה כוח יש לספורט, כמה כוח יש לזה בגיבוש העם ובתרבות העם. יש תרבות ספורט בסיסית בכל אירופה ובארה"ב, רק כאן משהו נדפק בגיל 18-21 ואז כולם שואלים למה אנחנו לא מצליחים. וכן, אני חושב באמת ובתמים שצריך להשקיע בכל ספורטאי, מרקדן בלט ועד לברידג', בכדי שבעוד כך וכך שנים נוכל להתגאות בתוצאות. ושוב, תלמידי אוניבריסטה? כן, גם בהם צריך להתחשב. הצבא אמור להיות כאן יעיל, לא מטחנה של אנשים.

כן? זה כל כך חשוב לעם? אז למה תקציב הספורט והתרבות בארץ הוא כל כך נמוך לעומת מדינות מערביות אחרות? למה אין השקעה אמיתית בזה?
צבא גיוס חובה לא יכול להיות יעיל. רק צבא מקצועי כמו בגרמניה או ארה"ב יכול להיות יעיל.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 20 ינואר 2013 11:34

הצבא בגרמניה מאוד יעיל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ינואר 2013 11:39

vishskin כתב:הצבא בגרמניה מאוד יעיל.

ציניות? גם הפעם?
הוא באמת הפך יעיל יותר מאז שבוטל גיוס החובה. יש מאמר בהארץ על זה.
Gal12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Gal12 » 20 ינואר 2013 13:23

אורח כתב:
Gal12 כתב:אתה אומר שלא מעניין אותך, אבל את רוב העם כן. וזה מוכח. ואתם נותנים לי דוגמאות שוב ושוב על תלמידי אוניבריסיטה - קודם כל, הם דיון אחר. שתיים, חלק מהפתרון שלי הוא לעשות מיון וסינון קפדני ומבוקר יותר, שלא תדפוק לאנשים את החיים, וזה אפשרי. אתם רוצים להגדיל את ההיקף? 5000, עם כל אלה שלומדים בארץ או בחו"ל. ואפשר, אפשר להתחשב בהם. וצריך.

כן? זה כל כך חשוב לעם? אז למה תקציב הספורט והתרבות בארץ הוא כל כך נמוך לעומת מדינות מערביות אחרות? למה אין השקעה אמיתית בזה?
צבא גיוס חובה לא יכול להיות יעיל. רק צבא מקצועי כמו בגרמניה או ארה"ב יכול להיות יעיל.

חשוב לעם זה לא בהכרח אומר שהממשלה תתמוך בזה באופן נורמלי, בגלל זה אני אומר שצריך השקעה אמיתית והיא מתחילה מהצבא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ינואר 2013 13:50

Gal12 כתב:
אורח כתב:

חשוב לעם זה לא בהכרח אומר שהממשלה תתמוך בזה באופן נורמלי, בגלל זה אני אומר שצריך השקעה אמיתית והיא מתחילה מהצבא.

והממשלה היא מה, בתוך וואקום? לא העם בוחר את נציגיו?
טוב. אתה לא תשכנע את המשוכנעים. צא לרחוב ונסה לשכנע את מי שאתה רוצה לנסות לשכנע וכשלא תצליח, תזכר באשכול הזה ובתגובה הזו: הכל נגמר בצבא, לא מתחיל.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד