כל מי שחושב לא להתגייס- אתם תידפקו במציאת תעסוקה וגם חברתית

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Danidin100
יצירת קשר:

כל מי שחושב לא להתגייס- אתם תידפקו במציאת תעסוקה וגם חברתית

הודעהעל ידי Danidin100 » 30 יוני 2010 20:13

אם יש על משרה אחת 200 קורות חיים ו199 כן שירתו בצבא, וחלקם גם בתפקידים טובים, ואתם בסעיף של הצבא לא רושמים כלום או רושמים שלא שירתתם מסיבות רפואיות או מסיבות אישיות אז את מי יזמינו לראיון? דווקא אותכם החריגים? ממש לא. על כל משרה יש הרבה מועמדים, לכן יש לצבור כמה שיותר יתרונות על אחרים ואי שירות צבאי זהו חיסרון גדול מאוד. זה לא רק זה שהרבה מעסיקים הם לאומיים אלא גם שירות צבאי תקין מראה שהמומעד בריא מבחינה פיזית ונפשית. אם אתם רוצים להיות פועלים במפעל אז זה לא משנה כי שם לא דרושים כישורים אבל אם תרצו לעבוד בעבודות נחשקות כמו במשרד עורכי דין מכובד בתור עורכי דין או במשרד רואי חשבון מכובד בתור רואי חשבון או בחברת הייטק מצליחה ומבוקשת בתור מתכנת וכדומה אתם לא תמצאו תעסוקה ותישארו מובטלים. גם אם תמצאו זה יהיה מ-א-ו-ד קשה. מי ירצה לקחת מישהו עם "בעיה רפואית"? אני לא הייתי רוצה עובדים חולים אצלי וכאלה שהם לא בקו הבריאות. אז תחשבו טוב טוב מה אתם עושים עם עצמכם בחיים האלה.
Spor
יצירת קשר:

Re: כל מי שחושב לא להתגייס- אתם תידפקו במציאת תעסוקה וגם חברתית

הודעהעל ידי Spor » 30 יוני 2010 20:32

אתה יודע, כל אחד במדינה הזאת רוצה לעבוד בחברת היי-טק, או מנכ"ל, או משהו בסגנון.
אז מלכתחילה, קשה להתקבל למשרה הזאת.
מלכתחילה, הרבה יותר מאוכזבים יישארו עם כלום בידיים, מאשר אלה שיתקבלו.
ונחש מה, שמעתי סוד מטורף, שהם מחפשים עובדים עם כישורים, ולא כאלה שעשו צבא.
אני יודע שזה נשמע לא אמין אחי, אבל אני מתחייב לך.

סטנלי פישר לא עשה צבא, שמעון פרס לא עשה צבא,
לפי מה שזכור לי איווט ליברן לא עשה צבא, כלל וכלל.

לגבי 'לא הייתי מעסיק אנשים עם בעיה רפואית' - אתה קודם תפתח חברה,
תפתח אותה, תגיע לרמה של להעסיק אחרים,
ואז תבוא להטיף פה.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
כריסטיאן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי כריסטיאן » 30 יוני 2010 20:34

אני מבין שערכת סקר ובדקת אצל מעסיקים ובידיך נתונים מדויקים,אם אתה יוצא בכאלה הצהרות,לא?

כל משרד פרטי מתנהל לפי השקפת עולמו של הבוס ולידעתך דווקא יש הרבה אנשי אקדמיה,משפטים ותקשורת שהם לא "מורעלים" כל כך.
ויש גם יתרונות בלקחת אדם שלא שירת,כמו העובדה שלא יקראו לו למילואים מידי פעם.
thatothersoul
יצירת קשר:

הודעהעל ידי thatothersoul » 30 יוני 2010 21:33

כישור צבאי: לאכול חרא ולסתום את הפה.
כן, כנראה בחברת היי-טק יעדיפו כאלה במקום לקחת חברה משכילים שיש להם נסיון ותואר ביד.
VipUser

הודעהעל ידי VipUser » 30 יוני 2010 21:34

צודק, שכנעת אותי.. רציתי לצאת מהצבא, אבל אחרי ההודעה הזאת, אם כל הנתונים שנתת אני פשוט לא עוזב.. תודה לך..

ועכשיו לשאר חברי הפורום:
אתם גם אוהבים את התקופה הזאת בשנה(לקראת גיוס) שבאים לפה עוד כמה מורעלים/שטופי מוח שהצבא זה משהו שחייבים לעבור ואם לא אין לך חיים כמעט..?
זה מצחיק באמת :lol: :lol:
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 01 יולי 2010 13:03

כנ"ל. באמת משעשע.
הסיבה היחידה שאני לא מדווח על הודעות כאלה זה רק כדי שאנשים יתרגלו לראות שמדי פעם מישהו בא לצעוק.

כמעט כל אחד מהותיקים כאן מכיר כמויות של חבר'ה עם 21 בכל מיני מקומות, כולל מנכ"ל, כולל היי-טק, כולל רפואה, כולל הכל (אולי חוץ מהשב"כ)
פותח ההודעה - שטויות במיץ.
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 01 יולי 2010 16:53

אני לא מורעל ולא כלום כי גם אני לא שירתתי ואני מתחרט מאוד על זה. אצלי הייתה בעיה רפואית מסויימת ומראש הצבא לא רצה אותי כל כך אבל אני גם לא נלחמתי ולא באתי לועדה רפואית.
"ונחש מה, שמעתי סוד מטורף, שהם מחפשים עובדים עם כישורים, ולא כאלה שעשו צבא".

איך הוא אמור לדעת מהקורות חיים שלך שיש לך כישורים? הוא אמור להריח את הדף ולהחליט שיש לך כישורים? בייחוד כשמדובר על משרה ראשונה אחרי לימודים. אתה חושב שעצם זה שאתה לא משרת בצבא ייתן לך יתרון בזימון לראיון כשאתה שולח קורות חיים? כלומר המעסיק יסתכל על הקו"ח ויגיד: "אה! זה המועמד שאני רוצה! אחד שלא היה בצבא ולא מסתגל למסגרות ובטח גם בתיכון כמעט העיפו אותו, אותו אני רוצה!"
ברור שזה קשה להתקבל למשרות נחשקות מלכתחילה אבל למועמד שעשה צבא ולמד במוסד טוב עם ציונים טובים יש לפחות סיכוי. למי שלא עשה צבא מראש אין לו סיכוי להתקבל למשרות האלה. וגם לא למשרות פחות נחשקות כי גם על משרות פחות נחשקות יש הרבה מועמדים. זה הכל תחרות ומי שלא עשה צבא הפסיד מראש בתחרות הזאת.
אני מכיר הרבה חבר'ה שלא היו בצבא ולאף אחד מהם אין עתיד. לא פלא שהם לא התגייסו כי הם מראש לא היו מתאימים לצבא. זה לא מקרי.
לגבי רפואה אם תלמד במזרח אירופה נגיד רפואה עדיין תוכל להתקבל כרופא בבית חולים וזה לא ישפיע כאן כי יש מחסור מטורף ברופאים, אבל בשוק הפרטי בתחומים של ראיית חשבון, עריכת דין, היי טק, הנדסה וכדומה, אלה שלא מתגייסים הפסידו מראש. אז תפסיקו כבר לשקר ולהגיד שאתם מכירים מלא אנשים שלא עשו צבא ונהיו מיליונרים. אתם לא מספרים את האמת ובסוף אנשים נדפקים בגללכם. זה ברור שלא עשים צבא ומה שאתם רוצים זה שיהיו עוד הרבה כמוכם כדי לא להרגיש חריגים. אז תפסיקו עם זה בבקשה ותחשבו על טובת האחר.
כריסטיאן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי כריסטיאן » 01 יולי 2010 17:08

Danidin100 כתב:אני לא מורעל ולא כלום כי גם אני לא שירתתי ואני מתחרט מאוד על זה. אצלי הייתה בעיה רפואית מסויימת ומראש הצבא לא רצה אותי כל כך אבל אני גם לא נלחמתי ולא באתי לועדה רפואית.

איך הוא אמור לדעת מהקורות חיים שלך שיש לך כישורים? הוא אמור להריח את הדף ולהחליט שיש לך כישורים? בייחוד כשמדובר על משרה ראשונה אחרי לימודים. אתה חושב שעצם זה שאתה לא משרת בצבא ייתן לך יתרון בזימון לראיון כשאתה שולח קורות חיים? כלומר המעסיק יסתכל על הקו"ח ויגיד: "אה! זה המועמד שאני רוצה! אחד שלא היה בצבא ולא מסתגל למסגרות ובטח גם בתיכון כמעט העיפו אותו, אותו אני רוצה!"
ברור שזה קשה להתקבל למשרות נחשקות מלכתחילה אבל למועמד שעשה צבא ולמד במוסד טוב עם ציונים טובים יש לפחות סיכוי. למי שלא עשה צבא מראש אין לו סיכוי להתקבל למשרות האלה. וגם לא למשרות פחות נחשקות כי גם על משרות פחות נחשקות יש הרבה מועמדים. זה הכל תחרות ומי שלא עשה צבא הפסיד מראש בתחרות הזאת.
אני מכיר הרבה חבר'ה שלא היו בצבא ולאף אחד מהם אין עתיד. לא פלא שהם לא התגייסו כי הם מראש לא היו מתאימים לצבא. זה לא מקרי.
לגבי רפואה אם תלמד במזרח אירופה נגיד רפואה עדיין תוכל להתקבל כרופא בבית חולים וזה לא ישפיע כאן כי יש מחסור מטורף ברופאים, אבל בשוק הפרטי בתחומים של ראיית חשבון, עריכת דין, היי טק, הנדסה וכדומה, אלה שלא מתגייסים הפסידו מראש. אז תפסיקו כבר לשקר ולהגיד שאתם מכירים מלא אנשים שלא עשו צבא ונהיו מיליונרים. אתם לא מספרים את האמת ובסוף אנשים נדפקים בגללכם. זה ברור שלא עשים צבא ומה שאתם רוצים זה שיהיו עוד הרבה כמוכם כדי לא להרגיש חריגים. אז תפסיקו עם זה בבקשה ותחשבו על טובת האחר.

אתה הוא זה שטועה ומטעה,עצם המילה שוק פרטי מראה שאין פה סטנדרטים קבועים, אלא לפי רצונו של המעסיק.בגלל שרוב השוק הוא פרטי ולא ממסדי זה נותן יתרון לכאלה שלא עשו צבא.

שוב,כמו שאמרתי רוב אנשי התקשורת והאקדמיה בארץ וגם חלק מהמשפטנים הם "אנטי צבא" בדעותיהם, לכן זה תלוי על מי אתה נופל.כמו שאתה יכול ליפול על מורעל, אתה יכול להיות יוצא סיירת וליפול על פציפיסט.

כמו כן, אתה לא מכיר פה אף אחד אישית,לכן קבעת לשווא קביעות על המכרים שלנו.

אתה לא יכול להתכחש לזה שהשוק הישראלי עובר שינוי, בחלקו יש רצון לקדם גם ערבים שמן הסתם לא עשו צבא.אתה קובע עובדות שאתה המצאת לעצמך במטרה להפחיד,יש מספיק פורומים של מורעלים בשביל שתוכל להגיב בהם, כאן זה לא המקום.
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 01 יולי 2010 17:50

איך בדיוק בגלל שהשוק הוא פרטי זה נותן יתרון לאלו שלא עשו צבא?

שוב,כמו שאמרתי רוב אנשי התקשורת והאקדמיה בארץ וגם חלק מהמשפטנים הם "אנטי צבא" בדעותיהם, לכן זה תלוי על מי אתה נופל.כמו שאתה יכול ליפול על מורעל, אתה יכול להיות יוצא סיירת וליפול על פציפיסט.

יש אנשי תקשורת ואקדמיה ששייכים פוליטית לשמאל בדעותיהם וחלק גם לשמאל הקיצוני. זה מתבטא בכך שהם חושבים שיש להחזיר את השטחים שנכבשו במלחמת ששת הימים לפלשתינים וכו' אבל רובם ככולם דוחים מכל וכל השתמטות מהצבא ולא חושבים שזה הפתרון.

לגבי ערבים- הם מופלים לרעה במיוחד במציאת תעסוקה וזה לא יסתיים מחר או מחרתיים.

אתה הוא זה שממציא עובדות. אני מספר את האמת מהשטח. אני לא חושב שאתם מנסים לשקר למישהו, אלא פשוט ככה אתם חושבים. אתם אופטימיים מידי וחושבים שזה מאוד קל למצוא עבודה, שייקחו אותך בגלל ה"כישורים" שלך. איך יכולים לדעת שיש לך כישורים מדף קורות החיים שלך? דווקא להיפך. אם מישהו שירת בצבא, היה בתפקיד טוב שכלל התמודדות עם לחצים, פיקוד על אנשים וכדומה זה דווקא יכול להעיד שיש לו כישורים, לעומת מישהו שלא עשה צבא ואז אין שום דבר שיכול להעיד על כישורים.
כריסטיאן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי כריסטיאן » 01 יולי 2010 18:11

יש אחוז גדול של חיילים שלא משרתים בתפקידים "טובים" ומן היוצא בזה גם לא בתפקידים פיקודיים או כאלה שדורשים עבודה תחת לחץ.

למעשה,זה אחוז גדול מידי.חיילים שבאים (ויש הרבה כאלה) כל יום לבסיס בשביל לבזבז זמן, לא יתקדמו בעתיד בזכות השירות הצבאי שלהם.

לגבי דעת האקדמיה על הצבא והשתלבות הערבים בתעסוקה-תבדוק שוב.
המשוגע3131

הודעהעל ידי המשוגע3131 » 01 יולי 2010 19:12

שמע שמע ואם אני אמן,כן נכנס בי חיידק המשחק מגיל 0.
אתה חושב שאני אלך לאודישן ויעניין להם תצורה אם עשיתי צבא? או אם אני משחק טוב?!
הגנב מבגדד
יצירת קשר:

הודעהעל ידי הגנב מבגדד » 01 יולי 2010 19:35

בקיצור כולכם מבלבלים את המוח יש כאן תשובה ברורה והיא בסך הכל מילה אחת פשוטה:

מזל
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 01 יולי 2010 20:42

אוקיי, דנידין. אני אזרום איתך.
ישלי אזרחות אירופאית. אני לא מתכנן להשאר בארץ.
אני גם לא מתכנן למשרת היי-טק, אף פעם. לא בארץ, לא בחו"ל.
איך בגרמניה, לדוגמה, כאשר אני ניגש ללימודי אדריכלות,
יעניין אותם אם עשיתי בארץ צבא?
אתם אוהבים לדבר על זה, כאילו משרות כאלה רק מחפשות את מי להעסיק.
כאילו כולנו כאן מיועדים לזה. תתפלא.
יש כאן אנשים שיצאו מהצבא, וגם עם שירות מלא, ספק היו מגיעים לשם.
אז מזל שאנחנו לא אומרים פה 'חבל, יצאתם מהצבא, עכשיו לא תוכלו להיות ראש ממשלה! זהו, הלך עליכם!'.
נכון, יש מעסיקים שלא רואים בעין יפה אנשים שלא סיימו צבא כי זה מצביע על כך שאין להם עקביות.
לגבי הבדיחה הכושלת שלך עם הרחת הטפסים - אתה קורא בטופס על בחור שלא עשה צבא,
אבל הוא בוגר קורס מחשבים, טכנאי רשתות, בוגר מגמה אלקטרונית, בעל תואר ראשון, עם המלצות מצורפות.
נכון, הוא בטח יגיד 'הוא לא עקבי!', אבל מצד שני, הוא ייזמן אותו לראיון עבודה לבדוק את זה.
בגיל 25 אתה, אגב, גם יכול להגיד שעשית שירות מלא, אף אחד לא יתחקר אותך.

רוב הפורום הזה הוא אנשים בני 20, 22 טופ,
מה יש להם לבנות כרגע על משרת היי-טק?
את רומא לא בנו ביום אחד. קודם עובדים בעבודות טינופת,
ואז מתקדמים.
thatothersoul
יצירת קשר:

הודעהעל ידי thatothersoul » 01 יולי 2010 21:31

Danidin100 כתב:אני לא מורעל ולא כלום כי גם אני לא שירתתי ואני מתחרט מאוד על זה. אצלי הייתה בעיה רפואית מסויימת ומראש הצבא לא רצה אותי כל כך אבל אני גם לא נלחמתי ולא באתי לועדה רפואית.

אני כמובן מצטער, אבל לא יכולתי אלא לצחוק על הודעתך. אתה לא מורעל, פשוט שטוף-מוח קצת. תגיד לי בבקשה מר. בחור, מה אתה עושה עכשיו? אתה עובד?

רגע..
איך הוא אמור לדעת מהקורות חיים שלך שיש לך כישורים? הוא אמור להריח את הדף ולהחליט שיש לך כישורים?

ואם שירתת, אז הוא יריח וידע שיש לך כישורים? או שהוא ינגב את התחת בדף ואז ידע?
ברור שזה קשה להתקבל למשרות נחשקות מלכתחילה אבל למועמד שעשה צבא ולמד במוסד טוב עם ציונים טובים יש לפחות סיכוי

אם תשמיט את הקטע של הצבא, משפט זה ישמע נכון.
זה הכל תחרות ומי שלא עשה צבא הפסיד מראש בתחרות הזאת.

הו כן, כי כנראה זה ששטפתי רצפות במטבח יעזור לי להיות טכנאי מחשבים\רשתות.
אני מכיר הרבה חבר'ה שלא היו בצבא ולאף אחד מהם אין עתיד.

דוגמאות בבקשה? הוכחות? ז"א גם לך אין עתיד ד"א.
אתם לא מספרים את האמת ובסוף אנשים נדפקים בגללכם.

אני אישית מכיר אנשים שלא עשו צבא, מסיבה כזו או אחרת, ותאמין לי, הם השיגו יותר ממה שאתה אי-פעם תשיג.

תודה רבה על ההקשבה.
VipUser

הודעהעל ידי VipUser » 01 יולי 2010 23:08

danidin, למה שלעשרות אנשים שגולשים בפורום באופן קבוע(לא מדבר על האנשים המתחלפים) יהיה אינטרס לשקר בנוגע לחיים שלהם ושל חברים שלהם שלא עשו צבא? הרי אם באמת החיים שלהם היו כשלון גדול בגלל אי עשיית הצבא, הפתרון פשוט - גיוס לצה"ל/התנדבות לצה"ל מחדש , זה תמיד אפשרי.
אז אין להם שום אינטרנט לומר לך ולשאר הגולשים שהחיים שלהם דבש בזמן שהחיים שלך חרא בגלל שלא עשו צבא, בגלל שאם החיים שלהם באמת חרא הם פשוט יתקנו את זה(ע"י התנבדות לצה"ל/גיוס).
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 02 יולי 2010 02:13

Danidin100 כתב:איך בדיוק בגלל שהשוק הוא פרטי זה נותן יתרון לאלו שלא עשו צבא?

יש אנשי תקשורת ואקדמיה ששייכים פוליטית לשמאל בדעותיהם וחלק גם לשמאל הקיצוני. זה מתבטא בכך שהם חושבים שיש להחזיר את השטחים שנכבשו במלחמת ששת הימים לפלשתינים וכו' אבל רובם ככולם דוחים מכל וכל השתמטות מהצבא ולא חושבים שזה הפתרון.

לגבי ערבים- הם מופלים לרעה במיוחד במציאת תעסוקה וזה לא יסתיים מחר או מחרתיים.

אתה הוא זה שממציא עובדות. אני מספר את האמת מהשטח. אני לא חושב שאתם מנסים לשקר למישהו, אלא פשוט ככה אתם חושבים. אתם אופטימיים מידי וחושבים שזה מאוד קל למצוא עבודה, שייקחו אותך בגלל ה"כישורים" שלך. איך יכולים לדעת שיש לך כישורים מדף קורות החיים שלך? דווקא להיפך. אם מישהו שירת בצבא, היה בתפקיד טוב שכלל התמודדות עם לחצים, פיקוד על אנשים וכדומה זה דווקא יכול להעיד שיש לו כישורים, לעומת מישהו שלא עשה צבא ואז אין שום דבר שיכול להעיד על כישורים.

דנידין, תסלח לי שאני אומר את זה, אבל זה נראה שיש לך נטייה חזקה לזרוק לאוויר דברים לא מבוססים.
קודם כל, אתה טועה לגמרי לגבי השמאל הרדיקלי - וההיפך הוא הנכון. זה +- קונצנזוס בשמאל הרדיקלי שצריך להתנגד לשירות צבאי, ולו כדי לנער את המדינה.
שנית, אתה לא מספר "עובדות מהשטח". אתה מספר אולי מה שקרה לך, וגם זה בערבון מוגבל.

כמו שאמרו לך, הכישורים לא קשורים לצבא. תתפלא, אבל יש לי די הרבה חברים עם 21, חלקם עובדים/עבדו במשרות ממשלתיות. כן, מה שאתה שומע - משרות ממשלתיות.
לגבי ההיי-טק, אתה כנראה לא מכיר את השוק. אני לא רואה טעם להסביר, אבל מה שאמרת מאוד לא נכון.
מי שלא עשה את הצבא, ולא היה ב"תפקיד עם לחצים" (כשתהיה בצבא תדבר) היו לו שנתיים-שלוש לפחות לעבוד ולהיות רציני. בעבודות רציניות נוטים לקחת אנשים רציניים, ולא אנשים שהיו בצבא.
אפילו בתור מתכנת אני יכול להגיד לך, שבצבא הרבה פעמים המתכנתים מבזבזים הרבה זמן.

אבל אתה יודע מה אני באמת לא מבין?
זה למה אתה בא לכאן. אם אתה מכיר את הפורום הזה, אז אתה יודע שיש כאן המון אנשים עם 21 או אנשים שמכירים את התחום. כולם חיים ואוכלים ולומדים. אז איך זה שאתה בא לכאן ומנסה להפיץ את העיוות הזה למציאות?
הכל טוסט

הודעהעל ידי הכל טוסט » 02 יולי 2010 08:32

חח מה זה יהודים בגטו שבמקום שיהיה רשום להם "יהודי" אל החולצה יהיה רשום "21" ?? ועם באמת הבנאדם חולה נפשית מה אז הוא ימות יהיה מובטל כל החיים ?כולם חושבים שלא יהיה רישיון ולא יהיה עבודה ולא חיים אחרי ה21 תאמנו לי שהחיים רק מתחילים אחרי ה21 אני מרגיש שנולדתי מחדש !!!
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 02 יולי 2010 09:34

וואלה לא רק שלא שירתתי בצבא, אני באמת נכה, איך אני אשיג עבודה?
לפחות בנתיים יש קיצבה
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 02 יולי 2010 11:05

המטרה שלי זה שכל אחד יחשוב טוב לפני שהוא מוציא 21. שיחשוב על כל ההשלכות ולא על הטווח הקצר כמו שאני חשבתי ונדפקתי. נכון, גם לי נדפקו החיים בגלל זה. להתגייס או להתנדב בגיל 22 מחדש זה לא דבר אידיאלי כל כך. מי שמתגייס עושה את זה בגיל 18 וזהו.
מי שמרגיש שהוא הולך לפגוע בעצמו אם יישאר בצבא אז עדיף באמת שישתחרר. אבל כל אחד שיכול לשרת אז עדיף לו לסבול קצת 3 שנים ואחר כך להיות משוחרר מזה.
ל-spor-אם אתה רוצה לעבור לאירופה זה באמת לא ישפיע וישנה שם. אבל אני יוצא מנקודת הנחה שרוב האנשים ירצו להישאר בארץ. לרוב האנשים גם אין בכלל את האפשרות לעזוב את הארץ. זה לא פתרון.
אנונימי....

הודעהעל ידי אנונימי.... » 02 יולי 2010 12:49

אני יגיד לך משהו - אתה טועה ובגדול!!
זה בכלל לא נכון מה שאתה אומר, כן, גם אני יצאתי מהצבא לפני כמה חודשים והספקתי עד עכשיו להירשם כבר ללימודים אקדמאים שזה לא עניין אותם בכלל כי הבאתי להם תעודת בגרות עם ממוצע יותר מ-100 סופי..

בוא נגיד את זה ככה, אני יצאתי בגלל על פרופיל 21 נפשי, אבל אני משחק עם זה איך שאני רוצה, יש ראיונות שאני אומר שיצאתי על רפואי ויש ראיונות שלא הסתדרתי עם הצבא, בסופו של דבר הייתי בהרבה מאוד ראיונות ומכל הסוגים כמו: שירות לקוחות וכדומה, וזה בכלל לא עניין אותם אם עשיתי או לא, לשאול כמובן הם שאלו אז אמרתי שיצאתי על רפואי ובזה זה נגמר, לבסוף הם כנראה לא קיבלו אותי בגלל שאני מתחיל ללמוד עוד 4 חודשים והם רוצים התחייבות של שנה...
אבל זה בכלל לא קשור..
וכן, אני הולך ללמוד ראיית חשבון ואני יגיד לך את האמת זה בכלל לא קשור אם עשית צבא או לא, זה קשור לפרוטקציות שיש לך ולרמת ההשכלה (הרמה של הציונים תכלס..)
כי אם יש לך אחד משניהם או אפילו את שניהם אז אתה תתקבל לעבודה בידיים פתוחות...

ואני יגיד לך עוד משהו, אני עכשיו בן 19 וחודש בערך, ויש לי חברים שעכשיו בצבא וגם הם בני 19 ככה.. עד שאני יסיים את הלימודים שהם 5 שנים שכוללים בתוכם גם את ההתמחות במשרד רואי חשבון אז אני יהיה בן 24 וחצי שזה ממש צעיר אבל לכאן הולך כל הסיפור כי אני כבר בגיל הזה מתחיל לצבור ניסיון!! שאלה שבצבא יעשו שנתיים או יותר אחרי....
וגם ככל שיש לך יותר ניסיון ככה אתה יותר חזק בשוק, ואני לא צריך להגיד שאני מתכוון לפתוח עסק פרטי (בעזרת ה') של רואי חשבון בסביבות גיל 30.. ככה שאני יוכל לצבור עם ההתמחות בסביבות 7 שנים של ניסיון!!

אז תעשו לי טובה... הכול חרטה.. אני אומר שאין הדבר העומד בפני הרצון!
אתה רוצה לצאת מהצבא - אתה תצא!! עם הרבה מאמץ הכול אפשרי.
אתה רוצה להתקבל לעבודה אין דבר כזה שאי אפשר!! הכול אפשרי!! תלוי איך אתה בא לראיון, מה אתה משדר למעסיק, איך אתה מדבר ומה ההשכלה שלך והנסיון שלך..

אם אתה תשקיע אתה תצליח!! הכול עניין של זמן!!

שיהיה לכולם שבת שלום!
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 02 יולי 2010 13:33

Danidin100 כתב:המטרה שלי זה שכל אחד יחשוב טוב לפני שהוא מוציא 21. שיחשוב על כל ההשלכות ולא על הטווח הקצר כמו שאני חשבתי ונדפקתי. נכון, גם לי נדפקו החיים בגלל זה. להתגייס או להתנדב בגיל 22 מחדש זה לא דבר אידיאלי כל כך. מי שמתגייס עושה את זה בגיל 18 וזהו.
מי שמרגיש שהוא הולך לפגוע בעצמו אם יישאר בצבא אז עדיף באמת שישתחרר. אבל כל אחד שיכול לשרת אז עדיף לו לסבול קצת 3 שנים ואחר כך להיות משוחרר מזה.
ל-spor-אם אתה רוצה לעבור לאירופה זה באמת לא ישפיע וישנה שם. אבל אני יוצא מנקודת הנחה שרוב האנשים ירצו להישאר בארץ. לרוב האנשים גם אין בכלל את האפשרות לעזוב את הארץ. זה לא פתרון.
ושוב, דיברתי על עצמי, באופון פרטני, לא כפתרון לכולם.
לגבי פגיעה עצמית - אדם שמגיע למצב של פגיעה עצמית בצבא, ספק אם יסתדר גם בעבודה שהדרישות בה גבוהות.
לרוב, כמובן. תמיד יש יוצאים מן הכלל.
אנשים פה עדיין מתקשים להבין שלמרות הדיון הזה,
מספר לא מבוטל של האנשים שגולשים כאן, לא יגיעו למשרות אלה.
בלי שום קשר לצבא. אנשים עם קשיים כלכליים/מעוטי הזדמנויות,
שכן, מה לעשות, ימשיכו לעבוד בעבודות ממוצעות.
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 02 יולי 2010 14:54

אז אתה אומר שאם ממילא חלק לא יגיעו למשרות כמו עו"ד, רואה חשבון, מהנדס, מתכנת וכדומה אז עדיף לא לנסות מראש ולוותר על שירות צבאי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יולי 2010 18:12

Danidin100 מה עדיף
אדם בן21 ש
היה בתפקיד טוב שכלל התמודדות עם לחצים אולם הוא כמו תיכוניסט ממוצע

אדם בן21 ש
החזיק עבודה במשך שלוש שנים [או נניח לעבוד רצוף בגיל 18-20 זה מרשים] ומהמשכורת מסוגל לשלם בעצמו על השכלה גבוהה
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 02 יולי 2010 19:58

Danidin100 כתב:אז אתה אומר שאם ממילא חלק לא יגיעו למשרות כמו עו"ד, רואה חשבון, מהנדס, מתכנת וכדומה אז עדיף לא לנסות מראש ולוותר על שירות צבאי?

לא. בעיני זה גם לא צריך להיות קשור.
אני אומר שזה לא משנה אם אדם עשה צבא או לא - או שיש לו את הנתונים המתאימים, או שאין לו.
עשיית צבא לא מבדילה בין מעמדים.
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 02 יולי 2010 22:33

הצבא הוא מעין מסננת. מי שלא התגייס לצבא או לא החזיק מעמד בו זה נקודת חושך מבחינת המעסיקים. שירות צבאי מעיד על בריאות פיזית ונפשית תקינה. שוב, כמו שאמרתי, אם יש לך מקצוע ואתה מחפש עבודה ראשונה אחרי התואר, אז למעסיק אין דרך לדעת אם יש לך כישורים או לא. מה שכן, הוא רואה בקורות חיים שלא עשית צבא ולא משנה מאיזו סיבה, וזה מדליק אצלו נורה שאתה חריג, והוא לא רוצה חריגים כאמור.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יולי 2010 22:45

"אין דרך לדעת". אתה יודע שיש מדינות שבהן זה לא עובד ככה?
אתה גם יודע מה אחוז הלא משרתים?
אתה יודע מה אחוז המשרתים שלא עושים כלום בצבא?
אם המעסיק שלך היה בצבא, הוא לא מתרגש יותר מדי מקו"ח מהצבא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יולי 2010 23:52

אני חושב שעבודת ביינים לצעירים כמו מחסנאי וכאלה מעיד על בריאות פיזית ונפשית תקינה בעיקר פיזית :D
או שהחייל בסדיר שסגר שבת ------גיבור מהנדס על כל יכול
VipUser

הודעהעל ידי VipUser » 03 יולי 2010 15:01

אני עדיין לא מבין למה אתם ממשיכים, כל תגובה שלו באותם דברים, אתם אומרים שזה לא משפיע, הוא אומר שכן..
מה שבטוח שאם הטיעון שנתתי בהודעה הקודמת הוא לא מסוג להתמודד.. מחכה עדיין לתגובתך דנידין.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 03 יולי 2010 15:33

הסיבה שאני עונה לו זה כדי שאנשים כאן לא יחשבו שאין לנו מה לענות.
הרבה חבר'ה שבאים לכאן פוחדים עמוקות מהשלכות של דברים כאלה. חשוב לענות לו כדי שכל מי שדואג/ת תראה שאין מה לחשוש באמת.
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 03 יולי 2010 17:25

לVIP- בגיל מאוחר כמו 20,21,22 זה כבר לא אידיאלי להתגייס. בדרך כלל אנשים שמגלים מאוחר יותר שהם עשו טעות, למשל בגיל 21, הם כבר לא יתגייסו. רובם לא יגידו בריש גליי שהם עשו טעות. אבל עמוק בפנים רבים מהם יודעים כי הם עשו טעות ומבכים על כך.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 03 יולי 2010 17:30

דנידין הנסתר, עכשיו אתה גם קורא מחשבות?
כלומר, כל מי שאומר לך שאתה טועה על סמך ניסיון של מאות אנשים פשוט משקר ועמוק בפנים חושב אחרת.
מדהים.

מזמין אותך לבדוק עם אנשים. תגלה תוך מספר שניות שאתה טועה.
הקשר בין 21 להצלחה בעבודה הוא אפסי. הרבה בהייטק ממילא לא אוהבים את הצבא ולא מעט גם יצאו בכוח, אם ע"י קב"ן ואם ע"י כלא. זה יודע כל עתודאי (כמוני למשל).
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 03 יולי 2010 18:03

לדונגל, אשמח אם תספר את הסיפור האישי שלך לגבי הצבא ומה קרה מאז.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 03 יולי 2010 19:40

מה בדיוק אתה רוצה לדעת ?
אני מאלה שעשו קצת צבא, אז אני לא יודע אם אני מתאים למה שתיארת.

אתה שואל מה אני עושה מאז?
עוד מספר ימים מקבל את התואר. אני עובד כרגע בשני מיזמי סטארט-אפ בתחום בווב.
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 03 יולי 2010 20:25

אם אתה יכול אשמח לדעת באיזה שלב השתחררת מהצבא ומדוע. איך ההשלכות מאז בנושא של תעסוקה. האם אתה עצמאי בתחום? מה לגבי הנושא החברתי? חברים? נשים? איך אלה הגיבו? בקיצור את כל הסיפור אם אפשר..
חחחחח

הודעהעל ידי חחחחח » 03 יולי 2010 21:29

Danidin100 כתב:לVIP- בגיל מאוחר כמו 20,21,22 זה כבר לא אידיאלי להתגייס. בדרך כלל אנשים שמגלים מאוחר יותר שהם עשו טעות, למשל בגיל 21, הם כבר לא יתגייסו. רובם לא יגידו בריש גליי שהם עשו טעות. אבל עמוק בפנים רבים מהם יודעים כי הם עשו טעות ומבכים על כך.

לא אידיאלי? אם המצב עגום כמו שאתה מתאר, אין להם הרבה ברירה, זה או לעבוד בעבודה זוטרה כל חייהם ולהיות מנודים מהחברה, או לעשות צבא 3 שנים או פחות ולמשיך בחייהם.. מסכים? אם לא תסביר למה.
VipUser

הודעהעל ידי VipUser » 03 יולי 2010 21:31

דונגל כתב:הסיבה שאני עונה לו זה כדי שאנשים כאן לא יחשבו שאין לנו מה לענות.
הרבה חבר'ה שבאים לכאן פוחדים עמוקות מהשלכות של דברים כאלה. חשוב לענות לו כדי שכל מי שדואג/ת תראה שאין מה לחשוש באמת.

אוקי, מסכים.. בוא נמשיך :)
ד"א זה אני שהגבתי בהודעה הקודמת.
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 03 יולי 2010 22:05

נדמה לי שזה לא שחור או לבן. אולי אני טועה אבל נדמה לי שמי שלא התגייס יהיה לו קשה הרבה יותר למצוא עבודה טובה ממי שיש לו נתונים דומים פחות או יותר (אותם ציונים בתואר וכו'). אם הוא יתמיד וינסה ייתכן שבסוף כן ימצא עבודה, אבל משרות פחות טובות. למשל אם מישהו רוצה לעבוד בהייטק ולמד מדעי המחשב או הנדסת חשמל אז ייתכן והוא ימצא עבודה אבל זה יהיה בחברות פחות טובות, עם שכר נמוך יחסית למקצוע. כלומר ככל שהמשרה היא פחות אטרקטיבית יש עליה פחות מועמדים ואז הסיכוי של חסר שירות צבאי להתקבל לעבודה גדל. וגם התפקיד יהיה יחסית לא טוב. זה במשרה ראשונה. אחרי שהוא צובר ניסיון במשרה הזאת עדיין יהיה לו קשה להתקדם אחר כך למשרות טובות בחברות אחרות, סיבה אחת זה בגלל הצבא וסיבה שנייה זה בגלל שהוא עבד במשרה לא משהו, בחברה לא משהו, והניסיון שהוא רכש לא שווה הרבה.
וגם ככה זה לא קל למצוא היום עבודה טובה למי שעשה צבא. על כל מקום מתחרים מס' רב של מועמדים. אז על אחת כמה וכמה למישהו שלא עשה צבא.

לגבי מי שמתגייס בגיל מאוחר למשל בגיל 22, זה כבר נראה חריג, ומעסיקים יבינו שמדובר כאן במשהו חריג/בן אדם חריג וזה אותו דבר כמו מישהו שלא עשה צבא מבחינת החריגות. ככה אני הייתי מסתכל על זה. ככה נדמה לי לפחות.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 03 יולי 2010 22:12

Danidin100 כתב:אם אתה יכול אשמח לדעת באיזה שלב השתחררת מהצבא ומדוע. איך ההשלכות מאז בנושא של תעסוקה. האם אתה עצמאי בתחום? מה לגבי הנושא החברתי? חברים? נשים? איך אלה הגיבו? בקיצור את כל הסיפור אם אפשר..

דנידין, אתה צוחק נכון?

המצב שלי מצויין בכל התחומים שציינת.
אתה כאילו מנסה להוציא ממני שאני משקר? שמתחת לפני השטח אני מתחרט?
לא רק שאני לא מתחרט, אלא שאני פעיל אקטיבי בשמאל. מפגין (גם) בשטחים במחיר של כלא ודואג לפרסם ולהיות מוכר.

מה שכן, יש לי בעיה אחת עמוקה שהתפתחה בגלל ההתנגדות שלי לצבא והיא שאני צריך לשמוע צעקות והתלהמויות של אנשים. אבל זה חלק מלהיות פעיל, כן? אחרת לא היה לי מה לעשות.
חבל שזה מתנגש לי יותר מדי עם התואר השני.

אפשר להמשיך ולזבל כאן את השכל. ואפשר לדבר בעובדות. העובדה היא שלא רק שמה שאתה אומר לא נכון, ולא רק שאתה קורא מחשבות, אלא שכל התיאורים שלך מסריחים מהסתה.

ונסה רגע לחשוב בהגיון. הגיון אמיתי. נראה לך שהאתר הזה היה נשאר חי ופעיל כלכך הרבה שנים, עם כלכך הרבה אנשים שחוזרים ומדברים כאן אם המצב היה כלכך גרוע?
אתה לא רק מקשקש, אלא שאתה מסית, ובכוונת זדון. אתה לא מתעניין באנשים, אתה לא קראת כלום ממה שכתוב כאן, אחרת היית יודע שיש הרבה אנשים שלא רק שמרגישים נפלא עם זה, אלא שההורים שלהם ואפילו כל המשפחה תומכים בהם.

לגבי עבודה - כבר עניתי לך. יש מספיק אנשים בהייטק שלא אוהבים את הצבא.
וכן, יש מקומות שלהם דברים כאלה יכולים להפריע, כמו ארגונים צבאיים, שב"כ, וכאלה. אבל אז מה? למצוא משרה ממש אין בעיה. גם ממשלתית.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 03 יולי 2010 22:29

אגב, שוב בהגיון - בשלוש שנים אתה יכול לעבוד בכמה עבודות ולהוכיח את עצמך.
נכון, אם אתה לא רוצה לעשות כלום - לא תעשה.

אבל אם אתה רוצה, לא רק שיהיה לך ניסיון/תואר אמיתי (עם כל הכבוד לצבא), וגם תהיה כנראה יותר חופשי מבחינה כלכלית.
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 03 יולי 2010 23:16

לדונגל- מצד אחד אתה אומר שאתה פופולארי ומצד שני אתה אומר שאנשים מתלהמים וצועקים עליך בגלל הדעות שלך.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 04 יולי 2010 01:43

"פופולארי"?!
לא אמרתי שאני "פופולארי". אמרתי שאין לי בעיות כמו שתיארת בחיים שלי. וחלק מלהיות פעיל שמאל זה לחטוף בראש.

זה נראה שאתה מאוד מוטרד ממה אנשים אומרים. נראה שזה מוטיב חוזר אצלך. להיות מקובל, להיות רצוי.
אולי כדאי שתעבוד על זה ותנסה להבין מה מפריע לך במקום לנסו לשכנע אנשים שהצבא הוא טוב או כדאי להם.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 04 יולי 2010 09:49

חברה שלי, לא רק שלא שפטה אותי,
אלא שאחרי חודשיים שירות היא עצמה יצאה על 21.
חלק מהחברים הכי טובים שלי, מורעלים לשעבר, יצאו על 21.
אלה שלא יצאו, מעריצים אותי על האומץ.
אלה שכן באים אלי בטענות, מתחלקים לשתי קבוצות -
מלש"בים, שלהם אני מייעץ קודם ללכת לצבא, ואז לבקר כאן מישהו.
חיילים/חיילים משוחררים, שאחרי הטיעונים והמציאות שאני מציג להם, לא נשאר להם מה לעשות אלא להצדיק אותי.

הכל תלוי בגישה שלך.
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 04 יולי 2010 12:27

משהו שראיתי שחוזר בהרבה הודעות:
הרבה רושמים שהם היו אצל הפסיכיאטר הצבאי והוא הציע להם טיפול תרופתי והם כמובן מתייחסים לזה בזלזול וחושבים שהפתרון היחיד למצוקתם הוא להשתחרר כמה שיותר מהר מהשירות הצבאי ובשום פנים ואופן לא ליטול את הטיפול התרופתי שהוצע להם.
חלק מהאנשים שסבלו מדיכאון או מצוקה נפשית אחרת בשירות הצבאי ימשיכו לסבול ממנה גם באזרחות, רק שמהאזרחות אין אפשרות "להשתחרר" כמו שאפשר מהצבא. ולכן, זה לא תמיד הפתרון הנכון, כי ממילא באזרחות הם גם יצטרכו טיפול תרופתי (לא כולם כמובן) כדי להרגיש יותר טוב.
אני מציע לכולם לקחת בחשבון את האופציה של טיפול תרופתי עם פחות דעות קדומות ומיתוסים. אני לא מדבר מהתנשאות- אני עצמי נוטל טיפול תרופתי להפרעה הטורדנית כפייתית שאני סובל ממנה כבר שנים, וזה בנוסף למעקב אצל רופא מוביל בתחום הדבר הכי טוב שעשיתי בחיים שלי. (כמובן שרצוי ללכת לרופא מוביל בתחום כדי לקבל תוצאות טיפוליות טובות). עם הטיפול התרופתי אני מתפקד כרגיל. אז אני מציע לכל אלה אשר סובלים ממצוקה נפשית בצבא לשקול את האופציה של טיפול תרופתי והמשך שירות צבאי.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 04 יולי 2010 12:35

מה הקשר? טיפול תרופתי אמנם לפעמים מסייע.
לעתים רחוקות הוא הופך אנשים לכאלה שרוצים לשרת בצבא. גם אנשים שלוקחים רוצים לצאת.

בכלאופן, האמירה שלך לא קשורה לדיון הזה בכלל, שבו אתה מנסה לעוות את המציאות.
חה-חה-חה

הודעהעל ידי חה-חה-חה » 04 יולי 2010 15:12

אוי נו באמת!!! אני הישתחררתי על 21 אחרי שנה של שירות ונחש מה? אני היום מנהל בכיר בהי-טק! שאולים אותי על הצבא? אז אני משקר, מספר שכן הייתי וכן עשיתי ולמדתי בידיוק מה להגיד. איך תבדוק? לא יכולים לבדוק! רק חברות ביטחוניות יש להם בידוק ביטחוני יכולה לבדוק אבל כול מקום אחר לא יכול לבדוק!!! וזהו!!!
אתה הבנתה את זה ברוך?
אני השתחררתי על קב"ן לא כי אני שמאלני (אני אפילו ימני), אלה כי הייתי נשוי והייתי צריך לפרנס. למזלי אני גם מהנדס אלקטרוניקה והבוסים היו מאוד שמחים שאני לא בורח למילואים באמצע הלחץ בעבודה.
אני לא נגד צבא, אני בעד שכול אחד יעשה מה שטוב לו. אח שלי לדוגמה כן עשה צבא ביחידה מובחרת בהתנדבות כי זה מה שטוב לו אז אני שמח בשבילו והוא לא כועס אלי.
היום אני כבר גר בחו"ל ולבן שלי לא יהיו צרות כאלה. ירצה - יחזור וישרת, לא ירצה -לא יחזור ולא ישרת.
Danidin100
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danidin100 » 04 יולי 2010 15:39

מתי השתחררת מהשירות? ואיפה למדת הנדסת אלקטרוניקה? דרך אגב, זה תחום שגם אותי מאוד מעניין ומרתק. אשמח אם תספר על עצמך קצת יותר.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 04 יולי 2010 16:26

כל הדיון הזה יצא מפרופורציה. בשביל הכרויות וכו' נא השתמשו בהודעות פרטיות
אחרת אני אבקש שינעלו את הדיון הזה.
thatothersoul
יצירת קשר:

הודעהעל ידי thatothersoul » 04 יולי 2010 17:24

Danidin100 כתב:משהו שראיתי שחוזר בהרבה הודעות:
הרבה רושמים שהם היו אצל הפסיכיאטר הצבאי והוא הציע להם טיפול תרופתי והם כמובן מתייחסים לזה בזלזול וחושבים שהפתרון היחיד למצוקתם הוא להשתחרר כמה שיותר מהר מהשירות הצבאי ובשום פנים ואופן לא ליטול את הטיפול התרופתי שהוצע להם.
חלק מהאנשים שסבלו מדיכאון או מצוקה נפשית אחרת בשירות הצבאי ימשיכו לסבול ממנה גם באזרחות, רק שמהאזרחות אין אפשרות "להשתחרר" כמו שאפשר מהצבא. ולכן, זה לא תמיד הפתרון הנכון, כי ממילא באזרחות הם גם יצטרכו טיפול תרופתי (לא כולם כמובן) כדי להרגיש יותר טוב.
אני מציע לכולם לקחת בחשבון את האופציה של טיפול תרופתי עם פחות דעות קדומות ומיתוסים. אני לא מדבר מהתנשאות- אני עצמי נוטל טיפול תרופתי להפרעה הטורדנית כפייתית שאני סובל ממנה כבר שנים, וזה בנוסף למעקב אצל רופא מוביל בתחום הדבר הכי טוב שעשיתי בחיים שלי. (כמובן שרצוי ללכת לרופא מוביל בתחום כדי לקבל תוצאות טיפוליות טובות). עם הטיפול התרופתי אני מתפקד כרגיל. אז אני מציע לכל אלה אשר סובלים ממצוקה נפשית בצבא לשקול את האופציה של טיפול תרופתי והמשך שירות צבאי.

אתה בטוח?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים