גיוס קתולים לצה"ל

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

גיוס קתולים לצה"ל

הודעהעל ידי אורח » 14 דצמבר 2009 14:47

היי רציתי לדעת האם מגייסים נוצרים קתולים בצה"ל?
תודה לעוזרים
דונגל
יצירת קשר:

Re: גיוס קתולים לצה"ל

הודעהעל ידי דונגל » 14 דצמבר 2009 17:56

חבר'ה, יש כאן מישהו שיודע?

מה בדיוק המצב שלך - מלש"ב, חייל, עולה חדש וכו'?
יש אוכ' רבות שלא מגוייסות בצה"ל. אבל באופן עקרוני הבחירה היא של הצבא האם לגייס או לא (כמובן, על פי חוקי המדינה והנחיות וכל זה).

למה שלא תברר לבד? - תן צלצול ללשכת הגיוס ותנסה לדלות את המידע.
חופשי זה 21
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חופשי זה 21 » 15 דצמבר 2009 00:25

אני לא בטוח שאני צודק אבל כעיקרון מגייסים נוצרים(לפי חיפוש בפורום).
למשל ערבים נוצרים לא מתגייסים לא בגלל שהם נוצרים אלא כי הם ערבים.
אני לא יודע איך התהליך של הפטור מטעמי דת(בטח לא של נוצרים) הולך.

שוב, אני אחזור על מה שדונגל אמר, תתקשר תברר ואם תוכל תודיע פה.
pastuh
יצירת קשר:

הודעהעל ידי pastuh » 15 דצמבר 2009 23:25

אורח כתב:היי רציתי לדעת האם מגייסים נוצרים קתולים בצה"ל?
תודה לעוזרים

כן. לצה"ל אפילו יש רשימה של חגים נוצרים שחייבים לשחרר בהם חייל הביתה לחגוג.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 16 דצמבר 2009 14:21

מעניין מה קורה אם אתה משנה את דתך למוסלמי במשרד הפנים... כאילו גם אז צהל מגייס אותך?
O'er the land of the free and the home of the brave
pastuh
יצירת קשר:

הודעהעל ידי pastuh » 16 דצמבר 2009 14:29

Weef כתב:מעניין מה קורה אם אתה משנה את דתך למוסלמי במשרד הפנים... כאילו גם אז צהל מגייס אותך?

בהחלט. לא משנה אם אתה מתאסלם, מתנצר, או חוזר בשאלה - לפי חוקים של מדינת ישראל אתה נשאר יהודי.

כי הפרדת אזרחים בישראל מתבצעת על סמך גזע שלהם ולא על סמך דת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 דצמבר 2009 14:30

Weef כתב:מעניין מה קורה אם אתה משנה את דתך למוסלמי במשרד הפנים... כאילו גם אז צהל מגייס אותך?

לפי מי שכתב את גונזו, כן, צה"ל מגייס גם את מי שימיר את הדת שלו. רק אם אתה ערבי-נוצרי/מוסלמי, בדגש על ערבי, לא יגייסו אותך.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 16 דצמבר 2009 19:56

אורח כתב:

לפי מי שכתב את גונזו, כן, צה"ל מגייס גם את מי שימיר את הדת שלו. רק אם אתה ערבי-נוצרי/מוסלמי, בדגש על ערבי, לא יגייסו אותך.

אני אחזור על מה שאמרתי, ניתן לשנות את דתך במשרד הפנים, לכן אני תוהה אם אכן כאשר אתה משנה את דתך במשרד הפנים למוסלמי לפני יומולדת 16, עדיין יגייסו אותך?

כלומר כושי מוסלמי יתגייס לצבא כמו יהודי אתיופי? אם העדה שלי היא סורי ומצרי (למרות שדתי היא יהודית), אז אני ערבי? כלומר אני לא מחוייב בגיוס?
pastuh
יצירת קשר:

הודעהעל ידי pastuh » 16 דצמבר 2009 20:54

אני אחזור על מה שאמרתי, ניתן לשנות את דתך במשרד הפנים

לא, לא ניתן.
1) בת"ז רשום (פעם היה רשום) לא דת, אלה "לאום"
2) יהודי שמתאסלם נשאר יהודי, על פי חוק מדינת ישראל המבוסס על "ישראל שחטא - ישראל הוא". בדיוק כמו שיהודי אטאיסט, שלא מאמין בהגדות האלה ולא משתייך לשום דת - נשאר יהודי.

כלומר כושי מוסלמי יתגייס לצבא כמו יהודי אתיופי? אם העדה שלי היא סורי ומצרי (למרות שדתי היא יהודית), אז אני ערבי? כלומר אני לא מחוייב בגיוס?

העדה שלך לא אומרת שאתה מיצרי. אתה סך הכל יהודי, שההורים שלו קיבלו פעם מקלט במיצריים. אתה מבין את ההבדל בין "עדה" ,"גזע" ו "דת"? אלה מוסגים שונים לגמריי. ההפרדה של אזרחים במדינת ישראל מתבצעת על סמך "גזע" או "לאום" ולא על סמך דת וודאי לא על סמך עדה. הכושי יתגייס לצה"ל כתלות ברישום "לאום" שלו במשרד הפנים. אם הוא ערבי - הוא לא יתגייס. אם הוא שייך לעם אחר ,לא ערבי, לא בדואי וכולי - עז יגייסו אותו.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 17 דצמבר 2009 21:11

pastuh כתב:
אני אחזור על מה שאמרתי, ניתן לשנות את דתך במשרד הפנים

לא, לא ניתן.
1) בת"ז רשום (פעם היה רשום) לא דת, אלה "לאום"
2) יהודי שמתאסלם נשאר יהודי, על פי חוק מדינת ישראל המבוסס על "ישראל שחטא - ישראל הוא". בדיוק כמו שיהודי אטאיסט, שלא מאמין בהגדות האלה ולא משתייך לשום דת - נשאר יהודי.

העדה שלך לא אומרת שאתה מיצרי. אתה סך הכל יהודי, שההורים שלו קיבלו פעם מקלט במיצריים. אתה מבין את ההבדל בין "עדה" ,"גזע" ו "דת"? אלה מוסגים שונים לגמריי. ההפרדה של אזרחים במדינת ישראל מתבצעת על סמך "גזע" או "לאום" ולא על סמך דת וודאי לא על סמך עדה. הכושי יתגייס לצה"ל כתלות ברישום "לאום" שלו במשרד הפנים. אם הוא ערבי - הוא לא יתגייס. אם הוא שייך לעם אחר ,לא ערבי, לא בדואי וכולי - עז יגייסו אותו.

כן, אפשר לשנות את דתך במשרד הפנים (בדקתי עד כדי הליכה למשרד הפנים לשאול אותם, אז אני לא סתם אומר).

כלומר לפי מה שאתה אומר, כושי מוסלמי כן יתגייס לצהל רק בגלל שהוא שייך לגזע השחור, בעוד שחבר שלו המוסלמי הפלסטינאי לא יתגייס לצבא כי הוא לא שחור?

אתה יודע את ההבדל בין "לאום" ל"גזע"? שאלתי לגבי גזע, לא לגבי לאום.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 דצמבר 2009 02:16

Weef כתב:

אתה יודע את ההבדל בין "לאום" ל"גזע"? שאלתי לגבי גזע, לא לגבי לאום.

אני אכן יודע. נכון, יש בילבול רב בין שני המוסגים האלה. בדיוק כמו שכשאתה מדבר על אמטישמיות, אתה לא מתכוון לערבים, למרות שהם גם שמים. אותו דבר גם לגבי "גזע" ו"לאום". נכון, לפי הגדרה פורמלית, לאום הוא תת-קבוצה של גזע. כך למשל יהודים וערבים הם שייכים לאותו גזע. אבל במוסגים המקובלים הבין-לאומים, הפרדת אזרחים על סמך לאום בכל זאת נקראת "racial segregation" והתופעה בכלל - פשוט "racism"

למעשה יש (היו) רק 2 מדינות בהיסטוריה מודרנית שהפרידו בין הזרחים לפי גזע (לאום) שלהם באמצעות חוקים מדיניים בכלל ומנעו ניסויים בין יהודיים ולא יהודים בפרט. אחת מהמדינות האלה היא מדינת ישראל. תנסה לנחש מהי המדינה השניה.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 18 דצמבר 2009 03:29

אם כך, כושי מוסלמי יתגייס? אני באמת שואל בשיא הרצינות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 דצמבר 2009 14:06

Weef כתב:אם כך, כושי מוסלמי יתגייס? אני באמת שואל בשיא הרצינות.

אמרתי לך - כן , הוא יתגייס. בדיוק כמו שקווקזיים מוסלמיים מתגייסים לצה"ל.
רונן

הודעהעל ידי רונן » 19 אוגוסט 2012 17:40

מישהו יודע מה ההגדרה של ערבי ואיך יודעים או קובעים מי ערבי ומי לא ערבי?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים