כמה שאלות על יציאה על אי התאמה...

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

פגועצבאית
יצירת קשר:

כמה שאלות על יציאה על אי התאמה...

הודעהעל ידי פגועצבאית » 30 מרץ 2009 15:19

אני דיי קרוב לשם
רציתי לדעת כמה דברים כי הראש שלי לא עוזב אותי

מה החסרונות והיתרונות שיש ביציאה על אי התאמה מיציאה על פרופיל 21?
במה היציאה מהצבא "תדפוק" לי את העתיד??
במה אני אוכל לעבוד במה אני לא אוכל לעבוד?
זה נכון שאני לא אוכל לקבל עזרה במשכנתא בעתיד בגלל שלא עשיתי צבא?
אני רוצה לדעת אחרי שאני אצא מהצבא מה יקרה איתי? במה החיים שלי יהיו שונים אם הייתי עושה שירות?

תודה רבה
THUG LIFE
יצירת קשר:

Re: כמה שאלות על יציאה על אי התאמה...

הודעהעל ידי THUG LIFE » 30 מרץ 2009 18:01

פגועצבאית כתב:אני דיי קרוב לשם

אני רוצה לדעת אחרי שאני אצא מהצבא מה יקרה איתי? במה החיים שלי יהיו שונים אם הייתי עושה שירות?

תודה רבה

אם באמת אתה עומד על סף יציאה על אי התאמה, אז תצא בלי היסוס. אני מניח שיש לך כבר כמה עריקויות ברזומה וכן הרשעה בבית דין צבאי שגוררת רישום פלילי, כך שההשפעה של היציאה עצמה היא שולית לחלוטין. אני חושב שכבר פסלת את עצמך לעבודה במשרות שדורשות סיווג ביטחוני כי ישבת בכלא והיית עריק, אבל חוץ מזה אתה יכול לעבוד בכל עבודה שניתן להעלות על הדעת.

כמובן שאם תצא על אי התאמה, סביר להניח שישללו לך את המענק והפיקדון ואת כל ה"זכויות" שיש למשתחררים. מצד שני תוכל לעבוד בעבודה נורמלית ולא לחיות מ-300 ש"ח לחודש.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 מרץ 2009 20:29

THUG LIFE כתב:

תודה רבה

אם באמת אתה עומד על סף יציאה על אי התאמה, אז תצא בלי היסוס. אני מניח שיש לך כבר כמה עריקויות ברזומה וכן הרשעה בבית דין צבאי שגוררת רישום פלילי, כך שההשפעה של היציאה עצמה היא שולית לחלוטין. אני חושב שכבר פסלת את עצמך לעבודה במשרות שדורשות סיווג ביטחוני כי ישבת בכלא והיית עריק, אבל חוץ מזה אתה יכול לעבוד בכל עבודה שניתן להעלות על הדעת.

כמובן שאם תצא על אי התאמה, סביר להניח שישללו לך את המענק והפיקדון ואת כל ה"זכויות" שיש למשתחררים. מצד שני תוכל לעבוד בעבודה נורמלית ולא לחיות מ-300 ש"ח לחודש.

אממ מזתומרת ישבת בכלא?
ישבתי בכלא צבאי לא בכלא אזרחי
איזה עבודות למשל זה שולל לי?
אני אוכל למשל לעבוד בעבודות ממשלתיות כמו רשות הדואר?
אני אוכל לעבוד חצי שנה בעבודה מועדפת כלשהי ולקבל את המענק הזה? או שגם את זה שוללים לי

בבקשה הסברים יותר נרחבים
ותודה על ההתיחסות

אגב הרישום פלילי הזה נמחק אחרי 7 שנים
אז זה לא כזה סיפור כמו שעושים מזה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 מרץ 2009 20:31

אגב גם רציתי לשאול בקשר לרישיון
יש בעיות עם הרישיון ביציאה על אי התאמה??
או שזה רק שיוצאים בפרופיל 21 על סעיפים מסויימים?
THUG LIFE
יצירת קשר:

הודעהעל ידי THUG LIFE » 30 מרץ 2009 21:46

אורח כתב:
THUG LIFE כתב:

תודה רבה

אממ מזתומרת ישבת בכלא?
ישבתי בכלא צבאי לא בכלא אזרחי
איזה עבודות למשל זה שולל לי?
אני אוכל למשל לעבוד בעבודות ממשלתיות כמו רשות הדואר?
אני אוכל לעבוד חצי שנה בעבודה מועדפת כלשהי ולקבל את המענק הזה? או שגם את זה שוללים לי

בבקשה הסברים יותר נרחבים
ותודה על ההתיחסות

אגב הרישום פלילי הזה נמחק אחרי 7 שנים
אז זה לא כזה סיפור כמו שעושים מזה

כן, ישבת בכלא צבאי ולכן יש לך רישום פלילי. העובדה שיש לך רישום פלילי מונעת ממך לעבוד בעבודות שדורשות תעודת יושר מהמשטרה.

חוץ מזה לא תוכל לעבוד בעבודות שדורשות רקע צבאי.

לדעתי לא תהיה לך בעיה לעבוד במשרה ממשלתית, כל עוד הם לא יבדקו עליך יותר מדי. הימור שלי - אם לא תספר להם, הם לא ידעו.

אם ישללו לך את המענק או לא - זה תלוי בועדת אי ההתאמה. בעקרון אם יוציאו אותך על התנהגות רעה וחמורה לא תקבל כלום. בגלל זה גם לא תוכל לעבוד בעבודה מועדפת.

ולא תהיה לך בעיה עם הרשיון.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 30 מרץ 2009 22:33

בוא נדייק. לא כל מי שיושב בכלא צבאי מקבל רישום פלילי. רק מי שנשפט בבית דין צבאי, ורק על עבירות מסוימות (כולל עריקות) מקבל רישום פלילי. דרך אגב, זאת עבירה פלילית לדרוש תעודת יושר בקבלה לעבודה. המעט מקומות שמותר להם להשתמש במידע הזה גם מוסמכים לקבל את המידע ישירות מהמשטרה.
אין שום בעיה לעבוד בעבודה "ממשלתית", למעט עבודה בגופי ביטחון שדורשים סיווג, אבל גם שם יש סיכוי שיקבלו אותך, זה לא שאין.
אי אפשר לדעת מראש אם ואיזה הטבות ישללו לכשתשתחרר על אי התאמה. זה תלוי בהמלצת הועדה ובהחלטה של מפקד הבקום. לא שהייתי עוצר את הנשימה בשביל אי אילו מהן. הרכיב של שירות צבאי בסיוע במשכנתא הוא שולי (הרבה יותר משמעותי כמה אחים ואחיות יש לך, ובאיזה איזור אתה קונה את הבית. הפתעה - המדינה אוהבת מתנחלים) וממילא ה"סיוע" הזה לא משנה הרבה לתנאים של המשכנתא.
אתה תוכל ללמוד באקדמיה. אתה תוכל ללמוד רפואה, או משפטים. אתה תוכל לנסוע לחול. אתה תמצא עבודה. יהיו לך חברים ומשפחה. יש עוד מיתוס ששכחתי? אה, רישיון. תוכל להוציא רישיון.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 31 מרץ 2009 06:45

אם אנשים יוציאו מהראש את המושג "הטבות" ויפרקו אותו לגורמים הם יבינו שאין שם כלום בעצם.
רק אתמול שודרה כתבה על המילואמינקים שמקבלים אקסטרה הטבות בחוק החדש כדי לעודד אותם.. אתה יודע מה ההטבות? הנחות בפרקים של שמורות הטבע והגנים ועוד כמה שטויות בסגנון.

אין באמת הטבות, זה הכל שטויות. זה פיפסים קטנים פה ושם שלא מורגשים באמת ביום-יום.

הדבר היחיד שאולי קצת מעצבן זה שיתכן שבגלל שאתה יוצא על אי התאמה לא תקבל את המענק והפיקדון. אז לא ממש הפסדת כסף כי הוא מעולם לא היה אצלך, אבל גם לא תרוויח אותו. לא נורא, ב3 חודשי עבודה כיסית מענק של שני חיילים בערך.

בהצלחה, אין מה לחשוש.
משיח NOW !
אורח

הודעהעל ידי אורח » 31 מרץ 2009 12:08

MSMS כתב:אם אנשים יוציאו מהראש את המושג "הטבות" ויפרקו אותו לגורמים הם יבינו שאין שם כלום בעצם.
רק אתמול שודרה כתבה על המילואמינקים שמקבלים אקסטרה הטבות בחוק החדש כדי לעודד אותם.. אתה יודע מה ההטבות? הנחות בפרקים של שמורות הטבע והגנים ועוד כמה שטויות בסגנון.

אין באמת הטבות, זה הכל שטויות. זה פיפסים קטנים פה ושם שלא מורגשים באמת ביום-יום.

הדבר היחיד שאולי קצת מעצבן זה שיתכן שבגלל שאתה יוצא על אי התאמה לא תקבל את המענק והפיקדון. אז לא ממש הפסדת כסף כי הוא מעולם לא היה אצלך, אבל גם לא תרוויח אותו. לא נורא, ב3 חודשי עבודה כיסית מענק של שני חיילים בערך.

בהצלחה, אין מה לחשוש.

ואם אני חייל שברח רק בגלל בעיות בבית?
זאת אומרת שהמשפחה שלי במצב כלכלי ופיזי (ההורי) מאוד קשה
וגם האחים עושים בעיות
ואני בעצם זה שמחזיק את הבית ובאמת עבדתי ואני עוזר להורים שלי כמה שאני יכול
ויש לי ולהורים שלי חובות
וההורים שלי נכים אחד על כיסא גלגלים
ויש בעיות עם הבית שלנו
ולהכל יש הוכחות כמובן
ובאמת זו הסיבה שברחתי

לא יקלו עליי? לא יעזרו לי? לא משהו?
THUG LIFE
יצירת קשר:

הודעהעל ידי THUG LIFE » 31 מרץ 2009 23:14

אורח כתב:
MSMS כתב:אם אנשים יוציאו מהראש את המושג "הטבות" ויפרקו אותו לגורמים הם יבינו שאין שם כלום בעצם.

בהצלחה, אין מה לחשוש.

וגם האחים עושים בעיות
ויש לי ולהורים שלי חובות
ויש בעיות עם הבית שלנו
ולהכל יש הוכחות כמובן
ובאמת זו הסיבה שברחתי

אתה מוכן לפרט איפה בדיוק אתה נמצא? האם אתה מחכה לכינוסה של ועדת אי ההתאמה? קודם כל בכלל לא בטוח שועדת האי התאמה תוציא אותך, וגם לא בטוח שמפקד הבקו"ם יחתום - אבל נניח שאתה כן יוצא על אי התאמה (ולא על התנהגות רעה וחמורה), אמורה להתכנס ועדה שתכריע האם אתה תקבל את המענקים או לא.
כדידכי

הודעהעל ידי כדידכי » 01 אפריל 2009 20:40

אורח כתב:

בהצלחה, אין מה לחשוש.

וגם האחים עושים בעיות
ויש לי ולהורים שלי חובות
ויש בעיות עם הבית שלנו
ולהכל יש הוכחות כמובן
ובאמת זו הסיבה שברחתי

עריקות ראשונה בדרך כלל לא גוררת רישום (אלא אם כן היא מאוד ארוכה...3 4 חודשים וכו' וגם אז לא תמיד).
הסיפור הזה של העבודה וההורים והמצב הקשה זה מה ש-90 אחוז מהעריקים מספרים......
למישהו באמת איכפת ממך או מההורים שלך בצבא? תחשוב לבד....
אם אתה לא דואג לעצמך אף אחד לא ידאג לך.....
הצבא עוזר לפעמים בקצבה קטנה 1000 שקל... אולי טיפה יותר אבל למי שיש בעיות כלכליות זאת בדיחה....
לא הבנתי מה אתה שואל בעצם
באיחור אבל שיהיה תקרא!

הודעהעל ידי באיחור אבל שיהיה תקרא! » 12 מרץ 2010 01:20

אולי כבר יצאת ואולי לא.. אבל לכל אלה שקוראים את הכתבה הזאת והם בדרכם ליציאה מהצבא על אי התאמה, אספר לכם את סיפור.

שרתתי בצא שנתיים ומתוכם היה לי 8 חודשי ימי תבן (דפוק) ישבתי נכנסתי ישבתי נכנסתי.
פעם הרביעית שיצאתי מכלא 4 שלחו אותי לוועדת בלתי מתאימים שם ברוב טיפשוטי יצאתי מהצבא, נשמתי לרווחה, חשבתי שזהו הסיוט נגמר, זהו אני חופשי
חופשי לכל דבר.. ההרגשה הזאת חיזקה אותי בערך חודשיים ואז הכל התחיל להתפרק.
בואו נגיד שעבר כבר 6 שנים שאני משוחרר אבל עד היום כל יום כל שעה ולפעמים כל דקה אני חושב על הצבא, איך לא סיימתי? איך כל החברה מהמחזור מהשכונה ואפילו מהצבא סיימו 3 שנים ואני לא. איך בן אדם כמוני, פטריוט אמיתי שקיבל זימונים ליחידות מובחרות ואף התגייס ליחידה קרבית לא סיים צבא? זה אני.
אני חיי בשקר את הסובבים אותי ואת חיי, לכולם אני מספר שסיימתי צבא אפילו לחברה שלי ספרתי שאת הצבא סיימתי בעיניים עצומות, חברים זה לא ככה. אנחנו חיים במדינה שכולם עושים צבא, היום החבר שלך יצא מהצבא וגם אתה רוצה, חשוב רחוק מחר הוא לא יהיה חבר שלך ואתה תיהיה לבד.
היום קשה לך בצבא אבל תחשוב, תחשוב טוב טוב, תראה אותי, ביום יום המוח שלי עסוק בלאכול את עצמי על זה שלא סיימתי צבא, אני בסירה הזאת לבד. עברו 6 שנים מאז אבל עדיין קשה לי להתנתק מזה.

את התעודת שחרור שלי קיבלתי עם הסטטוס "שירת 1 שנים ו4 חודשים" אז בואו נגיד שאת הזכויות כבר קיבלתי כמו מענק ועבודה מועדפת.
לגבי רישום פלילי במשטרה, אז כן, מופיע. כמובן שבאף עבודה לא הסתכלו על זה בכלל, יש סעיף אחד שכתוב בו "עריקות" זה נמחק לאחר 10 שנים.

לגבי העבודות לעתיד, עבודות ממשלתיות ובטחוניות לא בפרק שלי. אותי לא מקבלים, אין 3 שנים אין עבודה ממשלתית, שהיום עבודות ממשלתיות נחשבות לעבודות הבטוחות ביותר בשוק.

ניסתי לשלוח מכתבים לצבא לגבי מילואים ואף אחד לא התייחס אלי.

אני מקווה שקראת והפנמת את מה שכתבתי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 12 אורחים