הי אני נוקט בדרך לא כל כך טיפוסית ואשמח לשמוע את דעתכם

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

nat64

הי אני נוקט בדרך לא כל כך טיפוסית ואשמח לשמוע את דעתכם

הודעהעל ידי nat64 » 14 מרץ 2009 22:27

טוב הסיפור שלי הוא כזה:

קיבלתי צו ראשון בפבואר 2005 ממנו התעלמתי, לאחריו הגיעו מספר מכתבי אזהרה שהחריפו והחריפו בלשנום ומהם המשכתי להתעלם בעקביות (ללא שום יצרית קשר עם לשכת הגיוס). באפריל 2005 קיבלתי "צו התייצבות - התראה אחרונה לפני פקודת מעצר" אז החלטתי ללכת ללשכת הגיוס ולהמשיך להערים להם משם מכשולים. את הבדיקה הרפואית לא השלמתי (סירבתי להתפשט עד הסוף) ודיווחתי להם על פלדפוס קל עד בינוני (יכול ללכת עד מספר שעות בלי שיכאבו הרגלים) ועל גיבנת "קשיחה" (לא היה לי הרבה על מה לדווח אני בחור די חסון). את המבחן הממוחשב שלהם מילאתי בצורה סבירה עד טובה מבלי להתאמץ יותר מדי. הראיון עם הקב"ן היה קצר, לא עשיתי הצגות או שטויות אחרות והתנהגתי טבעי, ענית בנימוס לשאולתיה ונתתיה לה להוביל את השיחה. בתשובה לשאלה ששאלה אותי הבהרתי את עמדתי לגבי הצבא שהיא: אני רואה את הצבא ככורח ונטל, שאני אדם עצמאי ואנטי ממסדי שקשה לו עם מסגרות, לראיה לדבר העלתי את העובדה שעזבתי את הבית ספר מיוזמתי בסוף כיתה י' ועשיתי את הבגרויות כאקסטרני לבד, הוספתי גם את העניין של שעון ביולגי, כלומר שקשה לי להתעורר, לא היה יום בכיתה י' שהגעתי לביה"ס בזמן. רמזתי באופן לא מודגש מידי שאין אני מתכוון לשרת בצבא ומוכן אף לשבת בכלא כדי להמנע מכך (אישוש לכך נתתי מהמקרה של אחי שהוא בן 28 לא התגייס ואין לו פטור). לאורך הראיון התנהגתי באופן שאפשר להגדירו כמנומס, מיושב, שקול ו"יבש" מבלי לנדב מידע שהיא לא שאלה עליו ישירות. הצגתי את עצמי כאדם אנטי חברתי עקשן מאוד שמתכון ללכת עם הסירוב עד הסוף. לקראת סוף הראיון היא הקפיצה בהפתעה שאלה מוזרה ללא שום קשר לנושא השיחה שלנו "באיזה גיל הפסקת להרטיב במיטה???" :lol: :lol: :lol: שאלה משונה, שקצת הפתיעה אותי (ואין לי מושג מה משמעותה) שאליה השבתי "לא זכור לי שכלל הרטבתי במיטה".

לאחר מכן קיבלתי עוד מספר צווים והתראות ואזהרות להשלים את הבדיקה הרפואית שלי (אין לי פורפיל רפואי) שמהם כהרגלי התעלמתי (לא יצרתי שום קשר נוסף עם הלשכת גיוס). לבסוף קיבלתי צו גיוס באפריל 2006 שבו נאמר "קוראים לך להתייצב לשירות חובה... למרות שכושרך לשרות ביטחון טרם נקבע" מכיוון שלא נשמעתי להם ולא התייצבתי להתגייס נשלח אלי המכתב האחרון ביולי 2006 בו נאמר שהוצאה נגדי צו מעצר.
טוב הפכתי ל-OUTLAW :roll: דבר שלא היה כול כך נעים, אבל היה ידוע מראש. כדי להימנע מתפיסה ע" משטרה עברתי להתגורר ב"מחבוא", דהיננו דירה אחרת. לאחר מספר חודשים שראיתי שהצבא לא מגלה בי עניין, יצאתי מ"המחבוא" וחזרתי לביתי ממנו נעקרתי, מאז לא שמעתי מהם.

מבחינתי אני כבר משוחרר מהם, עשיתי מאז בגרויות ופסיכומטרי, ואני מתכוון להירשם השנה לאוניברסיטה. יוצא מהכלל היתה תקרית אחת שבה ,באופן מקרי לחלוטין, שוטר במשמר האזרחי בדק לי את התעודת זהות בניידת והיה לו רישום עליי, הוא ביקש ממני להתלוות אליו לניידת, בקשה שאליה נעטרתי, רגלי חשבו מחשבות אחרות :? , איזה לחץ.... :shock: :shock: :shock: ... חשבתי שהלך עלי, אבל כול מה שהוא רצה זה לתת לי זה זימון לסור ללשכת גיוס. פייווווווו... איזה הקלה אין לכם מושג, עם הזימון עשיתי כמנהגי והתעלמתי ממנו. לא שמעתי מהם מאז ואני דיי משכונע שהצבא התייאש ממני :D :D . המקרה אם השוטר אף עזר לחזק את הרגשתי שאני IN THE CLEAR והרגיע אותי מעט לגבי צו המעצר. בנוסף ביקשתי מחבר שלי שעובד במשטרה לבדוק את השם שלי, הוא אמר לי שיש התראה מ-2006 לברר בעיניני עם לשכת הגיוס.

קצת עלי:
אני בן 21,חילוני, מעמד סוציואקונומי בינוני-נמוך (המצב בסדר אבל אפשר לגרום לו להישמע גרוע יותר), אבי נפטר לאחרונה, אני תלמיד טוב עם בגרות מלאה ו-5 יחידות לימוד במספר מקצועות מדעיים כולל אנגלית ומתמטיקה עשיתי פסיכומטרי ואני מתכוון להירשם השנה לאוניברסיטה.

למורות שאני מרגיש חופשי למדי הייתי מעדיף לתת סיום סופי יותר לעניין עם הצבא ולברר את האפשרויות והמגבלות שכרגע עמודות בפני. לכן אני אשאל את השאלות המנחות הבאות בשביל לעזור למקד אותכם, למורות שכול מידע רלוונטי אחר יתקבל בברכה. תודה מראש לכל הועזרים.

1) האם אני יכול להירשם לנהיגה ובאיזה שלב יכולה להווצר בעיה? תחושתי היא שאני יכול לעשות תאוריה ולקחת שיעורים ורק בסיום בשלב הטסט יכולים להתגלות קשיים?
2) באוניברסיטה או בגופים אחרים מה עלי להשיב, במידה וישאלו על שרותי הצבאי, בהתאם למצבי הנוכחי הנ"ל? האם זה נושא שעולה בראיון באוניברסיטה? האם להגיד שגמרתי עם הצבא?
3) האם דרוש תעודת שחרור מהצבא בשביל להירשם לאוניברסיטה או לגופים אחרים?
4) האם אני יכול ליסוע לחו"ל בלי להעצר יש ברשותי גם דרכון זר?
5) עד מתי מתוקף החוק חלה עלי חובת גיוס והאם יש התיישנות לצו המעצר? אם באופן פרקטי, אתם חושבים, שלא תיהיה בעיה להיפטר מהשירות הצבאי עוד לפני מועד פקיעת הגיוס שנקבע בחוק תגידו לי.
6) מה יקרה במידה והיעצר? מי אחראי עלי, המשטרה הצבאית או האזרחית? מה מעמדי המשפטי? תתארו את התהליך שצפוי לעבור עלי?
7) במידה ויתפסו אותי האם יקלו מבחית קבלת פטור או שירות מקוצר מתוקף התיישנות המקרה שלי? האם ככל שאתבגר יהיה לי קל יותר להשתחרר מהם?
8) האם יש אפשרות לוותר על האזרחות ולהיחשב כתושב קבע וכך להימנע מחובת הגיוס? תארו את התהליך? חסרונות של מעמד תושב קבע?
9) מה עלי לעשות לפי דעתכם? במידה ואם אמשוך את זה עוד מספר שנים זה יעלם מעצמו זה משהו שמחינתי בהחלט אופציה.
10) במידה וישמו אותי בכלא כמה זמן אתם מעריכים (רק הערכות מבוססות במציאות) עד שישחררו אותי על סעיף אי התאמה? איך אני יכול למצוא פסקי דין בעניין או הפניות לחוקים רלוונטים?
11) האם הכלא מקום שעדיף להימנע ממנו? האם לדעתם, במידה וגבי יוצמד לקיר, יש אפשרות להתפשר איתם על מסלול מקוצר של עד חצי שנה? כמה רחוק ללכת עם כול זה?
12) במידה ואני הולך איתם על מסלול מקוצר האם תחול עלי חובת מילואים?
13) כפי שציניית אחי נמצא במצב דומה לשלי עם ההבדל שהוא בן 28 ובכך שהוא דחה בתחילה את השירות ב-2 שנים ע"י לימוד בישיבה. מה עצתכם בשבילו?

עד כאן השאלות, כפי שאתם רואים יש לי דיי הרבה. השתדלתי לתת לכם תמונה מלאה ומירב הפרטים הרלוונטים על מנת שתוכלו לענות באופן מלא ומדויק ככל הניתן. הרשו לי להתנצל על האורך, שוב תודה למגיבים בשמי ובשם אחי.

נ.ב
כדי להוסיף את הדרך שבא נקטתי לאתר שלכם
THUG LIFE
יצירת קשר:

Re: הי אני נוקט בדרך לא כל כך טיפוסית ואשמח לשמוע את דעתכם

הודעהעל ידי THUG LIFE » 14 מרץ 2009 22:46

טוב, תראה אין לך שום בעיה ללמוד באוניברסיטה או לעשות רישיון נהיגה. אין שום ראיון לקבלה לאוניברסיטה (רק לרפואה).

לדעתי לא תוכל להסתתר לנצח, וככל שתגרור את זה ככה הסוף יהיה עגום יותר. תאמין לי שראיתי אנשים בני 26 בכלא שהשתמטו שנים רבות, ובסוף הגיעו אליהם. בסופו של דבר שנת השתמטות = חודש בכלא. הם גם ידרשו שתשרת 3 שנות מלאות. לא מסלול מקוצר ולא בטיח.

לדעתי אתה חייב לסיים את כל הסיפור עם הצבא. תסגיר את עצמך, קח עורך דין שמתמחה בטיפול במקרים כאלה ופסיכיאטר פרטי ותפעל להשגת פטור.
nat64

הודעהעל ידי nat64 » 14 מרץ 2009 23:18

קודם כול בנוגע לאוניברסטיה גם אם אין ראיון יש סבירות גבוהה שאני אתקל בצורך לענות על השאלה במגוון מצבים כגון בקשה לקבלת מלגה או משהו אחר...

בנוגע לצבא, אני רוצה להבהיר את מה שטענת. האם במידה ומחר אני הולך ללשכת הגיוס ואומר להם שאני מוכן להתגייס בלי תנאים הם מכניסים אותי דבר ראשון, באופן אוטומטי, לכלא לרצות תקופת מאסר כתקופת ההשתמטות שצברתי ביחס של חודש לשנת השתמטות? או שזה קורה רק במידה שאני מסרב להתגייס? האם תקופת מאסר כזאת שאשב בכלא תופחת מהזמן שאצתרך לשבת עד שחרור תחת סעיף אי התאמה? האם אני נופל תחת בית דין צבאי (אני לא חייל) או אזרחי ? בית כלא אזרחי או צבאי? האם הצבא יכול לגייס אותי בלי שאני מסכים להתגייס? זה נשמע לי מוגזם שאני צובר תקופת מאסר ככל שאני מאריך את תקופת ההשתמטות שלי. האם אתה יכול לבסס את דבריך? מה שאתה טוען נשמע לי מתאים יותר לעריק מהצבא ולא למקרה שלי. תקן אותי אם אני טועה.

כפי שאני רואה את זה לצבא יש כל הזמן משתמטים חדשים שהוא מעדיף להתמקד בהם מאשר במקרים ישנים כשלי, וככל שתקופת ההשתמטות שלי גדלה המקרה שלי נהיה קל יותר.
THUG LIFE
יצירת קשר:

הודעהעל ידי THUG LIFE » 15 מרץ 2009 00:00

קודם כל סביר להניח שברגע שתגיע ללשכת הגיוס, המשטרה הצבאית תעצור אותך ותקח אותך מיד לכלא 4.אתה תשפט ע"י בית דין צבאי. לאחר צאתך מהכלא תדרש להגיע לבקו"ם ולהתגייס. אין שום פרק זמן מינימלי של ישיבה בכלא שדרוש על מנת לקבל אי התאמה. הכל תלוי באיך הגחל"ת, ועדת אי ההתאמה בכלא או בבקו"ם ומפקד הבקו"ם (צריך את החתימה הסופית שלו) יתרשמו ממך.

בד"כ כדי לקבל ועדת אי התאמה צריך להשפט לפחות פעמיים בבית דין צבאי, ולשבת כחצי שנה בכלא. ד"א אם הגעת לועדת אי התאמה, זה לא אומר שהיא תוציא אותך. כבר ראיתי אנשים שועדת האי התאמה לא הסכימה להוציא אותם.

מה שכן, אם תשכנע את הגחל"ת שאתה לא מתאים לצבא, אז אתה 100% בחוץ, אבל בשביל זה צריך לבנות סיפור על רקע עברייני, חובות כבדים ובעיות דומות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 מרץ 2009 00:34

סתם עשית שטויות אחי..
ברחת כמו כוסית..במקום להתמודד
בסוף אתה תאכל אותה בגלל זה..
YOU CAN RUN BUT YU CANT HIDE :)
nat64

הודעהעל ידי nat64 » 15 מרץ 2009 00:52

אחי אתה ממש מדכא אותי :cry: :cry: לפי מה שאני שומע ממך עדיף לי להישאר במצבי הנוכחי Indefinitely, חצי שנה בכלא זה בערך הגבול העליון שאני גם ככה מוכן לשבת. וגם אין לי ממש כוונה להמציא סיפורים משגועים על עצמי (כמו דכאון או מחשבות אובדניות) מקסימום לעשות מתיחת פנים לאמת. לדעתי חייב להיות גבול עליון של זמן ישיבה בכלא שהרי הם לא יכולים לשפוט אדם לכלא ל- 10 שנים על סירוב לגיוס וגם שנה נראה לי יהיה מוגזם. אני שואל בשביל שיהיה לי אומדן פחות או יותר על הנזק המרבי שאני עלול לספוג.

אחי כפי שציינתי כבר בן 28 אתה רוצה לומר לי שיגיסו אותו גם בגיל הזה ?!?!?!?!

האנשים האחרים באתר כולם הם מגויסים טריים ואילו אני 3 שנים לאחר צו הגיוס מנין לך שיהיה לי קשה לצאת מזה (לפי מה שאתה מתאר) באותה המידה כמוהם . אם אתה יכול תן לי קצת רקע על עצמך ומאיזה ניסיון אתה מדבר כדי שאוכל לתת לדבריך משקל מתאים.

בהתאם לדברים האמורים לעיל מה אתה חושב תהיה מידת הסבירות שועדת אי התאמה תקבל את דברי ותשחרר אותי בתוך כחצי שנה בדרך זו או אחרת?
האם יש טעם לנסות להתמקח איתם או שזה רק יחיליש את עמדתי? אולי עדיף לחכות שזה יבוא מהם.

מה אתה מעריך יהיה הפורפיל הצבאי שלי לאור הבעיות הרפאויות שהזכרתי?

עד כמה צריך המצב הכלכלי להיות קשה על מנת שזה יהוה קלף לשחרור

כשאמרת שאני יכול לעשות נהיגה, אם ביססת את עצמך על כך שבאתר הזה הם אומרים שאפשר, הייתה צריך לסיים לב שמדובר על אנשים שבעצם השיגו פטור מהצבא. האם זה המקרה וטעית? ומה עם הצו מעצר?

מה בנוגע לדרכים האחרות להמנעות מגיוס: יציאה מארץ עם דרכון זר, ביטול אזרחות, אולי הכפלת המשקל שלי מ-80 ל-160 יעזור ?

במידה והחלטתי בכל זאת להתגייס האם יש עדיין סיכוי שיתנו לי להתגייס למשהו במחשבים או שזה כבר מאחורי?

יש לי איזה טריליון שאלות שאני כבר חוטף כאב ראש!!! למה הם צריכים לסבך כול כך את החייים. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
nat64

הודעהעל ידי nat64 » 15 מרץ 2009 01:00

אולי ברחתי כמו כוסית אבל לפחות אני "חופשי כציפור" לעשות מה שאני רוצה וזאת עם מינימום מאמץ או הסתבכות עם הצבא.

כפי שאני רואה זאת דווקא יצאתי בצורה נקיה למדי. אתה לא מסכים?

המגבלה המהותית היחידה שאני רואה כרגע היא שאני לא יכול לצאת מהארץ ושאולי זה יבוא לנשוך אותי בתחת בעתיד. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 15 מרץ 2009 01:46

nat64 כתב:אולי ברחתי כמו כוסית אבל לפחות אני "חופשי כציפור" לעשות מה שאני רוצה וזאת עם מינימום מאמץ או הסתבכות עם הצבא.

כפי שאני רואה זאת דווקא יצאתי בצורה נקיה למדי. אתה לא מסכים?

המגבלה המהותית היחידה שאני רואה כרגע היא שאני לא יכול לצאת מהארץ ושאולי זה יבוא לנשוך אותי בתחת בעתיד. :lol: :lol: :lol: :lol:

לדעתי אתה טועה בגדול - לא יצאת, אתה עריק. גם אני יכול לדפוק עריקות ממושכת ולהגיד שאני "Free as a bird" וכו', אבל בסופו של יום זה יתפוצץ לי בפרצוף. וכן, אתה יכול להוציא רישיון נהיגה כעריק. הייתה פה בפורום עריקה שאמרה שהיא למדה נהיגה והוציאה רישיון נהיגה בלי בעיה.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 15 מרץ 2009 09:37

לכל שאלה תשובה מאת במילא רגוע:

1) האם אני יכול להירשם לנהיגה ובאיזה שלב יכולה להווצר בעיה? תחושתי היא שאני יכול לעשות תאוריה ולקחת שיעורים ורק בסיום בשלב הטסט יכולים להתגלות קשיים?
1. בעקרון זה שאתה בסטטוס עריק מהצבא (וזה הסטטוס שלך) לא אמור להפריע לך לקבל רישיון נהיגה.

2) באוניברסיטה או בגופים אחרים מה עלי להשיב, במידה וישאלו על שרותי הצבאי, בהתאם למצבי הנוכחי הנ"ל? האם זה נושא שעולה בראיון באוניברסיטה? האם להגיד שגמרתי עם הצבא?
2. כמעט בשום חוג אין ראיון קבלה, ובגילך אף אחד גם לא יטרח לשאול, זה לא שאתה בן 18 (וגם אז לא שואלים). מקסימום אתה יכול להגיד שקיבלת פטור כזה או אחר. אין שום רלוונטיות לשירוצ באוניברסיטה.

3) האם דרוש תעודת שחרור מהצבא בשביל להירשם לאוניברסיטה או לגופים אחרים?
3. לא

4) האם אני יכול ליסוע לחו"ל בלי להעצר יש ברשותי גם דרכון זר?
4. סביר שלא. ביציאה מהארץ מריצים את השם שלך במחשב של המשטרה, לא נראה לי שדרכון זר יעזור לך. אבל אולי, אני לא יודע בוודאות להגיד.

5) עד מתי מתוקף החוק חלה עלי חובת גיוס והאם יש התיישנות לצו המעצר? אם באופן פרקטי, אתם חושבים, שלא תיהיה בעיה להיפטר מהשירות הצבאי עוד לפני מועד פקיעת הגיוס שנקבע בחוק תגידו לי.
5. חוק שירות ביטחון קובע שבשירות ביטחון חייבים בין הגילאים 18-45. אבל אתה כבר נמצאת חייב בשירוצ כי היית פה אזרח בגיל 18, אז אתה כבר חייב גיוס, וזה לא מסתיים בגיל 45. אין פה שום עניין של התיישנות, בעקרון גם בגיל 60 אתה עדיין תהיה עריק ותישפט. מרגע שהוציאו לך צו גיוס ועבר התאריך גיוס אתה בעצם עריק וזמן העריקות נספר מהיום של תאריך הגיוס שלך עד ליום שתיתפס. אם אתה חושב לנסות להתחמק מהצבא עד גיל 45 ואז לנסות לתקוף את התוקף של צו הגיוס בטענה שעברת את גיל הגיוס, אשריך, זה לא נשמע לי כמו תוכנית חכמה, או מאוד אפשרית. יש דרכים להוציא פטור. דרך אחת שבה אולי תוכל להמנע ממאסר זה אם תלך לקבן בברהן והוא ימליץ לשחרר אותך, ואז תסגיר את עצמך, יש סיכוי טוב שבמשפט לא ייתנו לך עונש מאסר בפועל כי במילא אתה בחוץ. זה כנראה הסיכוי היחיד שלך להמנע ממאסר.

6) מה יקרה במידה והיעצר? מי אחראי עלי, המשטרה הצבאית או האזרחית? מה מעמדי המשפטי? תתארו את התהליך שצפוי לעבור עלי?
6. אתה בעצם גם עובר על החוק האזרחי בזה שלא התייצבת לצו התייצבות וגם על החוק הצבאי בזה שאתה עריק. סביר שבפעם הבאה שתיתקל במשטרה, שהם יעכבו אותך ויזמנו משטרה צבאית שיעצרו אותך. מה שהיה לך עם המשמר האזרחי זה לא סימן שירדו ממך, זה רק אומר שלא היתה לשוטר ההוא סמכות או רצון לעכב אותך. בכל מקרה, הזמנים השתנו, כיום כל מחשבי המשטרה מעודכנים עם הפרטים של כל העריקים ולשוטרים יש הוראה לעכב/לעצור ולהעביר למשטרה צבאית.

7) במידה ויתפסו אותי האם יקלו מבחית קבלת פטור או שירות מקוצר מתוקף התיישנות המקרה שלי? האם ככל שאתבגר יהיה לי קל יותר להשתחרר מהם?
7. כן, ככל שתתבגר יהיה לך יותר קל להשתחרר. אבל זה חרב פיפיות, כי ככל שנוקף הזמן העונש שתקבל, והמוטיבציה להעניש אותך, עולה.

8) האם יש אפשרות לוותר על האזרחות ולהיחשב כתושב קבע וכך להימנע מחובת הגיוס? תארו את התהליך? חסרונות של מעמד תושב קבע?
8. בישראל אי אפשר לוותר על אזרחות אלא אם כן קיבלת אזרחות במדינה אחרת ואותה מדינה דורשת אזרחות בלעדית, או אם אתה עזבת את הארץ. בטח שאי אפשר לרדת בדרגה מאזרח לתושב קבע. בכל מקרה זה עקר כי גם תושבי קבע חייבים בגיוס.

9) מה עלי לעשות לפי דעתכם? במידה ואם אמשוך את זה עוד מספר שנים זה יעלם מעצמו זה משהו שמחינתי בהחלט אופציה.
9. אין סיכוי שזה יעלם מעצמו.

10) במידה וישמו אותי בכלא כמה זמן אתם מעריכים (רק הערכות מבוססות במציאות) עד שישחררו אותי על סעיף אי התאמה? איך אני יכול למצוא פסקי דין בעניין או הפניות לחוקים רלוונטים?
10. אתה יכול לחפש כתבות בעיתונות, יש מדי פעם סיפור פיקנטי על עריקים שנתפסים אחרי הרבה שנים.

11) האם הכלא מקום שעדיף להימנע ממנו? האם לדעתם, במידה וגבי יוצמד לקיר, יש אפשרות להתפשר איתם על מסלול מקוצר של עד חצי שנה? כמה רחוק ללכת עם כול זה?
11. כלא צבאי זה לא מקום נעים בשום רמה, אבל זה לא קשה כמו כלא אזרחי, וזה בטח לא אוז. אני לא רואה דרך שתוכל להמנע מכלא, חוץ מללכת לברהן ולקבל פטור נפשי עוד לפני ששופטים אותך, או כאמור להעלם לעולם.

12) במידה ואני הולך איתם על מסלול מקוצר האם תחול עלי חובת מילואים?
12. כן, זה בערך חצי מהפואנטה של מסלול מקוצר. אם כי באופן כללי מבין הלא קרביים רק מעט עושים מילואים.

13) כפי שציינתי אחי נמצא במצב דומה לשלי עם ההבדל שהוא בן 28 ובכך שהוא דחה בתחילה את השירות ב-2 שנים ע"י לימוד בישיבה. מה עצתכם בשבילו?
13. תראה, אני לא רואה איך אתה או הוא מצליחים להתחמק מזה לאורך זמן, במיוחד אם אתה גר בכתובת שמופיעה במחשבי הצבא, ובמיוחד בהתחשב ברפורמה שעשו במשטרה האזרחית ביחס לעריקים. אם לא תוציא פטור נפשי, אתה תקבל תקופת מאסר משמעותית ואחריה או שידרשו שתתגייס (רגיל או מקוצר, תלוי בגיל ובנסיבות) או שישר ישחררו אותך על אי התאמה. אם דורשים שתתגייס אז במצב כזה לא ייקח לך יותר מנפקדות או שתיים וחודש חודשיים בכלא כדי שיתייאשו ממך וישחררו אותך על אי התאמה.

מה שבעיקר חשוב שתבין זה שבלי משפט לא ייוותרו לך (אפילו אם יש לך פטור נפשי, עדיין ישפטו, רק שהניסיון שלנו הוא שבמצב כזה מוותרים על עונש), שרוב הסיכויים שבסופו של דבר תיתפס, ושזה לא ייעלם מעצמו, זה משהו שימשיך לרדוף אותך עד שתשיג פטור. אז אתה יכול לשחק קשה להשגה עד שישיגו אותך, ולשבת בכלא עד שיתייאשו ממך וישחררו אותך, או שאתה יכול לקחת אחריות על המצב ולפעול מיוזמתך לשחרור, אולי אפילו בלי כלא. זה קשה, אבל אני לא רואה שה"תוכנית" של להמשיך להתחמק עד קץ הימים היא יותר מרצון לא מציאותי שכל העניין הזה ייעלם מעצמו. הוא לא.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
THUG LIFE
יצירת קשר:

הודעהעל ידי THUG LIFE » 15 מרץ 2009 09:56

nat64 כתב:אחי אתה ממש מדכא אותי :cry: :cry: לפי מה שאני שומע ממך עדיף לי להישאר במצבי הנוכחי Indefinitely, חצי שנה בכלא זה בערך הגבול העליון שאני גם ככה מוכן לשבת. וגם אין לי ממש כוונה להמציא סיפורים משגועים על עצמי (כמו דכאון או מחשבות אובדניות) מקסימום לעשות מתיחת פנים לאמת. לדעתי חייב להיות גבול עליון של זמן ישיבה בכלא שהרי הם לא יכולים לשפוט אדם לכלא ל- 10 שנים על סירוב לגיוס וגם שנה נראה לי יהיה מוגזם. אני שואל בשביל שיהיה לי אומדן פחות או יותר על הנזק המרבי שאני עלול לספוג.

אחי כפי שציינתי כבר בן 28 אתה רוצה לומר לי שיגיסו אותו גם בגיל הזה ?!?!?!?!

האנשים האחרים באתר כולם הם מגויסים טריים ואילו אני 3 שנים לאחר צו הגיוס מנין לך שיהיה לי קשה לצאת מזה (לפי מה שאתה מתאר) באותה המידה כמוהם . אם אתה יכול תן לי קצת רקע על עצמך ומאיזה ניסיון אתה מדבר כדי שאוכל לתת לדבריך משקל מתאים.

בהתאם לדברים האמורים לעיל מה אתה חושב תהיה מידת הסבירות שועדת אי התאמה תקבל את דברי ותשחרר אותי בתוך כחצי שנה בדרך זו או אחרת?
האם יש טעם לנסות להתמקח איתם או שזה רק יחיליש את עמדתי? אולי עדיף לחכות שזה יבוא מהם.

מה אתה מעריך יהיה הפורפיל הצבאי שלי לאור הבעיות הרפאויות שהזכרתי?

עד כמה צריך המצב הכלכלי להיות קשה על מנת שזה יהוה קלף לשחרור

כשאמרת שאני יכול לעשות נהיגה, אם ביססת את עצמך על כך שבאתר הזה הם אומרים שאפשר, הייתה צריך לסיים לב שמדובר על אנשים שבעצם השיגו פטור מהצבא. האם זה המקרה וטעית? ומה עם הצו מעצר?

מה בנוגע לדרכים האחרות להמנעות מגיוס: יציאה מארץ עם דרכון זר, ביטול אזרחות, אולי הכפלת המשקל שלי מ-80 ל-160 יעזור ?

במידה והחלטתי בכל זאת להתגייס האם יש עדיין סיכוי שיתנו לי להתגייס למשהו במחשבים או שזה כבר מאחורי?

יש לי איזה טריליון שאלות שאני כבר חוטף כאב ראש!!! למה הם צריכים לסבך כול כך את החייים. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

רקע על עצמי - שירתתי 3 חודשים, הייתי עריק 3 חודשים וישבתי בכלא חודשיים. בסוף יצאתי על נפשי אחרי המון מאמץ (היו לי נתונים גבוהים. בשלב מסוים הייתי אפילו בעתודה האקדמית).

תאמין לי שראיתי כמה אנשים בכלא במצב שלך, ובוא נגיד ככה - המצב שלהם היה בכלל על הפנים (היו שם 2 משתמטים
שתפסו אותם בגיל 23, ובגלל ההלם הם נכנסו ישר לאגף הבידוד למשך חודש ויותר).

לא סביר בכלל שועדת ההתאמה בכלא תשחרר אותך. מדובר בחבורת בני זונות שלא מוציאים אנשים במצב הרבה יותר קשה משלך.

הפרופיל הצבאי שלך? אפשר להוריד בקלות ע"י קב"ן. אם ללכת על הבעיות הרפואיות שציינת, לא נראה לי שתקבל פחות מ-64 (וגם זה במזל).

"עד כמה צריך המצב הכלכלי להיות קשה על מנת שזה יהוה קלף לשחרור"

כמובן שתצטרך לשבת בכלא ולראות גחל"ת בשביל זה. המצב הכלכלי צריך להיות מאוד מאוד מאוד קשה (צריך גם הוכחות לזה - לא מספיק להגיד שיש לך חובות בשוק האפור).

אין בעיה להוציא רשיון נהיגה. כמובן שכל שוטר תנועה יכול לעצור אותך בכל בדיקה שגרתית של רשיון ולשלוח אותך ישר לכלא.

"במידה והחלטתי בכל זאת להתגייס האם יש עדיין סיכוי שיתנו לי להתגייס למשהו במחשבים או שזה כבר מאחורי?"

אין מצב כזה.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 15 מרץ 2009 10:07

אתה יכול להוציא פטור רפואי, בין השאר על עודף משקל. זה עובד לפי BMI, שזה יחס גובה-משקל. אם אני זוכר נכון, BMI של עודף משקל שפוטר משירות צבאי זה 38. אז תלוי בגובה שלך. למשל מי שמטר שבעים מקבל פטור אם הוא שוקל 120 קילו ומעלה. אבל קח בחשבון שלעלות 40 קילו זה מבצע מטורף (בטח להוריד את זה אחרי זה) ויש דרכים יותר קלות לקבל פטור.

בעצם למה אני עונה לך על זה. זה נשמע שאתה שואל מתוך ייאוש, לא כי זה משהו ריאלי, שאתה במילא קרוב למשקל שמשחררים עליו.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
nat64

הודעהעל ידי nat64 » 15 מרץ 2009 15:32

טוב אני רוצה להודות ל- THUGLIFE ופרופיל חדש על המענה, חומרת מצבי הרבה יותר ברורה לי כרגע.

אני רק רוצה להפנות לתשומת ליבכם למאמר ב -http://www.army.co.il/forum_articles.asp?Fnumber=34&ArticleID=377 שלפיו (ולפי קטעי מידע נוספים) יש הבדל (מעט מעורפל) בין עריקות ו"השתמטות מהשירות" ולטיפול המשפטי בכל אחד מהמצבים.

מכיוון שנהפכתי קצת לפרנואיד, אני מבקש מהמערכת למחוק את ה-TOPIC הזה מחשש לניטור הפורום ולמידע פוטנציאלי מפליל שכלול בו.

תודה לכל העוזרים

נ.ב
המצב במדינה הזאת ממש אבסורדי וחייבים לשנות אותו. אני מקווה שלא אאלץ להגר מהמדינה שאני אוהב עקב אילוצים אלה. בהצלחה לכולם.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 15 מרץ 2009 21:24

ההבדל הוא שמשתמט גיוס זה מי שעובר על החוק האזרחי בכך שהוא לא מתייצב לצו קריאה, ועריק זה מי שעובר על החוק הצבאי בכך שהוא נעדר משירוצ / לא מתייצב מתי שאמרו לו. זה מה שאמרתי לך, שטכנית אתה עובר גם על החוק האזרחי וגם על הצבאי. אחת התוצאות של ההפרדה הזאת היא שאנשים שעזבו את הארץ לפני הגיוס אבל אחרי שהוציאו להם צו גיוס נחשבים מצד אחד כמשתמטי גיוס אבל לא כעריקים ולא סופרים להם עריקות כמו מישהו שנשאר בארץ ולא התייצב.

מה שכן מוסיפה הידיעה באתר ארמי זה שנכון שאם הסיבה שלא התייצבת היא מצוקה חמורה אז עורך דין שפונה מראש בשמך לצבא יכול להביא להתחשבות משמעותית בך. וגם שבמקרים נדירים שאתה מצליח לשכנע את בית המשפט שבאמת לא היה לך מושג שרוצים שתתגייס (שזה בעיקר אם הם עשו טעות. להגיד שלא קיבלת את הדואר לא יעזור) אז יש סיכוי שיתחשבו בך משמעותית בעונש, עד כדי זיכוי.

אנחנו לא נוהגים למחוק הודעות מטעמי פראנויה. לא שאני רואה מה בהודעה הזאת יכול לסבך אותך, או בכלל איך מישהו יזהה אותך לפיה.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 15 אורחים