המדריך למשתמט המתחיל (לאנשים לפני גיוס מלשבים)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

jojo halastra
יצירת קשר:

המדריך למשתמט המתחיל (לאנשים לפני גיוס מלשבים)

הודעהעל ידי jojo halastra » 26 פברואר 2009 08:40

לפני כמה ימים חתמתי בלשכה (מלשב) ולפי מיטב הבנתי הם אמורים לשלוח לי את הפטור בדואר...
ועכשיו אחרי שיצאתי והכל, הנה הטיפים שלי כי אני רואה שיש לאנשים הרבה שאלות.
קודם כל תודה לMSMS ובמילא רגוע על כל המידע האדיבות והעזרה, כל הכבוד באמת
אגב מה נסגר עם הסמיילים האלה תחזירו את הקודמים :|

המדריך למשתמט המתחיל
/ ע"י ז'וז'ו חלאסטרה

המדריך נכתב למלשבים בלבד- אלה שלפני גיוס, להם העסק יותר קל כי הם עוד לא התחיילו

קודם כל הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה להיות בטוחים שאתם רוצים לצאת ושאפחד אחר לא ישפיע עליכם כגון הורים
אחים חברים וכו'.. אני מאמין שלכל אדם מגיע חופש, וכמו שנאמר: אם תרצו אין זו אגדה :lol:

תהיו בטוחים שהחיים האזרחיים שלכם יהיו מתוקים ואל תיתנו לכל הבולשיט של החיילים להטעות אותכם, באזרחות יש עבודה
ויש לימודים אז שלא יעבדו עליכם. זה הזמן גם להפרד מכל החברים המורעלים למינהם או כל אלה שמחליטים בשבילכם...

ברגע שהחלטתם ואין מי שיעצור אתכם, הגיע הזמן לחפש פסיכיאטר. (אזרחי כמובן)
אני יודע, יש כאלה שעולים 3000 שקל, אבל אתם לא פראיירים ויכולים לקבוע גם דרך קופת חולים ב700 שקל.
מהפסיכיאטר האזרחי מבקשים המלצה לראות קבן, מומלץ לבוא עם אמא שתעשה רעש. קיבלתם המלצה?
מצויין, שולחים אותה אליהם לפקס+ בקשה בכתב לראות קבן ואפשר להתקשר לברר מה עם התור
לפני הפגישה מומלץ להתכונן ולשנן את המשפטים הבאים- (נכתב בלשון זכר אך מיודע גם לנשים)

** שימו לב- המשפטים הבאים נועדו לעזור לכם, אנא מכם
השתמשו בווריאציות שונות שהנוסח לא ישמע חרוש ומועתק **

• "לא יוצא מהבית מסתגר לא נהנה מדברים מאוכל ולא מצליח להרדם בלילה"
  • "לא יצאתי לטיולים שנתיים, בכלל מהשנה האחרונה לא מרגיש בנוח ליד הילדים מהבצפר, כולם צוחקים עליי"
  • "אני לא יודע מה אני אעשה" "אני לא יכול להיות בצבא - אני לא יכול להיות בדבר הזה"
  • "אני מפחד, חברים שלי שונאים אותי, כולם שונאים אותי, אני לא יכול להיות במסגרת הזאת ולהיות עם אנשים"
  • "אני לא יודע למה להמשיך, שום דבר טוב לא ייצא מהחיים האלה מה אני כבר יכול לעשות"

כמובן שאתם יכולים להמציא עוד שטויות, בעקרון המטרה היא לדפוק חארטות לפסיכיאטרים וזה גם מה שתעשו בקבן עצמו
(האיש שאחראי לשחרורכם. כמובן ישנה ועידה אך היא ועידת גומי לאחר שאם שתי פסיכיאטרים ממליצים לשחרורכם שום
קבוצת נשים לא תעצור אתכם.) עוד דברים שאתם יכולים להמציא:
הורים שלי גרושים, כולם שונאים אותי (חשוב שה"מטופל" ירגיש לא בנוח), ירדתי במשקל וכו'..

כשהקבן / פסיכיאטר אזרחי שואל: חשבת פעם על דרך לפגוע בעצמך?
אפשר להגיד, "כן אבל אני לא רוצה לדבר על זה" או שתיקה ארוכה שתסיבר את המצב הקשה.

חייבים לזכור שמנקודת המבט שלו הוא רוצה לעזור לכם ואם תפעילו עליו את הלחץ הרצוי: (סימפטומים;
ראש כפוף ולא להתסכל בעיניים, לתקתק את הרגל, להזיז תיד באיטיות, למלמל לרעוד להתנשם לגמגם.
כל אלה ישפיעו על הקבן בהחלטתו, וככל שההצגה תהיה חזקה יותר באותה מהירות הקבן ישתכנע.

גם להופעה החיצונית יש אמירה בדבר, לבנים מומלץ לא להתגלח ולהתספר (שיער ארוך) כחודש לפני
לא להתקלח, לבנות לא יודע פשוט תבכו לו שם אנערף. בכלל לבכות זה הקייס שלכם כשאתם נכנסים לשם.
לבוא מרושל מומלץ עם קפוצ'ון שחור לשים תכובע על הראש, מכנסיים טרנינג ועדיף לא ג'ינס נעלי ספורט

בתור אתם תחכו בין שעתיים לשלוש שעות מקס' אבל, יש טלוויזיה
כדאי גם לשפשף את העיניים חזק שיהיו אדומות לפני... זהו :)
בכלליות אתם בחוץ ועד שקראתם את כל זה כבר חתמתם בלשכה
נערך לאחרונה על ידי jojo halastra ב 27 פברואר 2009 16:52, נערך פעם 1 בסך הכל.
אאא

Re: המדריך למשתמט המתחיל (לאנשים לפני גיוס מלשבים)

הודעהעל ידי אאא » 26 פברואר 2009 14:14

האתר הזה דיי מלמד איך להשטמת ונותן לגיטימציה להשטמטות.. אתם חייבים להבין שלאף אחד לא קל בצבא אבל כרגע, במצב הנוכחי, בלי צבא אין לנו מדינה ומי שמשתמט בה לא מוצדקת ולא עוזר בנטל של כולם חי על חשבון אחרים וזה הדבר הכי סוציומטי שאפשר לעשות. לדאוג רק לעצמך ולשים זין על החברה שאתה חיי בה ומגנה עלייך. הצבא זה לא פיקניק אבל אין מה לעשות זה חלק מהאחריות שלנו כאזרחים
אאא

הודעהעל ידי אאא » 26 פברואר 2009 14:16

*מי שמשתמט ולא משתחרר מסיבה מוצדקת (בריאותית למשל) ואם למישהו סתם לא בא לעשות צבא זאת לא סיבה מוצדקת
יוספ
יצירת קשר:

הודעהעל ידי יוספ » 26 פברואר 2009 21:06

אני חושב שיש אנשים שבאמת לא מתאים להם צבא והם באמת סובלים ולא יכולים לתפקד בחיי היום יום שלהם בגלל זה.
אז מה זה אומר שהוא צריך להמשיך ולסבול ולעשות צבא ומה אחר כך?! לכן אים אפשר לעזור אז למה לא?!
אבל באמת מי שמסוגל לעמוד בתנאים ובלחץ ובמסגרת שמעמידים לפניו אז בכיף שהתגייס למה לא יש כאלה שלא!!!!
D_man
יצירת קשר:

הודעהעל ידי D_man » 26 פברואר 2009 21:51

תודה, אני מסכים עם כל מילה, זה מה שיעזור לכם, אבל עדיין חשוב גם לקרוא טרגט 21.
אולי כדאי לנעוץ את זה, או להוסיף לאחד האשכולות הדביקים?
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 26 פברואר 2009 21:54

הדברים שכתובים שם נכונים
אבל לא אהבתי את המילה ''משתמט''
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 26 פברואר 2009 23:06

January_09 כתב: לא אהבתי את המילה ''משתמט''
משיח NOW !
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 26 פברואר 2009 23:50

שמעו יש משפט שאומר: "אל תירק לבאר שאתה שותה ממנה"
ואל תבלבלו את השכל כולם בסופו של דבר נהנים ( כלומר משתמשים בעקיפין, או ישירות ) מהצבא.
בלי צבא לא היתה לנו מדינה ואני בטוח שכולם או הרוב כאן בעד לזיין לערבים את הצורה, במיוחד אחרי שהם לא מפסיקים לירות עלינו קאסמים וגראדים. ואיך אפשר לעשות את זה בלי הצבא? אתם חושבים שהתירוץ אני יעזור בדרך אחרת יכפר על זה שאתם לא עושים צבא? זה סתם מפשט שאמור לנחם את עצמך. אני ממש לא מורעל או משו אבל אני הייתי קרבי שנה, היו לי בעיות מסוימות יצאתי על 21 וחזרתי אחרי שמצבי השתפר. אני יודע איך זה להרגיש לחוץ וחנוק אבל אני בטוח שחלק מהאנשים כאן באמת מרגישים ככה ויציאתם מוצדקת, אבל אני גם בטוח שחלק גדול הם ילדי שמנת, שגדלו בבועה וכל מה שאבא ואמא לא יכולים לעזור או לטפל שמרגישים חסרי אונים, ואולי אפילו נחותים לא מצדיק את היציאה מהצבא. יש כזה דבר שנקרא חיים ולא כל דבר קל בחיים, זתומרת לילדי השמנת זה רק תקופת הצבא אחר כך אמא ואבא יטפלו בהכל. אז אלו שאפילו לא התגייסו וכבר רוצים לצאת הם הפחדנים הכי גדולים כי הם אפילו לא נתנו לזה צאנס ואין להם שום תירוץ שבעולם שיש להם בעיות נפשיות.. כולה לחצים לפני צבא, מה שיש להרבה אנשים. פשוט צריך להתמודד ולראות מה יהיה, הכי הרבה יוצאים. אני יצאתי תוך שבוע מרגע שראיתי קבן.. אז הכל אפשרי..
נובמבר 07
תמונה
miyfks
יצירת קשר:

הודעהעל ידי miyfks » 26 פברואר 2009 23:53

שלומלום!

מה רע ב"משתמט"? - "בואו נקרא לילד בשמו"...
מי שמשתמש במדריך הזה, הוא משתמט... מי שהוא סרבן, יש לו דרכים אחרות ויותר מכובדות לצאת... להגיד את הדעה שלו, שזה לא פחות חשוב מאי-הגיוס...

בברכה,
מנשה נחמיאס.
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 27 פברואר 2009 00:04

miyfks כתב:שלומלום!

מי שמשתמש במדריך הזה, הוא משתמט... מי שהוא סרבן, יש לו דרכים אחרות ויותר מכובדות לצאת... להגיד את הדעה שלו, שזה לא פחות חשוב מאי-הגיוס...

בברכה,
מנשה נחמיאס.

משתמט זה מישהו שלא מגיע ליום גיוס
מישהו שהוא ''עבריין'' אם אפשר לקרוא לזה ככה
כל מי שיצא או ישתמש במדריך הזה יצא מהצבא בדרך חוקית
ראית פעם מישהו שיצא על 21 אחרי שהוא ברח ופשוט נמאס להם לחפש? כי אני לא
פסיכיאטר החליט,ועדה חתמה אתה משוחרר לפי החוקים של הצבא,הם לא מחפשים אותך יותר ואתה לא מלש''ב או חייל
כל הקמפיין הזה שעושים ''ישראלי אמיתי לא משתמט'' זה כדי לגרום לבושה...אבל כמו שאמרתי הרבה פעמים בפורום הזה
משתמשים במילה ''משתמט'' יותר מדי בחופשיות,בארץ בכלל וגם פה
משתמט זה מישהו שלא הגיע ליום גיוס שלו והוא עשה מעשה לא חוקי
כל מי שיצא מהצבא וקיבל תעודת שחרור עשה את זה בדרך חוקית
אולי המדריך הזה לעיניים מבחוץ נותן לגיטימציה לאנשים שרוצים לצאת בדרך הקלה...אבל זה לא...זה פשוט לאנשים שלא רוצים לצאת בדרך הקשה ויש הבדל
כי במקום שמישהו עם בעיה נפשית רצינית ייפול על קירות שלא יקשיבו לו הוא יודע בדיוק איך להתנהג כדי שהתהליך שלו יהיה קצר...כדי שהוא לא יצטרך לסבול יותר
נערך לאחרונה על ידי January_09 ב 27 פברואר 2009 00:09, נערך פעם 1 בסך הכל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 פברואר 2009 00:06

בברכה,
מנשה נחמיאס.

ממש לא נכון!
אני, לדוגמא, כנראה שהייתי זכאי לפטור בצדק, אך באופן טבעי וגם בעקבות כל השמועות והספורים על אטימותו של הממסד, יש פחד, אי-בטחון ואף חרדה - לכן הגעתי לפה.
מה לעשות? את האשמה הפנה לממסד.
לאור הנ"ל גם אני מוחה על הניסוח "משתמט". בחודשים שאני מכיר את הפורום רוב המתייעצים ומבקשי-העידוד הם אנשים שזכאים לפטור בצדק, למרות שיש גם כאלה שלא.
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 27 פברואר 2009 00:07

סימן שאלה ? כתב:שמעו יש משפט שאומר: "אל תירק לבאר שאתה שותה ממנה"
ואל תבלבלו את השכל כולם בסופו של דבר נהנים ( כלומר משתמשים בעקיפין, או ישירות ) מהצבא.
בלי צבא לא היתה לנו מדינה ואני בטוח שכולם או הרוב כאן בעד לזיין לערבים את הצורה, במיוחד אחרי שהם לא מפסיקים לירות עלינו קאסמים וגראדים. ואיך אפשר לעשות את זה בלי הצבא? אתם חושבים שהתירוץ אני יעזור בדרך אחרת יכפר על זה שאתם לא עושים צבא? זה סתם מפשט שאמור לנחם את עצמך. אני ממש לא מורעל או משו אבל אני הייתי קרבי שנה, היו לי בעיות מסוימות יצאתי על 21 וחזרתי אחרי שמצבי השתפר. אני יודע איך זה להרגיש לחוץ וחנוק אבל אני בטוח שחלק מהאנשים כאן באמת מרגישים ככה ויציאתם מוצדקת, אבל אני גם בטוח שחלק גדול הם ילדי שמנת, שגדלו בבועה וכל מה שאבא ואמא לא יכולים לעזור או לטפל שמרגישים חסרי אונים, ואולי אפילו נחותים לא מצדיק את היציאה מהצבא. יש כזה דבר שנקרא חיים ולא כל דבר קל בחיים, זתומרת לילדי השמנת זה רק תקופת הצבא אחר כך אמא ואבא יטפלו בהכל. אז אלו שאפילו לא התגייסו וכבר רוצים לצאת הם הפחדנים הכי גדולים כי הם אפילו לא נתנו לזה צאנס ואין להם שום תירוץ שבעולם שיש להם בעיות נפשיות.. כולה לחצים לפני צבא, מה שיש להרבה אנשים. פשוט צריך להתמודד ולראות מה יהיה, הכי הרבה יוצאים. אני יצאתי תוך שבוע מרגע שראיתי קבן.. אז הכל אפשרי..

כמו שאמרת פה
יש כאלה שיוצאים על 21 והבעיה שלהם מוצדקת
ויש כאלה שלא
אבל אף אחד פה הוא לא פסיכיאטר כדי לדעת אם הבעיות רציניות מספיק כי הם מפונקים או שהבעיות האלה יכולות להתפתח למשהו רציני
זה נכון שבלי הצבא לא הייתה לנו מדינה
ואני הייתי לגמרי בעד המבצע בעזה...אבל אם בן אדם סובל ונכנס לדכאונות שגורמים לו לחשוב על לפגוע בעצמו...מצטערת הצבא פשוט לא שווה את זה
ולא יעזור שום משפט ''גם הקרביים סובלים''...כי הם רוצים להיות שם..ולפי דעתי הקרביים הם באמת אנשים איכותיים וזה לא כדי להוריד את הערך שלהם מה שכתבתי...זה רק כדי שלא תשווה כי קרביים סובלים כי אין להם תנאים משהו אבל הם נהנים להיות בקרבי
יש כאלה שפשוט סובלים ומפתחים בעיות נפשיות בגלל שהם בצבא(בעיה נפשית לא חייבת להיות אחת שתהיה מאושפז בגללה במחלקה סגורה כדי שהיא תקרא בעיה\מצוקה נפשית)
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 27 פברואר 2009 00:08

January_09 כתב:

בברכה,
מנשה נחמיאס.

פסיכיאטר החליט,ועדה חתמה אתה משוחרר לפי החוקים של הצבא,הם לא מחפשים אותך יותר ואתה לא מלש''ב או חייל
כל הקמפיין הזה שעושים ''ישראלי אמיתי לא משתמט'' זה כדי לגרום לבושה...אבל כמו שאמרתי הרבה פעמים בפורום הזה

אבל הרבה כאן יוצאים "בדרך החוקית" אבל בשקר. הם משחקים אותה בדיכאון או כל דרך אחרת כל לקבל 21. אומנם הם יוצאים בדרך "החוקית" אבל במלוכלך, ובשקר. הפורום הזה נותן עזרה וזה טוב, אבל יש הבדל גדול בין לתת עזרה למי שצריך ובאמת צריך ולבין לעזור למישהו לשחק אותה בעייתי ודכאוני. מי שיש לו בעיות נפשיות שיצא ומי שנתקל בקושי נפשי קטן ומפחד להתמודד אז זאת בעיה.
נובמבר 07
תמונה
miyfks
יצירת קשר:

הודעהעל ידי miyfks » 27 פברואר 2009 00:09

שלומלום!

הגדרת נכון את המילה "משתמט" לענייננו... אבל מי שמגיע ליום גיוס שלו ומסרב לעבור שרשרת חיול, הוא לא משתמט - הוא מסרב פקודה וככה הוא הופך להיות "סרבן גיוס"... - כל אחד וסיבותיו...
בקשר ל"יריקה בבאר" - זה יכול לפתוח פורום חדש...

בברכה,
מנשה נחמיאס.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 פברואר 2009 00:10

כל מי שיצא מהצבא וקיבל תעודת שחרור עשה את זה בדרך חוקית[/quote]

אני לא מסכים איתך. אולי מבחינה הגדרתית-חוקתית זהו פירוש המילה אך בלשון מדוברת זה מישהו שכן יכול לשרת אך מטעמים (אגואיסטיים) מטעמים שונים החליט שלא.
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 27 פברואר 2009 00:13

סימן שאלה ? כתב:
January_09 כתב:

בברכה,
מנשה נחמיאס.

אבל הרבה כאן יוצאים "בדרך החוקית" אבל בשקר. הם משחקים אותה בדיכאון או כל דרך אחרת כל לקבל 21. אומנם הם יוצאים בדרך "החוקית" אבל במלוכלך, ובשקר. הפורום הזה נותן עזרה וזה טוב, אבל יש הבדל גדול בין לתת עזרה למי שצריך ובאמת צריך ולבין לעזור למישהו לשחק אותה בעייתי ודכאוני. מי שיש לו בעיות נפשיות שיצא ומי שנתקל בקושי נפשי קטן ומפחד להתמודד אז זאת בעיה.

אף אחד לא יכול להגיד למישהו אחר אם הוא משחק אותה או לא
הייתה לי שיחה כזאת עם ידיד שלי בדיוק לפני שתי דקות
הוא מורעל שריון(גם התגייס בנובמבר)ואמרתי לו שהשתחררתי(לא סופית עדיין אבל מקווה לתשובה חיובית)
אז הוא אמר לי ''את מפונקת''
לא מקטע של רוע...אבל הוא פשוט חושבת שאני מפונקת כי לא ניסיתי להסתדר בצבא...כל אחד פה יודע את המגבלות של עצמו ואני ידעתי את המגבלות שלי וגם ניסיתי להתגייס(הייתי בקד''צ והייתי מאוד מורעלת רציתי בסיס סגור והכל)אבל ראיתי שפשוט אין סיכוי...ניסיתי אני לא מאלה שלא מנסים אפילו...אז כשבן אדם מבחוץ בא ואומר לך שהוא מכיר אותך יותר טוב ממה שאתה מכיר את עצמך...לבעלי 21 אני חושבת הרבה יותר קל לסתום את האוזניים כשאומרים את זה ולא לתת למשהו לפגוע בהם
כי בן אדם לא צריך לחכות עד שהוא יפתח בעיות נפשיות ויבכה 24 שעות רק כדי שהאוכלוסיה שהוא לא מכיר תהיה גאה בו..יש גבול...קודם כל תהיה מאושר אחרי זה תדאג שאחרים יהיו מאושרים בשבילך
miyfks
יצירת קשר:

הודעהעל ידי miyfks » 27 פברואר 2009 00:16

שלומלום!

מה יהיה?
אם אתה זכאי, אתה מגיע ביום גיוס לבקו"ם - התייצבת? אתה לא משתמט - נקודה.
מעכשיו, תעשה מה בראש שלך... אתה יכול להיות סרבן בקו"ם, סרבן פינוי, נפקד בקו"ם וכדומה...
דרך אגב, זכותך להיות נפקד... זו זכות שנענשים עליה, אבל זו לא עבירה להיקרא עליה "עבריין"...

בברכה,
מנשה נחמיאס.
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 27 פברואר 2009 00:17

הוא מורעל שריון(גם התגייס בנובמבר)ואמרתי לו שהשתחררתי(לא סופית עדיין אבל מקווה לתשובה חיובית)
לא מקטע של רוע...אבל הוא פשוט חושבת שאני מפונקת כי לא ניסיתי להסתדר בצבא...כל אחד פה יודע את המגבלות של עצמו ואני ידעתי את המגבלות שלי וגם ניסיתי להתגייס(הייתי בקד''צ והייתי מאוד מורעלת רציתי בסיס סגור והכל)אבל ראיתי שפשוט אין סיכוי...ניסיתי אני לא מאלה שלא מנסים אפילו...אז כשבן אדם מבחוץ בא ואומר לך שהוא מכיר אותך יותר טוב ממה שאתה מכיר את עצמך...לבעלי 21 אני חושבת הרבה יותר קל לסתום את האוזניים כשאומרים את זה ולא לתת למשהו לפגוע בהם
כי בן אדם לא צריך לחכות עד שהוא יפתח בעיות נפשיות ויבכה 24 שעות רק כדי שהאוכלוסיה שהוא לא מכיר תהיה גאה בו..יש גבול...קודם כל תהיה מאושר אחרי זה תדאג שאחרים יהיו מאושרים בשבילך

איזה שטויות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אה אז תגידי בנאדם מדמיין לעצמו מה יהיה ואיך הוא ירגיש ואיך זה ישפיע עליו בצבא? זה ממש בולשיט! והוא כן צריך לנסות והכי הרבה אם יהיו לו בעיות נפשיות ויבכה 24 שעות הוא יצר תוך שניה! וזה קרה לי.. היה לי באמת הלכתי לקב"ן ישר לפסיכיאטר תוך יומיים +גימלים, וכל זה נמשך שבוע ויצאתי. כי כשזה באמת קורה לך אתה לא צריך לשחק אותה מדוכא. כשבאת ילפה וקראתי את טרגט 21 הייתי בהלהם שכל מה שעשיתי טבעי זה מה שרשום.
נובמבר 07
תמונה
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 27 פברואר 2009 00:18

אורח כתב:משתמט זה מישהו שלא מגיע ליום גיוס

אני לא מסכים איתך. אולי מבחינה הגדרתית-חוקתית זהו פירוש המילה אך בלשון מדוברת זה מישהו שכן יכול לשרת אך מטעמים (אגואיסטיים) מטעמים שונים החליט שלא.[/quote]

לא מסכימה...
מה היה עוזר שהבן אדם היה מתגייס? שהוא היה מתאבד אחרי חצי שנה? שהתקופה הזאת הייתה משאירה לו כתם שחור על החיים?
דיברתי עם מישהי שממש סובלת בתיכון שלה והיא אמרה לי ''לכל אחד יש תפקיד,יש את מלך השכבה,את זאת שכולם רודפים אחריה..ויש את זאת שכולם צוחקים עליה..אני פשוט נפלתי על התפקיד הלא נכון''
אז לא..זה לא צריך להיות ככה...אתה לא צריך להסתכל אחורה על החיים ולהגיד שהתקופה הזאת הייתה התקופה הכי נוראית בחיים שלך אבל אין מה לעשות כי ככה זה..''נפלת על התפקיד הלא נכון''
אם בן אדם סובל אז הוא צריך לעשות הכל כדי להפסיק לסבול..ומי שמוצא את האומץ לצאת על 21 למרות כל מה שיגידו עליו..אז הוא יהיה בן אדם הרבה יותר חזק אחרי זה בחיים..כי תאמין לי שאני מכירה המון אנשים שסובלים בצבא אבל הם שם רק כי הם מפחדים ממה שיגידו...מצטערת אני לא מתכוונת לחיות לפי חיים של אחרים...אני רק אפסיד בחיים האלה אם אני אחיה אותם ככה
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 27 פברואר 2009 00:20

סימן שאלה ? כתב:

איזה שטויות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אה אז תגידי בנאדם מדמיין לעצמו מה יהיה ואיך הוא ירגיש ואיך זה ישפיע עליו בצבא? זה ממש בולשיט! והוא כן צריך לנסות והכי הרבה אם יהיו לו בעיות נפשיות ויבכה 24 שעות הוא יצר תוך שניה! וזה קרה לי.. היה לי באמת הלכתי לקב"ן ישר לפסיכיאטר תוך יומיים +גימלים, וכל זה נמשך שבוע ויצאתי. כי כשזה באמת קורה לך אתה לא צריך לשחק אותה מדוכא. כשבאת ילפה וקראתי את טרגט 21 הייתי בהלהם שכל מה שעשיתי טבעי זה מה שרשום.

אתה כנראה תמים אם אתה חושב שלכולם זה הולך כל כך קל
אני מציעה לך לקרוא את הנושא של strawberry
שההודעות הראשוניות שלה נמחקו ושם היא מסבירה את כל הסיפור
אבל שבוע? היא כבר חודשים עם הטירוף הזה ואף אחד לא משחרר אותה והקב''נים לא בדרך לזה אפילו
אז אל תגיד שלכולם זה כל כך קל
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 27 פברואר 2009 00:21

וזה קל מאוד להגיד שאתה תיהיה יותר מאושר אם תיהיה אזרח. כולם ככה!!!! כל אחד יהיה יותר מאושר באזרחות..
ורוב החיילים סובלים, זה לא קל צבא, ואני לא רואה את חברים שלי צוהלים ושמחים איזה כיף לחזור לבסיס, מכירה את המושג "שביזות יום א'"? אז אם נלך לפי הראש שלך כל מי שמרגיש את שביזות יום א' לא צריך לחכות שהוא יבכה 24 שעות ויהיה בדיכאון והוא צריך להשתחרר... יש כאלו שמספיק חזקים ויש להם תמיכה מהבית וחברים וכיולים "להחזיק" מעמד ויש כאלו שאין להם ולכן וצרת אצלהם בעיות נפשיות ויציאתם מוצדקת..
נובמבר 07
תמונה
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 27 פברואר 2009 00:23

אבל שבוע? היא כבר חודשים עם הטירוף הזה ואף אחד לא משחרר אותה והקב''נים לא בדרך לזה אפילו

אולי אני תמים אבל אני מאוד ריאלי, ובכל דבר יש חריגים ויוצאי דופן. אני לא מכיר את הסיפור שלה אז אני לא יכול להגיד עליה כלום. אבל כנראה שהיא לא פועלת נכון.. הוכחה שכאלו שאין להם בעיות נפשיות מצליחים לצאת...ויש עוד מלא סיבות שאפשר לחפש ללמה היא לא מצליחה לצאת...
נובמבר 07
תמונה
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 27 פברואר 2009 00:25

סימן שאלה ? כתב:וזה קל מאוד להגיד שאתה תיהיה יותר מאושר אם תיהיה אזרח. כולם ככה!!!! כל אחד יהיה יותר מאושר באזרחות..
ורוב החיילים סובלים, זה לא קל צבא, ואני לא רואה את חברים שלי צוהלים ושמחים איזה כיף לחזור לבסיס, מכירה את המושג "שביזות יום א'"? אז אם נלך לפי הראש שלך כל מי שמרגיש את שביזות יום א' לא צריך לחכות שהוא יבכה 24 שעות ויהיה בדיכאון והוא צריך להשתחרר... יש כאלו שמספיק חזקים ויש להם תמיכה מהבית וחברים וכיולים "להחזיק" מעמד ויש כאלו שאין להם ולכן וצרת אצלהם בעיות נפשיות ויציאתם מוצדקת..

אז אני חולקת עליך
כן יש כאלה ששמחים לחזור לבסיס
ידידים שלי היו בעזה ונפצעו וכל מה שהם חשבו עליו היה לחזור לפלוגה שלהם
וכל פעם שהם חוזרים לסוף שבוע הם אומרים בהתרגשות ''יאללה מחר ב-7 על הרכבת לבסיס''
כן יש כאלה שנהנים
אתה פשוט לא מקשיב למה שאני אומרת...מה שאני אומרת זה שאני לא יכולה להגיד לבן אדם אם מה שהוא מרגיש מוצדק או לא...כל אחד יודע את הגבולות שלו
אני יודעת את הגבולות שלי אז זה שאומרים לי שהיציאה שלי לא הייתה מוצדקת אני אומרת ''אוקיי'' וממשיכה הלאה...הם לא מכירים אותי ואפילו הבן אדם הכי קרוב אליך לא יוכל להגיע איך אתה מרגיש או מה אתה מסוגל
זה רק הבן אדם עצמו יודע..כמו שאמרתי...בעיה נפשית לא חייבת להיות איזה שם יוקרתי כמו ''מאניה דיפרסיה''
אם הפסיכיאטר החליט שהבן אדם לא מתאים לשירות אז הוא לא מתאים
צבא זה לא לכל אחד כמו שבית ספר זה לא לכל אחד
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 27 פברואר 2009 00:27

סימן שאלה ? כתב:

אולי אני תמים אבל אני מאוד ריאלי, ובכל דבר יש חריגים ויוצאי דופן. אני לא מכיר את הסיפור שלה אז אני לא יכול להגיד עליה כלום. אבל כנראה שהיא לא פועלת נכון.. הוכחה שכאלו שאין להם בעיות נפשיות מצליחים לצאת...ויש עוד מלא סיבות שאפשר לחפש ללמה היא לא מצליחה לצאת...

אני מאמינה שהיא כן פועלת נכון ממה שקראתי
אני פשוט חושבת שיש קב''נים מורעלים
שחושבים שעם הזמן זה יעבור ובזמן הזה הם סוחבים את הבן אדם בדרך של ייאוש ותסכול ולא מוכנים לעשות כלום כי הם בעמדה של כוח
הם לא יעשו כלום אז לא יקרה כלום
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 27 פברואר 2009 00:30

January_09 כתב:
סימן שאלה ? כתב:וזה קל מאוד להגיד שאתה תיהיה יותר מאושר אם תיהיה אזרח. כולם ככה!!!! כל אחד יהיה יותר מאושר באזרחות..

אז אני חולקת עליך
וכל פעם שהם חוזרים לסוף שבוע הם אומרים בהתרגשות ''יאללה מחר ב-7 על הרכבת לבסיס''
כן יש כאלה שנהנים
אתה פשוט לא מקשיב למה שאני אומרת...מה שאני אומרת זה שאני לא יכולה להגיד לבן אדם אם מה שהוא מרגיש מוצדק או לא...כל אחד יודע את הגבולות שלו
אני יודעת את הגבולות שלי אז זה שאומרים לי שהיציאה שלי לא הייתה מוצדקת אני אומרת ''אוקיי'' וממשיכה הלאה...הם לא מכירים אותי ואפילו הבן אדם הכי קרוב אליך לא יוכל להגיע איך אתה מרגיש או מה אתה מסוגל
זה רק הבן אדם עצמו יודע..כמו שאמרתי...בעיה נפשית לא חייבת להיות איזה שם יוקרתי כמו ''מאניה דיפרסיה''

שמעי כנראה לא הבנת אותי... אני אומר שכללל מי שיצא מהצבא לפני שהוא נכנס אז זה לא מוצדק.. כל מי שבצבא נכנס והיא לו קשה ויצא סבירות המצב שהיציאה מוצדקת.. אלא אם כן הוא שיחק אותה בדיכאון כדי לצאת בשביל להמשיך את החיים שלו. אני גם יודע שהרבה אנשים שבאמת בדיכאון ויוצאים על זה משחקים אותה כאילו הם יצאו כי הם סתם שיחקו אותה.. כמוני למשל... ואת אלה אפשר להבין והם אחרים לזה שמציקים להם כי הם לא אומרים את האמת. וכל מי שיודע שהוא יצא כי היו לו בעיות מוצדקות אמור להיות עם לב שלם שהוא עשה את הדבר הנכון ולשים זין על מה שאנשים אומרים.
נובמבר 07
תמונה
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 27 פברואר 2009 00:34

שחושבים שעם הזמן זה יעבור ובזמן הזה הם סוחבים את הבן אדם בדרך של ייאוש ותסכול ולא מוכנים לעשות כלום כי הם בעמדה של כוח

שמעי אפאחד לא יכול לדעת בוודאות מה קרה לה שם. יש הרבה סיבות שיכולים לשער למה היא לא יוצאת. אולי בגלל שלפני שהיא החליטה לצאת מסיבה זאתי או אחרת היא היתה רגילה צחקה שמחה והכל? אז זה השפיע על חוות דעת המפקד? אולי זה הקבן באמת.. אולי היא משקרת\מפונקת בעיני הקבן, אי אפשר לדעת.. זה גם ידוע שבנות "מתבכיינות" יותר מבנים וזאתי כנראה השיטה של הקב"ן..
נובמבר 07
תמונה
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 27 פברואר 2009 00:35

סימן שאלה ? כתב:
January_09 כתב:

אז אני חולקת עליך
כן יש כאלה שנהנים

שמעי כנראה לא הבנת אותי... אני אומר שכללל מי שיצא מהצבא לפני שהוא נכנס אז זה לא מוצדק.. כל מי שבצבא נכנס והיא לו קשה ויצא סבירות המצב שהיציאה מוצדקת.. אלא אם כן הוא שיחק אותה בדיכאון כדי לצאת בשביל להמשיך את החיים שלו. אני גם יודע שהרבה אנשים שבאמת בדיכאון ויוצאים על זה משחקים אותה כאילו הם יצאו כי הם סתם שיחקו אותה.. כמוני למשל... ואת אלה אפשר להבין והם אחרים לזה שמציקים להם כי הם לא אומרים את האמת. וכל מי שיודע שהוא יצא כי היו לו בעיות מוצדקות אמור להיות עם לב שלם שהוא עשה את הדבר הנכון ולשים זין על מה שאנשים אומרים.

תשמע לי נראה שאנחנו בעיקרון על אותו גל ואנחנו פשוט לא מבינים אחד את השנייה
אתה צודק לפי דעתי שאתה אומר שאם מישהו יצא והיו לו בעיות מוצדקות(ושוב זה לפי הבן אדם..בן אדם שיוצא לפי דעתי הוא משוכנע שהוא לא יכול היה לשרת)אז הוא יוצא בלב שלם והוא שם זין על מה שאומרים
אבל שוב...אני חושבת שיש כאלה שיודעים אם הם יצליחו או לא
לי הפסיכיאטר אמר ''אף אחד לא יודע איך הוא יגיב במסגרת אם הוא לא היה בה,במיוחד בצבא'' שזה מה שאתה אומר אבל במילים אחרות...אני לא יכולה לשפוט אנשים אחרים שיצאו כי אני לא מכירה את הסיפורים של כולם...אני מכירה את שלי
אני יודעת שניסיתי...לא צבא..אבל קד''צ במסגרת צבאית ואני יודעת שאחרי זה לא הייתי מסוגלת...אז גם אם לא הייתי בצבא ולא התחיילתי..עדיין אני יודעת שלא הייתי מסוגלת ללכת לצבא...אולי יש כאלה ש''מרמים'' מה שנקרא אבל אני מאמינה בפתגם שלכל מטבע יש שני צדדים...וכמו שיש כאלה ש''משתמטים'' גם הצבא אחראי לנתון הזה
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 27 פברואר 2009 00:38

סימן שאלה ? כתב:

שמעי אפאחד לא יכול לדעת בוודאות מה קרה לה שם. יש הרבה סיבות שיכולים לשער למה היא לא יוצאת. אולי בגלל שלפני שהיא החליטה לצאת מסיבה זאתי או אחרת היא היתה רגילה צחקה שמחה והכל? אז זה השפיע על חוות דעת המפקד? אולי זה הקבן באמת.. אולי היא משקרת\מפונקת בעיני הקבן, אי אפשר לדעת.. זה גם ידוע שבנות "מתבכיינות" יותר מבנים וזאתי כנראה השיטה של הקב"ן..

אנחנו לא יכולים לדעת זה נכון...אני רק אומרת שלפי דעתי היא פועלת בצורה נכונה וזאת האטימות של הצבא פשוט
כי לא חסרים כאלה שבאים ומספרים על קשיים בבית והכל והצבא לא עוזר להם(לא מדברת על 21...מדברת גם על ת''ש פשוט)
אז נכון יש מפקדים מאוד טובים...לבעל של אחות שלי היה אחלה מפקד שהרשה לו לצאת מתי שהוא רצה
אבל יש כאלה שהם רב''טים מסכנים שעלה להם השתן לראש בגלל שנתנו להם לפקד בגיל 19 על חבורה של ילדים שהם כולה שנה פחות
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 27 פברואר 2009 00:41

אתה צודק לפי דעתי שאתה אומר שאם מישהו יצא והיו לו בעיות מוצדקות(ושוב זה לפי הבן אדם..בן אדם שיוצא לפי דעתי הוא משוכנע שהוא לא יכול היה לשרת)אז הוא יוצא בלב שלם והוא שם זין על מה שאומרים
לי הפסיכיאטר אמר ''אף אחד לא יודע איך הוא יגיב במסגרת אם הוא לא היה בה,במיוחד בצבא'' שזה מה שאתה אומר אבל במילים אחרות...אני לא יכולה לשפוט אנשים אחרים שיצאו כי אני לא מכירה את הסיפורים של כולם...אני מכירה את שלי
אני יודעת שניסיתי...לא צבא..אבל קד''צ במסגרת צבאית ואני יודעת שאחרי זה לא הייתי מסוגלת...אז גם אם לא הייתי בצבא ולא התחיילתי..עדיין אני יודעת שלא הייתי מסוגלת ללכת לצבא...אולי יש כאלה ש''מרמים'' מה שנקרא אבל אני מאמינה בפתגם שלכל מטבע יש שני צדדים...וכמו שיש כאלה ש''משתמטים'' גם הצבא אחראי לנתון הזה

צודקת.. למרות שמה שמוגזם קצת בפורום הזה הוא שגם מלמדים את האנשים איך להתנהג כמו אחד שיש לו בעיות נפשיות כדי לצאת. אז נגיד מקימי הפורום הזה יגיעו למטרה שלהם וכל החיילים יחליטו שיהיה להם הרבה יותר טוב באזרחות ויצאו, לא יהיה צבא ומה אז? נחזור בתשובה ונחשוב שאם נתפלל ה' ישלח מלאך ויגן עלינו? עזרה למי שצריך מוצדקת... וגם אני מאמין שלמי שיש בעיות חלק הסימפטומים יגיעו לבד, לא צריך ללמוד אותם.. והכי מצחיק כשהייתי בתור לקבן ראיתי אנשים מתאמנים על הבכי ומשפשים את העיניים אנשים כאלו למשל לא יצאו מהר ורק אחרי שימשכו אותם רק אז כאילו יופיעו אצלהם דיכאון אבל שנובע מחוסר הצלחה ולא מבעיות נפשיות.
נובמבר 07
תמונה
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 27 פברואר 2009 00:50

סימן שאלה ? כתב:

צודקת.. למרות שמה שמוגזם קצת בפורום הזה הוא שגם מלמדים את האנשים איך להתנהג כמו אחד שיש לו בעיות נפשיות כדי לצאת. אז נגיד מקימי הפורום הזה יגיעו למטרה שלהם וכל החיילים יחליטו שיהיה להם הרבה יותר טוב באזרחות ויצאו, לא יהיה צבא ומה אז? נחזור בתשובה ונחשוב שאם נתפלל ה' ישלח מלאך ויגן עלינו? עזרה למי שצריך מוצדקת... וגם אני מאמין שלמי שיש בעיות חלק הסימפטומים יגיעו לבד, לא צריך ללמוד אותם.. והכי מצחיק כשהייתי בתור לקבן ראיתי אנשים מתאמנים על הבכי ומשפשים את העיניים אנשים כאלו למשל לא יצאו מהר ורק אחרי שימשכו אותם רק אז כאילו יופיעו אצלהם דיכאון אבל שנובע מחוסר הצלחה ולא מבעיות נפשיות.

אני למדתי מהפורום הזה אני מודה
אבל יותר בקטע מה לעשות...אני חשבתי שאני אפגוש קב''ן בכלא והכל יהיה מסובך...דרך הפורום הזה למדתי שעדיף לשלוח פקס..ושאפשר לראות קב''ן בבקו''ם..בסוף הכל יצא לטובה..פגשתי קב''ן ופסיכיאטר עוד לפני הבקו''ם וחזרתי הביתה
אז כן את זה למדתי מהפורום...וגם למדתי להיות עם מבט מושפל...רציתי לקחת כל דבר שיעזור לי(למרות שבכיתי בפגישה עצמה גם ככה וסיפרתי דברים אמיתיים לחלוטין)
וכן גם אני ראיתי כל מיני אנשים מתלהמים וצועקים כדי שיכניסו אותם כבר(היה תור נורא ארוך)ובנות צוחקות עם האמהות שלהן...זה באמת בנות שאמרתי ש...הלוואי שיזרקו אותן ישר לאוטובוס..כי הן באו בגישה הזאת שיש להמון אנשים במדינה שמה שאני אומר זה מה שיעשו ואם לא אני אראה להם מה זה..אתחיל לצרוח פה על כולם
אבל היו שם כאלה שישבו בשקט ובאו לראות את הקב''ן..אנשים כאלה אני לא יכולה לשפוט כי אני לא מכירה...הם היו שם כמו שאני הייתי...אם הסיבה שלהם מוצדקת או לא...זה הקב''ן\פסיכיאטר החליט
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 27 פברואר 2009 00:56

אבל יותר בקטע מה לעשות...אני חשבתי שאני אפגוש קב''ן בכלא והכל יהיה מסובך...דרך הפורום הזה למדתי שעדיף לשלוח פקס..ושאפשר לראות קב''ן בבקו''ם..בסוף הכל יצא לטובה..פגשתי קב''ן ופסיכיאטר עוד לפני הבקו''ם וחזרתי הביתה
אז כן את זה למדתי מהפורום...וגם למדתי להיות עם מבט מושפל...רציתי לקחת כל דבר שיעזור לי(למרות שבכיתי בפגישה עצמה גם ככה וסיפרתי דברים אמיתיים לחלוטין)
וכן גם אני ראיתי כל מיני אנשים מתלהמים וצועקים כדי שיכניסו אותם כבר(היה תור נורא ארוך)ובנות צוחקות עם האמהות שלהן...זה באמת בנות שאמרתי ש...הלוואי שיזרקו אותן ישר לאוטובוס..כי הן באו בגישה הזאת שיש להמון אנשים במדינה שמה שאני אומר זה מה שיעשו ואם לא אני אראה להם מה זה..אתחיל לצרוח פה על כולם
אבל היו שם כאלה שישבו בשקט ובאו לראות את הקב''ן..אנשים כאלה אני לא יכולה לשפוט כי אני לא מכירה...הם היו שם כמו שאני הייתי...אם הסיבה שלהם מוצדקת או לא...זה הקב''ן\פסיכיאטר החליט

זה שהוספת לעצמך סימפטום זה בסדר.. אחרי הכל אפילו כתוב שם שלא חייב שיהיה לך את כל הסימפטומים...
חח מיצינו תעניין.. אני הולך לישון =] לילה טוב !
נובמבר 07
תמונה
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 27 פברואר 2009 00:59

סימן שאלה ? כתב:

זה שהוספת לעצמך סימפטום זה בסדר.. אחרי הכל אפילו כתוב שם שלא חייב שיהיה לך את כל הסימפטומים...
חח מיצינו תעניין.. אני הולך לישון =] לילה טוב !

לילה טוב ;)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים