קב"ן? פסיכיאטר? קצין? דחוף

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

קב"ן? פסיכיאטר? קצין? דחוף

הודעהעל ידי אורח » 22 פברואר 2009 12:57

שלום,

כתוב לי בקיוסק אישי שיש לי זימון לפסיכיאטר במדור ברה"נ.
בזימון שקיבלתי בדואר כתוב "זימון למדור ברה"נ לצורך בדיקת כושר לשירות" - ניסוח שבלבל אותי ולא ידעתי אם זה באמת שיחה עם קב"ן/פסיכיאטר ;
לכן פניתי ללשכת גיוס לשאול מה זה, שם הפקידה אמרה לי שזה בכלל לא קשור, שזו בסה"כ שיחת מבדק עם קצין כהליך נורמלי לפני גיוס.
שאלתי אותה אם מדובר בקב"ן או פסיכיאטר והיא אמרה שלא, אלא בחייל שסיים קורס קצינים (אחרי ששאלתי אותה מה זאת אומרת "קצין"?!)

אז לא הבנתי, ועכשיו אני לחוץ,
האם זה זימון קב"ן/פסיכיאטר כחלק מהליכי שחרור (במידה והם מוצאים לנכון כמובן) או שיחה שגרתית?
היא "עבדה" עליי? מה?!

מחכה לתשובה דחוףףףף :oops:
THUG LIFE
יצירת קשר:

Re: קב"ן? פסיכיאטר? קצין? דחוף

הודעהעל ידי THUG LIFE » 22 פברואר 2009 14:56

לדעתי אתה אמור להיפגש עם קב"ן (קצין בריאות נפש).
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 22 פברואר 2009 15:26

מי שדיברה איתך כמובן טעתה.
מדובר בקב"ן, סביר להניח פסיכיאטר בגלל שמדובר במבדק.

בסך הכל שם מפוצץ לשיחה כדי לבדוק אם אתה כשיר לגיוס מבחינה נפשית.
משיח NOW !
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 פברואר 2009 18:08

שם אני מספר לפסיכיאטר למה אני לא יכול נפשית להתגייס? או שהמבדק הזה לא קשור?
miyfks
יצירת קשר:

הודעהעל ידי miyfks » 22 פברואר 2009 21:38

שלומלום!

בתור מלש"ב, כנראה יש להם מידע נפשי עליך והם מעוניינים לבדוק את זה! אתה תראה קב"ן ששייך ליחידה "בריאות הנפש" ואם הוא יקבע שיש לך משהו נפשי רציני, הוא ישלח אותך לפסיכיאטר (כמו הפניה לרופא מומחה).
ייתכן שמי שיבחן אותך נפשית, הוא קצין בריאות נפש מתלמד או ממש חדש במקצוע, אבל זה לא משנה את האיבחון.
האיבחון של אותו איש מקצוע יעבור לגורמים הרלוונטים והם יקבעו אם יגייסו אותך אן יתנו לך פטור (לא פרופיל 21, כי עוד לא התגייסת).
אכן כן, במבדק שתעבור, אתה צריך לספר כל מה שבליבך - על מנת שהצבא לא ירצה לגייס אותך: הרבה רגש, רצינות ומוטיבציה ובעז"ה לא נראה אותך על מדי א'...

בברכה,
מנשה נחמיאס
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 22 פברואר 2009 22:24

miyfks כתב:שלומלום!

האיבחון של אותו איש מקצוע יעבור לגורמים הרלוונטים והם יקבעו אם יגייסו אותך אן יתנו לך פטור (לא פרופיל 21, כי עוד לא התגייסת).

בברכה,
מנשה נחמיאס

מה זאת אומרת לא 21?
אז מה נותנים למי שהוא מלש''ב? הרי אם שואלים אז הוא יצא על 21
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 22 פברואר 2009 22:54

שחרור דרך קבן הוא על סעיף רפואי שנותן פרופיל 21. במקרים חריגים, במיוחד לפני הגיוס, למרות שהשחרור הוא דרך קבן קובעים לך איזה סעיף מוזר כמו עודפי גיוס או אי התאמה או משהו יותר מוזר. אבל בעקרון, הרוב הגדול מקבלים סעיף רפואי ומשתחררים על סיבות רפואיות.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
miyfks
יצירת קשר:

הודעהעל ידי miyfks » 23 פברואר 2009 16:25

שלומלום,

פרופיל 21 זה פרופיל צבאי, מי שהוא לא חייל - למה שיקבל פרופיל צבאי?! אפילו שהוא שלילי... אבל אפשרי לתת לו פרופיל 21 גם אם הוא מלש"ב, כי שייך כבר לצבא... אבל כמו שכתב 'במלוא הרגע', יש הגדרה אחרת לשחרור על סעיף נפשי והצבא מעדיף הגדרה אחרת מאשר 'פרופיל 21', ככה הם לא נכנסים לנתונים של הצבא והופכים את הצבא לשלילי...

בברכה,
מנשה נחמיאס
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 23 פברואר 2009 20:19

הרקורד שלך לא משהו, כבר שלוש הודעות רצוף שאתה כותב דברים פשוט לא נכונים.

לכל מועמד לשירוצ (מלשב) יש פרופיל רפואי שנקבע על סמך הבדיקות בצב רשעון ובדיקות נוספות אם יש צורך. מלשב שרואה קבן והקבן משחרר אותו מקבל מהקבן סעיף רפואי נפשי שמוריד את הפרופיל ל21. במקרים נדירים, אני לא יודע אם זה על סמך המלצה של הקבן או ביוזמת לשכת הגיוס, הסעיף שרושמים במחשב ובתעודת שחרור הוא לא "מטעמי בריאות" אלא משהו מוזר אחר כמו "מטעם צרכי כוח אדם" או משהו מוזר כזה. לא הייתי בונה על זה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
רוצה21
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוצה21 » 23 פברואר 2009 20:45

אני חושב שזה טרול שבא להטעות אנשים .. נחכה וניראה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 23 פברואר 2009 22:41

אמנם הרקורד לא מרשים, אבל זה נשמע יותר כמו טעויות של לא לדעת דברים קטנים מאשר התנכלות לשמה, ובינתיים לא נאמר פה שום דבר שיכול לגרום נזק למישהו.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 54 אורחים