מתגייס במרץ, אשמח לטיפים לשחרור על נפשי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

מנהלים: newprofile, MSMS

waduhek
יצירת קשר:

מתגייס במרץ, אשמח לטיפים לשחרור על נפשי

שליחה על ידי waduhek »

שלום רב לחברי הפורום.
יש לי תאריך גיוס למרץ, ויש לי כמה שאלות שאני אשמח אם מישהו שמבין/עבר את זה יוכל לענות לי עליהן.

קודם כל, קבעתי תור לפסיכיאטר אזרחי כשבוע לפני הגיוס, מה כדאי להגיד לו?

כשאני מגיע לבקו"ם כדאי להגיע אולי בלי ציוד, בשביל לזרז עניינים ולהראות שהבעיה "קשה" ?

לעלות לאוטובוס בבקו"ם או לבקש קבן כבר שם?

יש לי נתונים יחסית טובים- קב"א 54, פרופיל 82 ודפ"ר 70 - האם זה ישפיע על השאלות שהקב"ן ישאל אותי או על הדרך שלי לצאת?

וחוץ מזה קראתי טרגט21, אבל אני אשמח לקבל מכם אולי עוד נקודות מנחות על איך להתנהג בשיחה, מה להגיד, מה לעשות וכו'.
תודה.
arils
יצירת קשר:

Re: מתגייס במרץ, אשמח לטיפים לשחרור על נפשי

שליחה על ידי arils »

היי אני גם תאריך גיוס במרץ.

הייתי אצל פסיכיאטר אזרחי, הוא כתב לי בחוות דעת שאין לי מחשבות אובדניות לכן יש לי עוד תור. אין משהו מיוחד שיש להגיד מעבר למה שכתוב בטרגט21. מה שלדעתי מפתיע שהשאלות והיחס של פסיכיאטר מאוד ישירות לכן זה יכול להיות קשה להעביר את המסר הרצוי.

ברור שאתה מגיע בלי ציוד הרי אתה לא הולך להתגייס.

לגבי קב"ן ביום גיוס:
http://ptor.newprofile.org/קבן-ביום-הגיוס/

נתונים גבוההים ובמיוחד פרופיל יכולים להקשות על הדרך החוצה. סביר להניח שאם תומר משהו כמו "אני לא יכול להיות קרבי" לדוגמה הקבן יכול לחשוב שהורדת הפרופיל שלך לעורפי תפתור את בעייתך, ואתה כמובן מעוניין בלהשתחרר בכלל.

אין לי כל כך נקודות מנחות לתת כיוון שאני עצמי עוד לא עברתי את כל זה אבל מהשיחה שלי הפסיכיאטר הבנתי שצריך ממש לדחוף את "האובדנות" כי השיחה יכולה להגמר לפני שתגע בזה וזהו חלק מאוד חשוב.
Sunshine
יצירת קשר:

שליחה על ידי Sunshine »

waduhek כתב: 29 ינואר 2022 14:37 שלום רב לחברי הפורום.
יש לי תאריך גיוס למרץ, ויש לי כמה שאלות שאני אשמח אם מישהו שמבין/עבר את זה יוכל לענות לי עליהן.

קודם כל, קבעתי תור לפסיכיאטר אזרחי כשבוע לפני הגיוס, מה כדאי להגיד לו?

כשאני מגיע לבקו"ם כדאי להגיע אולי בלי ציוד, בשביל לזרז עניינים ולהראות שהבעיה "קשה" ?

לעלות לאוטובוס בבקו"ם או לבקש קבן כבר שם?

יש לי נתונים יחסית טובים- קב"א 54, פרופיל 82 ודפ"ר 70 - האם זה ישפיע על השאלות שהקב"ן ישאל אותי או על הדרך שלי לצאת?

וחוץ מזה קראתי טרגט21, אבל אני אשמח לקבל מכם אולי עוד נקודות מנחות על איך להתנהג בשיחה, מה להגיד, מה לעשות וכו'.
תודה.
אני מקווה שמול הפסיכיאטר תיארת את מצבך הנפשי. טרגט 21 הוא מסמך נהדר אבל הצבא מכיר אותו לכן לא כדאי ללכת צעד צעד במדיוק אחרי מה שכתוב שם. מה שמישהו כתב פה בתגובה לפני על האובדנות וואלה לא תמיד עובד. בטח אם זה הדבר היחיד ולא בתוך הקשר.
הקב"ן מחפש לאבחן אותך עם אבחנה פסיכיאטרית, כמו מה שעושה הפסיכיאטר. כך שתחשוב איך אתה עונה ומתנהג דרך מה ששואל הקב"ן והאבחנה הפסיכיאטרית שיש לך.
לשאלות ולעזרה אישית, מוזמנות ומוזמנים לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש כאן:

במייל -info@newprofile.org
או
באסאמאסים/וואטסאפ למספר הבא - 050-2905588
citizenwaduhek

שליחה על ידי citizenwaduhek »

היי זה שוב אני, רציתי לעדכן מה מצבי לאחר שהצלחתי להשתחרר.

השלבים היו כך: קבעתי ונפגשתי עם פסיכיאטר אזרחי (בתור מלש"ב) כשבועיים לפני הגיוס והראיתי לפסיכיאטר מצב נפשי של דכאון קליני עם מחשבות אובדניות ללא כוונה אובדנית- הוא הביא לי כדורים שכמובן לא נטלתי, אך כן קניתי וגם זרקתי עפ"י המינון המובקש.

מיד שלחתי את הטפסים הללו למדור הנפש בצה"ל דרך האתר- החזירו לי תשובה לאחר כשבוע עם הפנייה לקב"ן ביום הגיוס.
ניצבתי בתל השומר כפי שביקשו ממני והגעתי מוזנח של החיים עם זיפים של שבועיים, ריח מסריח של אחד שלא התקלח כמה ימים וגם לא ישנתי יום לפני. כמו כן באתי עם תיק צד קטן וללא ציוד בכלל. נכנסתי אל הקב"ן לאחר שאחד החיילים הפנה אותי למקום הנכון והתחלתי לרעוד, לא הוצאתי מילה בערך 10 דקות ומילמלתי עד שראיתי שדי נמאס לו אז התחלתי לשתף איתו קצת פעולה והוצאתי מילים פה ושם (עדיין עם קושי בלדבר) הוא שאל שאלות ואני עניתי להן תשובות נורא קצרות. יש לציין כי המבט היה מושפל ולא הבטתי עליו בכלל לאורך כל השיחה (אין לי מושג איך הוא נראה בכלל)
בקיצור שיחת קב"ן רגילה בה אני מראה קושי בדיבור, רועד, ומסתכל על הרצפה. הקב"ן ראה את הטפסים שהבאתי לו מהפסיכיאטר האזרחי ושאל אותי אם יש לי כוונות אובדניות- בהתחלה אמרתי לו שאני לא יודע וזה הלחיץ אותו- אז הוא המשיך לשאול והייתי בשקט.
בסוף הוא שאל אותי מה יקרה אם אני אתגייס היום אמרתי לו שאני "אחתוך"- הוא אמר לי שעכשיו הוא צריך להתקשר לאמבולנס ולקחת אותי לאשפוז ושאל אותי אם זה מה שאני רוצה -כמובן שידעתי שהוא מזבל במוח אז אמרתי לו שיעשה מה שהוא חושב ואני לא יודע.
בקיצור יצאתי מהשיחה והוא אמר לי לחזור יום לאחר מכן על מנת לראות פסיכיאטר.

אצל הפסיכיאטר היה בערך אותו הדבר, הוא אימת איתי את הצבע של הכדורים ורצה לראות אם באמת לקחתי אותם וגם לקח את הקופסה של הכדורים והתחיל לספור.
בקיצור אחרי שיחה של בערך 20דק עם הפסיכיאטר הוא אמר לי שאני מקבל פטור מצה"ל, ויצאתי לחופשי.
שלח תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 5 אורחים