למה מפריע לאנשים שאחרים לא עושים צבא

פורום פרופיל חדש פורומים בין מיליטריזם לפמיניזם למה מפריע לאנשים שאחרים לא עושים צבא

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 39 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108632 הגב
    VIP
    חבר

אחרי דיון ארוך עם כמה אנשים ששירתו/משרתים בצבא, הגעתי למסקנה בנוגע ללמה מפריע להם שאחרים לא עושים צבא, הסיבה העיקרית שראיתי היא ש-אני סובל, למה שהוא(משתמט) לא יסבול?-
    כמובן תחת מסווה של: "אני טוחן פה שמירות, מתאמן כל יום ומגן על המדינה ועליך, ואתה יושב על התחת ונהנה באזרחות".

אתם מסכימים איתי או שאתם חושבים שיש סיבות אחרות?

#175160 הגב
    Anonymous
    חבר

מאותה סיבה שכועסים על מי שמתחמק ממס או מי שחי על גבינו (אברכים).

#175161 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote פינעי:

מאותה סיבה שכועסים על מי שמתחמק ממס או מי שחי על גבינו (אברכים).

אין לי מושג מה איתך, אבל אני כועס על אברכים בגלל שהם לא עושים שום דבר בשביל לקבל את הכסף.
    בעוד שאנשים שלא עושים צבא, לא מקבלים שום דבר בחינם. להכל צריך לשלם כמו אזרח רגיל.

#175188 הגב
    Anonymous
    חבר

הם מקנאים 🙂

#175189 הגב
    Anonymous
    חבר

זה נקרא שוויון בחובות, בזמן שאדם אחד משתתף בהגנה על המדינה שלוש שנים, האחר עושה מה שבא לו ועדיין נהנה מאותו ביטחון

אותך לא היה מכעיס אם רק אתה וחלק באוכלוסייה שאתה נכלל בה הייתם מחויבים לשלם מסים?

#175192 הגב
    Spor
    חבר

יש להם את האפשרות לצאת. אני לא מכוון להם אקדח לראש ומבקש הגנה בכוח.
    אומנם זה גיוס חובה, אבל כמו שלמדנו כאן, ה'חובה' היא בעירבון מוגבל.

ולא, אני לא אומר שלגרום לכולם להשתמט כדי להרגיש יותר טוב עם עצמם הוא הפתרון.
    צבא הוא דבר נחוץ לבטחונה של כל מדינה. על מנת שהצבא שלנו יתקיים וישגשג,
    יש לעשות בדק בית. לא לגרום לחיילים להתגייס בכוח ואיומים,
    אלא לא לשכוח שהחייל בא לתרום בגופו. לכן, להטיב איתו בהתאם.
    אם זה מבחינת דברים טכניים, כגון משכורת, ואם זה מבחינת יחסי אנוש והפסקת אדישות המפקדים.

#175202 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote ניר:

זה נקרא שוויון בחובות, בזמן שאדם אחד משתתף בהגנה על המדינה שלוש שנים, האחר עושה מה שבא לו ועדיין נהנה מאותו ביטחון

אותך לא היה מכעיס אם רק אתה וחלק באוכלוסייה שאתה נכלל בה הייתם מחויבים לשלם מסים?

נהנה מאותו ביטחון? אני אזרח משלם מיסים, למה? אם לא בשביל הביטחון?
    אותו טיעון אני יכול לומר לגבי שירותי הרפואה בארץ, או שירותי המשטרה בארץ..

תשלום מיסים – היה מכעיס, אך ורק אם לא הייתה סיבה הגיונית לכך.

#175209 הגב
    Anonymous
    חבר

אני ממש מסכימה איתך !!!
    זה ממש מעצבן אבל אני כבר עם הזמן פשוט לא מתייחסת לא מעניין אותי שיגידו מה שבא להם@!גם אתה אל תיקח את זה ללב וזהו! 😉
    יצא לי לדבר עם כאלה שעדיין משרתים וכולם מדקלמים את אותו המשפט : " לדעתי כולם חייבים לשרת ,כל אחד חייב לעבור את "החוויה " הזאת" וכו'"…
    😐 😐

#175210 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote tanya:

אני ממש מסכימה איתך !!!
    זה ממש מעצבן אבל אני כבר עם הזמן פשוט לא מתייחסת לא מעניין אותי שיגידו מה שבא להם@!גם אתה אל תיקח את זה ללב וזהו! 😉
    יצא לי לדבר עם כאלה שעדיין משרתים וכולם מדקלמים את אותו המשפט : " לדעתי כולם חייבים לשרת ,כל אחד חייב לעבור את "החוויה " הזאת" וכו'"…
    😐 😐

למען האמת, אני משוחרר כבר כמה שנים טובות, ואני זוכר שכל כך פחדתי (פחדתי שאני מה שאותם אנשים אומרים על אנשים שלא עושים צבא וממה שיגידו עליי), ורק רציתי לבוא לכאן ולהבהיר לאלו שאולי מפחדים כרגע באותה צורה, מהי האמת, ומה קורה במציאות.

🙂

#175255 הגב
    Anonymous
    חבר

זו הסיבה העיקרית 🙂
    בכל מקרה, כל עוד אתה מסתובב עם אנשים אינטליגנטיים לאף אחד אין בעיה עם זה.

#175261 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote ניר:

תשלום המסים בישראל הינו דיפרנציאלי לחלוטין, יש אנשים שמשלמים פחות ויש אנשים שמשלמים יותר, כאשר משהו מצליח לעשות תכנון מס אני אומר לו "סחטיין" ומנסה לשנות את החוק כדי שזה לא יחזור על עצמו. כל עוד אדם פעל לפי החוק אין לבוא אליו בתלונות וזה נכון הן לגבי שירות צבאי והן לגבי תשלום המסים.

#175345 הגב
    sixdis
    חבר

אני אענה בצורה הפוכה
    מה שגרם לי להשתחרר זה :
    – אני ממש סובל (באמת סבלתי מבחינה נפשית) , אני רוצה להשתחרר בגלל זה
    – אני צריך להתגלח , להיות עם גלח , ונראה כמו שאני לא רוצה להראות . אני רוצה להשתחרר בגלל זה
    – אני עושה כולה 350 שקל , באזרחות עושים מינימום 4 אלף . אני רוצה להשתחרר.
    בסוף השתחררתי
    כשהשתחררתי נראתי כמו שרציתי להשתחרר, פחות עומס ולחץ נפשי היה לי והרווחתי כמו בן אדם ……..

עכשיו במקרה שלא הייתי מצליח להשתחרר (או לא הייתי מנסה להשתחרר, והכל היה בגדר מחשבות)
    הייתי רואה את הבן של השכנים שכן הצליח להשתחרר, ופשוט שונא אותו על זה שהוא הצליח

זה על אותו עניין אם אתה רואה בן אדם שאתה יודע שיש לו וילה ובמוו חדשה . הכל עניין של קינאה

#175776 הגב
    dkfir
    חבר

אתם חבורה של בתי יענה אגואיסטים …

יש עוד המון סיבות לכעס עליכם:

– אתם ממשיכים בחיים שלכם בלי לעצור אותם ללפחות 3 שנים בעוד כל השאר כן עוצר.
    – אתם יכלוים להמשיך ללמוד לימודים גבוהים באותם תנאים (סבסוד של המדינה) של מי שתרם לחברה (לקבל 300 ש"ח לחודש זאת תרומה לחברה) בעוד מי שעצר את החיים שלו צריך בדר"כ עוד שנת ריענון לפחות.
    – אתם לא עוצרים וחושבים שבאמת אתם לא תורמים לחברה (כמו רוב הדתיים והערבים) ותרשו לי לצטט דמוקרטי גדול מימני :
    "Ask not, what your country can do for you. Ask what, you can do for your country"
    – אתם מיצטדקים במחשבה אנוכית של – "אורך חיי הצבא לא מתאים לי", "המפקדים לא נחמדים אלי" … אז במקום לעזור ולחנך ולהשפיע מבפנים אתם בפוט שוברים את כללי המישחק ובורחים … לא עצרתם לרגע וחשבתם – אולי היה יותר נכון לתת למועמדים לגיוס את הכלים להיתמודד עם הבעיות האלא במקום לברוח מהבעיה ????? אתם באמת תיתנו לילד שלכם אקמול כל שבוע כי יש לו כאבי ראש או שתנסו לימצוא את הבעייה שגורמת לו לכאבי ראש כל שבוע ???

אישית, אני חושב שמי שמתחמק משרות (אם גם עוורים, נכים ומוגבלים משרתים בצבא בהיתנדבות אז כל אחד יכל) צריך לסבול מהרעת תנאים.
    אם המדינה מסוגל לתת זכויות (אזרחות, הקלות במס, סבסודים למינהם) לאוכלוסיות מסויימות, אז זכותה של המדינה גל לשלול את אותם הזכויות.
    אני חושב שמי שלא משרת כניראה גם לא מספיק אחרי להחליט לגבי המנהיגים שלנו ….

#175780 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote dkfir:

אחרי הצבא אתה ממשיך בחייך בעוד אנשים אחרים ממשיכים בקבע, האם אתה הולך להיות בקבע?, אנשים אחרים הולכים להיות שוטרים/כבאים/רופאים ועוצרים את חייהם בשביל ללמוד למקצוע שלהם
    – אתם יכלוים להמשיך ללמוד לימודים גבוהים באותם תנאים (סבסוד של המדינה) של מי שתרם לחברה (לקבל 300 ש"ח לחודש זאת תרומה לחברה) בעוד מי שעצר את החיים שלו צריך בדר"כ עוד שנת ריענון לפחות.
    חייל עולה למדינה יותר מ350 ש"ח, ולא אני לא מדבר על משכורת של קרביים, אני מדבר על חופשי חודשי, אני מדבר על אי תשלום מיסים במשך הישרות ואחריו לזמן מסויים, אני מדבר על מענק שחרור, פיקדון ובונוס עבודה מועדפת, אני מדבר על קורת גג, מיטה, אוכל, ביגוד וכו'. אז הוא לא מקבל 300 ש"ח, אלא הרבה יותר, אז עכשיו הוא לא תורם לחברה?
    – אתם לא עוצרים וחושבים שבאמת אתם לא תורמים לחברה (כמו רוב הדתיים והערבים) ותרשו לי לצטט דמוקרטי גדול מימני :
    "Ask not, what your country can do for you. Ask what, you can do for your country"
    אם היית קורא את הנאום של קנדי היית יודע שהוא לא דיבר על שירות צבאי, אלא על שירות לארץ וקידומה בעולם ככלל, שזה כולל גם קידום השכלה ומדע
    – אתם מיצטדקים במחשבה אנוכית של – "אורך חיי הצבא לא מתאים לי", "המפקדים לא נחמדים אלי" … אז במקום לעזור ולחנך ולהשפיע מבפנים אתם בפוט שוברים את כללי המישחק ובורחים … לא עצרתם לרגע וחשבתם – אולי היה יותר נכון לתת למועמדים לגיוס את הכלים להיתמודד עם הבעיות האלא במקום לברוח מהבעיה ????? אתם באמת תיתנו לילד שלכם אקמול כל שבוע כי יש לו כאבי ראש או שתנסו לימצוא את הבעייה שגורמת לו לכאבי ראש כל שבוע ??? אז כל מערכת שבורה אנחנו צריכים לתקן אותה? האם אתה עובר בחייך ומתקן על מערכת שבורה? האם אתה הולך להיות ראש ממשלה? שר ביטחון, שר פנים/חוץ, שר אוצר, כל אלו צריכים לתקן מערכות שבורות(שהן די שבורות במדינה).

אישית, אני חושב שמי שמתחמק משרות (אם גם עוורים, נכים ומוגבלים משרתים בצבא בהיתנדבות אז כל אחד יכל) צריך לסבול מהרעת תנאים.
    מה מפריע לך בזה שמישהו מתחמק? בגלל שהוא עבר על החוק? אם כך, צריך להרעות את התנאים של כל מדינת ישראל כי כולם עברו על חוק מסויים, או מה שמפריע לך זה שהם לא תורמים? מי אמר שהם לא תורמים? הרי תרומה זה לא רק צבא, זה גם מיסים ועבודה(ראה ערך: קנדי), או שהסיבה האמיתית שאתה מרגיש כך היא קנאה וכעס כי אתה מפחד להחליט את החלטה זהה.
    אם המדינה מסוגל לתת זכויות (אזרחות, הקלות במס, סבסודים למינהם) לאוכלוסיות מסויימות, אז זכותה של המדינה גל לשלול את אותם הזכויות.
    כתגובה פה תקרא את מה שרשמתי מעל שוב, ותוסיף את זה:
    אם לא היית שוטר, כבאי, רוקח, רופא,וכו' לא תוכל להצביע בבחירות, מסכים? אתה הולך להצביע בחייך? מה אתה הולך להיות?

התגובה שלי באדום.

#175781 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote Vip1:

quote dkfir:

אחרי הצבא אתה ממשיך בחייך בעוד אנשים אחרים ממשיכים בקבע, האם אתה הולך להיות בקבע?, אנשים אחרים הולכים להיות שוטרים/כבאים/רופאים ועוצרים את חייהם בשביל ללמוד למקצוע שלהם
    חייל עולה למדינה יותר מ350 ש"ח, ולא אני לא מדבר על משכורת של קרביים, אני מדבר על חופשי חודשי, אני מדבר על אי תשלום מיסים במשך הישרות ואחריו לזמן מסויים, אני מדבר על מענק שחרור, פיקדון ובונוס עבודה מועדפת, אני מדבר על קורת גג, מיטה, אוכל, ביגוד וכו'. אז הוא לא מקבל 300 ש"ח, אלא הרבה יותר, אז עכשיו הוא לא תורם לחברה?
    אם היית קורא את הנאום של קנדי היית יודע שהוא לא דיבר על שירות צבאי, אלא על שירות לארץ וקידומה בעולם ככלל, שזה כולל גם קידום השכלה ומדע
    – אתם מיצטדקים במחשבה אנוכית של – "אורך חיי הצבא לא מתאים לי", "המפקדים לא נחמדים אלי" … אז במקום לעזור ולחנך ולהשפיע מבפנים אתם בפוט שוברים את כללי המישחק ובורחים … לא עצרתם לרגע וחשבתם – אולי היה יותר נכון לתת למועמדים לגיוס את הכלים להיתמודד עם הבעיות האלא במקום לברוח מהבעיה ????? אתם באמת תיתנו לילד שלכם אקמול כל שבוע כי יש לו כאבי ראש או שתנסו לימצוא את הבעייה שגורמת לו לכאבי ראש כל שבוע ??? אז כל מערכת שבורה אנחנו צריכים לתקן אותה? האם אתה עובר בחייך ומתקן על מערכת שבורה? האם אתה הולך להיות ראש ממשלה? שר ביטחון, שר פנים/חוץ, שר אוצר, כל אלו צריכים לתקן מערכות שבורות(שהן די שבורות במדינה).

מה מפריע לך בזה שמישהו מתחמק? בגלל שהוא עבר על החוק? אם כך, צריך להרעות את התנאים של כל מדינת ישראל כי כולם עברו על חוק מסויים, או מה שמפריע לך זה שהם לא תורמים? מי אמר שהם לא תורמים? הרי תרומה זה לא רק צבא, זה גם מיסים ועבודה(ראה ערך: קנדי), או שהסיבה האמיתית שאתה מרגיש כך היא קנאה וכעס כי אתה מפחד להחליט את החלטה זהה.
    כתגובה פה תקרא את מה שרשמתי מעל שוב, ותוסיף את זה:
    אם לא היית שוטר, כבאי, רוקח, רופא,וכו' לא תוכל להצביע בבחירות, מסכים? אתה הולך להצביע בחייך? מה אתה הולך להיות?

התגובה שלי באדום.

סתם כדי להרחיב
    ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country
    – הוא מדבר על האזרחים שיהיו פעילים פוליטית, שיצביעו וישפיעו, אומר לאזרחים להילחם בכל הדברים שהוא מגדיר כרעים, הוא גם מבקש את זה מאומות העולם באותו נאום:
    He asked the nations of the world to join together to fight what he called the "common enemies of man: tyranny, poverty, disease, and war itself."

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 39 סה״כ)
מענה ל־למה מפריע לאנשים שאחרים לא עושים צבא
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו