קיבלתי 21 – עדיין מתלבט – הסיפור שלי

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים קיבלתי 21 – עדיין מתלבט – הסיפור שלי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108490 הגב
    Fredi
    חבר

שלום לכולם.

אחרי לבטים רבים התגייסתי לצבא בדצמבר 2008. אני מתנגד לצבא מטעמי אידיאולוגיה, לא רציתי להתגייס אבל התגייסתי בכל זאת בגלל לחצים שונים, בעיקר של ההורים ובעיקר בגלל ההפחדות לגבי מי שלא מתגייס.
    את השירות שלי עשיתי בחה"א. במהלך השירות המצברוח שלי הלך ונעשה פחות טוב, התחלתי טיפול תרופתי אצל קפ"ס (קב"ן) ואחר כך אצל פסיכיאטר אזרחי. בתקופה של שנה בערך ירדתי 15 קילו והיחסים עם ההורים הדרדרו עד כדי כמעט נתק.
    אחרי שנה ו-4 חודשים של שירות הקפ"סית של הבסיס הציעה לי להשתחרר לחצי שנה, פרופיל 24. פסיכיאטרית חיל האוויר אישרה את זה אחרי פגישה איתי ועם ההורים.

בתום החצי שנה בבית, שבוע שעבר, חזרתי לתל השומר לפגישה עם פסיכיאטר. הוא שאל אותי שאלות יבשות, מאיפה אני, בן כמה, עם מי אני גר, איזה תרופות לקחתי בזמן הזה. הוא לא שאל מה המצב שלי עכשיו, אם יש שיפור או האם אני רוצה לחזור. הוא אמר "אני אהיה ישיר איתך. אתה לא מתאים לצבא ואני משחרר אותך על 21". בהתחלה חשבתי שזאת איזשהי הצגה כדי לגרום לי לרצות לחזור. אמרתי לו "ואם אני רוצה לחזור לצבא?" הוא אמר לי "אז תחזור בתור מתנדב או שתגיש עירעור."
    משם אחרי עוד כמה טירטורים של ללכת ולחזור לר"מ ד' בצד השני של הבסיס, הלכתי לוועדה רפואית וקיבלתי את השיחרור.

קיבלתי גם טופס עירעור על הפרופיל שנקבע לי שאני יכול להגיש תוך 30 יום.
    בחוות דעת של הפסיכיאטר נכתב ששוחררתי בגלל דיכאון. הוא הוסיף "החייל ביקש לחזור לשירות, כנראה בגלל לחץ של הוריו אך המשך השירות יכול להחמיר את מצבו."
    ההורים שלי קיבלו את זה מאוד קשה אבל עדיין אמרו שזאת בחירה שלי מה לעשות.

ועכשיו אני באמת כבר לא יודע מה להחליט. האם לערער על הפרופיל ולחזור לסיים את השנה וחודשיים שנשארו לי בצבא (לא יודע איזה תפקיד ייתנו לי ואיפה)
    או לקבל את הפרופיל הזה ולצאת. פוחד מההשלכות, לכאן ולכאן.
    אני רוצה ללמוד משהו בתחום התקשורת ואני לא יודע מה ההשפעות יהיו לפרופיל הזה בנוגע למציאת עבודה.

אשמח לקבל מכם תגובות

#174676 הגב
    Anonymous
    חבר

אתה מתאר מצב של ירידה במצב רוח ,ירידה משקל ,היית בדכאון ,נטלת טיפול תרופתי…כנראה שהיה לך ממש רע בצבא.
    תראה אף אחד לא יגיד לך מה לעשות רק אתה יודע מה נכון עבורך,תחשוב עם עצמך בישביל מי אתה עושה את כל זה..בישביל לרצות חברים ומשפחה??
    או בישביל עצמך?
    כל אחד עושה את בחירתו הכי חשוב שתיהיה שלם עם ההחלטה שלך!
    בכל מקרה בהצלחה 🙂
    נ.ב
    אני יכולה להגיד לך על עצמי שאני לא מתחרטת אפילו לא לשנייה שיצאתי,כל יום אני שמחה על ההחלטה שקיבלתי! 😎
    ועוד דבר ,אתה יכול לעשות שירות לאומי אם בא לך אולי ככה תרגיש יותר טוב.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־קיבלתי 21 – עדיין מתלבט – הסיפור שלי
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו