קב"ן-עתודה.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 21 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108425 הגב
    Oscar Wilde
    חבר

כפי שתאם יודעים אני מאוד מתקשה בלהשיג פגישה עם קב"ן.
    אני מתמיין למסול העתודה ( לא מלהיב אותי בכלל) ויש לי אפשרות להכנס לשם. מה הסיכויים שלי לקבל קב"ן שם? גם אז אצטרך חו"ד וכ'ו? 😕

#174394 הגב
    shayaf
    חבר

עדיף לך לא להיכנס לזה כי הצבא אחרי זה לא יוותר אליך בקלות

#174398 הגב
    Oscar Wilde
    חבר
    quote shayaf:

יש לי זמן, שלוש שנים של עתודה. 😎

#174400 הגב
    Anonymous
    חבר

רוצה עצה טובה ופרקטית?
    לך לרופא משפחה שלך וקח ממנו הפנייה לפסיכיאטר אזרחי, לך לפסיכיאטר, אל תבקש שום חו"ד מראש, תגיד לפסיכיאטר כל מה שיש לך להגיד, ואל תהסס לזיין את השכל, הפסיכיאטרים האלה מאוד אוהבים מחלות נפש, זו העבודה שלהם, הם גם מאוד אוהבים לרשום כדורים, מה שהפסיכיאטר יעשה זה, הוא ירשום לך אבחנה ומרשם לכדורים, קח את שני אלה ופקסס אותם ללשכת גיוס, זה מספיק.

#174406 הגב
    Spor
    חבר
    quote Oscar Wilde:

quote shayaf:

עתודה – מכירת הנשמה שלך לשטן.
    באמת. ברגע שאתה הולך לעתודה, והצבא מוציא עליך כסף, אין מצב שתצליח להשתחרר מזה.
    לא משנה מה תגיד, תמיד תתקל בתירוץ של 'שמע, הצבא השקיע בחינוך שלך, אין לך ברירה אלא לשרת'.
    לא חסרים פה סיפורים כאלה. קח לדוגמה את thatothersoul,
    לבחור יצאה הנשמה עד שהוא הצליח לצאת.

#174412 הגב
    Aviran17
    חבר
    quote Spor:

quote Oscar Wilde:

quote shayaf:

עתודה – מכירת הנשמה שלך לשטן.
    באמת. ברגע שאתה הולך לעתודה, והצבא מוציא עליך כסף, אין מצב שתצליח להשתחרר מזה.
    לא משנה מה תגיד, תמיד תתקל בתירוץ של 'שמע, הצבא השקיע בחינוך שלך, אין לך ברירה אלא לשרת'.
    לא חסרים פה סיפורים כאלה. קח לדוגמה את thatothersoul,
    לבחור יצאה הנשמה עד שהוא הצליח לצאת.

1+

#174413 הגב
    Anonymous
    חבר

אוקי, העצה של האורח מקסימה. העובדה שלא צריך לשואל מראש על חו"ד ולהתעקש פותרת כמה בעיות שעלו אצלי.
    עכשיו אני רק צריך ללכת לרופא משפחה, שכל הילדים שלו שירתו בקרבי והוא ממטילי הספק. טוב, ננסה.
    ולגיב העתודה- שנה ראשונה הצבא לא מוציא שקל, אני מקבל החזר. אני זה שמשלם בהתחלה. עדיין לא טוב \:?

#174418 הגב
    Spor
    חבר
    quote אורח:

אוקי, העצה של האורח מקסימה. העובדה שלא צריך לשואל מראש על חו"ד ולהתעקש פותרת כמה בעיות שעלו אצלי.
    עכשיו אני רק צריך ללכת לרופא משפחה, שכל הילדים שלו שירתו בקרבי והוא ממטילי הספק. טוב, ננסה.
    ולגיב העתודה- שנה ראשונה הצבא לא מוציא שקל, אני מקבל החזר. אני זה שמשלם בהתחלה. עדיין לא טוב \:?

תחשוב על זה ככה – במידה ותצליח לצאת לפני שהצבא משלם עליך – הוצאת כסף, ולא קיבלת אף מקצוע.
    במידה והצבא כבר שילם – קיבלת החזר, קיבלת מקצוע, ואין סיכוי שהצבא יוותר עליך.

רואה? בכל דרך עתודה היא דפיקה.

#174427 הגב
    דונגל
    חבר

איזה עתודה? אקדמאית?

שחרור מעתודה אקדמאית יכול להיות יותר קשה אבל לא בלתי אפשרי.
    זה תלוי בגורמים כאלה:
    א. האם ממש נכנסת כבר לשירות
    ב. האם עברת קורס קצינים.
    ג. מה המסלול שלך – תכנות זה בדרך הכי קשה להשתחרר.
    ד. איפה נפלת.

עקרונית, אם עוד לא ממש חתמת, גם אל תחתום, ואם כבר חתמת, חכה קצת ותתחיל עם קב"ן.
    כמו שיעצו לך כאן – פגישה קשה עם פסיכיאטר אזרחי וכן הלאה.
    עדיף שתקח מספר חודשים לתוך הלימודים, ואפילו תיכשל בכוונה בכמה מבחנים או תוציא ציונים גרועים (+ מועדי ב') ככה שתוכל לקשור את ההדרדרות גם ללימודים וכן הלאה.
    תעשה הכל כדי לקבל קב"ן ולהציג לו באיזה מצב גרוע אתה.
    תלמד ממה שכותבים כאן כל הזמן – תציג בעיות חברתיות קשות, חוסר יכולת להתמודד עם קשיים ולחץ (גם בלימודים) וכן הלאה.

אל תדאג בקשר לאוניברסיטה. השנתיים-שלוש שתחסוך שוות בערך פי 30-40 מכמה נכשלים שאפשר להשלים (ממילא כדאי לחזור על הקורסים הראשונים פעמיים)

#174428 הגב
    Anonymous
    חבר

אני מוכן לשלם כמה חודשים בשביל החופש שלי. התחלתי לחשוב על העתודה כיוון ששמעתי סיפורים שלבוא לבק"ום ולבקש קב"ן לא מבטיח שום דבר, ויש גם סיכוי לכלא.

עוד לא התחלתי את המסלול,מה זאת אומרת חתמתי?

#174431 הגב

חתמת הכוונה שכאילו התחייבת להם.

אגב,סלח לי אבל אני לא מבין את כל הסיפור הזה.איך מצד אחד אתה רוצה עתודה ומצד שני לצאת?
    אתה קצת סותר את עצמך מבחינת הצבא פה.מישהו שרוצה להשתחרר לא אמור לפזול לשום כיוון בצבא בטח שלא לכזה שמחייב שירות בקבע וכולל הוצאות כספיות של הצבא עליך.

#174434 הגב
    Anonymous
    חבר

מה, אני רוצה עתודה? מאיפה הרעיון הזה?
    אני לא רוצה שום קשר לגוף הזה , אני רוצה את החרות שלי.
    התכוונתי שלהכנס לעתודה ולהלחם משם אולי עדיף מאשר להיזרק בכלא ולחכות חודשים לקב"ן.
    הבנתי שלא בטוח, ממש לא בטוח, שמקבלים קב"ן בבקו"ם.

#174435 הגב

אם ככה,אז להיכנס לעתודה ולהילחם משם זה דבר חסר טעם.ואם אתה לא רוצה שום קשר לצבא שלא תעז לעשות את הטעות המרה הזאת.

כל פעם שאתה נכנס למסגרת בתוך הצבא אם זה קורס,טירונות,עתודה או כל דבר אחר אתה מקשה על עצמך.הדרך להשתחרר היא להיות חייל "תלוש" בלי תפקיד,הכשרה או כל מסגרת אחרת בסגנון.

#174440 הגב
    Anonymous
    חבר

אבל איזו אלטרנטיבה יש לי?
    הבנתי שסיכוי סביר שלבוא לבק"וםם לשבת עלה ריצפה ולדרוש קב"ן לא דווקא יסדר לי קב"ן אלא 10 ימים בכלא.

#174443 הגב
    Spor
    חבר
    quote אורח:

אבל איזו אלטרנטיבה יש לי?
    הבנתי שסיכוי סביר שלבוא לבק"וםם לשבת עלה ריצפה ולדרוש קב"ן לא דווקא יסדר לי קב"ן אלא 10 ימים בכלא.

קב"נ לא נותנים למי שיושב על הרצפה, אלא למי שיש הפרעה.
    תחשוב כמו קצין – יש לך חייל טרי, הרגע הגיע מלשכת הגיוס,
    והצ'חצ'ח הזה יושב על הרצפה בדרישות. לא תנפנף אותו?
    מצד שני, יש לך חייל עם עיניים אדומות מדמעות, שאומר לך בפירוש
    'ברגע שאני רואה מישהו, אני לוקח לו את הנשק ויורה בך ראשון, ואז בשאר'.
    וגם זה, תלוי בהתנהגות שלך. אחד המאפיינים של פסיכוזה, הוא היעדר תחושת אשם ומצפון.
    אז זאת אומרת, שחייל שיושב על הרצפה, בוכה ומייבב, ומאיים לרצוח פה את כולם,
    לא באמת יעשה את זה. הוא סתם בסערת רגשות כי זה היום הראשון שלו על מדים, והוא מפחד.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 21 סה״כ)
מענה ל־קב"ן-עתודה.
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו