בבקשה עזרה לגבי העתיד

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108413 הגב
    Helpmepls
    חבר

טוב אז אני כבר שבועיים בדכאון קשה ולא מפסיק לחשוב ולאכול את עצמי אני משתגע ובוכה
    אני בן 15 וחצי ואני לומד בטכני מיועד למגמת חשמל עכשיו לפי מה שהבנתי זה לתקן מטוסים בצבא וגם חשמלאים מקבלים ממש תפקידים קשים ומגעילים ואני ממש לא רוצה לתקן מטוס אני מפחד מהאחריות אני לא אוהב את זה בכלל וגם לא יאהב
    רציתי לחזור למקיף הקודם שלי אבל לפי מה שהבנתי מקבלים קרבי אם יש לי פרופיל גבוהה (אין לי בעיה בריאותית ואני לא מאמין שתיהיה לי גם) אני ממש לא רוצה לא קרבי ולא לתקן מטוסים אני נורא מפחד אני בסה"כ רוצה לעשות משהו קרוב לבית המצב החברתי שלי ירוד ואין לי אף אחד חוץ מהמשפחה ומהבית ואני יודע שאני ישבר ואפילו יתאבד…
    אני כבר שבועיים מתלבט ובדכאון קשה אני לא יודע מה לעשות אה ויש לי קבנ"ית קרובת משפחה וששאלתי אותה אז היא אמרה לי "תחליט מה אתה מעדיף לעסוק במשהו שאתה לא רוצה מראש או לקחת את הסיכון" אני נורא נגעלתי ממנה שהיא לא עזרה לפי דעתכם היא יכלה לעזור איכשהוא? גם יש לי דוד שהיה רנ"ג ושאבא שלי שאל אותו אז הוא אמר"מי שלא רוצה קרבי לא מקבל קרבי" הוא סתם מורח אותי לפי דעתי כי לפי הסיפורים ששמעתי הצבא עושה מה שבא לו =,(
    מה אתם הייתם ממליצים לעשות אני משתגע כבר מאבד שפיות דכאון רציני ואני צריך להחליט עכשיו לפני תחילת הלימודים!!!

#174360 הגב
    shayaf
    חבר

שמע יש הרבה אפשריות להתחמק מקרבי
    כלא
    ק'בן
    תחליט מה אתה מעדיף

#174361 הגב
    Helpmepls
    חבר

אני ממש מפחד מכלא וכאלה ואני לא רוצה להסתבך ולפי מה שהבנתי קב"ן זה הרבה זמן וסיבוך וסיכון ולא בטוח שישחררו אותי באלי למותת =[

#174362 הגב

יש לך עוד זמן.

קודם כל תחכה לצו ראשון ואז תחשוב מה לעשות.

#174363 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote כריסטיאן:

יש לך עוד זמן.

קודם כל תחכה לצו ראשון ואז תחשוב מה לעשות.

אבל אני צריך להחליט עכשיו אם להשאר בטכני או לא
    מה אתם אומרים מכריחים ללכת לקרבי אלא אם כן אני יעשה בעיות?!

#174364 הגב
    דונגל
    חבר

כמה דברים:

א. קב"ן לא קשור ללמות. למה אתה חושב ככה? תעיין בפורום ותראה כמה אנשים עוברים את זה.
    ב. צודק מי שאמר כאן שיש לך עוד זמן. מהטכני תוכל גם לצאת מאוחר יותר (למה נדמה לך שלא?). הבעיה היא יותר מה תעשה עם הצבא.
    ג. אם אתה לא רוצה מה שהטכני מציע – למה הלכת לשם? למה שלא תלך לתיכון נורמלי ותחיה חיים רגילים?
    ד. אתה יכול להביע בצורה נחרצת, כולל בצו הראשון, את הרצון שלך לא לשרת בקרבי.

#174365 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote דונגל:

כמה דברים:

א. קב"ן לא קשור ללמות. למה אתה חושב ככה? תעיין בפורום ותראה כמה אנשים עוברים את זה.
    ב. צודק מי שאמר כאן שיש לך עוד זמן. מהטכני תוכל גם לצאת מאוחר יותר (למה נדמה לך שלא?). הבעיה היא יותר מה תעשה עם הצבא.
    ג. אם אתה לא רוצה מה שהטכני מציע – למה הלכת לשם? למה שלא תלך לתיכון נורמלי ותחיה חיים רגילים?
    ד. אתה יכול להביע בצורה נחרצת, כולל בצו הראשון, את הרצון שלך לא לשרת בקרבי.

בסוף י' אפשר לעבור למרות שיש בגרויות ?
    אני ממש בדכאון קשה איך אפשר להבטיח שאני לא אקבל קרבי דרך מקיף רגיל?

תודה רבה…

#174366 הגב
    shayaf
    חבר

אין דרך להבטיח את זה רק עם אחרי הצו הראשון תצליח להוריד פרופיל

#174370 הגב
    Anonymous
    חבר

ואם אני נשאר בטכני
    אני יכול להוריד פרופיל דרך קב"ן בצו הראשון ואז איך זה יילך
    כי מי שמסיים את הטכני בכיתה יב' מגוייס למערך הטכני של חיל האוויר אז אם ני מסיים שם יב' אני יכול ליהיות פטור אח"כ?

#174372 הגב
    Anonymous
    חבר

שלא תחשוב בטעות להשאר בטכני רק מחשש שיגייסו אותך לקרבי.
    תברח מהטכני כל עוד אתה יכול.
    כשיגיע הצו הראשון פשוט תגיד להם שאתה לא מוכן בשום פנים ואופן להיות קרבי וזה הכל.
    אף אחד לא יקח אותך לקרבי בכוח. ( וגם אם כן יקחו אותך מה שלא סביר שיקרה , תמיד אפשר לצאת בתחילת המסלול. )

יש לך עוד הרבה מאוד זמן , אתה לא צריך לחשוב על זה בכלל כרגע.
    אם אתה לא אוהב את הטכני פשוט תצא משם ותעבור לתיכון נורמלי ותהנה מהתקופה הזאת.

בהצלחה

#174377 הגב
    Schalter
    חבר

כולם פה צודקים, תקשיב להם.
    15 וחצי אין לך מה לדאוג, תגיד שאתה משנה את הדעה שלך ורוצה ללמוד בבית ספר רגיל מסלול רגיל.
    אני גם הייתי במגמה מאוד רצינית ובגיל שלך יצאתי ממנה.

לא משנה מה יקרה תמיד תוכל לשנות ולתקן.
    תאכל כמו שצריך, תישן כמו שצריך…. עזוב אותך מהשטויות, ואל תנסה לדבר איתנו כמו אל קב"נים או משהו, אנחנו כן חברים שלך…
    לא צריך לאיים שתתאבד או להגיד שאין לך חברים כי זה בולשיט.

#174379 הגב
    Anonymous
    חבר

תודה לכם על העזרה
    ובאמת שאני לא משקר אין לי בכלל חברים ונכנסתי לדכאון מאז שגיליתי שמי שהולך עם פרופיל 97 מגייסים אותו לקרבי.
    זאת הבעיה:
    דווקא בבית הספר הטכני טוב לי מאוד שם ואפשר ללמוד נורמלי אבל גיליתי שאני צריך לתקן מטוסים בצבא משהו שאני מאוד חרד לגביו כי שמעתי שזה מסוכן ואחריות וקשה.
    אם אני יעבור למקיף עכשיו אז המקיף יהיה על הפנים (כמו כל שאר המקיפים) ובקושי אפשר להשלים בגרות וללמוד וגם בטח יתנו לי קרבי כי לפי מה שהבנתי אם אתה אומר שאתה לא רוצה קרבי זה רק מוריד לך קב"א וזה לא עוזר בשום דבר וזה סיכון לקחת. האם אוכל ללמוד בטכני ובעתיד לא לתקן מטוסים בכל דרך שהיא? האם אוכל לעבור בסוף י' אחרי שעשיתי בגרויות בטכני ? איך ניתן לצאת מקרבי אחרי שאתה מקבל במנילה תפקידים קרביים?
    תודה תודה תודה על התשובות והעידוד שלכם

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
מענה ל־בבקשה עזרה לגבי העתיד
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו