איך יוצאים מקרבי? אני לפני גיוס.

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים איך יוצאים מקרבי? אני לפני גיוס.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108292 הגב
    frontman
    חבר

מה קורה!
    קצת רקע עלי –
    קוראים לי אור, סיימתי כיתה י' עכשיו אני עולה ליא'.
    אני עושה בגרות 5 יח' בפיזיקה, כימיה ומחשבים (כן זה הרבה, אני במגמה מיוחדת 😉 ).
    מבחינה בריאותית- המצב שלי מצויין. אני משחק בקבוצת כדורעף, בריא לחלוטין תודה לאל אז אני מניח שיהיה לי פרופיל 97.
    עדיין לא קיבלתי צו ראשון, ואני בטוח שהשנה אני אקבל.

מה אני רוצה? לא קרבי.
    אין לי כוונה להשתחרר על 21… זה לא מה שאני רוצה..
    לאן אני כן רוצה ללכת? משהו שיעזור בעתיד. ז"א – הייתי רוצה להתקבל לעתודה, גאמא חבצלות וכל הפרוייקטים האלה. זה בעדיפות ראשונה.
    במידה ואני לא מצליח להתקבל אז כל מיני יחידות לא קרביות כמובן, במודיעין אולי?
    אם גם זה לא אז אני אהיה טבח אם צריך. רק לא קרבי. אני לא מוכן להילחם ולסכן תחיים שלי בשביל המדינה….

אז כמו שראיתם אני לומד מקצועות שהצבא בטח ירצה: מתמ' 5 יח', פיזיקה ומחשבים ואולי גם כימיה יעניין אותם, והציונים שלי ממש לא רעים. ואני בטח יעשה פסיכומטרי מתישהו שנה הבאה, אז אני מקווה שאני כן אצליח להתקבל לאיזה פרוייקט טוב. אין לי בעיה לחתום קבע אגב…
    השאלה היא מה קורה אם אנלא מצליח? איך יוצאים מזה? להוריד פרופיל? פשוט להגיד "לא עושה קרבי"?
    אשמח להסברים, כי אני מודה שהנושא ממש מדאיג אותי.

אגב שאלה נוספת – ברגע שאני אקבל את המכתב לזימון לצו הראשון, כמה זמן יהיה לי עד תאריך הזימון?

תודה ומצטער על החפירה 😎

#173751 הגב
    Anonymous
    חבר

יפה לך אחי, אבל אל תשכח את הצניעות שלך 😉 .
    לא בעיה להיות בעתודה ושטויות כאלה, הצבא מעדיף לקחת את ה"משכילים" לעתודות וכל זה ואת היתר לקרבי.

ביא' יבואו לך כל מיני אנשים מהצבא יעשו לכם הרצאות וכל החרטה, פשוט תגיד שאתה רוצה להירשם למשהו וזהו.
    אם אתה באמת טוב בלימודים לא תהיה בעיה לצבא לקחת אותך למשהו בסגנון, אם היית מעדיף להשתחרר או כל דבר שהצבא לא רואה בעין יפה אז כבר היית צריך להתאמץ קצת

#173754 הגב
    frontman
    חבר
    quote אורח:

יפה לך אחי, אבל אל תשכח את הצניעות שלך 😉 .
    לא בעיה להיות בעתודה ושטויות כאלה, הצבא מעדיף לקחת את ה"משכילים" לעתודות וכל זה ואת היתר לקרבי.

ביא' יבואו לך כל מיני אנשים מהצבא יעשו לכם הרצאות וכל החרטה, פשוט תגיד שאתה רוצה להירשם למשהו וזהו.
    אם אתה באמת טוב בלימודים לא תהיה בעיה לצבא לקחת אותך למשהו בסגנון, אם היית מעדיף להשתחרר או כל דבר שהצבא לא רואה בעין יפה אז כבר היית צריך להתאמץ קצת

חס וחלילה זו ממש לא הייתה הכוונה שלי… רק רציתי לציין ולהדגיש שאני לומד כל מיני מקצועות שהצבא בטח יתעניין בהם (המורה לפיזיקה כל שיעור אומר לנו שכמה שהם אוהבים פיזיקה בצבא, וכמה תלמידים שלו שלמדו פיזיקה הלכו לכן מיני מקומות במודיעין), אז רציתי לציין רק זה הכל 🙂

השאלה שלי היא מה אם בסוף אני לא אצליח להתקבל למשהו מהדברים שציינתי למעלה… הציונים שלי אמנם טובים ומעל 85 אבל אני בטוח שיש חברה עם ציונים לא פחות טובים משלי, שיוציאו פסיכומטרי אולי יותר טוב ממה שאני יעשה עם פרופיל 64 נגיד, ואז יש להם העדפה עלי לא?
    בוודאות אני יהיה 97, מה אני עושה אם אומרים לי שאני לא מתאים ואני צריך קרבי? האם הם פשוט יקבלו את הרצון שלי ויבינו שאני לא מעוניין ללכת לקרבי, להחזיק נשק ולירות וכל זה? אני יצהיר את זה עוד בצו ראשון.

#173761 הגב
    Spor
    חבר

כוון לשמים כדי להגיע לכוכבים –
    לך לקב"נ, תבכה לו, תתחיל להגיד שאתה מת לעוף מהצבא.
    בעיה פיזית אין לך, ככה שתצטרך להסתמך על הקב"נ.
    באמצע, כמו כל קב"נ, הוא יציע לך להתפשר.
    פרופיל 64 לא יאפשר לך קרבי, אבל כן יאפשר שירות עורפי.

#173766 הגב
    צביקה
    חבר

אם הקב"א שלך תתאים(אני מניח שזאת לא בעיה להגיע ל-52 אם אתה כל כך טוב בלימודים), תתחיל עוד לפני עם הפסיכומטרי ותתקבל לעתודה בקלות!

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
מענה ל־איך יוצאים מקרבי? אני לפני גיוס.
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו