לא מבין אותכם כל כך

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 57 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108206 הגב
    david1212
    חבר

שלום !
    האשכול הזה נפתח בתמימות נפש כי אני לא רוצה להאמין מה אתם חושבים אני לא מוכר לעצמי שטויות
    קשה לי להבין סרבנים סרבנים שהם נגד המדינה או הדרך שהיא בחרה בה כלפי ערבים
    הברירה הכי אנימאליסטית שיש היא הגנה ומה אנחנו עושים אם לא הגנה?
    ערבים עוינים לא רוצים שנעשה להם הם מקום קצת פה ושם הם רוצים אותנו בחוץ וחלקם רוצים אותנו מתים .
    ערבים לא עוינים כמו ערביי ישראל אינם סובלים בארץ יותר ממה שאנחנו כיהודים סובלים בעולם אז אי אפשר להתלונן על זה ולראות בזה כאפליה
    אף על פי שהיא כן אבל זה סוג של נורמה שנתקן מתי שיהיו לנו צרות קטנות , והכל תוך כדי שהם המקור העיקרי(בערך) של נשק / סמים / פשע אבל לא נורא נסתדר !
    ערביי עזה אינם חפים מפשע משום שהם יודעים שבחיים בקרבם טרוריסטים והם לא עושים כלום בנידון וזה עובדה ברורה מבחינתי הם שותפים לפשע
    וראויים ליחס של טרוריסטים חד וחלק !
    ערביי ישראל יתמכו תמכו ותומכים בטרור פשוט הם קיבלו קצת שמנת פה אז הם רגועים לא כמו אחיהם בעזה שסובלים מתנאים ירודים ! במידה ותהיה להם ברירה כמו שלנו יש (שלטון)אנחנו נהיה בצרות חד וחלק ! עד כאן אני חושב שההנהגה של המדינה היא טובה מדי אפילו כלפי הערבים גם בארץ וגם מחוצה לה
    אבל העסק הזה שנוי במחלוקות מוראליות וחברתיות רבות אבל בשורה התחתונה אנחנו עדין רק מגינים וזה בסדר
    אבל השורש הוא לא עכשיו אלא העבר ההיסטורי שלנו כעם יהודי
    הם טוענים שכבשנו אך אנחנו רק עזבנו ל 2000 שנה מה שכבשנו לפני 2000 אתם נגד כיבוש? הרי כל העולם כבוש לא ניתן לתקן זאת זה הטבע תטרוף או תיטרף
    כבשנו כי ה' אמר לנו שזה המקום שהוא נותן לנו כבן אדם מאמין אני רואה בזה סיבה ואני חיי עם זה ושלם עם זה שזה המקום שלי
    ואם היתי לא מאמין זה היה מקומם אותי באיזה שהוא מקום אני מסכים אבל כיהודי אין לי בעיה עם זה
    ואל תגידו שאתם יהודים גם כי יהודי זה לא כל כך פן פיזי יהודי הוא מאמין בתורת משה ומתנהג על פי התורה כן זה אפשרי גם היום אפילו שזה כתוב אלפי שנים
    כמו שכלב אוכל מהרצפה והולך על 4 אז הוא קרוי כלב כי זה מה שכלב עושה, אותו דבר יהודי
    מי שיגיד שהוא לא חושב כמוני אז כנראה שהוא לא יהודי כל כך ואין לו מה לעשות פה הוא רשאי ללכת
    אני פה ואני ישאר עד הנשימה האחרונה כי סבא שלי עזב הרבה מעבר למה שיש לרובנו כאן(כסף ורכוש והרבה ) והוא בא לפה כי רק פה הוא מגשים את מי שהוא
    י*ה*ו*ד*י
    יש פה מישהו שמגדיר עצמו כסרבן לא מהסיבות שדיברתי עליהן?
    קחו את הדברים ברוח טובה כמובן אני רק מנסה להבין דעות של סרבנים שהם נגד המדינה בכללי

#173267 הגב
    Spor
    חבר

אני מגדיר את עצמי כסרבן ולא הסיבות האלה.
    לא אכפת לי מערבים. לא אכפת לי מפוליטיקה. לא ממש אכפת לי מי בשלטון, ימין או שמאל.
    אני יודע שאני אינדיבידואל, ואף מערכת לא תקצץ לי ת'ביצים ותשים אותי על רצועה.
    לא רוצה לשרת. לא רוצה לתרום. הצבא מבחינתי יכול להשרף.
    אני סוציופת אגואיסט בזכות עצמי, ואני לא מוכן לתרום לגוף כמו צה"ל, שבו אני עוד זוג מדים.

#173269 הגב
    david1212
    חבר

קו מחשבה יפה וטבעי לחלוטין !
    אבל טובים השניים מן האחד ! כרגע החסרון שלך לא מורגש אבל בעת מלחמה כל ראש נחשב ואם נפסיד סביר להניח שעם הזמן תאבד הרבה מן הפריוולגיות שלך כרגע !
    במידה וישלח לך צו חרום לקורס מזורז על נשק וכו' של כמה ימים הכנה לשטח ומוציאים אותך לחזית תסרב? תלך בגלל איומים שלהם? או שתלך כי אתה מעוניין להגן על המולדת שלך ? משפחה ?

#173270 הגב
    organo
    חבר

תלמד קודם לכתוב מסודר.
    כל הבולשיט על היהדות לא מדבר אלי, אני לא מגדיר את עצמי יהודי, אך אני כן מוגדר יהודי על פי היהדות.
    אתה כנראה חושב שאתה יותר צדיק מרבני ישראל שאתה קובע שאני לא יהודי? האמתי לא בדיוק איכפת לי
    אבל אתה מדבר שטויות.
    אתה שומר שבת או משהו כזה? אתה סתם כופר, מה אתה דוחף לי לפה יהדות בכלל.
    וואלה אם יהיה מלחמה ומצב חרום והכל, אני מעיף את הרגליים שלי מפה, למה להיכנס לשדה אש של מלחמה
    בין שני לאומים?
    אני כולה רוצה לחיות בשקט, לא מוכן לסכן את חיי וחיים של אחרים בשביל המדינה הזאתי.
    רק אל תחשוב שאתה יותר מוסרי ממני בכך שאתה כן מוכן לסכן חיים של אנשים אחרים בשביל האדמה הזאתי.

#173275 הגב
    Spor
    חבר
    quote david1212:

קו מחשבה יפה וטבעי לחלוטין !
    אבל טובים השניים מן האחד ! כרגע החסרון שלך לא מורגש אבל בעת מלחמה כל ראש נחשב ואם נפסיד סביר להניח שעם הזמן תאבד הרבה מן הפריוולגיות שלך כרגע !
    במידה וישלח לך צו חרום לקורס מזורז על נשק וכו' של כמה ימים הכנה לשטח ומוציאים אותך לחזית תסרב? תלך בגלל איומים שלהם? או שתלך כי אתה מעוניין להגן על המולדת שלך ? משפחה ?

שמח שאתה חושב ככה.
    אתה יודע, לפני שנתיים, כאשר הייתי מלש"ב, הייתי עונה לך "כן, הייתי הולך לחזית.
    הייתי נלחם, בשביל עצמי. כי ככה אני מחשל את עצמי. כי אז אוכל לספר לנכדים שלי שהייתי במלחמה."

אבל הרבה דברים השתנו מאז.
    אני לא אלך לחזית, אני לא אחזיק נשק,
    ולא אלך להלחם בשליחות לפי צו של מישהו ששולט בי בשלט רחוק.
    ג'ורג' קארלין אמר פעם, "מלחמה היא מצב שבו אנשים זקנים שולחים אנשים צעירים למות במקומם".
    כל עוד אותי אישית אף אחד לא תוקף, אני לא אלחם.

#173279 הגב
    david1212
    חבר

מה אני דוחף יהדות ? בגלל מה אתה פה ? כ הוריך באו ולמה הם באו ?
    אולי הם יוצאי אירופה ושום מדינה לא רצתה אותם או שבשום מדינה לא היה להם טוב אז הם נזכרו במדינתם של היהודים כן יש כזה דבר
    אני פה כי אני יהודי שום סיבה אחרת לא הביאה את סבי רק עצם היותו יהודי אז אל תגיד לי מה אני דוחף יהדות זה הסיבה להכל
    אני יהודי מקיים מצוות מהבר מצווה שבת כשרות תפילות עבודה על המידות וכו' ומעבר להכל אני מאמין אז לא אני לא כופר
    ולא אני לא מאמין ברבני ישראל שקובעים מי יהודי ומי לא ,יהודי זה דרך חיים לא חיתוך עורלה וזהו
    ואם אתה לא יהודי או מגדיר עצמך כיהודי מה אתה עושה פה ? זו מדינת יהודים נטו מדינה יהודית דמוקרטית
    יש מקומות הרבה יותר טובים מבחינה כלכלית דמוגרפית טופוגרפית וכו וכו' אין לך סיבה למה באמת להיות פה .
    SPOR אנחנו לא ילדים שנספר סיפורים זה קורה בסרטים מלחמה נראית יפה ומעוטרת בתהילה רק שם ,במציאות זה עגום מאוד שאנשים צריכים לעשות דברים כאלה
    בכל אופן אף אחד לא שולט בי בשלט פשוט יש לי אינטרסים להגן על מדינתי ועל היהודים ששוכנים בה !
    ובסופו של דבר אתה נלחם פה אך ורק בשבילך אתה משמר את המצב הנוכחי אולי הוא לא אולטימטיבי אבל הוא יותר טוב ממצב בוא יוחלף השלטון פה לשלטון עוין
    אז שורה תחתונה אתה נלחם בשביל עצמך ולא בשביל אנשים עם שלט
    ישראל לא פותחת מלחמות אנחנו רק שומרים על גבולות במידה ותהיה מלחמה בטוח שהיא תהיה מענה לאיזו שהיא התקפיות מצד האויב

#173286 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote david1212:

מה אני דוחף יהדות ? בגלל מה אתה פה ? כ הוריך באו ולמה הם באו ?
    אולי הם יוצאי אירופה ושום מדינה לא רצתה אותם או שבשום מדינה לא היה להם טוב אז הם נזכרו במדינתם של היהודים כן יש כזה דבר
    אני פה כי אני יהודי שום סיבה אחרת לא הביאה את סבי רק עצם היותו יהודי אז אל תגיד לי מה אני דוחף יהדות זה הסיבה להכל
    אני יהודי מקיים מצוות מהבר מצווה שבת כשרות תפילות עבודה על המידות וכו' ומעבר להכל אני מאמין אז לא אני לא כופר
    ולא אני לא מאמין ברבני ישראל שקובעים מי יהודי ומי לא ,יהודי זה דרך חיים לא חיתוך עורלה וזהו
    ואם אתה לא יהודי או מגדיר עצמך כיהודי מה אתה עושה פה ? זו מדינת יהודים נטו מדינה יהודית דמוקרטית
    יש מקומות הרבה יותר טובים מבחינה כלכלית דמוגרפית טופוגרפית וכו וכו' אין לך סיבה למה באמת להיות פה .
    SPOR אנחנו לא ילדים שנספר סיפורים זה קורה בסרטים מלחמה נראית יפה ומעוטרת בתהילה רק שם ,במציאות זה עגום מאוד שאנשים צריכים לעשות דברים כאלה
    בכל אופן אף אחד לא שולט בי בשלט פשוט יש לי אינטרסים להגן על מדינתי ועל היהודים ששוכנים בה !
    ובסופו של דבר אתה נלחם פה אך ורק בשבילך אתה משמר את המצב הנוכחי אולי הוא לא אולטימטיבי אבל הוא יותר טוב ממצב בוא יוחלף השלטון פה לשלטון עוין
    אז שורה תחתונה אתה נלחם בשביל עצמך ולא בשביל אנשים עם שלט
    ישראל לא פותחת מלחמות אנחנו רק שומרים על גבולות במידה ותהיה מלחמה בטוח שהיא תהיה מענה לאיזו שהיא התקפיות מצד האויב

אז לטענתך החרדים אינם יהודים כי הם לא עושים צבא? ומה הם היהודים בגולה, גם הם לא יהודים?

אין כזה דבר מדינת יהודים נטו ומדינה דמוקרטית זה ניגוד חריף, מדינת יהודים נטו לא יכולה להיות מדינה דמוקרטית, אולי דיקטטורה יהודית. למזלנו, טענתך היא שטותית ותלושה מהמציאות, כי מדינת ישראל היא לא מדינה יהודית נטו, אולי מדינה יהודית ברוטו, חיים פה מיעוטים לא יהודיים ואפילו באמצעות חוק השבות ניתן לקבל אזרחות גם אם אתה לא יהודי.

נכון יש מקומות יותר טובים מבחינה כלכלית, מה זה מבחינה דמוגרפית (אני מריח ניחוח של גזענות כנגד הערבים?) ומה זה מבחינה טופוגרפית? זה סובקייטיבי אני דווקא אוהב את הטופוגרפיה של הארץ. בכל מקרה, גם אם קיימים מקומות טובים יותר אתה צריך לקחת בחשבון שהשפה והתרבות שלנו הם ישראלית ושהמשפחה והחברים שלנו גרים פה ושהגירה היא לא מעשה כל כך פשוט. לכן, המצב אינו פשטני כפי שאתה מנסה להציג אותו. אני בטוח שכל אחד מאיתנו משקלל את הנתונים החסרונות וההיתרונות בהגירה ובוחר את הבחירה הטובה ביותר בשביל עצמו. ותודה על הדאגה אבל זה לא עניינך.

באינטרס שלך קיימים ניגודים, אם מטרתך היא להגן על היהודים אז עליך לפנות את ההתנחלויות אשר מלבות את הסכסוך ומגדילות את מספר הנפגעים (שכוללים גם יהודים בין היתר). אם מטרתך היא להגן על המדינה ואתה תופס את שטחי 67 כחלק מן המדינה אז עליך לבנות מאחז ולהמשיך את הכיבוש, אך יחד עם זאת אתה תגדיל את מספר הנפגעים. אני חושב שאתה צריך למקד את המטרות שלך כי הן מנוגדות אחת לשנייה.

לא, הוא נלחם בעיקר בשביל ימנים שגורמים למלחמות

ישראל ממשיכה את הכיבוש ובצורה זו גורמת לפריצת מלחמות

#173287 הגב
    david1212
    חבר

אתה הרחת מה שרצית להריח אני לא מכיר בשום הבדל חוץ מהבדל בסיסי אחד בן אדם יהודי ובן אדם לא יהודי דגש על הבן אדם כי כולנו כאלה עם המשתמע מכך
    מבחינתי בן אדם שלא מעניין אותו יהדות וכל מה שמסביב והוא חי בארץ הזאת הוא כמו חייל שנלחם מלחמה שהיא לא שלו בכלל
    ומה קורה לחייל? הוא מתחיל להתבלבל לא יודע איזה צד לבחור לא יודע אם זה שווה בכלל את המאמץ את הסיכון ואז הוא פשוט דואג לדבר אחד להשאר בחיים
    זה מה שאנשי השמאל רוצים שלום לא אכפת להם ירושלים בשבילם היא סתם עיר הם רוצים להמשיך לחיות ולנהל את חייהם כמו שהם ללא כל מפריע
    והתורה הדיקטטורית היא מפריע גדול עבורם מטרד כביכול
    בתור יהודי זה מקומם אותי ,מי שלא שייך לפה שילך ומי ששייך אבל לא מרגיש שייך יכול ללכת גם זה מה שאני היתי עושה קם והולך לא היתי רוצה למות בשביל מטרה שלא שלי במלחמה לא שלי.
    יהודים בגולה נלחמו במלחמות של המדינות בהם חיו אף על פי שהם נלחמים מלחמה לא שלהם אבל הם רצו לשמר את חייהם כמו שהם ונלחמו בסיכון חייהם .
    שקמה מדינה יהודית הם באו לפה יהודי הגולה כי לפה הם שייכים פה המלחמה היא שלהם
    המצב בעייתי אנשים פה שכחו למה הם פה איבדו את זהותם האמיתית .
    אין בארץ הזאת ילד יהודי שסבא או סבא רבא שלו לא היה רואה אותו היום ומתהפך בקבר כדאי שתבדקו מי היינו בעברנו מי היינו לפני כמה עשרות או מאות שנים
    ידידי תבין הצד השני לא רוצה מקום או חלקת שטח הוא רוצה אותך בחוץ הוא רוצה את הלב היהודי שלך את ירושלים חלק ממנו ממש עוין ורוצה אותך מת
    זה כבר לא משנה למה לא ממש אכפת להם כבר הם רק רוצים לסיים עם זה מדברים על זה כבר הרבה בחדשות אחמדאינגאד עובד שעות נוספות !
    לא כדאי למי שלא יהודי להיות פה שתהיה מלחמה הוא ימות סתם ככה הוא ירגיש לפחות !

#173290 הגב
    organo
    חבר

רק חייב להדגיש, ברית מילה לא קובעת את היהדות שלך, ואני האמתי ממש נגד חיתוך תינוקות בניגוד לרצונם.
    אני זה אני, ולא מי שהם הוריי, בנתיים זה מדינה דמוקרטית אז אני נשאר, בנתיים הכי נח לי להישאר.

#173292 הגב
    david1212
    חבר

אתה סך הכל בורג אתה יכול לבחור הכל בחיים חוץ מהמציאות אליה תיוולד ותחשף
    אתה יהודי נולדת כזה אי אפשר לברוח זו אפשר להתנצר אפשר להתאסלם אפשר הכל
    אתה נולד יהודי ומת כזה גם אם לא תרצה
    בכל אופן אם היתי במקום אחד שמייצג עמדה כמו שלך בערך היתי מאוד מתעצבן אם היה קורה לי משהו בגלל הסכסוך הקיים
    ואם היה קורה משהו לילד שלי במסגרת שירות הצבאי או לחבר קרוב היתי בטוח מפתח שנאה ליהודי / ימנים בערך כל מה שמיצג את הרעיון הזה
    וזה מה שקורה העם נקרע לשניים ממש בתוכנו ועוד יושבים עלינו אויבים רבים ונוספים
    עוד דבר אחד גם כשתלך בעולם ותחשף לאנטישמיות אתה תתעצבן כי יהודי אתה לא רוצה להיות וגוי אתה ועדין שונאים אותך
    זה הקטע שהכי דפוק פה !
    הלוואי ויהיה לכל זה סוף והוא יבוא מהר בסך הכל כולנו בני אדם ➡

#173293 הגב
    organo
    חבר

אה אז פתאום אני תמיד יהודי? אתה לא סגור על עצמך.

#173294 הגב
    Anonymous
    חבר

תבין שלאף אחד לא איכפת, לי לפחות לא, לי אין חוט שידרה מבחינת הדעות שלי, בחוגים מסוימים תמצא אותי אוהד ערבים ונגד הכובש הציוני וביום אחר תמצא אותי עובד בסוכנות היהודית, אני הדמות האינדיבידואלית – לא באמת איכפת לי מאף אחד, אני רק רוצה שיהיה לי נוח….., ובקשר להגירה אז כן יש לי אזרחות אירופאית אבל קודם אני רוצה לסיים לעשוק את המדינה (שכר לימוד זול מאוד) ואז כשישתלם לי אני יהגר.

#173303 הגב
    david1212
    חבר

אתה יהודי בשביל מי שרוצה ברעתך
    באירופה מתו אחלה מאמצי תרבות גרמנית רק בגלל השם היהודי
    לא עזר להם כל האחיזת עינים שהם מודרנים בגרמניה ושומעים קצת באך וקוראים וואגנר
    ופה בארץ עבורי לפחות ועבור כל מי שאני מכיר בערך שמאלני הוא יהודי בוגד
    בן אדם שלא אכפת לו מה קורה פה ולא משתתף ולוקח חלק במאבק הזה הוא בוגד
    כמו האורח מתחת עוד אחד שעושק את המדינה (סתם דוגמא אתה לא הראשון)
    יבוא יום אני מקווה אם כולנו נמות או נינזק בצורה כזה או אחרת הרי חייבת להיות מלחמה שתעשה סוף , אתם מתתם סתם ואני מתתי בשביל "המטרה" שלי אתם תמותו רק בשביל נוח לי פה מבחינה כזו או אחרת
    ונוח יש בהרבה מקומות אחרים למות בשביל שכק לימודים נמוך אני לא חושב שזה שווה
    כל זה אני מעלה כי יש מלחמה קרובה כך אומרים לפחות והפעם היא תהיה גדולה אני לא כל כך מאמין אבל אין עשן בלי אש

#173304 הגב
    organo
    חבר

שמע, לשמאל דווקא כן איכפת ממה שקורה פה, למי שלא איכפת אין בעצם עמדה פוליטית בדרך כלל.
    כשתתחיל מלחמה, אני אלך לאיזה חופשה בתאילנד, בנתיים אני לא מספיק עצמאי בשביל להגר.
    יהודי זה לא משהו שרשום לי על המצח, אני מאמין שאני אסתדר.

#173305 הגב
    david1212
    חבר

אני לא בטוח שיהיה אפשר לעזוב בזמן מלחמה לא חושב שיש טיסות בדיוק.
    לשמאל אכפת מה שקורה פה כי הם פה וקשה לעזוב הם כבר פה אז הם עובדים על זה שיהיה להם פה טוב
    אם תציע להם אלטנרטיבה אחרת טובה הם יקחו
    למה להם להיות פה ?
    אם לא מאינטרס של יהדות אז למה?
    זה הנקודה שלי

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 57 סה״כ)
מענה ל־לא מבין אותכם כל כך
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו