אשם עד שתוכח חפותו

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #107646 הגב
    Anonymous
    חבר

אדם אמור להיות חף מפשע עד שתוכח אשמתו.
    אבל בארץ מה שלמעשה קורה זה שאדם אשם עד שתוכח חפותו. בעצם רק במקרים מסויימים.
    אם הוא ערבי הוא מחבל עד שיוכיחו אחרת – לא הפוך.
    אם יש למישהו פטור מהצבא הוא השיג אותו ברמאות אלא אם יוכח אחרת.
    כשהיו את המאטחים הפיסכופטים בתחנות אוטובוס – כל מי שעובר ברחוב הוא מחבל עד שלא יוכח אחרת (ע"י לשאול מה נשמע).
    אם הוא אנס או אשם בשחיטות כמובן שהמצב שונה לגמרי, במיוחד עם הוא פוליטיקאי מפורסם.

הרבה פעמים שמעתי את הביטוי "לא התגייס". הביטוי צריך להיות "לא גוייס". בעצם המילים שבוחרים מסירים את האחריות מהצבא. לצבא אין עניין בזה. למרות שהם יכולים לגייס את כל מי שהם רוצים, ואם מישהו לא רוצה הם יכולים לשים אותו בכלא. אבל לאאאאאאאאאא זאת לא אשמתם כשמישהו "לא התגייס".

שמעתי פעם אנשים אומרים "יש לו בעיות גב? בתחת שלי יש לו בעיות גב". הם רופאים יותר טובים. האשמה היא לא על הרופא של הצבא ששחרר מישהו למרות ש(לדעת החברים שלו שמבינים יותר טוב)אין לו בעיות גב.
    אבל אם שחררו אותו על בעיות גב הוא "אשם" ברמאות עד שיוכח אחרת. למה הרופא לא אשם? למה הקב"ן לא אשם?

כולם יגידו "אי אפשר לזהות את כל הרמאים". – זאת העבודה שלו. לזהות רמאים. וגם אם אחד או שניים יצליחו להמלט הוא אמרו לזהות כמה שיותר. אבל לאאאאאאאאאאאאאאא זאת לא אשמתו. מי שיש לו 21 הוא אשם ברמאות עד שיוכח אחרת. (ולאף אחד לא איכפת מסודיות רפואית).

אבל…. כאן המלכוד של 21… אין לנו שום הזדמנות או שום דרך להוכיח אחרת.
    אף אחד לא מזמין אנשים לבדיקה חוזרת. אף אחד לא תובע אנשים על רמאות. אין שום דרך להוכיח שלא הייתה רמאות. לכן ההוכחה של חפותו נעשית ע"י מוחו של המאשים שפועל בתור התובע והשופט כאחד. והתוצאה היא בד"כ – "אשם מחוסר ראיות".

כשאנשים שומעים שאני טבעוני הם מניחים שאני מתנהג מגעיל לאנשים וצועק עליהם שהם רוצחים. למרות שמעולם לא אמרתי לאף אחד אחר בעולם בכל ימי חיי שהוא צריך להיות טבעוני גם. כשאנשים שומעים שהלכתי להפגנה הם מניחים שזאת הפגנה בלתי חוקית, אפילו אם זה היה יום רבין.
    בכל המקרים האלה אין לי הזדמנות להוכיח אחרת. כי ההנחה כבר נעשתה. שום דבר שאני אגיד לא ישנה אותה.
    "אבל אתה קורא לכל מי שאוכל בשר רוצח"
    "לא נכון, אף פעם לא עשיתי את זה". – עזר לי שאמרתי את זה? לא. ההנחה כבר נעשתה.
    ככה גם בעניין הצבא – זה אפילו לא "אשם עד שתוכח חפותו" זה פשוט "אשם".

אם "הם" רוצים לפטור את ה"בעייה" של ה"משתמטים", בבקשה – תבדקו אנשים יותר ביסודיות. אם אתם מאשימים מישהו ברמאות – תאשימו אותו באמת – בבית המשפט. אם אתם רוצים להעניש מישהו – דרך בית המשפט – לא דרך עונשים מפגרים שלא עוברים שום הגדרה של דמוקרטיה ושאין סיכוי שישתמשו בהם באמת.

אני חף מפשע עד שתוכח אשמתי. אתם חושדים שהייתה רמאות? מתחשק לכם להעביר אותי משפט שהפסיכיאטר שלי יעיד בו? – בבקשה. אבל עד אז אני, וכולנו, חפיים מפשע. אז הבקשה שלי אליכם – תתבעו או תרגעו.

תודה.

#170258 הגב
    Spor
    חבר

השאלה שנשאלת, למה אכפת לך?
    למה מה, הם קדושים? הם תורמים משהו?
    בוא אני אגלה לך סוד – כל אדם שפועל מיד בתגובות כאלה ומתקשה להבין
    קו מחשבה פשוט של ילד [והוא שאנחנו בעולם דמוקרטי. כביכול] הוא מפגר גמור.
    לכן אתה לא צריך להתרגש מהם. אם מחר בחדשות יגידו שהשמים הם סגולים,
    הם יצאו לרחוב, יצעקו שהשמים הם סגולים, ויקראו שמאלני מניאק לכל מי שיגיד להם 'מה אתה דפוק? הם כחולים'.
    אם אין לאנשים מספיק מוח לחשוב בעד עצמם, הדעה שלהם שווה לתחת.
    אני רוצה שהוא יילך, אם בעיות הגב שבהן הוא כל כך מזלזל, וישרת בצבא, ויגן עלי,
    בזמן שאני בסבבה שלי יושב לי בבית על 21.

#170557 הגב
    Anonymous
    חבר

הבעיה שפרופיל 21 ניתן לבן אדם משוגע כזה שניתן לראות עליו שהוא משוגע..
    במידה ומישהו הוציא פרופיל 21 והכירו אותו לפני או שהוא ספורטאי מסויים ויצא על פרופיל 24 זה נראה קצת חשוד..
    בסופו של דבר המערכת הצבאית לא באמת יכולה להכריח אדם לשרת..ואפילו שכן נמאס לבן אדם מלשבת בכלא וכו' היא לא יכולה להכריח אותו לא להוציא גימלים
    או לא לזרוק זין בתפקיד הצבאי שלו..ולכן לצבא זה יותר משתלם לשחרר משתמט מאשר להחזיק בו..ולכן השיחרור מצה"ל הוא אך ורק על איריותו של המשתמט..

#170572 הגב
    Anonymous
    חבר

אלא אם כן הוא באמת משוגע או חולה..

#170580 הגב

זה ממש בולשיט, פרופיל 21 לא ניתן רק לאנשים שנראים "משוגעים".

#170590 הגב
    Anonymous
    חבר

ישנם אנשים פנואידים וסכיזופרנים שנראים רגיל לסובבים אותם אך יוצאים על נפשי וכאלה שמשחקים אותה חולי נפש..
    משחקים שיש להם נטיות התאבדות..וכו'

זה כמו שבאים להוציא ג' כשבאמת חולים ויש 30 אנשים לפניך ו30 אחריך שלא באמת חולים אז הרופא צריך לעבוד לא רק כרופא אלא
    גם כגלאי אמת..

ולכן צה"ל לא יכול להסתכן ברגע שחייל אומר לו שהוא ניסע להתאבד וכו' ומשחק אותה חולה נפש..הוא חייב לשחרר אותו
    ושוב פעם צה"ל אשם ..על כך ששיחרר אותו סתם..

ואם היה היה מדובר במקרה אמיתי והחייל היה באמת מסוכן לעצמו מה היה קורה במידה הקב"ן היה סקפטי לגביו..
    והוא היה מתאבד שוב צה"ל אשם..

#170593 הגב
    Spor
    חבר
    quote חייל רגיל:

ישנם אנשים פנואידים וסכיזופרנים שנראים רגיל לסובבים אותם אך יוצאים על נפשי וכאלה שמשחקים אותה חולי נפש..
    משחקים שיש להם נטיות התאבדות..וכו'

זה כמו שבאים להוציא ג' כשבאמת חולים ויש 30 אנשים לפניך ו30 אחריך שלא באמת חולים אז הרופא צריך לעבוד לא רק כרופא אלא
    גם כגלאי אמת..

ולכן צה"ל לא יכול להסתכן ברגע שחייל אומר לו שהוא ניסע להתאבד וכו' ומשחק אותה חולה נפש..הוא חייב לשחרר אותו
    ושוב פעם צה"ל אשם ..על כך ששיחרר אותו סתם..

ואם היה היה מדובר במקרה אמיתי והחייל היה באמת מסוכן לעצמו מה היה קורה במידה הקב"ן היה סקפטי לגביו..
    והוא היה מתאבד שוב צה"ל אשם..

לא כולם משתחררים על נטיות אובדניות.
    דכאון קליני הוא אחד הסעיפים, ואולי הנפוץ ביותר לשימוש, אבל לא היחיד.
    יש סעיף שנקרא 'אי התאמה אישיותית', לאנשים שמתעבים את צה"ל כמערכת.
    יש גם סעיפי אלכוהול וסמים, סוציאופאתיה, סעיפים רפואיים למיניהם כמו מחלות כליות, סכרת ובעיות גב.
    לא כל מי שיוצא מהצבא הוא אוטומטית חרטטן שבא לעשות הצגות לקב"נ.

מה גם, שאני במקום הצבא לא הייתי דואג לחשוף את הרמאים, אלא דואג שחיילים לא יגיעו
    לרמה של נסיונות התאבדות. על אמת או על שקר.

#170596 הגב
    Anonymous
    חבר

לא כולם משתחררים על נטיות אובדניות.
    דכאון קליני הוא אחד הסעיפים, ואולי הנפוץ ביותר לשימוש, אבל לא היחיד.
    יש סעיף שנקרא 'אי התאמה אישיותית', לאנשים שמתעבים את צה"ל כמערכת.
    יש גם סעיפי אלכוהול וסמים, סוציאופאתיה, סעיפים רפואיים למיניהם כמו מחלות כליות, סכרת ובעיות גב.
    לא כל מי שיוצא מהצבא הוא אוטומטית חרטטן שבא לעשות הצגות לקב"נ.

מה גם, שאני במקום הצבא לא הייתי דואג לחשוף את הרמאים, אלא דואג שחיילים לא יגיעו
    לרמה של נסיונות התאבדות. על אמת או על שקר.[/quote]

אני מבין על מה אפשר להשתחרר מהצבא שזה לא רק בנוגע להתאבדות שוב מה שאני מסביר שאולי משהו כמו 30 אחוז מהאנשים שיוצאים מהצבא על פטור נפשי או רפואי
    הם יוצאים בגלל שיש להם בעיה נפשית או רפואית כל השאר מחרטטים..

ובדיוק בגלל זה צה"ל לא אחראי לכל האנשים שהוא משחרר במידה ואתה בסדר גמור ועבדת על הקב"ן סימן שקיבלת פטור במרמה
    ואתה משתמט משירות אף על פי שיש לך פטור משירות צבאי..

#170597 הגב
    Spor
    חבר

אתה לא מבין. יש אנשים שיש להם בעיה נפשית, אבל לאו דווקא נטיות אובדיות.
    יש אנשים שלא יכולים לשרת כי הם אנטיפטים, סוציאופטים או סתם אנשים שמתעבים את הצבא.
    אנשים שהבעיות שלהם לא נמצאות על פני השטח.
    עם כל הכבוד, קב"נים ופסיכיאטרים צבאיים עברו הרבה הכשרה.
    הם לא סתם מוציאים אנשים לפי העיניים היפות שלהם.
    אם הם החליטו שמישהו לא ראוי להמשיך לשרת, אפילו אם הוא נראה בסדר גמור,
    הם יודעים על מה הם מדברים.

#170607 הגב
    Anonymous
    חבר

אז רגע במידה ובן אדם לא מתאים לצבא הוא גם לא מתאים לעבודה אזרחית או ללימודים באונברסיטה?
    כמה מאלה שהשתחררו על נפשי לא הלכו ללמוד או לעבוד לאחר השיחרור?

יש באמת אנשים שלא מתאימים לצה"ל הבעיה שלא רק לצה"ל אלא להרבה דברים אחרים..
    ושוה הקב"ן לא יכול לקחת סיכון במידה והבן אדם משקר לגבי נסיונות התאבדות ודיכאון..

ושיחרור על אי התאמה? זה שיחרור מצה"ל בגלל ישיבה ממושכת בכלא או בגלל עריקות ארוכה במיוחד..
    ולכן צה"ל משחרר ונותן פטור חוקי משירות אבל במידה ואתם בריאים בנפשכם ובגופכם ושיקרתם לקב"ן
    זה נקרא השתמטות.. אף על פי הפטור החוקי שיש בידכם..

#170610 הגב
    Spor
    חבר
    quote חייל רגיל:

אז רגע במידה ובן אדם לא מתאים לצבא הוא גם לא מתאים לעבודה אזרחית או ללימודים באונברסיטה?
    כמה מאלה שהשתחררו על נפשי לא הלכו ללמוד או לעבוד לאחר השיחרור?

יש באמת אנשים שלא מתאימים לצה"ל הבעיה שלא רק לצה"ל אלא להרבה דברים אחרים..
    ושוה הקב"ן לא יכול לקחת סיכון במידה והבן אדם משקר לגבי נסיונות התאבדות ודיכאון..

ושיחרור על אי התאמה? זה שיחרור מצה"ל בגלל ישיבה ממושכת בכלא או בגלל עריקות ארוכה במיוחד..
    ולכן צה"ל משחרר ונותן פטור חוקי משירות אבל במידה ואתם בריאים בנפשכם ובגופכם ושיקרתם לקב"ן
    זה נקרא השתמטות.. אף על פי הפטור החוקי שיש בידכם..

לא, יש אי התאמה שזה אי התאמה, ויש סעיף של פרופיל 21 שנקרא אי התאמה אישיותית.
    אבל נניח ו-100% מהאנשים האלה יוצאים מהצבא בצורה חוקית, אבל בלי סיבה מוצדק, כמו שאתה אומר.
    מה עכשיו? מה תעשה איתם?
    אני הרי בטוח שאם לא היה חוק גיוס חובה גם אתה לא היית ממהר לבקו"ם ביום הגיוס.

#170614 הגב
    Anonymous
    חבר

השירשור הזה התחיל בכך שמישהו רשם שאנשים לא באמת משתמטים צה"ל משחרר אותם לבד..
    נכון ?

אז עזוב את כל אלה שבאמת לא בריאים בנפשם וכל הבעיות הנלוות של סמים ואלכוהול ואי התאמה אשיותית
    ותסתכל על אלה שבסדר ופשוט שיקרו לקב"ן..

הם אחראים לשיחרור שלהם מצה"ל בגלל שהקב"ן לא יכל לקחת סיכון לא לשחרר אותם במידה והם לא מחרטטים אותו..

אז הם משתמטים..זו הטענה שלי הם יכלו לשרת ובחרו שלא לשרת..

ואתה צודק אם לא היה חוק גיוס חובה לא הייתי מתגייס..אבל אז לא היה איזשהו צורך למלא את שירותיו של הצבא
    והמדינה הייתה כנראה מסתדרת ללא החוק הזה אז בשביל מה להתגייס אם הכל בסדר?

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
מענה ל־אשם עד שתוכח חפותו
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו