התלאי הכחול

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #107416 הגב
    Anonymous
    חבר

כתב
    הלוחם למען גיוסו כאו:http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-852449,00.html

quote :

בפועל, מקומות עבודה רבים וחברות כח-אדם "שמים זין" (סליחה על הביטוי) על החוק, וכהוכחה לכך, ניתן לראות *שאלות מפורשות* בשאלונים שלהם לגבי הפרופיל הצבאי, וכן לגבי השרות הצבאי עצמו ומהותו. חברות אחרות מציגות שאלה בנוסח המתחכם הבא: "אם לא שרתת בצבא, ציין סיבה" ( שאלה זו מופיעה בשאלונים של חברת "מוטורולה"). פירוט ספציפי של חברות והאפליה שלהם בשאלונים: כאמור, "מוטורולה" מבקשת ממועמדיה "אם לא שרתת בצבא, מה הסיבה?", אחרת היא מבקשת פרטים מפורטים על השרות הצבאי הכוללים מספר אישי, דרגה, וכו'. "אינטל" מבקשת פרטים מפורטים על השרות הצבאי, הכוללים תאריכי גיוס ושחרור, סיבת שחרור, דרגה, ותפקיד בצבא. חברת "תגבור" לכח אדם מבקשת מספר אישי, תאריכי שרות, חיל, תפקיד, דרגה, ו*פרופיל* (לא חוקי). "קבוצת עורק" העוסקת בתחום התוכנה, שואלת לגבי מספר אישי, דרגה, ותאריך שחרור, וכן שאלה המבקשת מהמועמד לבחור אחד מהאפשרויות הבאות: "חייב בשרות מלואים בלבד" / " חייב בשרות סדיר" / "מילואים בשלב ב'" / "פטור – סיבה:". החברה להגנת הטבע שואלת שאלות מפורשות לגבי השרות הצבאי, ומתעלה על כולם בשאלה "אם הפרופיל שלך פחות מ-97, ציין סיבה". חברת כח אדם "ביצוע משימות" מבאר-שבע מבקשת מספר אישי, תקופת שרות חובה, תפקיד,חיל, דרגה, *פרופיל*, סעיפי ליקוי, ושאלה בנוסח: "כיום במסגרת מלואים/הג"א/פטור מהסיבה:" אם רשימה זו נראית לכם ארוכה ומייגעת, דעו לכם כי זוהי רק רשימה *חלקית* של החברות המפלות על רקע זה, ועוברות על החוק. זלזול בוטה זה בחוק, מקורו בחוסר אכיפה טוטאלי, ומיעוט התביעות כנגד חברות המפרות את החוק. בנוסף, מעסיקים רבים שואלים *בעל פה* שאלות מפורטות לגבי השרות הצבאי, ושאלות כגון "מדוע לא שרתת בצבא", בלי קשר למהות העבודה בה מדובר. לסיכום, ניתן לומר כי קיימת אפליה קשה ביותר, המזכירה את המצב *בימי הנאצים*, כנגד אנשים שאינם יכולים להצדיק בפני מעביד את אי שרותם בצבא. למעשה, תעודת הפטור הכחולה מהווה בידי הנושא אותו, מעין "טלאי כחול" המסמן אותו לרעה, בדומה ל"טלאי הצהוב" הידוע לשמצה. מי שמעונין להגיב, או "רותח" על ההשוואה שלי, מוזמן לכתוב אלי בדואר אלקטרוני, לכתובת המצויינת.

היום הייתי ברעיון עבודה לשרות לקוחות וגם אני השתחררתי על רפואי(לא קיבלו אותי) , האם זה נכון? האם אני לא יוכל לעבוד ביותר מעבודה שחורה?

במה כדי לעבוד אחרי שאתה משתחרר על רפואי?(גם נפשי).

#169276 הגב

סתם מתוך התעניינות, על איזה סעיף יצאת?
    אני לא חושב שאתה צריך לפרט משהו מעבר ל"סיבות בריאותיות" בראיון.
    ותעשה חיפושים בפורום בנוגע לראיונות עבודה, יש מידע בנושא. ולשאלה אם תעבוד רק עבודות שחורות-ברור שלא.

#169278 הגב
    Anonymous
    חבר

היו לי סעיפים רפואיים ואפיזודת דכאון מינורית, אבל שואלים "איזה סיבה רפואית?"

#169284 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote yy?:

היו לי סעיפים רפואיים ואפיזודת דכאון מינורית, אבל שואלים "איזה סיבה רפואית?"

לא לא לא …זה לא נכון .

אתה יכול לעבוד בכל מה שבא לך רק תבחר מסיכה נכונה ותגלף אותה משקרים .

בסופו של דבר אתה לא העבר שלך ולא השירות שלך אתה אפילו לא הכישורים שלך ואתה בטח שלא המצאת את החוקים .

בעיניים שלהם אתה מה שאתה משקר שאתה – היה עז נפש ושקר במצח נחושה ואף אחד לא יפלה אותך .

אגב אני יוצא שייטת ….

#169356 הגב
    Anonymous
    חבר

אז באיזה עבודה כידי לי לעבוד אכשו? אני לא יכול לעבוד בשמרד הביטחון ועבודות מדניות.

אן לי גרוש בשביל לשלם על הלימודים ואני מעדיף למות לפני שאני יעבוד בעוד עבודה פיזית ואחרי שבוע יחליפו אותי בערבי כי זה יותר זול.

במה כדי לי לעבוד בתור בן אדם שמשוחרר על רפואי מהצבא בלי שום הכשרה בכלום?(הבנתי שאפשר לשקר).

#169360 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote yy?:

במה כדי לי לעבוד בתור בן אדם שמשוחרר על רפואי מהצבא בלי שום הכשרה בכלום?(הבנתי שאפשר לשקר).

בלי שום הכשרה בכלום אתה יכול לעבוד רק בניקיון או בבניה. בלי שום קשר לפרופיל שלך. אילו היה לך פרופיל 98 בלי שום הכשרה היו לך בדיוק אותם אופציות.

#169362 הגב
    דונגל
    חבר

לא מדוייק.
    יש הרבה דרישה לעובדים טובים וחרוצים.

זאת אומרת, גם בלי הכשרה אתה יכול להצליח. יש מליון עבודות פקידות כאלה ואחרות שלא מצריכות ידע מיוחד.

אגב, זה פרופיל 97, כן?

#169427 הגב
    PaRadox
    חבר

אחי שטויות לגמרי. תוכיח את עצמך בראיון.
    אם המעסיק רואה בך פוטנציאל לרווחים אצלו בעסק נראה לך שהוא ישים אם עשית צבא או לא?
    מספיק לבכות ולהאשים את השורות הקטנות על צבא בשאלונים בחוסר הצלחה שלך להתקבל לעבודה.
    תתחזק ותראה למה אתה מסוגל ואז תתקבל. בהצלחה.

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
מענה ל־התלאי הכחול
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו