רגע לפני הועדה הכל התפוצץ

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #107374 הגב
    בל12
    חבר

טוב לא יודע מה לעשות. הייתי אצל קבן ואז פגישה איתו עם ההורים שלי. הוא שלח לפסיכיאטר הפסיכיאטר המליץ לשחרר אותי מהצבא. ואז השלב הב ב היה שיחה עם המפקדים ומפקד בסיס. כולם אמרו שהם יעזרו לי לצאת מהצבא. וקבעו לי ועדה. לפתע אין לי מושג איך, הקבן קובע לי פגישה עם המפקדים ,איתו וההורים שלי. וניסו לדבר איתנו שיחה אחרונה .ההורים אמרו שהם רוצים שאני אשתחרר. אבל המפקדים אמרו לי שאני לא משתחרר ושאני אפסיק עם השטויות שלי .אני וההורים לא הסכמנו אבל ההורים שלי היו יותר ותרנים. המפקדים והקבן איימו על עליהם שאני יעבור בסיס יותר רחוק וכל מיני דברים.ההורים פחדהי מזה. ובנוסף הקבן אמר לי שהועדה נדחתה עד להודעה חדשה. ומעכשיו אני צריך לחזור לתפקוד רגיל ולהכל רגיל. אני חשבתי לסיים את החיים שלי כאן . מה אתם אומרים? בבקשה עזרה. לא מאיים או צוחק. רק כותב מה שאני מרגיש

#169110 הגב

אל תשבר ואל תכנע למשחקים שלהם והאיומים שלהם.
    תראה חזות ברורה ותראה הקצנה במצב שלך. תראה שכל מילה שאתה מוציא היא בקושי רב, שלא אכפת לך מכלום כבר וכו'.
    כדאי שההורים יראו גם שהם "בצד שלך". להציק להם בטלפון וכו'
    אם הם לא מקשיבים לך כדאי שתביא חוות דעת אזרחית על המצב שלך. הם רוצים להצדיק את השחרור שלך ועושים לך קשיים.

הכל עכשיו נראה לך קשור לצבא אבל אתה תסיים עם זה בסוף וזה יהיה מאחורייך ואז החיים יהיו פתוחים לפנייך. זאת רק תקופה!

#169115 הגב
    Anonymous
    חבר

אני די בטוח שטריקים מלוכלכים כאלה ואיומים להעביר לבסיס רחוק יותר, הם עילה לקבילה.

#169117 הגב
    בל12
    חבר

איך אני כובל ? מה אני צריך לעשות עכשיו כדי לצאת מהצבא?

#169120 הגב
    בל12
    חבר

בבקשה אם אפשר עזרה .אני נכנס כל דקה לראות תגובות כדי לדעת מה הצד שיהיה הכי טוב לעשות כאן.

#169125 הגב
    Spor
    חבר

http://www.idf.il/hebrew/NAKHAL/
    יש פה פרטים בקשר לנושאים ואפשרויות קבילה.
    כעיקרון, אתה צריך עכשיו לגשת למפקדים שלך, להגיד להם שהאיומים האלה זה בלתי חוקי,
    ולבקש מהם את המספר האישי שלהם כי אתה הולך לקבול אותם. הם מחוייבים למסור לך את המספר.
    אחרי זה אתה דורש בתוקף לראות שוב קב"נ, במסגרת הזכות הבסיסית שלך בתור חייל, שגם בלי שום קשר התחיל טיפול מקודם,
    לראות קב"נ.
    אל תסתיר את המטרה שלך. תהיה גלוי עם המפקדים, תגיד להם בדיוק לאן פניך מכוונות.
    מן הסתם שלא משתלם להם שתצא מתחת לפיקודם, אז הם ינסו לאיים עליך ולהאכיל אותך בלוקש.
    אין שום דבר שהם באמת יכולים לעשות לך, מבחינה חוקית לפחות.
    הם יכולים רק ללחוץ עליך, ולנסות לשכנע אותך, כמו שהם עשו כבר.
    תזכור שזה הכל פסיכולוגיה. חייל במצוקה הוא חייל במצוקה, ומקומו לא בצבא.
    בהצלחה.

#169135 הגב
    בל12
    חבר

אז השלב הבא זה לקבול אותו? הוא סגן אלוף. אם זה משנה משהו. אבל לא יודע אם יש לי כוח לתהליך הזה. זה חשוב שאני אקבול אותם? זה הכרחי?…ואם כבר קבילה.אז על זה שהוא איים עלי ואמר לי להתגלח עם טהר.הסכין של הספרים

#169143 הגב
    Spor
    חבר
    quote בל12:

אז השלב הבא זה לקבול אותו? הוא סגן אלוף. אם זה משנה משהו. אבל לא יודע אם יש לי כוח לתהליך הזה. זה חשוב שאני אקבול אותם? זה הכרחי?…ואם כבר קבילה.אז על זה שהוא איים עלי ואמר לי להתגלח עם טהר.הסכין של הספרים

כעיקרון אתה לא באמת תצטרך לקבול אותו. ברגע שתבקש את המספר האישי שלו, הוא די יבין לאן אתה חותר.
    וכן, גם סגן אלוף, וגם אל"מ, וגם את הרמטכל עצמו אתה יכול לקבול. את כולם. ככל שהדרגה גבוהה יותר,
    ככה יש לו יותר לאבד בקבילה הזאת. תגיד לו שאתה ביררת, ונראה לך מסריח האיומים הלא חוקיים האלה.

כרגע העצה שלי אליך היא להתייחס פחות לנושא הקבילה, ויתר לועדה.
    לך, תהיה צודק ונחוש, ותדרוש את מה שלקחו ממך ברגע האחרון.

#169161 הגב
    דונגל
    חבר

קבילה זה לונג-שוט. לוקח לזה זמן וזה גם עניין משפטי בעיקרו. כרגיל, יצא שהם "לא נהגו כשורה" ותו לא. לשחרור זה לא יביא אותך (מניסיון).
    מה שכן, מה שאמרו לך זה שטויות. שמעתי את זה מספר פעמים לפני שהשתחררתי (ותהליך השחרור שלי היה ארוך ומטיש. כמה חודשים טובים ומותחים).

אז קודם כל, כמו שאמרו לך – שטויות. מה שאמרו לך שטויות. אתה לא רק תצא, אלא שאין לך מה להתרגש.
    אם ההורים לצידך, זה מצויין. תעשה איתם שיחת מוטיבציה. תסביר להם שאתה לא חוזר, ושאתה מוכן לקחת סיכונים (לא שבאמת יש סיכון).
    עכשיו, יש כמה מישורי פעולה:
    א. מבחינת התחושה שלך – אם אתה מרגיש על הפנים, תתעודד, לא קרה כלום. מדי פעם מציקים לאנשים בצבא. אם אתה חושב שאתה צריך, כדאי שתפנה לאוזן קשבת, כמו ער"ן, או אפילו טיפול פסיכו' מסוג כלשהו

ב. בנוגע להמשך המאבק שלך – אני לא יודע מה ההיסטוריה שלך, אבל אם אתה יכול ללכת למייון פסיכיאטרי (זאת אומרת, שחבר או ההורים שלך "יקחו" אותך לשם) ושם להגיד ולספר שאתה על הסף ולהקצין דברים, זה טוב. לקבל איזה חוו"ד זה עוד יותר טוב.
    ג. הורים – שוב, שיחת מוטיבציה. הם צריכים להתקשר לקב"ן, לפסיכיאטר ולמפקדים. שאמא תצעק קצת או תבכה או משהו (לא צריך להגיד לה את זה, כי זה לא יפה) – הבן שלי לא אוכל, לא ישן, לא מדבר איתנו בכלל כבר יומיים, לא יודעים מה קרה לו וכו' וכו'. תדרך אותם. שאבא יתקשר ויצעק גם.
    תסביר להם שהם בודקים אותך
    ד. "סיכון" – יכול להיות שמסיבה לא ברורה יחליטו להציק לך קצת, ואז אולי תשב בריתוק שבוע או בכלא שבוע. גם שם כולנו היינו, וזה נראה נורא מעצבן כשזה קורה, ומאוד מדכא לפעמים. אז אין לך מה לדאוג, לא קרה כלום.

ה. זה סעיף מאוד חשוב – לא לחכות. לא להמתין. ולא לתפקד כרגיל בינתיים. לא לתפקד בכלל למעשה. מצד שני – גם לא לברוח.
    אם ההורים יכולים – שיתקשרו כבר היום, אפילו בערב לפסיכי' ולמפקדים (לטלפונים אישיים. כן.) ויעשו הצגה.
    אם לא, אז יום ראשון. בנקודה הזאת מסתכלים על התגובה של הצדדים, אם המפקדים/קב"ן/פסיכי' לא מתפקדים כראוי (זאת אומרת, ממשיכים להתעקש) אז אתה פונה לברה"ן תל השומר תוך יום יומיים.
    אם כן, ומציעים לך עוד פגישה ובחינה מחדש, אז שההורים יסכימו ותלך לפגישה

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
מענה ל־רגע לפני הועדה הכל התפוצץ
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120