למה אני תומך באנשים שלא רוצים לשרת בצבא

פורום פרופיל חדש פורומים בין מיליטריזם לפמיניזם למה אני תומך באנשים שלא רוצים לשרת בצבא

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 20 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #107321 הגב
    pastuh
    חבר

אני אישית שירתתי 3 שנים ביחידה קרבית, אבל בכל זאת אני תומך בסרבני גיוס מכמה סיבות:

1) גיוס בכפיה – זה סוג של עבדות מודרנית. שירות בצבא חייב להיות כמו כל מקצוע אחר עבור אנשים שבחרו במקצוע ועם תנאים מתאימים. גיוס חובה – פירושו להפוך ילדים בגיל 18 שלא מבינים כלום בחיים לעבדים.

2) ישראל לא צריכה צבא כל כך גדול. אין שום סיבה לגייס את כל הבחורות לצה"ל שתפקיד היחיד של 95% מהן – להכין קפה למפקדים. צה"ל נוקט במדיניות שכל אזרחים צריכים לשרת בצבא על מנת ליצור מין אחדות ציונית בין האזרחים. למדיניות הזאת אין קשר לצרכים ביטחונים של המדינה, כלומר צה"ל מתערב בתהליכים מדינים שזה לא תפקיד שלו וסתם מתריד את האזרחים. הבחרות לא צריכות לבזבז שנים מהחיים שלהם בשביל המטרה המפוקפקת הזאת. עדיף שזמן הזה ילמדו באוניברסיטה ויקימו, יקימו משפחה ויביאו ילדים – אלה צרכים אמיתיים של מדינה נורמלית.

כנ"ל עבור רוב הג'ובניקים. אין סיבה שחייל קרבי סוגר לפחות 2 שבבועות בבסיס, כאשר רוב הג'ובניקים יוצאים הביתה כל שבוע. ניתן לצמצם מספר החופשות עבור ג'ובניקים ובכך לצמצם תקופת שירות פי 2 לכל החיילים.

3) אין שום סיבה שמדינה יש קבוצות של אזרחים שפתורים משירות בצה"ל ויש קבוצות שכן חייבים לשרת. אזרחים צריכים להיות שווים לכל דבר. הפרדת הזרחים על פי סוגים שלהם – לאזרחים כשרים, אזרחים לא כשרים ואזרחים בעלי פרוילגיות מיוחדות – זה דבר מסריח ומסוכן למדינה.

4) המשימה העיקרית שצה"ל מבצע – זה לא שמירה על בטחון, אלה כיבוש שטח מחוץ למדינת ישראל ודיכוי עם שגר מחוץ לגבולות ישראל. המדיניות הזות פסולה וגורמת רק לסכסוך בלתי נפסק וצמיחת התנגדות לכיבוש. זה לא מביא בטחון לישראל, אלה להפך – זה גורם מלחמה, פוגע בתדמית של ישראל ומביא רק פיגועים. החל מ-1967 המדיניות הזו גרמה הדרגתית קודם לאבנים, אחר כך למטענים פרימיטיבים, אחר כך למטענים משוכללים, והיום לחטיפת חיילים וקסאמים. אלה הדברים היחידים ישראל קיבלה מהכיבוד, זה ה"ביטחון" שהמדיניות הזו הביאה לאזרחים. למה זה יגרום מחר – באינדוקציה…

וזה הסיבה העיקרית שצה"ל צריך כל כך הרבה חיילים. כי בשביל לשמור על הגבול – מספיק מספר פלוגות בלבד. אבל בשביל לשלוט בשטח כבוש ולדכא אזרחים – לזה אכן צריכים מספר רב של גדודים וחטיבות.

שורה תחתונה – המדיניות הנוכחית גורמת לאי-יציבות מדינית, לסיכסוך, לפגיעה בכלכלה, לפגיעה בתדמית של ישראל בעולם, למיסים מוגברים שאזרחים צריכים שלם בשביל לממן צבא לא פרופורציונלי ולטירטור של אזרחים. ולכן כל סרבן גיוס תורם למחמה נגד תופעות האלה. מספיק להיות על פי שלטים ציונים משנת 1947. היום אנחנו בשנת 2009 והשלטים מזמן פגו תוקף. היום ישראל צריכה ליהיות לא מדינה ציונית, אלה מדינה דמוקרטית קודם כל.

#168877 הגב
    Anonymous
    חבר

מסכים עם זה שצה"ל לא צריך צבא כ"כ גדול
    אבל לא מסכים עם מה שאתה חושב על הפעולות של צה"ל
    סיבה פשוטה לכך זה חומת מגן שהוריד את פיגועי ההתאבדות ב-60%

#168881 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote Falcon:

ביחס לאיזו שנה? כמה פיגוי התאבדות היו בשנת 1970? בשנת 1980? 1990? 2000? עם ה"ירידה" כזאת שצה"ל גורם, עוד מעט לא יהיה לצה"ל על מי להגן.

#168884 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote pastuh:

אני אישית שירתתי 3 שנים ביחידה קרבית, אבל בכל זאת אני תומך בסרבני גיוס מכמה סיבות:

1) גיוס בכפיה – זה סוג של עבדות מודרנית. שירות בצבא חייב להיות כמו כל מקצוע אחר עבור אנשים שבחרו במקצוע ועם תנאים מתאימים. גיוס חובה – פירושו להפוך ילדים בגיל 18 שלא מבינים כלום בחיים לעבדים.

2) ישראל לא צריכה צבא כל כך גדול. אין שום סיבה לגייס את כל הבחורות לצה"ל שתפקיד היחיד של 95% מהן – להכין קפה למפקדים. צה"ל נוקט במדיניות שכל אזרחים צריכים לשרת בצבא על מנת ליצור מין אחדות ציונית בין האזרחים. למדיניות הזאת אין קשר לצרכים ביטחונים של המדינה, כלומר צה"ל מתערב בתהליכים מדינים שזה לא תפקיד שלו וסתם מתריד את האזרחים. הבחרות לא צריכות לבזבז שנים מהחיים שלהם בשביל המטרה המפוקפקת הזאת. עדיף שזמן הזה ילמדו באוניברסיטה ויקימו, יקימו משפחה ויביאו ילדים – אלה צרכים אמיתיים של מדינה נורמלית.

כנ"ל עבור רוב הג'ובניקים. אין סיבה שחייל קרבי סוגר לפחות 2 שבבועות בבסיס, כאשר רוב הג'ובניקים יוצאים הביתה כל שבוע. ניתן לצמצם מספר החופשות עבור ג'ובניקים ובכך לצמצם תקופת שירות פי 2 לכל החיילים.

3) אין שום סיבה שמדינה יש קבוצות של אזרחים שפתורים משירות בצה"ל ויש קבוצות שכן חייבים לשרת. אזרחים צריכים להיות שווים לכל דבר. הפרדת הזרחים על פי סוגים שלהם – לאזרחים כשרים, אזרחים לא כשרים ואזרחים בעלי פרוילגיות מיוחדות – זה דבר מסריח ומסוכן למדינה.

4) המשימה העיקרית שצה"ל מבצע – זה לא שמירה על בטחון, אלה כיבוש שטח מחוץ למדינת ישראל ודיכוי עם שגר מחוץ לגבולות ישראל. המדיניות הזות פסולה וגורמת רק לסכסוך בלתי נפסק וצמיחת התנגדות לכיבוש. זה לא מביא בטחון לישראל, אלה להפך – זה גורם מלחמה, פוגע בתדמית של ישראל ומביא רק פיגועים. החל מ-1967 המדיניות הזו גרמה הדרגתית קודם לאבנים, אחר כך למטענים פרימיטיבים, אחר כך למטענים משוכללים, והיום לחטיפת חיילים וקסאמים. אלה הדברים היחידים ישראל קיבלה מהכיבוד, זה ה"ביטחון" שהמדיניות הזו הביאה לאזרחים. למה זה יגרום מחר – באינדוקציה…

וזה הסיבה העיקרית שצה"ל צריך כל כך הרבה חיילים. כי בשביל לשמור על הגבול – מספיק מספר פלוגות בלבד. אבל בשביל לשלוט בשטח כבוש ולדכא אזרחים – לזה אכן צריכים מספר רב של גדודים וחטיבות.

שורה תחתונה – המדיניות הנוכחית גורמת לאי-יציבות מדינית, לסיכסוך, לפגיעה בכלכלה, לפגיעה בתדמית של ישראל בעולם, למיסים מוגברים שאזרחים צריכים שלם בשביל לממן צבא לא פרופורציונלי ולטירטור של אזרחים. ולכן כל סרבן גיוס תורם למחמה נגד תופעות האלה. מספיק להיות על פי שלטים ציונים משנת 1947. היום אנחנו בשנת 2009 והשלטים מזמן פגו תוקף. היום ישראל צריכה ליהיות לא מדינה ציונית, אלה מדינה דמוקרטית קודם כל.

מסכימה עם כל מילהההה !!!!
    בגלל הסיבות האלה ועוד סיבות אישיות אני עכשיו בתהליך יציאה מהצבא! :))

#168897 הגב
    shual
    חבר

מסכים עם כל מילה.

לקח לי כמה שנים להגיע לאותן המסקנות

#168922 הגב
    Anonymous
    חבר

פטוש שוכנעתי מנימוקיך ממש לעיניין מהכתב שלך למקבלי ההחלטות ולעם העדר.

#169040 הגב
    pastuh
    חבר

סיבה נוספת.

רוב האנשים מנסים לצייר שירות סדיר בצה"ל כסוג של גבורה. אבל מה בדיוק הגבורה? לא צריך להיות גבר בשביל לעשות צבא. להפך, כל לפלף מקבל צו גיוס והולך לשרת כמו חמור. הגבורה היחידה שלהם – בכך שהם מפחדים להגיד "לא". יגידו להם להתגייס – הם יתגייסו. יגידו להם לנקות אסלה אחרי מפקד – הם ינקו. כי הם פחדנים ומפחדים לסרב. הם כולו שרתים שתפקידם לשרת את המפקדים שלהם.

לאומת זות יש אנשים שלא מוכנים להיות שרתים. שלא מוכנים לקבל פקודות מאף אחד. וזה לא משנה מה הפקודה – לנקות שירותים, להתגלח או לקום מוקדם בבוקר. עכשיו יגידו לי שאנשים האלה לא יצליחו בחיים, כי מי שלא יכול לקום מוקדם בבוקר או להתגלח – הם לא יתקדמו בעבודה. וזה לא נכון. כי באזרחות לא מדובר בכפיה. מדובר בהסכמים הדדיים. מנהל לא יכול לתת פקודה לעובד להגיע מוקדם. העובד יכול להסכים או לא להסכים. הכל תלוי בכסף ובשאר התנאים. אם התנאים מתאימים לעובד – הוא יקבל אותם מתוך רצון החופשי. אם התנאים לא מתאימים – אין שום דרך לכפות עליו את התנאים. רק בצבא כל טמבל עם דרגות אומר לך פקודות ואתה חייב לשרת אותו כמו חמור ללא שום תיגמול.

מסקנה – חיילי סדיר הם פחדנים , אנשים שקל להכריח אותם לכל דבר, שמוכנים לשרת את אנשים אחרים ללא שום תיגמול, אלה מתוך הפחד של עונש. לאומת זאת, אנשים שסירבו לשרת – אלה הגברים האמתיים שהוכיחו את אומץ ליבם.

#169041 הגב
    pastuh
    חבר

אני אביא דוגמה. אפילו לא נדבר כרגע על ניקיון שירותים או שתיפת כלים במטבח. פעילות יומיומית של כל חייל שתורמת המון לביטחון המדינה ובמקביל חוסכת לצה"ל המון כסף על העסקת עובדי נקיון ומטבח אזרחיים. למה לשלם לעבודת ניקיון 4500 שקל בחודש, כאשר יש לצה"ל מספיק עבדים, שאפשר להכריח אותם לעשות את זה בנוסף לתפקידים אחרים שלהם תמורת 350 שקל בחודש.

תארו לאצמכם שאתם אוהבים פיצה. וכרגע אתם רעבים, רוצים לאכול. אתם רוצים להזמין את הפיצה ואפילו מוכנים לשלם על זה כסף. ועז פתעום בא מישהו, זורק לכם פיצה ואומר "תוכל את זה מייד או שאני אעניש אותך!". מה תעשו? אני לא חושב שכבר תרצו לאכול אותה פיצה, שהיתם מוכנים לשלם עבורה כסף לפני חמש דקות. אבל בצבא כן תצטרכו לסתום את הפה ולאכול. וברוב המקרים תצטרכו "לאכול" חרא ולא "פיצה". מסיבה שבצבא אתם לא בני אדם, אלה רכוש ואין לכם חופש ברירה.

#169066 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote אורח:

quote Falcon:

ביחס לאיזו שנה? כמה פיגוי התאבדות היו בשנת 1970? בשנת 1980? 1990? 2000? עם ה"ירידה" כזאת שצה"ל גורם, עוד מעט לא יהיה לצה"ל על מי להגן.

1973 הייתה מלחמת יום הכיפורים!!!! (שמדינתך הייתה בסכנת השמדה)
    1982 מלחמת לבנון הראשונה!!!
    שנות ה-90 ו-2000 אינתיפאדה!!!

אני שונא את המערכת הצבאית! אבל לבוא ולהגיד שטויות כאלה זה כבר מעצבן

#169070 הגב
    pastuh
    חבר
    quote Falcon:

quote אורח:

quote Falcon:

1973 הייתה מלחמת יום הכיפורים!!!! (שמדינתך הייתה בסכנת השמדה)
    1982 מלחמת לבנון הראשונה!!!
    שנות ה-90 ו-2000 אינתיפאדה!!!

אני שונא את המערכת הצבאית! אבל לבוא ולהגיד שטויות כאלה זה כבר מעצבן

דיברנו על הפיגועים ולא על מלחמה, על הבעיה היחידה היום שדופקת לישראל את כל הביטחון ודורשת משאבי אנוש אדירים – על השטחים פלסטינים הכבושים.
    אין בעיה זו של המשך הכיבוש ותוצאות הנלוות לכך קשורים למלחמת יום הכיפורים, למלחמת עולם השניה או למרד המקבים.

אבל אני רואה ששמת לב שאינטיפדה הראשונה החלה בשנת 1990 , 37 שנות אחרי תחילת הכיבוש. לקח לצה"ל 37 שנים להחזיק את השטחים על אש תחת כיבוש על מנת שזה יתפוצץ לכל ישראלים בפנים.

#169103 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote :

דיברנו על הפיגועים ולא על מלחמה, על הבעיה היחידה היום שדופקת לישראל את כל הביטחון ודורשת משאבי אנוש אדירים – על השטחים פלסטינים הכבושים.
    אין בעיה זו של המשך הכיבוש ותוצאות הנלוות לכך קשורים למלחמת יום הכיפורים, למלחמת עולם השניה או למרד המקבים.

אבל אני רואה ששמת לב שאינטיפדה הראשונה החלה בשנת 1990 , 37 שנות אחרי תחילת הכיבוש. לקח לצה"ל 37 שנים להחזיק את השטחים על אש תחת כיבוש על מנת שזה יתפוצץ לכל ישראלים בפנים.

תגדיר שאתה אומר את המילה "כיבוש"…

בלי שום קשר.. איך אתה מתכוון לטפל בסוגיית הפיגועים,ירי הקאסמים,והטרור הפלסטיני?
    הרי אתה יודע שלא משנה כמה שניסוג וניסוג זה לא יפסק,גם אם נחזיר את ירושלים (דבר שלא יקרה לעולם כי לאיסלם אין שום קשר לירושלים,היא לא מוזכרת בקוראן אפילו פעם אחת),עדיין זה לא יפסק,הם רוצים את כל ישראל

#169182 הגב
    pastuh
    חבר
    quote Falcon:

quote :

הרי אתה יודע שלא משנה כמה שניסוג וניסוג זה לא יפסק,גם אם נחזיר את ירושלים (דבר שלא יקרה לעולם כי לאיסלם אין שום קשר לירושלים,היא לא מוזכרת בקוראן אפילו פעם אחת),עדיין זה לא יפסק,הם רוצים את כל ישראל

כל מה שאתה אומר – אותו דבר אנשים כמוך אמרו על כיבוש של דרום לבנון. בסופו של דבר הכיבוש הזה התפוצץ לישראל בפנים וישראל הצטרכה לברוח משם תחת אש. כל ה"ביטחון" שישראל הרוויחה מכיבוש דרום לבנון – זה עליה של חיזבללה, התקפות יומיומיות על חיילים ישראלים, טילים על כל צפון ישראל ואלפי ישראלים הרוגים. רק אחרי בריחת ישראל מלבנון באותו יום המצב התייצב והיום יש סוף סוף שקט בצפון. ובטחון. אפילו אנשים הסתומים ביותר מבינים שכיבוש של לבנון היום יביא רק אסון לישראל. בלבנון הם למדו את הלקח. אבל הם מספיק סתומים ולא מבינים שמצב בשטחים הוא זהה לחלוטין. והתוצאות זהות. היום צה"ל עושה הכל על מנת לשחזר דרום לבנון בעזה ובאיו"ש. כנראה הם מתגעגעים לזמנים הטובים של עשרות חיילים הרוגים כל חודש ללא שום אור בסוף המנהרה.

#169187 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote pastuh:

quote Falcon:

quote :

כל מה שאתה אומר – אותו דבר אנשים כמוך אמרו על כיבוש של דרום לבנון. בסופו של דבר הכיבוש הזה התפוצץ לישראל בפנים וישראל הצטרכה לברוח משם תחת אש. כל ה"ביטחון" שישראל הרוויחה מכיבוש דרום לבנון – זה עליה של חיזבללה, התקפות יומיומיות על חיילים ישראלים, טילים על כל צפון ישראל ואלפי ישראלים הרוגים. רק אחרי בריחת ישראל מלבנון באותו יום המצב התייצב והיום יש סוף סוף שקט בצפון. ובטחון. אפילו אנשים הסתומים ביותר מבינים שכיבוש של לבנון היום יביא רק אסון לישראל. בלבנון הם למדו את הלקח. אבל הם מספיק סתומים ולא מבינים שמצב בשטחים הוא זהה לחלוטין. והתוצאות זהות. היום צה"ל עושה הכל על מנת לשחזר דרום לבנון בעזה ובאיו"ש. כנראה הם מתגעגעים לזמנים הטובים של עשרות חיילים הרוגים כל חודש ללא שום אור בסוף המנהרה.

אז אני רוצה שאתה תגיד לי
    נפנה עכשיו עוד ועוד התנחלויות… הדבר היחיד הרי שנקבל זה קאסמים בתל אביב,בנתניה ובעוד כל מיני מקומות שלא חשבנו שהם יגיעו לשם…

#169188 הגב
    pastuh
    חבר
    quote אורח:

אז אני רוצה שאתה תגיד לי
    נפנה עכשיו עוד ועוד התנחלויות… הדבר היחיד הרי שנקבל זה קאסמים בתל אביב,בנתניה ובעוד כל מיני מקומות שלא חשבנו שהם יגיעו לשם…

אז אני אגיד לך דבר אחד ודאי – כתוצאה מהמשך כיבוש אתה תקבל קסאמים , חטיפות ודרום לבנון בשטחים. למה אתה מצפה שהמשך כיבוש יוביל? לזה שיום אחד תתעורר ותגלה שכל האזרחים שגרים בשטחים הכבושים נעלמו וישראל יכולה לספח את השטחים בלי התנגדות ובלי ערבים שגרים שם?

בו נכבוש גם את סוריה או ירדן נבנה שם מספר התנחלויות בעומק של שטח כבוש, נראה כמה זה טוב לביטחון ומה יהיו התוצאות.

ישראל צריכה להגן על הגבולות שלה. אין לצה"ל מה לחפש מחוץ לגבולות של המדינה. במיוחד לא לשבת באופן קבוע על שטחים כבושים מעבר לגבולות ישראל ולדכא אזרחים שלא ממש נהנים להיות תחת משטר צבאי של אויב זר.

#169191 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote pastuh:

quote אורח:

אז אני רוצה שאתה תגיד לי

אז אני אגיד לך דבר אחד ודאי – כתוצאה מהמשך כיבוש אתה תקבל קסאמים , חטיפות ודרום לבנון בשטחים. למה אתה מצפה שהמשך כיבוש יוביל? לזה שיום אחד תתעורר ותגלה שכל האזרחים שגרים בשטחים הכבושים נעלמו וישראל יכולה לספח את השטחים בלי התנגדות ובלי ערבים שגרים שם?

בו נכבוש גם את סוריה או ירדן נבנה שם מספר התנחלויות בעומק של שטח כבוש, נראה כמה זה טוב לביטחון ומה יהיו התוצאות.

ישראל צריכה להגן על הגבולות שלה. אין לצה"ל מה לחפש מחוץ לגבולות של המדינה. במיוחד לא לשבת באופן קבוע על שטחים כבושים מעבר לגבולות ישראל ולדכא אזרחים שלא ממש נהנים להיות תחת משטר צבאי של אויב זר.

מזל שאתה לא מקבל החלטות מדיניות …

למה אתה כל כך נלהב לצאת מהשטחים?
    "בו נכבוש גם את סוריה או ירדן נבנה שם מספר התנחלויות בעומק של שטח כבוש, נראה כמה זה טוב לביטחון ומה יהיו התוצאות. " מה קשור ?

ישראל צריכה להגן על הגבולות שלה. – נכון ! ובגלל זה היא צריכה "כיבוש" בשטחים האלה . האנשים האלה שהולכים ומתנחלים הם גיבורים אחד אחד !
    מה גם שהם לא פאנאטיים או לאומנים כי הרבה מהם בוחרים שלא לשרת בצה"ל הם פשוט נאמנים לרעיון שלהם -אז אני מוצא שיש לנו הרבה במשותף איתם .

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 20 סה״כ)
מענה ל־למה אני תומך באנשים שלא רוצים לשרת בצבא
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו