חייבים לנצל את החשיפה התקשורתית האחרונה ליצירת debate רציני.

פורום פרופיל חדש פורומים בין מיליטריזם לפמיניזם חייבים לנצל את החשיפה התקשורתית האחרונה ליצירת debate רציני.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #105882 הגב
    Rest
    חבר

אין זמן טוב יותר מזה לקדם באופן חוקי ואמיתי את ביטול גיוס החובה.
    קל מאוד לשבת בפורום ולהתחמק דרך פרצות בחוק, להתאונן על אי הצדק ולהמשיך הלאה – אבל המטרה צריכה להיות הרבה יותר כוללת.
    עד השבוע האחרון ממש לא היה בכלל דיבייט ציבורי בנוגע לרלוונטיות של גיוס החובה, אבל אנשים מתחילים להתעורר מהקומה שהיו שרויים בה מאז 1948. לא רק אנשי שמאל קיצוני כמקימי פרופיל חדש – אנשים מכל רחבי המפה הפוליטית.
    אנחנו חייבים to appeal גם לאנשים (כמוני) שלא מזדהים עם האידיאולוגיה השמאלנית (שכבודה במקומה מונח) וליצור סוג של קבוצה בחברה הישראלית שתומכת בביטול גיוס החובה.

לא לנצל את ההזדמנות הזאת זה לאמלל עוד דור של צעירים ישראלים. מה נראה לכם?

#160852 הגב
    Anonymous
    חבר

לא מסכימה
    לא חושבת שזה רעיון טוב
    כן לא שירתתי אבל על זה כולם כועסים…על זה שעל בחירה שלנו לא להתגייס אנחנו סוחפים את כולם…מי שרוצה להתגייס שיתגייס מבחינתי…מעריכה אותו על זה
    זה שאנשים פה לא הסתדרו במערכת הצבאית לא אומר שהם חושבים שלא צריך להתגייס בכלל
    מי שלא מרגיש טוב במסגרת שיצא,מי שרוצה להתגייס שיתגייס
    לא חושבת שצריך לבטל את החוק
    מי שיש לו זכות מלאה לצאת(שזה אומר סיבה חוקית וטובה)שיצא
    מי שלא ומי שרוצה לשרת שישרת
    כן יש המון דברים פגומים בצבא…המון…אבל אני לא כמו "במילא רגוע" פה וכל הפציפיסטים…אני חושבת שבלי הצבא הזה אין לנו מה לעשות פה

#160862 הגב
    Anonymous
    חבר

אז לא הבנת. לא דיבייט על לבטל את הצבא, דיבייט על לבטל את גיוס החובה, ויש הרבה הבדל.

#160863 הגב
    Anonymous
    חבר

מבחינתי אין
    כי אם יבטלו את הגיוס חובה מה אתה חושב? אז יהיו כמה מורעלים שירצו ללכת
    אבל הרוב ילכו או לשירות לאומי או לאיזה טראקים בהודו
    אני חושבת שצריך להשאיר את החוק אבל להכניס כאופציה גם את השירות לאומי למי שרוצה

#160917 הגב
    shual
    חבר

מצחיקה את.
    מה ההבדל?

"אני חושבת שצריך להשאיר את החוק (חוק גיוס חובה אבל להכניס כאופציה את השירות הלאומי למי שרוצה". את לא רואה את הסתירה הפנימית??

אני תומך במה שאת מציעה בכל אופן

#160918 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote Rest:

אין זמן טוב יותר מזה לקדם באופן חוקי ואמיתי את ביטול גיוס החובה.
    קל מאוד לשבת בפורום ולהתחמק דרך פרצות בחוק, להתאונן על אי הצדק ולהמשיך הלאה – אבל המטרה צריכה להיות הרבה יותר כוללת.
    עד השבוע האחרון ממש לא היה בכלל דיבייט ציבורי בנוגע לרלוונטיות של גיוס החובה, אבל אנשים מתחילים להתעורר מהקומה שהיו שרויים בה מאז 1948. לא רק אנשי שמאל קיצוני כמקימי פרופיל חדש – אנשים מכל רחבי המפה הפוליטית.
    אנחנו חייבים to appeal גם לאנשים (כמוני) שלא מזדהים עם האידיאולוגיה השמאלנית (שכבודה במקומה מונח) וליצור סוג של קבוצה בחברה הישראלית שתומכת בביטול גיוס החובה.

לא לנצל את ההזדמנות הזאת זה לאמלל עוד דור של צעירים ישראלים. מה נראה לכם?

יש כל כמה חודשים כותרת על פרופיל חדש ואז עולה המודעות ואחרי כמה שבועות שוב צונחת… זה לא חדש.

#160920 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote shual:

מצחיקה את.
    מה ההבדל?

"אני חושבת שצריך להשאיר את החוק (חוק גיוס חובה אבל להכניס כאופציה את השירות הלאומי למי שרוצה". את לא רואה את הסתירה הפנימית??

אני לא חושבת שזה סותר
    כי אני חושבת שאם לא יהיה חוק גיוס חובה אז לא יעשו לא זה ולא זה
    הרוב יעדיפו ללמוד,לעבוד לטוס לחו"ל ולא לעשות משהו במשך שנתיים שיתרום להם פחות(כמו צבא או שירות לאומי)
    ככה אם יהיה גיוס חובה ושירות לאומי אז מי שלא יתאים למסגרת הצבאית לפחות יעבור לשירות לאומי

#160924 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote אורח:

quote shual:

מצחיקה את.
    מה ההבדל?

אני לא חושבת שזה סותר
    כי אני חושבת שאם לא יהיה חוק גיוס חובה אז לא יעשו לא זה ולא זה
    הרוב יעדיפו ללמוד,לעבוד לטוס לחו"ל ולא לעשות משהו במשך שנתיים שיתרום להם פחות(כמו צבא או שירות לאומי)
    ככה אם יהיה גיוס חובה ושירות לאומי אז מי שלא יתאים למסגרת הצבאית לפחות יעבור לשירות לאומי

אי אפשר להעסיק אנשים בכפייה בשירות לאומי. אלא אם כן אתה רוצה ליצור ריקבון, חבלה פנימית, והקטנת ראש בכל מקום שבו ייאלצו אנשים להתנדב = יהיה צבא מספר 2.

#160928 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לא חושבת שזה ייצור צבא 2
    אחרי הכל כולם יודעים ששירות לאומי זאת מסגרת יותר נוחה
    כן צריך להגיע למקום שירות אבל לא יכניסו אותך לכלא,שהמשכורת תישאר כמו שהיא(שלא תהיה כמו של הצבא),ושזה שעושה שירות לאומי יוכל להמשיך לבחור איפה הוא ישרת(שלא יווצר מצב כמו בצבא שיתקעו מישהו מאילת בחיפה)
    אם כל העקרונות האלה ישמרו אין בעיה שזה לא יעבוד

#160930 הגב
    עודד
    חבר
    quote אורח:

אי אפשר להעסיק אנשים בכפייה בשירות לאומי. אלא אם כן אתה רוצה ליצור ריקבון, חבלה פנימית, והקטנת ראש בכל מקום שבו ייאלצו אנשים להתנדב = יהיה צבא מספר 2.

מילים כדורבנות

#160938 הגב
    Anonymous
    חבר

לא הבנתי למה ביטול חוק גיוס חובה יגרום לפירוק כל צה"ל: אם בן אדם, כמו ברוב המדינות השפויות, יתגייס לצבא כי הוא באמת רוצה וגם יקבל על זה משכורת מכובדת במקום לפרק את הצבא הוא יגרום לו להיות מסגרת שבה נמצאים אנשים שבאמת מאמינים בו (כמו לפני קום מדינת ישראל, למשל), צבא שימשיך הלאה ובמקום להיות החברה הישראלית, יהיה לו מקום מכובד כמו כל מקצוע אחר שקיים (שלא נגיע למצב שבו יותר מכובד להיות קצין מאשר להתנדב במשך 10 שנים לעזרה למפגרים).
    בנוסף, היו כאלה שאמרו כאן אם יבטלו את גיוס חובה אז אנשים לא ילכו לשירות לאומי. שירות לאומי הוא לא צבא, וביטול גיוס חובה לא בהכרח אומר ביטול שירות לאומי חובה: אפשר לתת את האפשרות לבחור בין שירות לאומי לבין שירות צבאי, כך כל אחד יוכל למצוא את המקום שלו בתרומה לחברה.
    לא הכל שחור ולבן.

#160940 הגב
    Anonymous
    חבר

רעיון מעניין. בעיה אחת:
    רוב הציבור החילוני והדתי לאומי בארץ תומך ברעיון גיוס החובה,ובמקום האשליות שלכם שהעם רוצה לבטלו- להיפך- רוצים להרחיבו ולכלול בגיוס גם את החרדים ולהקשות על ילדים המושפעים מהתעמולה שלכם לחיות חיים נורמליים ללא גיוס.

#160951 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote שמיניסט:

רעיון מעניין. בעיה אחת:
    רוב הציבור החילוני והדתי לאומי בארץ תומך ברעיון גיוס החובה,ובמקום האשליות שלכם שהעם רוצה לבטלו- להיפך- רוצים להרחיבו ולכלול בגיוס גם את החרדים ולהקשות על ילדים המושפעים מהתעמולה שלכם לחיות חיים נורמליים ללא גיוס.

דיקטטורה של הצבא.

#160952 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote אורח:

quote שמיניסט:

רעיון מעניין. בעיה אחת:

דיקטטורה של הצבא.

יחסית להאשמות שאתם מעלים בהקשר של זריקת סיסמאות אתם די מהירים בשליפת סיסמאות ריקות מתוכן משלכם…

צה"ל הוא צבא שנמצא בחסות הממשלה שהוקמה מהכנסת המייצגת את רצון העם. חוק גיוס חובה נקבע עם קום המדינה ולראשי הצבא לא הייתה יד בחקיקת החוק,שכן אסור להם.

כאן זו מדינה דמוקרטית, על כל המשתמע מכך, ובכל זאת,דמוקרטיה לא אומרת אנרכיה ושמירה על החוק הכרחית לסדר יום תקין,במיוחד במדינה דמוקרטית.

#160960 הגב
    Anonymous
    חבר

ובדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה, מותר למיעוט לנסות לשכנע את הרוב.
    רוב דמוקרטי מהגדרתו הוא לא קבוע. רצון העם ב1948 הוא לא רצון העם היום… אל תשכח הרבה שפשוט מפחדים להגיד את דעתם האמיתית בנוגע לגיוס חובה.
    דיון ציבורי הוא לא פשע, וחוק שהתקבל בצורה דמוקרטית ואינו מעוגן בחוקה יכול גם להתבטל או להשתנות.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
מענה ל־חייבים לנצל את החשיפה התקשורתית האחרונה ליצירת debate רציני.
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו