מילואים

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 26 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #105823 הגב
    volf
    חבר

צריך עצות לגבי פטור ממילואים.

כבר נפקדתי פעם אחת וקיבלתי מאסר על תנאי. כסטודנט, ממש אין לי זמן כרגע ללכת לכלא, ואני לא רוצה לעשות שום דבר שיגרום לי למרשם פלילי.

נתנו לי עד עכשיו שתי עצות:
    1)להתחיל ללכת לרופאת משפחה ולבכות על כאבי גב
    2)לבקש לראות קב"ן

אבל יש בעיה עם כל אחד מהסעיפים הללו:
    אם אני מוציא גימלים על בעיות גב, עדיין אצטרך להגיע למילואים, ורופא היחידה יכול להגיד שאין לי כלום, או להפוך לי את הגימלים לביתים.

לגבי הבקשה לראות קב"ן – בגלל שאני משרת ביחידה קרבית, יכולים פשוט לתת לי פטור מנשק ולהביא אותי למילואים כמפקדיונר.

זקוק לעצתכם נואשות.

#160490 הגב
    Jack_Flash
    חבר

ניראה לי שווה לנסות אצל רופאת המשפחה, אין לך מה להפסיד. מקסימום לא יילך? תפנה לאופציית הקב"ן. החששות שלך לגבי למה לא לפנות לקב"ן ממש תמוהים בעיניי, אבל ממש. נגיד שיתנו לך פטור מנשק… אז? הכי גרוע, זה מקרב את קבלת הפטור שלך ממילואים.

וסתם שאלה – 3 שנים לא הפריע לך לשרת ביחידה קרבית, (וגם אם הפריע, עדיין עשית את זה) אז מה קרה עכשיו?

#160493 הגב
    volf
    חבר

אם יתנו לי פטור מנשק עד שאני אראה קב"ן, אני עדיין אצטרך להגיע למילואים, פשוט התפקיד שלי ישתנה. זה לא משיג את המטרה שלי.

ומבחינתי יש 2 הבדלים בין עכשיו במילואים לבין הסדיר- גם העובדה שבמדינה שבה פחות מ5% מהאוכלוסיה עושים מילואים, זה נראה לי קצת חוצפה לבוא אליי בדרישות לעשות מילואים בתקופת הבחינות שלי, כאשר אני חוזר לאוניברסיטה אף אחד לא ממש עוזר לי ואני מרגיש כאילו הפקירו מדמם בשטח. הכי הרבה נותנים לי כרטיסיית צילום וחוסכים לי 15 שקלים. ממש כדור אקמול לחולה סרטן.

וההבדל השני, הוא שבסדיר, כשהייתי "ילד" הצד שלנו בסכסוך הרבה יותר עניין אותי, והייתי בטוח שהתקשורת סתם שמאלנית. היום כשאני יכול להיכנס ליו-טיוב ולראות את הראיון של אחמדינג'אד אצל לארי קינג ולהבין מה הם באמת רוצים, אני מבין שהעיתונות מספקת לנו רק כותרות ומחממות את הגיזרה, במקום לדווח בצורה האפורה והמידתית שהם צריכים לספק את המידע. מבחינתי אין הבדל בין אחמדינג'אד לליברמן, פרט לעובדה שכל אחד מהם נולד בשכונה האחרת.

#160495 הגב
    Jack_Flash
    חבר

אה אוקיי.
    קיצר תדרוש לראות קב"ן, תשנן את טרגט 21 ותוציא פטור נפשי בדרך הרגילה. אני בדיוק השבוע יצאתי על 21 אחרי חצי שנה בצבא תוך שתי פגישות. תוך 3 ימים מהפגישה הראשונה עם הקב"ן, הפסיכיאטר כבר אמר לי שאני "מתאים לשחרור" והוא משחרר אותי.
    אה, ואם אתה יכול להביא לו חוות דעת מפסיכיאטר או פסיכולוג אזרחי (דרך קופת חולים זה ממש לא יקר) זה כמובן עוזר.

אז למי הצבעת בבחירות?

#160496 הגב
    volf
    חבר

לא יודע כמה זה רלוונטי, אבל התלבטתי בין קדימה לאור (של ירון ידען), ובסוף הצבעתי עלה ירוק. (כל פעם אני מתאכזב מעצמי מחדש שאני לא מצביע עלה ירוק, הייתי חייב). אין מה לעשות, יש דברים ממש דחופים במדינה הזאת!

מה הם בדיוק השלבים בבקשה לראות קב"ן? יש בפורום אלפי שאלות ותשובת בנושא, אבל אין הפרדה בין מילואימניקים לסדירניקים. מבחינת הצבא וההשלכות יש הבדל גדול בין הדברים.
    טרגט21 נותן עצות ממש מועילות למתגייסים הטריים, וקצת פחות מועילות אך עדיין רלוונטיות לסדירניקים. לגבי מילואימניקים אני לא מוצא שם אף התייחסות.

כמילואימניק, אם אני דופק עריקות אני מסתכן ברישום פלילי, וכבר הייתי נפקד פעם אחת. ושוב, אם יקראו לי למילואים בכל זאת, וייתנו לי פטור מנשק (על סמך ההמתנה לקב"ן), מצבי יהיה גרוע ממצבי הנוכחי. ככה אני אצטרך להגיע למילואים כמפקדיונר ולספוג את הערותיהם של כל המורעלים ובעלי האידאולוגיות הריקות. זה לא כיף להתווכח לבד עם 120 איש כשלחלק מהם יש את הסמכות לטחון לך את התחת במטבחים וכיו"ב.

#160497 הגב
    volf
    חבר

אבא'לה, אני לא יודע מי אתה ומה עשית בחייך, אבל אני הייתי לוחם ביחידה מובחרת במשך 3 שנים, 4 שנים במילואים, ושירתתי במלחמת לבנון השנייה.

לא חינכו אותי על ערכים ציונים ולא הרעילו אותי כמוך, עשיתי מה שעשיתי כי מצאתי את זה לנכון. היום אני רואה את הדברים אחרת. אם יש לך משהו ענייני להגיד אז תגיד. הדרך היחידה שלך להחזיר אותי למילואים זה לשכנע אותי במילים. ואני כבר אומר לך שזאת תהיה משימה לא קלה בכלל.

אם מה שעושה לך טוב בחיים זה להיכנס לפורום משתמטים ולקלל אנשים, אז אתה נראה לי באמת צריך קב"ן. מזל שיש אנשים כמוך שאפשר לשלוח למות בשביל מטרה ריקה. חבל רק שיש אנשים כמוך גם בצד השני.

#160499 הגב
    Jack_Flash
    חבר
    quote volf:

לא יודע כמה זה רלוונטי, אבל התלבטתי בין קדימה לאור (של ירון ידען), ובסוף הצבעתי עלה ירוק. (כל פעם אני מתאכזב מעצמי מחדש שאני לא מצביע עלה ירוק, הייתי חייב). אין מה לעשות, יש דברים ממש דחופים במדינה הזאת!

מה הם בדיוק השלבים בבקשה לראות קב"ן? יש בפורום אלפי שאלות ותשובת בנושא, אבל אין הפרדה בין מילואימניקים לסדירניקים. מבחינת הצבא וההשלכות יש הבדל גדול בין הדברים.
    טרגט21 נותן עצות ממש מועילות למתגייסים הטריים, וקצת פחות מועילות אך עדיין רלוונטיות לסדירניקים. לגבי מילואימניקים אני לא מוצא שם אף התייחסות.

כמילואימניק, אם אני דופק עריקות אני מסתכן ברישום פלילי, וכבר הייתי נפקד פעם אחת. ושוב, אם יקראו לי למילואים בכל זאת, וייתנו לי פטור מנשק (על סמך ההמתנה לקב"ן), מצבי יהיה גרוע ממצבי הנוכחי. ככה אני אצטרך להגיע למילואים כמפקדיונר ולספוג את הערותיהם של כל המורעלים ובעלי האידאולוגיות הריקות. זה לא כיף להתווכח לבד עם 120 איש כשלחלק מהם יש את הסמכות לטחון לך את התחת במטבחים וכיו"ב.

לסדירניקים פחות מועילות? לפי דעתי דווקא יותר מועילות.
    דוווקא יש קצת התייחסות למילואימניקים. אבל זה לא משנה, פשוט תשנה את סיפור המקרה שלך מזה של מלש"ב או חייל שרוצה להשתחרר, ותתאים אותו למילואימניק. 🙂
    יכול להיות שפתאום לקית בדיכאון או משהו… שלא נדע.

#160509 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote volf:

כבר נפקדתי פעם אחת וקיבלתי מאסר על תנאי. כסטודנט, ממש אין לי זמן כרגע ללכת לכלא, ואני לא רוצה לעשות שום דבר שיגרום לי למרשם פלילי.

נתנו לי עד עכשיו שתי עצות:
    1)להתחיל ללכת לרופאת משפחה ולבכות על כאבי גב
    2)לבקש לראות קב"ן

אבל יש בעיה עם כל אחד מהסעיפים הללו:
    אם אני מוציא גימלים על בעיות גב, עדיין אצטרך להגיע למילואים, ורופא היחידה יכול להגיד שאין לי כלום, או להפוך לי את הגימלים לביתים.

לגבי הבקשה לראות קב"ן – בגלל שאני משרת ביחידה קרבית, יכולים פשוט לתת לי פטור מנשק ולהביא אותי למילואים כמפקדיונר.

זקוק לעצתכם נואשות.

אם אין לך בעיות ממש מוכחות כמו פריצת דיסק ודברים כאלה אין לך טעם להתלונן כי "לך תוכיח"…

בקשר לקבן, לבן אדם במצוקה נפשית יש זכות ללכת לפסיכיאטר אזרחי ואם מתגלה בעיה הבן אדם הזה צריך לשלוח את האבחנה שהוא קיבל מהפסיכיאטר האזרחי לקצינת הקישור, ולקבל קבן\פסיכיאטר צבאי שיאבחן אם הוא כשיר או לא לשירות מילואים.
    אין דבר כזה "לתת לך פטור מנשק ולשלוח אותך למילואים"… למה אתה ממציא דברים הזויים?

ואין טעם להגיב לילד בן ה-15 שמציף את הפורום כי הוא רק מחפש תשומת לב, וחבל שהרבה נותנים לו אותה.

#160510 הגב
    volf
    חבר
    quote אורח:

quote volf:

בקשר לקבן, לבן אדם במצוקה נפשית יש זכות ללכת לפסיכיאטר אזרחי ואם מתגלה בעיה הבן אדם הזה צריך לשלוח את האבחנה שהוא קיבל מהפסיכיאטר האזרחי לקצינת הקישור, ולקבל קבן\פסיכיאטר צבאי שיאבחן אם הוא כשיר או לא לשירות מילואים.
    אין דבר כזה "לתת לך פטור מנשק ולשלוח אותך למילואים"… למה אתה ממציא דברים הזויים?

את העצה של הקב"ן נתנה לי ידידה שלי שהייתה קצינת קישור במשטרה צבאית, ואז ששאלתי ידידה שלי שהייתה קצינת קישור של אחת החטיבות מילואים של גולני והיא אמרה לי שיכולים פשוט לתת לי פטור מנשק. אני לא מכיר מישהו שעשה את זה, אבל אולי בפורום פה אתם מכירים אנשים שעברו את זה, וזה בדיוק מה שאני בא לשאול. ושוב, אני מחפש אנשים שעשו את זה במילואים. לא כלמלש"בים ולא כסדירניקים. זאת פשוט לא בדיוק אותה מערכת. (כבר נשפטתי גם בסדיר וגם במילואים ואני יודע שהמערכת עובדת אחרת).

יש כאן אנשים שיצאו משירות מילואים קרבי, אחרי ששירתו כמה שנים במילואים?

#160511 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote volf:

quote אורח:

quote volf:

את העצה של הקב"ן נתנה לי ידידה שלי שהייתה קצינת קישור במשטרה צבאית, ואז ששאלתי ידידה שלי שהייתה קצינת קישור של אחת החטיבות מילואים של גולני והיא אמרה לי שיכולים פשוט לתת לי פטור מנשק. אני לא מכיר מישהו שעשה את זה, אבל אולי בפורום פה אתם מכירים אנשים שעברו את זה, וזה בדיוק מה שאני בא לשאול. ושוב, אני מחפש אנשים שעשו את זה במילואים. לא כלמלש"בים ולא כסדירניקים. זאת פשוט לא בדיוק אותה מערכת. (כבר נשפטתי גם בסדיר וגם במילואים ואני יודע שהמערכת עובדת אחרת).

יש כאן אנשים שיצאו משירות מילואים קרבי, אחרי ששירתו כמה שנים במילואים?

תשאל 1000 אנשים ותקבל 900 תשובות שונות. אתה לא יכול לצפות לקבל את אותה התשובה מכולם בשום נושא. אתה פשוט צריך לבחור למי להאמין.
    אני למשל לא רואה את הקשר בין אי כשירות לשירות, לבין פטור מנשק. אם אתה רואה קשר אז אתה רואה את זה אחרת.

'במילא רגוע' שירת שירות צבאי מלא והשתחרר משירות מילואים (לא יודע אם קרבי או לא).
    אבל הוא ככל הנראה אינו מסוגל להגיב עקב מחסור במחשב, או מחסור בציפורניים (כואב להקליד).

#160513 הגב
    volf
    חבר

הוא השתחרר דרך קב"ן, לפי הדרך במטרה 21?

ככל שאני אשמע מיותר אנשים שעברו את זה, תהיה לי אינדיקציה יותר טובה לגבי הדרך הבטוחה לעשות את זה. הבעיה שבאמת בפורום הזה קשה לדעת למי להאמין, במיוחד כשיש פה ילדים בני 15 ומורעלים למיניהם שחושבים שכולנו שאהידים בפוטנציה.

#160521 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote volf:

ככל שאני אשמע מיותר אנשים שעברו את זה, תהיה לי אינדיקציה יותר טובה לגבי הדרך הבטוחה לעשות את זה. הבעיה שבאמת בפורום הזה קשה לדעת למי להאמין, במיוחד כשיש פה ילדים בני 15 ומורעלים למיניהם שחושבים שכולנו שאהידים בפוטנציה.

תצטרך לשאול אותו.

אני במקומך לא הייתי מצפה להרבה אנשים כי אני לא חושב שהם מגיעים בריצה.
    אנשים ממשיכים בחיים שלהם ואין להרבה אנשים סיבה לחזור לפורום הזה….
    הפורום מלא בכפויי טובה שמרגישים שחייבים להם\ילדים טיפשים בני 15\ וויכוחים טיפשיים\ ובנוסף לכל זה האח הגדול.

#160531 הגב
    Jack_Flash
    חבר
    quote volf:

לא, הוא השתחרר דרך ועדת מצפון. והוא לא היה קרבי.
    אבל להערכתי הסיכויים לקבל פטור נפשי גבוהים יותר. אומרים שיד הקב"נים קלה על ההדק, ומקובל להניח שהם משחררים בסיטונאות.

#160549 הגב
    tali_le
    חבר

הי volf

אני אנסה להגיב בקצרה על כל מה שאמרו לך כאן

1. פניה לרופא המשפחה היא הכי איטית והכי לא הגיונית – אם יש לך בעיות גב אבל לא תיעדת אותן בשנים האחרונות יהיה קשה מאוד לקבל יחס רציני לזה

2. פניה לקבן – רצוי לעשות אותה אחרי שיחה וקבלת חוות דעת מפסיכולוג או פסיכיאטר באזרחות, בעיקר כי זה מחייב את הצבא מבחינה מקצועית להתייחס אליך בצורה רצינית. אפשר להשיג חוות דעת כאלה בכסף אבל גם דרך קופת חולים
    הקושי הגדול בעניין הפטור הנפשי במילואים הוא הזמן והטרטור, סביר להניח שינסו להקל עליך שלב שלב (ואולי פטור מנשק יהיה אחד השלבים האלה) אבל המרחק עד ביטול הזימון הוא גדול מאוד ולרוב לוקח זמן להגיע אליו וכמה התייצבויות מיותרות למילואים על תקן עציץ כי מנסים לראות כמה רציני אתה

3. מה שלא הציעו לך אבל אני כותבת עליו כי כתבת כאן קצת פירוט על למה אתה מעוניין להפסיק את המילואים זה ועדת מצפון שמעניקה פטור למילואימניקים שמסיבות מצפוניות (התנגדות לאלימות) לא מסוגלים להמשיך בשירות. אם זו אופציה שמעניינת אותך תכתוב ואני אסביר לך איך זה עובד

טלי

#160560 הגב
    volf
    חבר

היי טלי,

כן, זה אני מעוניין לשמוע על האופציה של סרבנות מצפון. אבל מלבד איך זה עובד, אם את יכולה לפרט לי גם מאיזה נסיון את מכירה את זה. אני מנחש שאת לא זאת שעברת את זה.
    לא בטון של זלזול או משהו כזה, פשוט שאני אדע איך להתייחס לפרטים.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 26 סה״כ)
מענה ל־מילואים
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו