מכתבים מהחזית

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #104144 הגב
    Anonymous
    חבר

אני בד"כ ממש לא שמאלנית כמו חבר ממוצע בפורום הזה אבל ראיתי היום כתבה בחדשות ערוץ 10 שממש העציבה אותי
    אני גם לא אדם שמשתמש בהשוואות לנאציזם בקלות ראש, אבל אני חושבת שמצב הזה אין לי ברירה
    הכתבה הייתה על כך שהצנזורה הצבאית אספה באופן אקראי מכתבים של חיילים כדי לדעת מה הלך הרוח בחזית. דובר על כך שהחיילים ששלחו מכתבים למשפחות שלהם ב48 דיברו על הטבחים שהם ביצעו כאליו שהערבים לא היו בני אדם
    לא יכולתי שלא להמנע מהשוואה לנאצים שלא ראו אותנו בתור בני אדם
    אני חשה בושה וכאב לחשוב שהחיילים שלנו ביצעו טבחים בערבים ולא הרגישו שום בעיות מוסריותעם זה
    אוי לו לחייל שלא מרגיש משהו במצפונו כאשר הוא נאלץ לפגוע בבני אדם אחרים
    אפילו אם פקדו עליך להרוג וזה הכרחי, עדיין צריך להתחייס לבני אדם כאל בני אדם ולא כאל קבוצה נחותה

#150273 הגב
    Anonymous
    חבר

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=561437&TypeI D=1&sid=126
    לינק

*עריכה – הלינק הוא לכתבה מהחדשות
    בלונדון וקירשנבאום דיברו על הרגשות של החיילים כלפי הרצח, לא בחדשותחרק לילה2008-6-26 7:26:35

#150278 הגב
    Anonymous
    חבר

אל חשש, גם כיום המון חיילים לא מתייחסים לערבים כאל בני אדם ולא חשים נקיפות מצפון לרצוח. במרחק של 60 שנים זה עצוב, במרחק של 60 יום זה "אין ברירה", "מגיע להם" ו"למי אכפת". 

#150315 הגב
    Anonymous
    חבר

המון חיילים מתייחסים לערבים לא כאל בני אדם? אתה טועה טעות מרה.
    אין לי אפילו מה להסביר לך, כי אני הייתי שם ואתה לא.

#150319 הגב
    Anonymous
    חבר

היית בבסיס צבאי, ניסת להגיד משהו טוב על ערבים? אני שמעתי כול כך הרבה דברים גזעניים ושבכללי ערבי זה מטרה טובה. (ואם הם רוצים להרוג אותנו אנחנו נהרוג אותם וחוץ מזה משעמם לי).

#150325 הגב
    Anonymous
    חבר

שמע, נמאס לי להתווכח איתכם על דברים כאלה. אני עמדתי המחסומים מספיק זמן, עשיתי מספיק פעילויות בשטחים כדי להכיר את הנושא לעומק.
    כשאני מתווכח איתכם, אתם פשוט מסתמכים על כלום, ונותנים לי טיעונים מטומטמים כמו "אולי חשבת במקרה שהמחבל רוצה שיתפסו אותו במחסום עם חגורת נפץ???"
    זה כמו שאני אתווכח איתך מה המשקה האהוב עליך. אתה יודע, אני לא.
    לא הייתי רק בבסיס צבאי, אתה יודע. סיירתי מספיק בשטחים, דיברתי עם רועי צאן, סבלים שעושים כסף מלסחוב תיקים של נשים במחסומים, ילדים, אקדמאים (כן, יש כאלה שם), סטודנטים שלומדים בשטחים, רופאים (!), מחבלים ומחבלים בפוטנציה.
    ואת כל זה עשיתי מנקודת מבט של חייל. ככה שאני חושב שזו לא תהיה יהירות מצידי להגיד לבמילא רגוע שהוא טועה. 

#150326 הגב
    Anonymous
    חבר

אתה אולי ראית אותם כבני אדם
    אבל בכתבה דובר על כך שהחיילים האלו מעולם לא נתקלו בערבים ולכן לא ייחסו להם תכונות אנושיות אלא התנהגו כאילו מדובר בייצורים מהחלל החיצון או משהו בסגנון

#150329 הגב
    Anonymous
    חבר

זה שטויות להכליל את זה על התנהגות צה"ל.
    גם אצל החרדים רוב האנשים הם מהטובים שיש.. אבל עדיין יש כמה אנסים, רוצחים ומתעללים. אז מה? כולם חרא?
    בכל קבוצת אוכלוסייה יש טובים יותר וטובים פחות, ובייחוד בקבוצה אוכלוסייה כמו חיילי צה"ל שאפשר להגיד שסף השפיות שלהם הוא נמוך מאוד נוכח שגרת החיים.

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
מענה ל־מכתבים מהחזית
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו