אני כבר לא יודעת לאן לפנות

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים אני כבר לא יודעת לאן לפנות

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 23 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #103452 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לא רוצה להתגייס!
    הייתי אמורה להתגייס בתאריך 11.3.08
    חודשיים וחצי לפני זה החלטתי שאני לא מוכנה להתגייס,הלכתי לרבנות והצהרתי שאני דתייה.
    שלחתי את זה לצה"ל.צה"ל דחה את בקשתי מהסיבה שהצהרה שולחים 90 יום לפני הגיוס.
    לא ידעתי,כל חברותי שהצהירו וקיבלו פטור לא ידעו גם הן!
    אז שלחתי עורעור,בדואר רשום.ושוב לא קיבלו!
    אמרו לי שרק אם גם המשפחה שלי דתייה ולא מאפשרת לי להתגייס,שאני אשלח הווי משפחתי דתי.וכך עשיתי,שוב לא קיבלו!עירערתי בדואר רשום.שלפי דעתי הם בכלל לא קיבלו,בהתחלה אמרו שלא קיבלו,מאוחר יותר התקשרו אלי ואמרו שהמכתב התקבל ונידחה מהסיבה שבעבר הייתי במיונים למרות שכבתי מכתב מנוסח כל כך יפה ונכון! ולא הסבירו לי מה הקשר בין זה שהלכתי למיונים לבין זה שההורים נגד גיוס,אמרתי להם שהוריי ממילא לא ידעו שאני הולכת למיונים האלו,מאז החכמתי והבנתי שצבא זה לא מקום בשביל "ילדה דתיה"
    מבדיקות דם שערכתי בינואר נימצאה אצלי אנמיה ובעיה בבלוטת התריס.
    יום לפני הגיוס שלחתי להם את הבעיות בפקס דחוף.דחו לי את הגיוס,כרגע אין תאריך!
    עכשיו אני צריכה להגיע ב29.4 לסיכום פרופיל…הבעיה שמצבי הרפואי הישתנה..ועכשיו הוא טוב יותר..רק שגילו שאני גם סובלת ממגרינות..שלא יעזרו לי הרבה..גם ככה אני התקבלתי להיות מדני"ת מרחב(ושם הפרופיל ממש לא משנה)
    אני כבר לא יודעת מה לעשות..ללכת לפסיכולוג?להגיד לו שאני בדיכאון מכל מה שקרה?
    מזה שאני מרגישה שזה ישבור אותי?שאני לא אשרוד את המסגרת הזאת בתור דתייה,ובכלל ההורים סובלים מזה מה שפוגע בי עוד יותר..
    או סתם להגיד שאני סובלת (מה שנכון) מחוסר שליטה על העצבים שלי, אני רוב הזמן בדיכאון,ועכשיו אני עוד צריכה להתגייס,הם בכלל ישברו אותי..אני לא אצליח להתמודד עם מסגרת כזאת.
    אני לא יודעת אם יעזור לי להגיע לקב"ן ביום הגיוס (אולי ביום של הסיכום פרופיל ייתנו לי לראות קב"ן..ואני שחקנית טובה) אבל אני רוצה ומעדיפה בנוסף כדי לא לקחת סיכונים, ללכת לפסיכולוג שיכתוב חוות דעת.
    אבל זה בעיה על בעיה על בעיה…אני פוחדת שהצבא לא יקנה את זה ויבין שאני מנסה לצאת בכל דרך אפשרית…
    מה לעשות??אני כבר נישברת אני כל כך לא רוצה להתגייס..הם ממש חונקים אותי,חשבתי לקחת עורך דין,אבל מאיפה יש לי כסף עכשיו לעורך דין שגם זה לא בטוח יעזור..
    אז נגיד בשביל שיכתוב להם מכתב יהיה לי 5 אלף ש"ח..אבל אם הם ירצו לעמוד איתי במישפט(ואני בטוחה שירצו) זה יעלה לי עוד 15-20 אלף ש"ח..לא..זה המון..
    כל עצה תעזור..
    תודה,מגי.

#143110 הגב
    Anonymous
    חבר

אם הקטע של דת כבר לא יכול לעבוד בשבילך, כדאי לדעתי שתלכי על דיכאון.תקראי טרגט21, תקבעי עם פסיכיאטר אזרחי ותראי לו שאת בדיכאון ולא מסוגלת להתגייס. הוא יתן לך מכתב חוות דעת שאותו את שולחת לבקו"ם כדי שיקבעו לך פגישה עם קב"ן.בהצלחה.

#143115 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote Megie:

אני לא רוצה להתגייס!
    הייתי אמורה להתגייס בתאריך 11.3.08
    חודשיים וחצי לפני זה החלטתי שאני לא מוכנה להתגייס,הלכתי לרבנות והצהרתי שאני דתייה.
    שלחתי את זה לצה"ל.צה"ל דחה את בקשתי מהסיבה שהצהרה שולחים 90 יום לפני הגיוס.
    לא ידעתי,כל חברותי שהצהירו וקיבלו פטור לא ידעו גם הן!
    אז שלחתי עורעור,בדואר רשום.ושוב לא קיבלו!
    אמרו לי שרק אם גם המשפחה שלי דתייה ולא מאפשרת לי להתגייס,שאני אשלח הווי משפחתי דתי.וכך עשיתי,שוב לא קיבלו!עירערתי בדואר רשום.שלפי דעתי הם בכלל לא קיבלו,בהתחלה אמרו שלא קיבלו,מאוחר יותר התקשרו אלי ואמרו שהמכתב התקבל ונידחה מהסיבה שבעבר הייתי במיונים למרות שכבתי מכתב מנוסח כל כך יפה ונכון! ולא הסבירו לי מה הקשר בין זה שהלכתי למיונים לבין זה שההורים נגד גיוס,אמרתי להם שהוריי ממילא לא ידעו שאני הולכת למיונים האלו,מאז החכמתי והבנתי שצבא זה לא מקום בשביל "ילדה דתיה"
    מבדיקות דם שערכתי בינואר נימצאה אצלי אנמיה ובעיה בבלוטת התריס.
    יום לפני הגיוס שלחתי להם את הבעיות בפקס דחוף.דחו לי את הגיוס,כרגע אין תאריך!
    עכשיו אני צריכה להגיע ב29.4 לסיכום פרופיל…הבעיה שמצבי הרפואי הישתנה..ועכשיו הוא טוב יותר..רק שגילו שאני גם סובלת ממגרינות..שלא יעזרו לי הרבה..גם ככה אני התקבלתי להיות מדני"ת מרחב(ושם הפרופיל ממש לא משנה)
    אני כבר לא יודעת מה לעשות..ללכת לפסיכולוג?להגיד לו שאני בדיכאון מכל מה שקרה?
    מזה שאני מרגישה שזה ישבור אותי?שאני לא אשרוד את המסגרת הזאת בתור דתייה,ובכלל ההורים סובלים מזה מה שפוגע בי עוד יותר..
    או סתם להגיד שאני סובלת (מה שנכון) מחוסר שליטה על העצבים שלי, אני רוב הזמן בדיכאון,ועכשיו אני עוד צריכה להתגייס,הם בכלל ישברו אותי..אני לא אצליח להתמודד עם מסגרת כזאת.
    אני לא יודעת אם יעזור לי להגיע לקב"ן ביום הגיוס (אולי ביום של הסיכום פרופיל ייתנו לי לראות קב"ן..ואני שחקנית טובה) אבל אני רוצה ומעדיפה בנוסף כדי לא לקחת סיכונים, ללכת לפסיכולוג שיכתוב חוות דעת.
    אבל זה בעיה על בעיה על בעיה…אני פוחדת שהצבא לא יקנה את זה ויבין שאני מנסה לצאת בכל דרך אפשרית…
    מה לעשות??אני כבר נישברת אני כל כך לא רוצה להתגייס..הם ממש חונקים אותי,חשבתי לקחת עורך דין,אבל מאיפה יש לי כסף עכשיו לעורך דין שגם זה לא בטוח יעזור..
    אז נגיד בשביל שיכתוב להם מכתב יהיה לי 5 אלף ש"ח..אבל אם הם ירצו לעמוד איתי במישפט(ואני בטוחה שירצו) זה יעלה לי עוד 15-20 אלף ש"ח..לא..זה המון..
    כל עצה תעזור..
    תודה,מגי.

ההליך לקבלת פטור מטעמי דת הוא לא מושלם… כבר היו מקרים של בנות דתיות שמצאו את עצמם בכלא מכיוון שסירבו לשרת מטעמי דת והצבא לא הכיר בהן כ"דתיות מספיק"…כמו שהלכת עם מצבך הרפואי-פיזי ללשכת הגיוס לכי גם עם מצבך הנפשי-רגשי ללשכת הגיוס. מכיוון שהפגישות עם הקבנים הם בנוסח "ספיד-דייט" (פגישות של עד 15 דק') אני מציע לך לעיין בטרגט 21 כדי לדעת מה העיקר והפחות עיקר בדברים שאת רוצה לומר אצל הקבן.חוות דעת חיצונית יכולה לעזור בלקבל קב"ן ולא בלשכנע קב"ן. חוות דעת חיצונית את יכולה לעשות דרך פסיכולוג של קופת חולים, דרך פסיכיאטר תורן בחדר מיון ודרך פיסיכולוג פרטי.אביב

#143117 הגב
    Anonymous
    חבר

ועורך דין לרוב לא עושה שום דבר שאת לא יכולה… בזבוז של 10 אלף. את צריכה ללכת להשיג חוו"ד של דיכאון מפסיכיאטר (של קופ"ח או פרטי), תקראי את טרגט 21 ותביני. לא באמת חסר להם כוח אדם, והם משחררים בנות על ימין ועל שמאל. תפקססי להם את החוות דעת של הפסיכיאטר ומשם זה יסתדר.

#143126 הגב
    Anonymous
    חבר

תודה..אבל על מה להגיד שאני בדיכאון? על זה שהם לא מבינים שאני דתיה ומגייסים אותי בכוח או להמציא כבר משהו אחר?..(כי אני לא מאמת דתיה…)

#143139 הגב
    Anonymous
    חבר

לא אמרתי להמציא שום דבר, אלא רק להקצין בעיות קיימות. ובטח שהעניין המרכזי זה לא זה שאת דתייה.
    תקראי את טרגט 21 (יש קישור בהודעות הפורום למעלה > "נאום שני האפשרויות", ואחרי זה תשאלי שאלות ממוקדות יותר.

#143146 הגב
    Anonymous
    חבר

אני קראתי!
    אם אני אבוא ואגיד את האמת,על מה שבאמת עובר עלי…ובנוסף אני אשתמש בכל מיני סימנים דיכאוניים (כמו דיבור,הליכה,מבט) אולי זה יעזור..אבל עדיין אני חושבת שמה שיש לי להגיד לא יעזור..ומה שאני רוצה להגיד לקב"ן ולפסיכולוג זה:
    "אני נישברת,רק מהמחשבה שאני צריכה להתגייס בכוח ,אני דתיה למה לא מבינים אותי,לא אני פשוט לא מוכנה,לא רוצה,ההורים שלי לא מקבלים את זה,נוצר סיכסוך בבית, התרחקתי מההורים,אני לבד,ואם אני אתגייס אני לא יודעת מה יהיה,אני אפילו לא רוצה לחשוב על זה,לא לא לא אני לא מתגייסת,מהרגע שהבנתי שמגייסים אותי בכוח אני לא רגוע,מיתפרצת על כולם,כל הזמן בדיכאון,מחפשת לראות סרטים עצובים,כתבות עצובות,רק כדי לבכות,רע לי, אני לא משוגלת,באתי לכאן כדי שבאמת תבין אותי  ותאפשר לי לא להתגייס וכך אני לא אפגע.
    אין לי לאן לפנות,לאף אחד לא איכפת משום דעה שלי ,אני יודעת מה אתה תגיד,שאני אוכל להסתדר בתור דתיה בצבא.לא לא לא!!אני לא רוצה אפילו לנסות..לא מוכנה,אני לא אשרוד..לא רוצה .." ואני יודעת להכנס לדמות (לא סתם למדתי קצת משחק..)
    אם ישאל אותי למה בעבר ניגשתי למיונים ורק עכשיו החלטתי לצאת אני אגיד לו משהו כמו :" אף פעם לא היו לי ממש חברים,תמיד הייתי לבד,לא הסתדרתי ממש עם אנשים.. ולאחרונה התיידדתי עם כמה בנות חילוניות,והן ממש היו בעד גיוס,ולחצו עלי ללכת לצו ראשון ולמיונים,פחדתי לאבד גם אותן אז הלכתי,אפילו לא אמרתי להורים,אם הייתי אומרת הם היו משתגעים..אני לא באמת התכוונתי להתגייס,סתם עשיתי את זה כדי שיהיו לי חברות ..אבל עכשיו כשהגיע רגע האמת אני פשוט לא משוגלת."

וואו אני אפילו מתביישת להגיד את זה..יש מצב שבגלל המראה שלי הוא לא יאמין לי?
    איך זה נישמע לכם?..

#143154 הגב
    Anonymous
    חבר

אז את כן מבינה את הכיוון הכללי, מצויין. עניין חשוב זה שהעניין הדתי יכול להכנס שם איפשהוא, בתור משהו שגורם לך להיכנס לדיכאון מהמחשבות על הצבא – אבל כל זה רק בתור חלק קטן ממכלול של בעיות. הכי חשוב אצל הקב"ן זה לא מה שאת אומרת, אלא איך את אומרת את זה. את ממש לא צריכה לתת לו נאום – אלא לתת לו להוביל, לפזר פרטי מידע קטנים על בעיות שיש לך ובעיקר לענות ב"אני לא יודעת" כל פעם שהוא שואל משהו קשה קצת.

#143157 הגב
    Anonymous
    חבר

אל תנסי לפנות להיגיון של הקב"ן, תחשבי מה הכי יעיל להגיד לו כדי להשתחרר ולכי על זה. אם זה קרוב לאמת, מה טוב, אם לא, לא נורא, לכי על זה בכל זאת.כשאני הייתי אצל הקב"ן נכנסה לפני מישהי עם פיגור קל, שכנראה הסבירה על הפיגור שלה במקום על דיכאון, ולכן היא לא קיבלה שום דבר מהפגישה. הם לא באמת מתחשבים בהיגיון, הם פקידים והם עושים דברים לפי קריטריונים.

#143164 הגב
    Anonymous
    חבר

מגי מגי מגי, אני למדתי כמו סטודנט לבריאות הנפש בשבועיים האחרונים וידעתי מה להגיד בדיוק , איך להתנהג , וכן יצאתי ביום אחד בו הייתי החלטי עם עצמי.
    אל תגידי שאת רואה סרטים עצובים וקוראת ספרים עצובים זה לאנ כון להגיד כזה דבר. את ריקה. הייתי מציע להשתמש במחשבות שווא  אך לא ברגע הזה.
    משחק נורא חשוב , אני יודע יותר איך לעזור לאנשי םשכבר התגייסו אך לא לפני גיוס. אישית הייתי מציע לך להתגייס ואולי תמצאי את הצד היפה שבזה.
    כן כן למרות שיצאתי מהצבא. אך לא שללתי. לא לכולם הוא מתאים אך חלק מהאנשים ואפילו אלו שלעולם לא חשבו שיתגייסו מוצאים בו בית.

#143198 הגב
    Anonymous
    חבר

איך אתה יודע לעזור למי שהתגייס ולא למי שלא התגייס? עד עכשיו כל מי שקראתי את הדעות שלו על השתמטות וכו' אמר שיותר קל להשתחרר בתור מלש"בים.

#143201 הגב
    Anonymous
    חבר

קל יותר תום אתה צודק,
    אבל אני מהניסיון שלי יודע איך לעשות את זה בתוך הצבא

#143237 הגב
    Anonymous
    חבר

אוקיי..
    איך?
    אולי זה יעזור לי..לפחות כמה נקודות שאני אוכל להשתמש בהם..
    מה אתה מציע לי לעשות? כי להתגייס אני לא מוכנה (התקבלתי לתפקיד מדני"ת במרחב ורק לאחרונה הבנתי כמה אני לא רוצה בו-אבל כבר לא יעבירו אותי!) ואני גם בן אדם מאוד חולני המסגרת הזאת תהרוג אותי.אני חולה כל שני וחמישי ואם אני אצטרך בשביל זה כל שבועיים לסוע להוציא גימלים אני אשתגע..אז למה מראש להתגייס? עדיף שירות לאומי,הכל הרבה יותר פתוח שם.
    רגע ואם מוציאים אותי על 21 למשל,אני יכולה לעשות שירות לאומי?..

#143240 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote Megie:

אוקיי..
    איך?
    אולי זה יעזור לי..לפחות כמה נקודות שאני אוכל להשתמש בהם..
    מה אתה מציע לי לעשות? כי להתגייס אני לא מוכנה (התקבלתי לתפקיד מדני"ת במרחב ורק לאחרונה הבנתי כמה אני לא רוצה בו-אבל כבר לא יעבירו אותי!) ואני גם בן אדם מאוד חולני המסגרת הזאת תהרוג אותי.אני חולה כל שני וחמישי ואם אני אצטרך בשביל זה כל שבועיים לסוע להוציא גימלים אני אשתגע..אז למה מראש להתגייס? עדיף שירות לאומי,הכל הרבה יותר פתוח שם.
    רגע ואם מוציאים אותי על 21 למשל,אני יכולה לעשות שירות לאומי?..

כן את יכולה לעשות שירות לאומי.
    בכלל שירות לאומי אצל בנות הפך להיות כמו צבא.. כמעט חצי מהבנות לא עושות צבא, אז זה כבר נראה מקובל העניין של שירות לאומי.

#143285 הגב
    Anonymous
    חבר

סבבה.
    תודה לכולם!!

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 23 סה״כ)
מענה ל־אני כבר לא יודעת לאן לפנות
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו