היום – כתבה בעיתון הארץ

פורום פרופיל חדש פורומים בין מיליטריזם לפמיניזם היום – כתבה בעיתון הארץ

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #103219 הגב
    Anonymous
    חבר

היום ב"מוסף" בעיתון הארץ כתבה שכולכם צריכים לקרוא!!
    היא לא בעד או נגד ההשתמטות, היא מתייחסת לנושא שהיה כאן בהרבה דיונים. מה בדבר אנשים שלא מסוגלים לשרת מבחינה נפשית, ואיך הקמפיין נגד ההשתמטות רק עושה רע לכל אלו..
    הכתבה היא על דורון אסף, בת לקצין בסיירת מטכ"ל. התגייסה ליחידה קרבית וכעבור חודשיים התאבדה בקפיצה מקומה 7 בעזריאלי. בראיון ראשון הוריה מזדעדעים מהקמפיין נגד ההשתמטות"
    אני יכתוב משהו קצר שאמרה אמה שמסכם את הרוב מכיוון שזו כתבה ארוכה
    "יש כאלה שלא יכולים לשרת, ולא יעזור כאן קמפיין ציבורי או עליהום מקומי. יש ילד שאם הוא לא ישתמט הוא יישמט. דורון לא השתמטה, היא לא עמדה בלחץ החברתי ונשמטה"

מה אני בא להגיד פה ? כמה דברים
    1. לכל אותם חכמולוגים פה, אטמוי לב שפונים לכולם בזעם ואומרים שכולם יכולים לשרת בצבא – אתם לא יודעים כלום, ואם יש מישהו שהמקום שלו לא חברה הישראלית זה אתם כי אין לכם טיפת רגישות לאנשים שונים.
    2. נכון שהרוב פה אמר שזה בסדר לקבל פטור נפשי הוגן אבל מיד הוסיף גם כי כולם משקרים.. אז הנה לכם דוגמא, ויש עוד 30 דוגמאות כאלה בשנה. הרבה אנשים לא מסתדרים בצבא וזה טבעי!!
    3. כל הקמפיין הזה נגד השתמטות רק עושה רע! מי שלא רצה להתגייס לא יתגייס בכל מקרה, מה שהוא עושה זה רק לפגוע באנשים קצת יותר חלשים שמעורערים בנפשם ופוחדים מהעליהום הציבורי.

שכל אחד יקח את זה ללבו, ויחשוב פעמיים לפני שהוא תקף כל אדם שיצא מהצבא…

(לקוח מהודעה בפורום asoccer)

#141134 הגב
    Anonymous
    חבר

קראתי בעיון, אתה עושה הכללות מזיקות,אני שידוע כאן באתר בתור קיצוני ימני (ולא בכדור רגל) מוחה על ההכללות שאומרות שכל מי שנגד השתמטות- גורם לנזק וראה הדוגמה שהבאת מהעיתון.
    ראשית – המילה השתמטות יש לה פרוש שלילי בשפה העיברית שאומר – מישהו שנמנע במכוון מלעשות חובה שמוטלת עליו מכדאיות אישית או שנמנע במכוון מלעשות את מה שהוטל על הקבוצה שאליה הוא שייך מסיבותיו האינטרסנטיות שלו.
    ולדוגמא- כל הילדים יוצאים לטיול שנתי, דנה חולה והרופא מצווה עליה לשכב במיטה …. הרי אף אחד לא יגיד שהיא משתמטת.
    או אחרת – הילדים במושב קיבלו מטלה לנקות את הרפת, דני היה חולה , לא ניקה , הוא אינו משתמט אך בהחלט נכון וצודק שמחר כאשר יבריא ילך לנקות את הלול – במקום.
    ואני יכול להנביא עוד דוגמאות מהגן כמה שתרצה.
    כך שהקמפיין כולו מופנה נגד משתמטים, אותם פרזיטים ששוחים כאן באתר ברפש של עצמם בהמוניהם והם משתמטים מובהקים- וכן יש למילה הזאת קונוטציה שלילית חזקה!
    לאותו אחד , והיה כאן אחד כזה באתר, שבאמת יש לו קושי פסיכולוגי, התנהגותי, בריאותי, הסתגלותי, שאיבחן אותו באמת איש מקצוע ובלי השקרים והפטנטים שמלמדים באתר פרופיל אחר -אחרי שקיבל פטור אמיתי, הוא אינו משתמט, אולי הוא מוגבל אך בהחלט אני ואחרים לא רואים אותו באופן שלילי, ולא מציעים לרדוף אותו או לאנוס אותו לצבא בכוח רק בגלל שיש צבא עם, או שיש חוק שרות חובה.
    אבל שים לב לנקודה הבאה: אותו אחד, חובתו המוסרית, למצא את האפיק והדרך המתאימה לו, לעשות שרות ציבורי אחר כל שהוא , לתרום לחברה ולמדינה גם 3 שנים (או שנתיים לבנות)- ובלבד שמבחינה מצפונית לא יהיה לבעל חוב, או למי שמנצל את נכותו , ומנצל על חשבון האחרים.
    וכמובן שהמשתמטים הגרועים שבגרועים הם אלו שיושבים כאן בארץ ישראל, וצועקים בקול ניחר,: "נאציים, צבא של רוצחים" ועוד כאלה קריאות – ואז ממש אין להם זמן אפילו לשרות לאומי או לתחליף לצבא, כי הם עסוקים בלקרקר את ההצדקות למעשיהם הנלוזים.כנעאני2008-3-14 16:40:36

#141136 הגב
    Anonymous
    חבר

אני מספיק שצריך לפנות לעוד דרכים ולחפש אלטרנטיבות נוחות, או יותר נכון מתאימות יותר לשירות.
    אבל אני טוען גם שהקמפיין הזה יש לי משהו נגדו לא כי אני משתמט (ואני לא) או כי אני אוהב משתמטים.. אלא כי הוא לא משיג את מטרתו ורק גורם ליותר רע.
    את המשתמטים שאתה מדבר עליהם הוא לא יביא לצבא
    את האנשים שיצאו בדרכים חוקיות והגיוניות הוא גורם להם להרגיש רע עם עצמם ועם העליהום סביבם. הרי גם מי שבאמת יצא על נפשי אמיתי מרגיש רע עם עצמו ועם מה יגידו כולם.. אז הקמפיין הזה רק מוסיף עוד לרע שהוא מרגיש.

שלא נדבר על אותם אנשים שלא הולכים לקבל עזרה רק בגלל התגובה הציבורית ובסופו של דבר מוצאים את עצמם פוגעים בעצמם..

בקיצור מה שאני טוען שהקמפיין הזה לא מועיל לאף אחד. רק לכמה אנשים מסוג האלוף שטרן שדורסים ורומסים כל מה שלא כמוהם

#141141 הגב
    Anonymous
    חבר

ולי ניראה משום מה שאנשים כמו "במילא רגוע" ושאר הנסחפים אחריו שמצטטים אותו עם חיוך של סיפוק עצמי, הם אלו שדורסים כל מי שבחר לשרת כחוק בצבא, וקבע שהם טרולים ללא דעה אישית.אז מה אתה אומר? אולי אלו שמספרים לקב"ן סיפורי אלף לילה ולילה הם אלו שמנצלים את הפתח שנוצר מלכתחילה על מנת שאלו שבאמת לא מסוגלים לשרת או לא מתאימים לשרות, ילכו בדרך אחרת, כגון שרות לאומי או בהתנדבות, הביאו אותנו למצב של יחס שלילי כלפי כל מי שלא שרת, או קיבל פטור נפשי?

#141144 הגב
    Anonymous
    חבר

מזדהה ב100% עם הסיפור הזה.אפשר לקרוא את הסיפור שלי בשטח צבאי

#141161 הגב
    Anonymous
    חבר

הנה קישור לכתבה, שללא קשר לנמנעות או ציות בעיניים עצומות, ממליץ לכולם ובעיקר למורעלים שכאן לקרוא:
    http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/963539.html

#141163 הגב
    Anonymous
    חבר

סוף סוף צץ לו מישהו עם שכל!אתם יודעים למה אני כל כך מתעב את המורעלים ואת הצבא?!טוב מהצבא תמיד נרתעתי (אבל בעקבות הקמפיין יותר) ובמורעלים לפני הקמפיין כמעט ולא נתקלתי ולא דיברתי איתם, אבל הקמפיין הזה שבר את קש הגמל!קמפיין פאשיסטי שמזכיר את התעמולה הנאצית ולמה אני צריך כל הזמן לשמוע שאני משתמט ושאני זבל אם קיבלתי את הפטור מסיבות נפשיות מוצדקות והייתי באמת מתאבד בצבא?!חיות אדם!!!

#141164 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote leeo:

הנה קישור לכתבה, שללא קשר לנמנעות או ציות בעיניים עצומות, ממליץ לכולם ובעיקר למורעלים שכאן לקרוא:
    http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/963539.html

ואני אשאל שוב, מי הביא אותנו למצב הזה? עזוב שהקב"ן האמין לכם ושיחרר אותכם משירות, אבל לנו ה"מורעלים" אתה מנסה למכור את הסיפורים שלך? עלינו אתה מנסה להפיל את מה שפרזיטים כמותך יצרו? אני מציע לכם להיות ישרים ללכת ולאמר את האני מאמין שלכם, לשבת בכלא ולקבל מה שמגיע לכם, עד אז אתם חבורה של אפסים שמנצלים אנשים תמימים וגורמים להם אחר כך לבוא לפורום של "מורעלים" ולשאול איך לעזאזל הם מתקנים את הטעות שהם עשו וחוזרים לצבא.

#141165 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote Blank Infinity:

סוף סוף צץ לו מישהו עם שכל!אתם יודעים למה אני כל כך מתעב את המורעלים ואת הצבא?!טוב מהצבא תמיד נרתעתי (אבל בעקבות הקמפיין יותר) ובמורעלים לפני הקמפיין כמעט ולא נתקלתי ולא דיברתי איתם, אבל הקמפיין הזה שבר את קש הגמל!קמפיין פאשיסטי שמזכיר את התעמולה הנאצית ולמה אני צריך כל הזמן לשמוע שאני משתמט ושאני זבל אם קיבלתי את הפטור מסיבות נפשיות מוצדקות והייתי באמת מתאבד בצבא?!חיות אדם!!!

אני רוצה לראות מורעל אחד שיגיד לך מילה אם באמת אבל באמת, ולא בעזרת שקרים של נמושה, קיבלת פטור על נטיות התאבדותיות, תאמין לי לא תמצא אחד כזה.עד אז תמשיך להשתמש בשואה כמו איזה ערס מושתן שאין לו שמץ על מה הוא מדבר.

#141167 הגב
    Anonymous
    חבר

כל האלה המורעלים האלה מי הם בכלל ילדי כפות שהיו בבית ספר ..
    ולא התיחסו עליהם בבית ספר …
    ואני אישית בכלל לא אכפת לי כל הדברים שאומרים על ההשתמטות זה לא מזייז לי …
    וכל אחד עושה מה שטוב לו ..

#141169 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote סדירניק גאה:

quote Blank Infinity:

אני רוצה לראות מורעל אחד שיגיד לך מילה אם באמת אבל באמת, ולא בעזרת שקרים של נמושה, קיבלת פטור על נטיות התאבדותיות, תאמין לי לא תמצא אחד כזה.עד אז תמשיך להשתמש בשואה כמו איזה ערס מושתן שאין לו שמץ על מה הוא מדבר.

איפה אתה חי? אני שומע מורעלים אומרים "אם הוא לא מאושפז במוסד סגור אז הוא שיקר"ואחרים אומרים "נו אבל אתה יכול להשתלט על זה…."אנשים אטומים וחסרי רגישות.כנראה שאתה הוא מי שאין לו שמץ על מה הוא מדבר.

#141172 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote Blank Infinity:

quote סדירניק גאה:

quote Blank Infinity:

איפה אתה חי? אני שומע מורעלים אומרים "אם הוא לא מאושפז במוסד סגור אז הוא שיקר"ואחרים אומרים "נו אבל אתה יכול להשתלט על זה…."אנשים אטומים וחסרי רגישות.כנראה שאתה הוא מי שאין לו שמץ על מה הוא מדבר.

אם הבן אדם לא פסיכיאטר ולא מבין זו בעיה בפני עצמה. ואני שוב אומר אם באמת הובחנת כבעל נטיות התאבדותיות, בוא נאמר, בזכות, שיבושם לך. אבל אתה עושה מעבר ללקחת את הפטור ולסתום, אתה מסיט מכליל משתמש בשואה על ימין ועל שמאל כדיי לקדם אידיאולגייה פרזיטית, נותן פתרונות השתמטות מנגח וחושב שאתה סוג של נביא (שקר במקרה שלך).ואתה יודע מה, פשוט להסתכל על החתימה שלך ולהבין שיש לנו עסק עם בן אדם שמעבר לנטיות ההתאבדותיות שלך כנראה פספסו עוד כמה אבחנות.סדירניק גאה2008-3-14 21:40:35

#141173 הגב
    Anonymous
    חבר

סדירניק מדובר בעוד מקרה טלי פחימה , חיפוש נכסף אחריי תשומת לב ולא יותר מכך.
    פשוט להתעלם.

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
מענה ל־היום – כתבה בעיתון הארץ
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו