שיחה שלי עם חבר..

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 30 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #103203 הגב
    Anonymous
    חבר

הויכוח התחיל מזה האם יהדות בישראל זה דת או לאום.. ונגרר לזה…

‎(13:11):
    אני רוצה לראות אותך מדבר אם
    מחר גרמניה תוציא חוק שאומר שכל מיליון היהודים שחיים שם צריכים לעזוב תוך חודש כי
    הדת שלהם שונה מהדת של המדינה…
    נראה לך
    לגיטימי?

‎(13:12):
    לגטימי מאוד

‎(13:12):
    ואיך זה בדיוק מסתדר עם
    דמוקרטיה
    ?

‎(13:13):
    דמוקרטיה לתושבי המדינה החוקיים

‎(13:13):
    כלומר היהודים כביכול לא
    חוקיים כי הם לא באותה הדת של שאר התושבים בגרמניה
    ?

‎(13:15):
    אם גרמניה תחליט ככה זה לגיטימי

‎(13:16):
    אוקיי אני מצטער אבל כאן אני
    מספיק את הויכוח. או שאתה לא שם לב למה שאתה אומר רק כדי לנסות "לנצח" בויכוח. או
    שאתה באמת חושב ככה, שזה מחשבה של ילד בכיתה י' או פאסישט מהזן הישן
    ביותר…
    אתה חוזר על מה שהיטלר
    אמר…

‎(13:18):
    מבחינתך הגיוני שמחר יקחו
    מיליון יהודים לדוגמא, יעלו על רכבות ויעיפו מחוץ לגרמניה רק כי הם לא
    נוצרים..? 

הבנתי
    נכון…?

‎(13:18):
    לא אחי…אני לא אומר שככה זה צריך להיות…לדעתי כולם צריכים לחיות
    באופן שווה לא הבדלי מין גזע ודת…..כל מה שאני אומר זה שאם יקרה שמדינה מסויימת
    תחליט שהיא רוצה והבסיס הקיומי שלה יהיה הדת והאתניות שלה, זו זכותה וזה
    לגיטימי

‎(13:19):
    מן הסתם לא בכח ולא בצורה של גירוש….אלא מדינה שתחליט שהבסיס הקיומי
    שלה לא מאפשר לעם אחר לחיות בארץ שלה…זכותה לבקש מאותו עם לעזוב את המדינה ולעבור
    למקום אחר…זה לגיטמי ואפשרי

ואם אותו עם לא
    ירצה?

גרמניה לא חייבת שיהיו בה יהודים כאשר ליהודים יש מדינה
    משלהם

‎(13:20):
    אותו עם יש לו מדינה משלו והוא חי במדינה אחרת על תקו אורח…הוא לא
    יכול לרצות או לא לרצות דברים…גרמניה היא לא מדינה של יהודים ולכן אם הגרמנים לא
    רוצים אותם שם זכותם לבקש מהיהודים לעזוב לישראל

‎(13:20):
    אבל אם מישהו נולד בגרמניה
    ומגדיר את עצמו כגרמני.. כל החיים הוא חיי שם.. איזה זכות יש למדינה להעיף אותו משם
    לישראל רק כי הוא יהודי?

‎(13:21):
    זה בכלל לא אותו דבר כמו במלחמת העולם השנייה, שליהודים אל היה לאן
    ללכת..אז זה לא היה לגיטמי לבקש מהם לעזוב, כי פשוט לא היה להם לאן…היום יש להם
    מדינה משלהם וזכותם המלאה של כל מדינה לבקש מהיהודים לעזוב
    לישראל

‎(13:22):
    זה לא איך אתה מגדיר את עצמך, זה איך המדינה מגדירה אותך…אתה לא
    בוחר מה להיות, אין מה לעשות את לא בוחר איפה ולמי להיוולד..

‎(13:23):
    אבל למדינה יש זכות בכל רגע
    נתון לבקש ממך לעוף או להעלות על רכבת ולהעיף אותך כי אתה לא מסתדר לה עם שאר
    האוכלוסייה…?

‎(13:25):
    עקרונית, אם המדינה מקבלת החלטה שמעתה והילך היייחוד שלה יהיה הדת או
    הלאום או האתניות שלה, זוהי זכותה המלאה לדעתי…כמובן שכיום בחוק זה לא כך , אבל
    לדעתי זאת צריכה להיות החלטה , שאגב תתקבל בבחירות דמוקרטיות…אם עכשיו למשל
    ייערכו בשבדיה בחירות דמוקרטיות כאשר השאלה היא האם אתם רוצים ששבדיה תהיה רק לעם
    השבדי או שאתם רוצים שיהיו פה גם עמים אחרים (לא רק יהודים) ..

אבל זה נטו נמה שהיטלר
    עשה…יכול להיות שאתה חושב כמוהו?

זה לגיטמי שהשבדים יחליטו איך הם רוצים לחיות במדינה
    שלהם

‎(13:26):
    על חשבון העפת אזרחים שוודים
    שנולדו וחיו כל חייהם במדינה רק כי הם מוגדרים כיהודים
    למשל?

לא, היטלר תחילה רצה לגרש את היהודים , הבעיה הייתה שלא הייתה
    לאן….כיום לכל עם או לאון יש בית לאומי

אז הוא חיסל אותם ופתר את
    הבעייה הקטנה שלו..

אם זה מפריע לעם השבדי, זכותו לחיות במדינתו כראות
    עיניו

‎(13:27):
    קיצור.. מבחינתך זה מאוד
    הגיוני ולגטימי אם מחר ממשלת שוודיה וגרמניה לדוגמא מוציאות הודעות שמכריזות שכל
    היהודים חייבים לעזוב את המדינות האלה תוך חודש, ואם לא, המדינה תגרש אותם
    בכח…?

יש לי שאלה אליך, אם היה אפשרי והיה משאל עם…האם היית רוצה שיהיו
    במדינת ישראל ערבים ישראלים או לא?

תענה לי בכן או
    לא.

‎(13:28):
    מה שאני רוצה זה לא לגיטימי..
    אין לי שום זכות להגיד למישהו אחר שחיי במדינה כמוני אם אני רוצה אותו כאן או לא.
    הוא אזרח בדיוק כמוני.

‎(13:28):
    לא , לא היהודים…כל העמים הזרים שנמצאים על שטחה של אותה מדינה…זה
    לא משהו גזעני כנגד יהודים בלבד….זה משהו בעד אותו לאום שלו שייכת
    המדינה

‎(13:29):
    בסדר…אז זה בסדר שהגרמנים
    יחליטו מחר להעיף את היהודים, הפולנים, הרוסים והבריטים מגרמניה..? נכון? גרמניה
    לגרמנים?

אם למשל, מה שקרה לדעתי, קרואטיה מוציאה הודעה שעל פיה כל מי שהוא לא
    קרואטי חייב לעוף משטח מדינתה…זה לגטימי

‎(13:30):
    אוקיי. נמאס לי מהויכוח הזה…

תענה לי רק בכן או לא לשאלה
    האחרונה.

‎(13:33):
    מה השאלה?

‎(13:33):

בסדר…אז זה בסדר שהגרמנים יחליטו מחר
    להעיף את היהודים, הפולנים, הרוסים והבריטים מגרמניה..? נכון? גרמניה
    לגרמנים?

‎(13:34):
    רק כן או לא.
    בלי
    לנמק.

‎(13:34):
    אם זה מה שהעם הגרמני רוצה, מדינה גרמנית לעם הגרמני, כן , לגיטימי
    ‎(13:37):
    לא , אתה מתחסד מוזר

מתחסד
    אוקיי‎(13:37):
    לפחות לא פאשיסט
    שוב, רק מוכיח את הטענה שלי
    לגבי צה"ל

כע מתחסד..אין שום דבר נאצי בלהיות לאומני יש לך הגדרות מעוותות
    כל מי שלא חושב כמוך נאצי או פאשיסט

‎(13:38):
    אין שום דבר רע בלהיות
    פאשיסט?
    לאומני זה פאסישט
    תבדוק
    בהגדרות

‎(13:38):
    זה מה שאמרתי מקודם אין רע בפאשיזם
    את הופך את זה לנאציזם שזה כמו להשוות בין אש
    למים..

‎(13:39):
    לא אמרתי להרוג כל מי שהוא לא אני….אמרתי שבמדינה ששייכת לי , לעם
    שלי, לדת שלי, אני לא רוצה שיחיה מישהו אחר…
    Freedom2008-3-13 13:41:30

#141003 הגב
    Anonymous
    חבר

לא אמרתי להרוג כל מי שהוא לא אני….אמרתי שבמדינה ששייכת לי , לעם שלי, לדת שלי, אני לא רוצה שיחיה מישהו אחר

החבר שלך צודק
    המטרה הזו זו מדינה יהודית ליהודים לא לערבים
    לערבים יש עוד 66 מדינות אחרות לנו היהודים יש רק אחת ויחידה
    ועוד פעם נאצים הרגו יהודים מבחינתם יהודים הם תת גזע אז מה הקשר בין זה שהחבר שלך אמר נגד אנשים אחרים שחיים פה לבין נאצים עם הוא היה מדבר נגד יהודים הוא נאצי הרגע שהוא אמר מה שהוא אמר הוא פאשיסט ופאשיסט זו הגדרה לבין אדם שהוא לאומן!
    טוב בסדר יש לכם עוד כמה שנים שתגיעו לתיכון ילמדו אותכם את זה כל הדברים האלה

#141006 הגב
    Anonymous
    חבר

כמה שנים שנגיע לתיכון. כשתלמד לכתוב עם פסיקים דבר איתי.
    Freedom2008-3-13 13:58:7

#141007 הגב
    Anonymous
    חבר

[quote="Freedom"]

#141008 הגב
    Anonymous
    חבר

יש לי שאלה דמיונית לFREEDOM , איך יש לנהוג נגד קבוצת מיעוט לדוגמאת ערביי ישראל שבבוא היום יחליטו להתקומם ולפעול בצורה אלימה בהקף גדול נגד המדינה ונגד אזרחיה שלא מקבוצת המיעוט , פעולה שתגרום לנפגעים רבים ופגיעה רחבה בתשתיות ורכוש ובעצם תערער את עצם קיומה של המדינה.
    אני בדעה שתרחיש שכזה הוא שאלה של זמן , כיצד יהיה צריך לפעול לאחר ההשתלטות על המהומות ?

#141011 הגב
    Anonymous
    חבר

תראה omerz. קודם כל אני שמח שיש כאן מישהו שאשכרה שואל ומדבר בהגיון בלי להתחיל לרדת ישר..מה שאני וחבר שלי דיברנו עליו לא בדיוק כלל את הנושא של ערביי ישראל, אבל אני אענה לך.במקרה ויקרה מצב כמו שאתה מתאר, שגם אני מאמין שזה שאלה של זמן, קודם כל יש לדכא את המהומות, בכל אמצעי שקיים, לאחר מכן כל מי שנמצא אשם באירגון המהומות או פגיעה באזרחים תוך כדי ההשתתפות בהם יש לשלול להם את האזרחות. פשוט וקל. כל מי שנתפס זורק אבן או פוגע ברכוש, לשנתיים לכלא וקנס, אם יש סכנה לפגיעה בנפש תוך כדי המהומות, להשתמש בכדורים חיים.אין לי שום דבר נגד שלילת אזרחות לאנשים שהואשמו בטרור וכו'.. אבל אתה לא יכול לשלול באופן גורף אזרחות לקבוצה שלמה באוכלוסייה ולהעיף אותם מכאן.
    Freedom2008-3-13 14:28:53

#141015 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote omerz:

יש לי שאלה דמיונית לFREEDOM , איך יש לנהוג נגד קבוצת מיעוט לדוגמאת ערביי ישראל שבבוא היום יחליטו להתקומם ולפעול בצורה אלימה בהקף גדול נגד המדינה ונגד אזרחיה שלא מקבוצת המיעוט , פעולה שתגרום לנפגעים רבים ופגיעה רחבה בתשתיות ורכוש ובעצם תערער את עצם קיומה של המדינה.
    אני בדעה שתרחיש שכזה הוא שאלה של זמן , כיצד יהיה צריך לפעול לאחר ההשתלטות על המהומות ?

אם אני צריך לענות אני קצת קיצוני אבל לדעתי יצטרכו להרים כמה מטוסי F16 ולירות בכפרים שיש בהם מהומותmachine102008-3-13 14:29:16

#141019 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote Freedom:

תראה omerz. קודם כל אני שמח שיש כאן מישהו שאשכרה שואל ומדבר בהגיון בלי להתחיל לרדת ישר..
    מה שאני וחבר שלי דיברנו עליו לא בדיוק כלל את הנושא של ערביי ישראל, אבל אני אענה לך.

במקרה ויקרה מצב כמו שאתה מתאר, שגם אני מאמין שזה שאלה של זמן, קודם כל יש לדכא את המהומות, בכל אמצעי שקיים, לאחר מכן כל מי שנמצא אשם באירגון המהומות או פגיעה באזרחים תוך כדי ההשתתפות בהם יש לשלול להם את האזרחות. פשוט וקל. כל מי שנתפס זורק אבן או פוגע ברכוש, לשנתיים לכלא וקנס, אם יש סכנה לפגיעה בנפש תוך כדי המהומות, להשתמש בכדורים חיים.
    אין לי שום דבר נגד שלילת אזרחות לאנשים שהואשמו בטרור וכו'.. אבל אתה לא יכול לשלול באופן גורף אזרחות לקבוצה שלמה באוכלוסייה ולהעיף אותם מכאן.

אני מדבר על מצב שבוא נקרא לו "יום הדין" (שאני מאמין שיהיה) שבוא אחוז גדול מאוכלוסיית ערביי ישראל יוצאת לרחובות ומתחילות מהומות דמים , ניתן לראות לפי דעתי כבר סיפטומים ראשונים של זה בצפון הארץ שכל יום נסקלות מכוניות באבנים בלב מדינת ישראל אני בדעה נחרצת שאנחנו יושבים פה על חבית של חומר נפץ ולא סתם חומר נפץ אלה חומר נפץ חזק במיוחד.
    הפתרון שהצעת הוא טוב ויפה אבל לא באמת פותר את הבעיה מהשורש שהיא עצם העובדה שיש לך פה קבוצת אוכלוסייה גדולה שאחוז נכבד ממנה לא מכיר בכלל במדינה ופועל נגדה באופן גלוי ומעשי.
    אני האמת לא יודע כיצד אפשר בכלל אם בכלל לפתור מצב שכזה אבל הדבר היחיד שעולה לי בראש זה גירוש המוני ומכאן הקשר לשיחה עם חבריך.

#141022 הגב
    Anonymous
    חבר

בשיחה שלנו בכלל לא דיברנו על ערבים וישראל. דיברנו על מצב היפותטי שבו מדינה באירופה מכריזה על עצמה לדוגמא כ"נוצרית" ובגלל זה מסלקת ממנה את שאר הדתות, ביניהם היהודים, בלי שעשו שום דבר רע.במקרה כמו של הערבים בישראל, שיש כאן מיעוט שחותר תחת המדינה ותחת הרוב, אין בכלל שאלה, אם פורצות מהומות יש לעשות הכל כדי להפסיק אותן. אם זה כולל להכניס צבא לכפרים שלהם ולרסס את המפגינים שמאיימים על אחרים, אז זה לגיטימי.אני חי בצפון ואני יודע על מה אתה מדבר, באמת נהיה מפחיד לנסוע פה בלילה, אבל שוב, לא כל הערבים חותרים תחת המדינה או יוצאים לזרוק אבנים בזמנם הפנוי, הרוב רוצה לחיות בשקט, ואלה שרוצים לפגוע בנו בהחלט לא צריכים להיות במדינה שלנו.
    Freedom2008-3-13 14:50:45

#141024 הגב
    Anonymous
    חבר

חח הייתי גר פעם בכרכור אם אתה מכיר את המקום יש את בקה אל גרביה ועוד כמה כפרים ליד באזור ג'סר א-זרקא שהוא באזור וזרקו משם לא מעט אבנים על מכוניות בקיצור זה לא תענוג גדול לגור באזור שיש בו כפרים ערביים חחח

#141025 הגב
    Anonymous
    חבר

שירתתי באזור ואדי ערה, מכיר את המקום טוב לצערי. ואני גר עוד יותר צפונה משם, ליד עיר ערבית גדולה ו-4 כפרים שמקיפים את העיר שלי. אני יודע על מה אתה מדבר.

#141026 הגב
    Anonymous
    חבר

אני גם תושב הצפון ומה שהולך כאן בלתי נתפס , אני רוצה להמנע מהכללה אבל אני בדעה שהרוב בערביי ישראל באותו מצב דמיוני שעלול להתרחש יתמוך באותן פעולות נגד המדינה ותושביה האחרים ומכאן שגירוש זאת פעולה לגיטימית במצב קטסטרופלי שכזה.
    הוריי שעוסקים בענף הבנייה מטבע הדברים עובדים עם הרבה ערבים, אני חי ונושם את אותם אלו שהם אזרחים למופת שכל מבוקשם הוא לפרנס את משפחתם ולחיות בכבוד אבל לצערי וגם ממה שאני שומע מאותם ערבים המצב במדינה מתערער ומתערער והפיצוץ קרב ובא עם כל דור שנולד.
    נקווה לטוב

#141027 הגב
    Anonymous
    חבר

בכל מקרה הדבר היחיד שמשמח זה שאם הם באמת יעשו פרעות יהיה אפשר מבחינה צבאית לעצור אותם ולהפסיק את זה זה לא שאנחנו חלשים אפשר גם בכמה דקות להחריב כל כפר שלהם ובמקום ליישב יהודים באותם מקומות ככה שהם צריכים להתחיל להבין את זה שאם הם יעשו אינתפידה הם יאכלו אותה וכבר לא תהיה דרך חזרה

#141028 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote omerz:

אני גם תושב הצפון ומה שהולך כאן בלתי נתפס , אני רוצה להמנע מהכללה אבל אני בדעה שהרוב בערביי ישראל באותו מצב דמיוני שעלול להתרחש יתמוך באותן פעולות נגד המדינה ותושביה האחרים ומכאן שגירוש זאת פעולה לגיטימית במצב קטסטרופלי שכזה.
    הוריי שעוסקים בענף הבנייה מטבע הדברים עובדים עם הרבה ערבים, אני חי ונושם את אותם אלו שהם אזרחים למופת שכל מבוקשם הוא לפרנס את משפחתם ולחיות בכבוד אבל לצערי וגם ממה שאני שומע מאותם ערבים המצב במדינה מתערער ומתערער והפיצוץ קרב ובא עם כל דור שנולד.
    נקווה לטוב

אסור להעסיק ערבים אנחנו גם תורמים למצב הזה שמעסיקים אותם הם יכולים לנצל את זה לרעה ולנצל את זה לטרור וללא קשר הם צריכים להבין שהם לא רצויים פה ושלא תהיה להם פרנסה אולי יחשבו ללכת למדינה אחרת אני אפילו שווארמה לא קונה מערבים למרות שיש אחד ערבי שיש לו אחלה שווארמה אני מעדיף לקנות רק מיהודים ולשלם יותר machine102008-3-13 15:6:53

#141032 הגב
    Anonymous
    חבר

לאחרונה גם אני מתחיל ככה. למרות שאין לי שום דבר נגד ערבים בתור אנשים, ההתנהגות שלהם בלתי נתפסת והם מתחילים להגזים, אז אני מטיל עליהם חרם, לא קונה מהם שום דבר. אם יהיה מצב שבו יתחילו מהומות כמו שאתה מתאר ויהיה סיכון ממשי למדינה, אני מאמין שנדע מה לעשות כדי להפסיק אותם, ואחרי הכל אז אולי תהיה לנו הצדקה להעביר אותם לרשות.. או לפחות את האשמים במהומות.רק שים לב שאני וחבר שלי לא דיברנו על מיעוט שיושב במדינה מסויימת ופוגע ברוב במדינה.דיברנו על מצב שבו מדינה מסלקת מיעוט מתוכה בלי שעשה שום דבר רע רק על סמך הדת שלו, או המוצא שלו, זה מה שפסול בעיני. מדינה שעושה העברה למיעוט שחותר תחתה וגורם לבעיות, לגיטימי מאוד בעיני.
    Freedom2008-3-13 15:22:41

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 30 סה״כ)
מענה ל־שיחה שלי עם חבר..
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו