היי יש לי שאלה לגבי רישיון

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים היי יש לי שאלה לגבי רישיון

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #103095 הגב
    Anonymous
    חבר

אהלןלפניי כמה חודשים האתר שלכם עזר לי  להגיע ל45 נפשיעכשיו הגעתי לתפקיד טוב קרוב לבית אבל התחילו לי בעיות רפואיות  שהצבא פשוט שם פס עליהם כמה שלא ניסיתי בחודשים האחרונים להפוך את המערכת לא הצלחתי לכן נשבר לי כבר ואני חושב לצאת על 21 נפשיעכשיו יש לי כמה וכמה שאלות1. אם אני כרגע בתהליכים של קבלת רישיון נכשלתי טסט ראשון מחכה שיהיה לי כסף לשני, כשאני יצא מהצבא אני יוכל לסיים בהצלחה את הטסט?כי אנשים סיפרו לי שיצא חוק חדש שבוחן כל בנאדם שיוצא על 21 האם הוא כשיר לנהיגה ואם הוא כן כשיר אז מחזירים גם לצבא…האם זה נכון?2.יש באפשרות של הקבן איכשהו להוציא על 24? ואם לא להוציא על 24 אז לפחות להמליץ?3. האם החברה בה אני רוצה לעבוד ברעיון אומרת לי שאני חייב לוותר על סודיות רפואית והיא לא עובדת עם הממשלה או התחבורה הם עוברים על החוק?ואם אני לא חותם אז הם יכולים בכיף פשוט לא להעסיק אותי נכון? לעשות הפלייה כאילו?תודה רבה מקווה לשמוע תשובה בהקדם

#140195 הגב
    Anonymous
    חבר

1) לא יצא שום חוק חדש. הכל זה דיבורים באוויר שכנראה גם לא יובילו לשום דבר. תוכל להמשיך לעשות את הרשיון שלך בשקט.. המקסימום תקבל בהמשך חייך איזה הזמנה לבדיקת "כישורייך".
    2) קב"ן תמיד רק ממליץ, הוא אף פעם לא מוציא. מי שמוציא או משנה פרופיל זה רק וועדה רפואית. וכן, יש להם סמכות לתת 24 על נפשי.. אבל זה לא קורה כל כך הרבה.
    3) אני לא בטוח אבל אני חושב שאין פה עבירה על החוק.

#140200 הגב
    Anonymous
    חבר

לגבי הסודיות הרפואית: צריך להדגיש את זה אמנם מיליון פעם, אבל חשוב שכל מי שזה מעניין אותו יבין…
    ויתור על סודיות רפואית לא אומר שיש למישהו גישה לתיק הרפואי הצבאי שלך! אלא אם כן זה משרד ה"ביטחון" או תעשיות הנשק. התיק הצבאי שלך שייך לצה"ל וככזה אין לך זכות להראות אותו לאף אחד. כל הרעיון של הויתור על סודיות רפואית הוא שבעבודה ידעו אם יש לך איזושהי בעיה רצינית, לא שהם יחפרו לבדוק למה יצאת מהצבא. הדבר היחידי שהם יכולים לבקש זה את התעודת שחרור, שם רשום "מסיבות בריאותיות". זהו.

#140254 הגב
    Anonymous
    חבר

זה הכל נכון לגביי הרשיון נהיגה?תודה על התשובות אני רק רוצה שעוד מישהו יאשר על בטוח את השאלות שלי…

#140256 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote leeo:

לגבי הסודיות הרפואית: צריך להדגיש את זה אמנם מיליון פעם, אבל חשוב שכל מי שזה מעניין אותו יבין…
    ויתור על סודיות רפואית לא אומר שיש למישהו גישה לתיק הרפואי הצבאי שלך! אלא אם כן זה משרד ה"ביטחון" או תעשיות הנשק. התיק הצבאי שלך שייך לצה"ל וככזה אין לך זכות להראות אותו לאף אחד. כל הרעיון של הויתור על סודיות רפואית הוא שבעבודה ידעו אם יש לך איזושהי בעיה רצינית, לא שהם יחפרו לבדוק למה יצאת מהצבא. הדבר היחידי שהם יכולים לבקש זה את התעודת שחרור, שם רשום "מסיבות בריאותיות". זהו.

אבל עובדה שלמשל באוניברסיטה העברית בירושלים רשום ככה בויתור סודיות:
    מבקש(ת) בזה למסור לדיקן הפקולטה לרפואה או דיקן הפקולטה לרפואת שיניים שבאוניברסיטה העברית ו/או לכל מי שמונה על ידי הדיקן לעניין זה (להלן "המורשים"), כל מידע שיבקשו ביחס למצב בריאותי, הן לפני חתימת מסמך זה והן משך התקופה שמיום חתימת מסמך זה ועד לסיום לימודי בפקולטה רפואה או בפקולטה לרפואת שיניים שבאוניברסיטה העברית (להלן "התקופה הקובעת"), לרבות – אך מבלי לפגוע בכלליות האמור לעיל – כל מידע ביחס למחלות ופגיעות גופניות ו/או נפשיות, אשפוזים, טיפולים, חוות דעת רפואיות וכל כיו"ב.

בחתימתי על מסמך זה, אני פוטר(ת) מפורשות כל מי שימסור למורשים מידע רפואי כאמור לעיל, מחובת הסודיות החלה, או זו שתחול עליו על פי דין, הסכם ו/או נוהג ומאשר(ת) ומצהיר(ה) כי לא תהיינה לי כל טענות ו/או תביעות כלפי מי שימסור מידע כאמור למורשים במהלך התקופה הקובעת.

כתב הוראות ויתור זה יהא בר-תוקף כלפי כל גורם שבידיו מצוי, בעת חתימתו, או שיומצא במהלך התקופה הקובעת, מידע רפואי בהתייחס אלי. לרבות – אך מבלי לפגוע בכלליות האמור לעיל – משרד הבריאות, משרד הביטחון ושלטונות צה"ל, קופות החולים, בתי החולים, רופאים וכיו"ב.
    אז מה לגבי זה?? יש להם פה גישה גם לצה"ל!

#140262 הגב
    Anonymous
    חבר

הדוגמה שהבאת זה ויתור על סודיות לצורך לימודי רפואה. זה לא ויתור על סודיות רפואית לכל מי שמבקש לעבוד באוניברסיטה. מעסיקים מן השורה, כולל אוניברסיטאות, לא יכולים לדרוש ויתור על סודיות רפואית רק כי בא להם. רק לתפקידים שכרוכים בהסמכה של המדינה (בריאותית או ביטחונית) אפשר לדרוש ויתור על סודיות רפואית. 

#140265 הגב
    Anonymous
    חבר

רגע.. אבל אחרי שמסיימים עם הצבא, התיק הרפואי שנאגר בצבא לא ממשיך עם הבנאדם ו'מצטרף' איתו לאזרחות?
    זאת אומרת שגם הרופא המשפחה שלי לא רואה את כל מה שעברתי בצבא?

#140268 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote במילא רגוע:

הדוגמה שהבאת זה ויתור על סודיות לצורך לימודי רפואה. זה לא ויתור על סודיות רפואית לכל מי שמבקש לעבוד באוניברסיטה. מעסיקים מן השורה, כולל אוניברסיטאות, לא יכולים לדרוש ויתור על סודיות רפואית רק כי בא להם. רק לתפקידים שכרוכים בהסמכה של המדינה (בריאותית או ביטחונית) אפשר לדרוש ויתור על סודיות רפואית. 

אז רגעעע יציאה על נפשי פוגעת בכך ברפואה?? אם אני עכשיו רוצה ללמוד רפואה אז אני בבעיה???

#140302 הגב
    Anonymous
    חבר

התיק הרפואי הצבאי נשאר בצבא. תלוי למה את מתכוון בפוגעת ברפואה.

#140306 הגב
    Anonymous
    חבר

התכוונתי שאם אני יצאתי נפשי אני לא אוכל להיות רופא?

#140307 הגב
    Anonymous
    חבר

תוכל גם תוכל.

#140326 הגב
    Anonymous
    חבר

חברה שלי אמרה לי שיש אוניברסיטאות שאי אפשר להתקבל אליהם מתחת לגיל כולשהוא? כאילו נגיד גיל 20. אני חושבת שזה שטויות במיץ עגבניות. אבל צריכה לדעת בטוח. מה דעתכם?

#140328 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לומד כיום רפואה ואני בעל פרופיל נפשי. ככה שסגרתי לך את הפינה.
    מבחינת הגבלת גיל לתחילת לימודים, האמת היא שזה נשמע לגמרי כמו שטויות, פשוט תרים טלפון לאוניברסיטה או שתיים ותבדוק את זה.

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
מענה ל־היי יש לי שאלה לגבי רישיון
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו