מפחד מההתחלה של התהליך

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #103083 הגב
    Anonymous
    חבר

אז ככה חברים…אני רוצה לצאת על 21 מהצבא וברשותי כמה שאלות :

האם לפני שאני יוצא מהצבא על 21 ההורים שלי יהיו נוכחים בשיחות אם הקבן\פסיכיאטר?

האם זה חובה?
    כי פשוט אני גר בדימונה והבסיס בצפון…נורא רחוק להם ואני בטוח שלא יגיעו.

עוד דבר….כמה זמן לוקח התהליך של לצאת מהצבא על 21?
    אני נורא רוצה לצאת אבל ממש לא בא לי להתחיל תהליך ארוך.
    אם אני אומר למפקד שאני רוצה להתאבד ואני רוצה קבן …אחרי כמה זמן אני יראה קבן?

כל עוד אמרתי לו שזה בקשר להתאבדות אז זה אמור ליהיות מיום ליום לא? לא יחזיקו מישהו שמאיים על עצמו בהתאבדות….

ואחרי שרראיתי את קבן והסברתי לו שאני רוצה להתאבד הוא יכול להחזיר אותי חזרה לפלוגה?…אם כן…אז איך בדיוק? גם אחרי שמישהו אומר לו דבר כזה?

ואם הוא לא מחזיר אותי לפלוגה…ויהיה לי פסיכיאטר לעוד כשבועיים בערך..מה אני עושה בשבועיים האלו? איפה אני יהיה לבינתיים? תודה ררבה.

#140114 הגב
    Anonymous
    חבר

יש לך הרבה שאלות אני אנסה לענות על כולן
    1) בקשר להורים – בדר"כ היום הצבא נורא אוהב לערב את ההורים ו"לשמוע את דעתם" ולכן ברוב המקרים מזמינים את הורי החייל, אבל זה בשלב מתקדם של טיפול עם קב"ן – בדרך כלל כשהוא כבר לקראת המלצה לשחרור. אז מזמין הקב"ן את ההורים כדי להציג את הבעיה, להמליץ על המשך טיפול באזרחות וכל זה.. כאילו ליידע אותם על הכל. אם הם חייבים – אין פה חובה אבל זה יכול לעזור לתהליך.
    2) כמה זמן לוקח תהליך? יש כאלה שלקח להם שבוע ויש כאלה גם כמה חודשים. הכל תלוי במקרה, בקב"ן שאליו הגעת, במהירות שמתבצעות הפגישות וכו'.. אין זמן מוגדר. הקב"ן גם יכול להחזיר אותך ליחידה כל פעם שתגיע אליו בטענה שאתה בסדר, אבל כל עוד תתעקש אתה תצא בסוף – מי שרוצה יוצא בסוף.
    3)  בקשר ל"אני יגיד למפקד שאני רוצה להתאבד".
    זה לא כדאי מ – 2 סיבות. הראשונה היא שבאמת אין צורך. כל חייל זכאי לראות קב"ן גם אם הוא סתם אמר "שבא לו". זה זכות בדיוק כמו הזכות לראות רופא או משקית ת"ש.
    הסיבה השנייה שלא כדאי להשתמש במילה התאבדות כפי שהשתמשת בה בהודעה הזאת וזה מהסיבה שהקב"ן יכול להילחץ מהעניין ולחשוב כי החייל מסוכן לעצמו ולכן יכול גם להמליץ על אשפוז נפשי כפוי.
    אין צורך להקצין את העניינים ולהגיד "אני עכשיו מתאבד!" זה לא עוזר וזה לא מפחיד את הקב"ן בכלל (לצערנו).
    תקרא את המדריכים פה באתר ובהצלחה.
    תתחיל ללכת לקב"ן ותבוא לעדכן כדי שנכוון אותך

#140115 הגב
    Anonymous
    חבר

אשפוז נפשי כפוי…מזה בדיוק? מה עושים לי שם?
    ולא להגיד לקבן שיש לי מחשבות אובדניות? זה לא טוב אז מה אני כבר יכול להגיד לו?

אם אני פשוט יכוון את הנשק לראש…גם לא יעזור? ככה אני בטוח שיוציאו אותי מהר מאוד….אבל שוב…מה זה אשפוז נפשי כפוי?

תודה רבה לך על שעניתה לי.

#140116 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לא חושב שהבנת אותי בדיוק..
    גם הקטע של הנשק – לא עושים דברים כאלה!!! זה גם לא עוזר וגם מסוכן.
    מחשבות אובדניות כן זה טוב, אבל שהכל יהיה מעורפל. כדאי לך לקרוא את המדריכים כדי להבין.. אני אתן לך דגימה לתמונה שצריכה להיות –
    אתה נכנס לקב"ן, בקושי מדבר, כפוף, מראה סימני חרדה ודיכאון (אין רעב, לא ישן טוב), מחשבות אובדניות לפעמים..
    הכל צריך להיות מעורפל כזה..
    אשפוז כפוי זה כאשר הקב"ן חושב שהבנאדם מסוכן לעצמו. לכן אם תגיד אני עכשיו מתאבד, הוא יכול להורות על אשפוז כפוי – מה יש שם בדיוק אני לא יודע, אבל זה לא נעים רק מעצם המחשבה (תחשוב שמאשפזים אותך בכח ונגד רצונך רק כי חוששים שתעשה לעצמך משהו)

#140117 הגב
    Anonymous
    חבר

באמת לא נשמע נעים בכלל…

יש לי שכן שהיה באשפוז כזה…ראיתי אותו כשחזר…לא אותו בן אדם..הוא השתנה מאוד לרעה…התנהגות…דיבור…כאילו שטפו לו את המוח.

הקיצור אני חיבבבב לצאת..אני לא יודע מה אני הולך לעשות אם עצמי.

#140129 הגב
    Anonymous
    חבר

תשמע אני מבין אותך, אבל כרגע אתה לא צריך להשתגע יותר מדי – פשוט תתחיל בתהליך. תלך לראות קב"ן, נראה איך הוא יאבחן אותך .. מכל מצב יש דרך מוצא אל תדאג.
    פשוט תתחיל

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
מענה ל־מפחד מההתחלה של התהליך
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120