לגבי הדיונים כאן

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 29 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #103072 הגב
    Anonymous
    חבר

רציתי לשאול – אני מניח שכמוני, כמעט כל הנמנעים משירות כאן החליטו להימנע משירות (או להשתחרר מוקדם) עקב בעיה נפשית – כלומר, נכנסו לצבא וראו שלא מתאים להם, או שהחליטו שלא מתאים להם מראש והשתחררו וכו'.במילים אחרות, כמעט אף אחד כאן לא השתחרר מטעמים מצפוניים – אז בעצם למה יש כל כך הרבה דיונים כאן שעוסקים בויכוח של האם הצבא הוא "בסדר" (מבחינה מוסרית, ארגונית, פוליטית וכו') או לא?כלומר אני מבין שיש לכם את הדעות שלכם, ואני מבין שזה לא סותר להגיד שהצבא גם לא מתאים לי באופן אישי וגם לא בסדר באופן כללי, אבל למה אתם מוצאים את זה רלוונטי להתווכח על האם הצבא בסדר באופן כללי או לא כאשר אתם יצאתם מסיבות אישיות?אני אישית לדוגמא בטוח שהצבא לא בסדר בהרבה דברים שהוא עושה, ובכל זאת, אני סה"כ ילד בן 18, אין לי שום ידע על המערכת מבפנים, אני לא אדם בכיר בממשלה שיודע איך דברים מתנהלים, וגם לא למדתי את הנושא – אז אין לי ממש זכות לדבר על "האם הצבא "בסדר" או לא". מה שאני כן יודע זה שאני משתחרר כי אני לא חושב שאני אוכל להסתדר בצבא, וזהו. אם אני חושב שהצבא בסדר או אם אני חושב שהוא לא בסדר זה בכלל לא רלוונטי להשתחררות שלי..לסיכום אני אשמח אם תסבירו לי למה יש פה ויכוחים כאלה סוערים על הצבא באופן "כללי", כלומר האם הוא בסדר בתחומים האלה והאלה.ומשהו שמופנה לאנשים שנמצאים בפורום הזה כדי להטיף לנמנעים – גם אתכם אני לא מבין מאותן סיבות – הרי גם אם מישהו ישכנע אותי שהצבא בעצם כן מוסרי וכן יעיל, אני עדיין לא ארצה להתגייס, כי הסיבה שבגללה אני רוצה להשתחרר היא בכלל אישית אצלי. אז מה בעצם אתם מנסים להשיג בויכוחים האלה?תודה.

#139990 הגב
    Anonymous
    חבר

כל אחד בא לפה עם קו מחשבה אחר… ואנחנו מביעים אותו

ובכלל… תמיד כיף להתווכח עם מורעלים.

#139992 הגב
    Anonymous
    חבר

איך לעזאזל אתה מעז להניח, שהמקרה שלך תקף לכולם?אצלי, אישית, זה לא היה נפשי וגם לא היה 21 (אע"פ, שאילולא הייתי מצליח בתחילה – מתקבל מאד על הדעת, שזה היה מגיע לזה…) – פשוט, הבהרתי להם שאני נגד הכיבוש והמלחמות באיזור והמשטר בתוך הצבא (החייל = רכוש-הצבא, חובה למלא פקודות בציות מוחלט וכיו"ב תועבות פשיסטיות) ומפקד הבקו"ם אמר לי, שזה לא קשור ל-21 ושהוא לא ירצה אותי, אפילו יהיה לי 97. אמרתי לו, שהתחושה הדדית היא, קבע זאת כ"אי-התאמה" ושלח לי תעודה, בה כתוב, כסיבת-הפטור, "על-פי חוק".ככה שהתיעוב כלפי הצבא, אצלי, הוא נטו מסיבות מוסריות – אני לא אעלה בדעתי לתמוך, בארגון המשוקץ והמתועב הזה. אינני מאמין ולו לרגע, שקיומה של ישראל תלוי בו (ההיפך הוא הנכון; רק בגללו עדיין אין שלום) ואפילו הייתי מאמין בכך, הייתי בוחר להקריב את ישראל – כי אינני מוכן, "לחיות" הודות למעשים כאלה!!אז אין לך שום זכות שהיא, לכפות את ההסטוריה האישית שלך על כל באי-הפורום!!

#139993 הגב
    Anonymous
    חבר

C12 איך אפשר להיות יותר שמאלן מביילין?

#139994 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote machine10:

הוא צודק .אם לא נמות ממלחמה נמות מהבושה איך אפשר לחיות כאשר צבא שלם מדכא אוכלוסיה שלמה , כובש שטחים והורג אנשים חפים מפשע ומתעלל בהם?

#140000 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote moshe208:

quote machine10:

הוא צודק .
    אם לא נמות ממלחמה נמות מהבושה
    איך אפשר לחיות כאשר צבא שלם מדכא אוכלוסיה שלמה , כובש שטחים והורג אנשים חפים מפשע ומתעלל בהם?

ואיך אפשר לחיות שמפציצים עיר שבע שנים או יותר? אנשים פה תמימים וימכרו את אמא שלהם בשביל הבטחות מפגרותmachine102008-2-28 15:44:2

#140001 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote machine10:

quote moshe208:

quote machine10:

הוא צודק .אם לא נמות ממלחמה נמות מהבושה איך אפשר לחיות כאשר צבא שלם מדכא אוכלוסיה שלמה , כובש שטחים והורג אנשים חפים מפשע ומתעלל בהם?

ואיך אפשר לחיות שמפציצים עיר שבע שנים או יותר? אנשים פה תמימים וימכרו את אמא שלהם בשביל הבטחות מפגרות

כן, ההפצצות בעזה מזוויעות .

#140002 הגב
    Anonymous
    חבר

תענה על השאלה שלי אם זה בסדר שמפציצים שבע שנים את שדרות? ומבחינתך אפשר לתת להם את כך ישראל?

#140004 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote machine10:

תענה על השאלה שלי אם זה בסדר שמפציצים שבע שנים את שדרות? ומבחינתך אפשר לתת להם את כך ישראל?

הגדר לי מה זה בסדר. אני אשמח לקום יום אחד בבוקר ולגלות שיש שלום כלל עולמי בכלל ושלום בין ישראל לפלסטינים  בפרט . אלימות זה דבר גרוע ורע  . נתינה זו תכונה חיובית וטובה .

#140006 הגב
    Anonymous
    חבר

אז אם ככה אתה מוכן לתת להם את כל ישראל?

#140007 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote machine10:

אז אם ככה אתה מוכן לתת להם את כל ישראל?

אמרתי שניתנה זו תכונה חיובית , וכולנו צריכים לשאוף לתת . (שנותנים, מקבלים יותר) . אתה מקצין כל דבר וגם דוחף לי מילים לפה . לא אמרתי ש"צריך לתת להם את כל ישראל" ,שזו פעולה הזויה וקיצונית שהרי ידוע שהיא לא תעבוד ואין מצב שזה יתממש. 

#140008 הגב
    Anonymous
    חבר

אז מה צריך לעשות שיפסק הירי לשדרות? ואל תגיד "לדבר איתם" ובולשיט כזה

#140009 הגב
    Anonymous
    חבר

משה,אין להאכיל את הטרול!!

#140011 הגב
    Anonymous
    חבר

C12, הטרול היחידי פה זה אתה, אני עדין מתקשה להאמין שאתה אמיתי

#140012 הגב
    Anonymous
    חבר

@תום – קודם כל באמת אתה מניח הנחה מוטעת: חלק גדול מאוד ממי שיצא מהצבא ומשתתף בפורום הזה עשה זאת מסיבות אידיאולוגיות או פוליטיות, גם אני. הארגון "פרופיל חדש" הוא ארגון שפועל לאזרוח החברה הישראלית, וככזה יש לו אג'נדה פוליטית ברורה. אז מן הסתם מתפתחים דיונים כאלו בפורום הכללי.
    גם אני הייתי בן 18, ממש לא מזמן, והבנתי טוב מאוד שאם אני אהיה כמוך ואתן את אמוני ב"אנשים בכירים בממשלה" אז הלך עלי. גם בגלל שאני אצטרך לשרת 3 שנים ויותר חבורה של מושחתים שישלחו אותי למות בשביל ספין, אבל גם בגלל שאני אאלץ לעשות הכל, אבל הכל, כדי שהארץ הזאת לא תהיה מקום שראוי לחיות בו בשבילי ובשביל הדורות הבאים. אז יש על מה לחשוב גם בגיל 18. בעיקר בגלל שאנחנו צריכים לבחור בגיל הזה בחירה מאוד חשובה מה לעשות עם החיים שלנו, לעזור לרצח תינוקות בעזה או לפעול פוליטית נגד המלחמה ובעד חברה צודקת יותר.
    אז תקרא, תתעמק, תלמד ותגיע להחלטה שלך.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 29 סה״כ)
מענה ל־לגבי הדיונים כאן
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו