שחיתות משאבי האנוש בצהל

פורום פרופיל חדש פורומים בין מיליטריזם לפמיניזם שחיתות משאבי האנוש בצהל

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #102733 הגב
    Anonymous
    חבר

רבות מהמערכות בישראל מושחתות ומסואבות, לא במובן של הון ושלטון(וגם זה אבל פחות)
    צהל הוא אחת מהמערכות היותר מושחתות לא בכסף אלא באנשים
    לצהל יש תקציב לא קטן אבל מוגבל למרות זאת אנשים יש לו פי כמה מהצרכים שלו
    וכמו הקבלן שלא צריך לשלם על העובדים(קו ישר) צהל יעדיף להשתמש בכוח העבודה החינמי שלו ולא לבזבז כסף
    (דוגמא אחת אני עברתי בעצמי:כאשר התגייסתי הבקום לא העביר אותנו(100 איש)
    ליחידות אלא העביד אותנו ב"גננות" הכריחו אותנו לעקור עשב בידיים בכל
    הבקום
    בלי שום כלי עבודה שלא נדבר על כפפות
    תארו לכם 100 איש במשך שבוע עוקרים עשב עשבמה שמכונת כיסוח וקנטים הייתה יכולה לעשות ביוםאבל אלה מן הסתם עולות כסף)לכן על בסיס מסוים ישמרו 20-30 איש במקום רכב סיור אחד עם 3 אנשים ומצלמותכי רכב ומצלמות עולות כסףלכן כל מפקד זוטר שבשוק לא היה מקבל רכב חברהבצבא מקבל רכב ושתי נהגים צמודיםוככה זה בכל המערכותאחת הדוגמאות היותר גדולות הוא חיל הרפואהלמה צהל צריך רופאים מקצועים(מילואימקים) ומערך רפואה עורפי(אני מדבר רק על העורפי)כאשר כבר יש מערכת בריאות כללית טובה פי כמהכי צהל לא משלם לא על ההכשרה(מורות חיילות)ולא על האחים והמזכירות(לכן על כל רופא יש שתי מזכירות)לעומת זאת להפנות חייל לבית חולים רגיל ולרופא רגיל עולה כסףיוצא מזה שבשביל צהל באמת יותר זול להחזיק מערך רפואה משלו, לציבור זה עולה פי כמהדוגמאות יש אינסוףולהוסיף לזה שלמפקד המצוי יש IQ כמו לבעל הכנף המצויקיבלנו מערכת שהיעילות שלה שואפת לאפס והביזבוז מרקיע שחקים
    flasher2008-1-24 18:47:18

#137316 הגב
    Anonymous
    חבר

אלה דוגמאות שאני ראיתי וזה ממש לא ממצהמן הסתם אנשים פה יכולים להוסיף סיפורים נוספיםלמידע נוסף כנסו לקו ישרhttp://kav.org.il
    flasher2008-1-24 18:49:57

#137318 הגב
    Anonymous
    חבר

ואני רוצה לראות איך המורעלים פה יגיבו לזה

#137329 הגב
    Anonymous
    חבר

מסכים עם הכול חוץ מהרפואה, לא שאין בזבוז כמובן שיש פשוט יש איזה שהוא הגיון לשמור את מערכת הרפואה הצבאית בצבא.א. יש מחסור של רופאים בישראל בכלל בין אם זה בצבא ובין אם זה באזרחות להעמיס עכשיו את הכול על המערכת האזרחית שגם ככה מתקשה לעמוד בעומס זה לא רעיון הכי טוב.ב. בהקשר זה גם כל עוד בצבא יש כל כך הרבה אנשים שנכפה עליהם את השירות וממש לא רוצים להיות שם, ישנה התמודדות מצד הרופאים עם המון "מתחזים" שרוצים להוציא גימלים ובגלל זה לא לוקחים את המטופלים ברצינות, אני מאמין שכל רופא אזרחי אחרי שמספר חיילים יבואו אליו ובצורה לא משכנעת בעליל ינסו להוציא גימלים יתחיל להתנהג כמו רופא צבאי וכתוצאה מכך  תרד מקצועיותו האישית, ויתחיל תהליך ריקבון הדומה לצבא באזרחות.אין ספק שהפיכתו של צה"ל לצבא מקצועי שמשלם משכורות למילואימניקים ולחיילים תמגר הרבה מהתופעות שהצגתה.יהיה יקר להחזיק טירונים מושתנים וקצינים מושחטים לאבטחה ולכן ישקלו פתרונות חלופיים.אגב זה לא הכי מדויק שחיילים לא עולים כסף כי "גם ככה הם צריכים להיות שם" להחזיק חייל זה למצוא לו מקום לישון להביא לו אוכל לדאוג לרפואה שלו ולבעיות ת"ש שלובגלל זה באמת ישנה איזו שהיא מגמה שולית אך חיובית בצה"ל כדוגמת הפרטת חדר האוכל בצריפין או בבסיסים אחרים, מצאו עדיף לשלם לחברה אזרחית כסף אזרחי מאשר שחיילים יעשו את זה, כנ"ל כשאני עוד שרתתי היה דיבורים על הפרטת מערך אבטחה בכל מיני בסיסים.

#137332 הגב
    Anonymous
    חבר

אתה יודע מה עזוב רופאי יחידהלמה הצבא צריך רופא שיניים ומכון רנטגן ואולטרסאונד (למשל בצריפין שנמצאת שתי מטר מאסף הרופא)ואלף ואחד רופאים מומחים שבתחום שלהם קשה לזייף מחלותלגבי הטיעון השני, נכון הם עולים קצת יותר מה350 שקל משכורותאבל לא הרבה יותרשינה-המיטות בצהל בנות 30 המבנים- בני 40ולגבי הת"ש – על תדאג שטרן כבר מטפל בזה .חייל שעולה יותר מידי הופך למושמטבסך הכול החייל לא עולה הרבה

#137339 הגב
    Anonymous
    חבר

לא מסכים זה יותר מזה בראיה מערכתית יותר כוללת, תחשוב שבשביל להאכיל אותו צריך עוד כמה וכמה חיילים פשוטים בגללו שיעבדו במטבח וכמה וכמה קצינים ונגדים שינהלו את המטבח, כנל לגבי מערך הת"ש הרפואה והשמירה כמובן שכל אחד מאלה צריך אנשי קבע בתשלום גבוהה,למד בקורס ששוב העסיק כמה וכמה חיילים פשוטים ואין ספור קצינים ונגדים בקבע.(בחישוב ממש גס זה יוצא יותר מכמה וכמה מאות שקלים זה יותר מתקרב להשקעה של 5 ספרות זה בלי להוסיף הטבות במס עתידיות ומענק הכול מצטבר לסכום משמעותי).מעבר לזה החייל הזה לא עושה משהו יותר מועיל למרות שככול הניראה הוא מסוגל בין אם באזרחות או בצבא, ההפסד הכספי למדינה לי ולך הוא הרבה יותר גדול וכאן בעצם מתחילה הבעיה של הצבא במתכונתו הנוכחית, שהשירות הוא חובה לכל אחד לכן בזבוז זה מתקיים.רק בשביל לתמוך בטענה שלי אני יכול להוסיף שצה"ל החליט להפריט את מערך מדריכות האמרים שלו בצהלים, הוא הגיע למסקנה שיצא לו יותר זול להעסיק נהגים מקצועיים בשכר כפול משכר המינימום במשק, מאשר להחזיק גדוד בנות שעושות את אותה העבודה ב"300 שקל כל אחת".http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/676/291.html בסופו של דבר אנחנו מדברים על אותו הדבר רק הבדלים קלים בהשקפה המסקנה הסופית זהה.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
מענה ל־שחיתות משאבי האנוש בצהל
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו