יפי הנפש המורעלים. כמה שאני בז להם

פורום פרופיל חדש פורומים בין מיליטריזם לפמיניזם יפי הנפש המורעלים. כמה שאני בז להם

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 24 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #102725 הגב
    Anonymous
    חבר

היום דיברו איתי שני מורעלים לפני צבא שעושים מכינה או משו כזה. בקיצור נוצר ויכוח על למה אני יצאתי על 21 ואני גאה בזה. הטענות שלי היו שהצבא לא מספק תנאים מספיק טובים כדי שאני אשרת בו ולכן לא מקובל על להיות חייל בצבא מזלזל כמו צה"ל. אמרתי להם שאני מעודד השתמטות כי זה מה שיביא לשיפור התנאים בצה"ל. (הנה, כבר שיפרו את מרפאות ביקורופא כדי לתת מענה רפואי טוב יותר) נתתי בתור דוגמה את שביתת המורים והמרצים. רק כך הם השיגו את מטרותיהם. אני רואה בהשתמטות כמטרה דומה. כשהצבא יבין שהוא לא יכול לזלזל כך בחיילים שלו, אולי אז יתנו לחיילים משכורות גבוהות יותר, מענה לבעיות ת"ש, מתן שירות רפואה נורמלי וכו'. כרגע המצב ממש מחפיר.וכצפוי, שני המורעלים הטיפשים שעוד לא יודעים מה זה חוגר, אמרו לי שאני צריך להתבייש כי מי שמשתמט לא מגיע לו לחיות פה וכל מיני זיוני שכל שכבר נמאס לי לשמוע.

#137252 הגב
    Anonymous
    חבר

מרתק…

#137256 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לא חושב שקיים צבא בעולם שעונה על ההגדרות שלך לאיך צבא צריך להיראות.
    בכל גוף גדול יש בעיות ונושאי תפקידים לא ראויים. אין דבר כזה צבא מושלם.
    גם אם מערך הרפואה בצה"ל יענה על הדרישות שלך, בטח תמצא תירוץ אחר.

#137257 הגב
    Anonymous
    חבר

וגם אם הוא ימצא תירוץ אחר מה זה מעניינך? יתגייס או לא יתגייס- זכותו לעשות בחיים שלו מה שירצה, ולא אתה ולא אף אחד אחר יקבע.

#137259 הגב
    Anonymous
    חבר

צודק אחי אני בדעה דומה

#137263 הגב
    Anonymous
    חבר

חחח זה מצחיק אותי כל המורעלים הקרביים האלה שלפני צבא וחושבים שהצבא תפור עליהם.אני מניח שאתה יודע.. אבל הרעל עובר מהר מאוד..במסגרת התפקיד הקודם שלי (כרגע אני משוחרר ) כג'ובניק היו איתי כאילו שנפלטו מיחידות קרביות.. אז סתם יצא לי לדבר איתם וזה כל כך עצוב לשמוע איך בגיל 16-17 הם חשבו שצבא זה בשבילם, והם רוצים כמה שיותר קרבי, וכמה שיותר, וכמה שיותר לתת למדינה, לצה"ל, לגוף הכל כך קדוש הזה.. ושהם הגיעו לשטח פתאום הם לא הבינו איפה הם והם קיבלו כזו טראומה גדולה.. נכנסו לדכאונות קשים… פגיעה בבריאות, אובדן שפיות.. בכיות בלילה.. ועוד הרבה דברים שאני לא אפרט.. אז אני מניח שהצמד חמד שיצא לך לדבר איתם הם בדיוק כמו בדוגמא לעיל .. עוד שנה אתה תראה אותם כאן תחת שם בדוי מבקשים עזרה איך לצאת מהצבא . אירוני.. חחכבר לא נשאר מורעלים בצבא , רק חבשנים שמחפשים לעשות כמה שפחות , אם בכלל לעשות .. אין בשביל מה להיות מורעלים.היחדים שהם "מורעלים" זה הילדים מהימי סיירות שעדיין לא ראו מה זה צבא באמת
    moshe2082008-1-23 23:43:16

#137265 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote moshe208:

חחח זה מצחיק אותי כל המורעלים הקרביים האלה שלפני צבא וחושבים שהצבא תפור עליהם.
    אני מניח שאתה יודע.. אבל הרעל עובר מהר מאוד..
    במסגרת התפקיד הקודם שלי (כרגע אני משוחרר ) כג'ובניק היו איתי כאילו שנפלטו מיחידות קרביות..
    אז סתם יצא לי לדבר איתם וזה כל כך עצוב לשמוע איך בגיל 16-17 הם חשבו שצבא זה בשבילם, והם רוצים כמה שיותר קרבי, וכמה שיותר, וכמה שיותר לתת למדינה, לצה"ל, לגוף הכל כך קדוש הזה.. ושהם הגיעו לשטח פתאום הם לא הבינו איפה הם והם קיבלו כזו טראומה גדולה.. נכנסו לדכאונות קשים… פגיעה בבריאות, אובדן שפיות.. בכיות בלילה.. ועוד הרבה דברים שאני לא אפרט..
    אז אני מניח שהצמד חמד שיצא לך לדבר איתם הם בדיוק כמו בדוגמא לעיל ..
    עוד שנה אתה תראה אותם כאן תחת שם בדוי מבקשים עזרה איך לצאת מהצבא . אירוני.. חח
    כבר לא נשאר מורעלים בצבא ,
    רק חבשנים שמחפשים לעשות כמה שפחות , אם בכלל לעשות ..
    אין בשביל מה להיות מורעלים.
    היחדים שהם "מורעלים" זה הילדים מהימי סיירות שעדיין לא ראו מה זה צבא באמת

אני אחרי שירות צבאי + מילואים בתפקיד קרבי. לא איבדתי את שפיותי ולא נכנסתי לטראומה. אף פעם לא הייתי מורעל. אני צוחק על ה"מורעלים". אני חושב שזה טמטום\ילדותיות להיות "מורעל".  שהתגייסתי לא רציתי קרבי וגם עכשיו אני מתפלל לא לעשות יותר מילואים בחיים.
    אני מכיר מקרוב מה זה רופאים צבאיים. זה עדיין לא תירוץ להתחמק מגיוס. אני בעד שיוויון בנטל. אני לא מוכן שחלק מהעם נאלץ לשרת בזמן שחלק אחר מקבל פטור.

#137266 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote ראיתי הכל:

quote moshe208:

חחח זה מצחיק אותי כל המורעלים הקרביים האלה שלפני צבא וחושבים שהצבא תפור עליהם.אני מניח שאתה יודע.. אבל הרעל עובר מהר מאוד..במסגרת התפקיד הקודם שלי (כרגע אני משוחרר ) כג'ובניק היו איתי כאילו שנפלטו מיחידות קרביות.. אז סתם יצא לי לדבר איתם וזה כל כך עצוב לשמוע איך בגיל 16-17 הם חשבו שצבא זה בשבילם, והם רוצים כמה שיותר קרבי, וכמה שיותר, וכמה שיותר לתת למדינה, לצה"ל, לגוף הכל כך קדוש הזה.. ושהם הגיעו לשטח פתאום הם לא הבינו איפה הם והם קיבלו כזו טראומה גדולה.. נכנסו לדכאונות קשים… פגיעה בבריאות, אובדן שפיות.. בכיות בלילה.. ועוד הרבה דברים שאני לא אפרט.. אז אני מניח שהצמד חמד שיצא לך לדבר איתם הם בדיוק כמו בדוגמא לעיל .. עוד שנה אתה תראה אותם כאן תחת שם בדוי מבקשים עזרה איך לצאת מהצבא . אירוני.. חחכבר לא נשאר מורעלים בצבא , רק חבשנים שמחפשים לעשות כמה שפחות , אם בכלל לעשות .. אין בשביל מה להיות מורעלים.היחדים שהם "מורעלים" זה הילדים מהימי סיירות שעדיין לא ראו מה זה צבא באמת

אני אחרי שירות צבאי + מילואים בתפקיד קרבי. לא איבדתי את שפיותי ולא נכנסתי לטראומה. אף פעם לא הייתי מורעל. אני צוחק על ה"מורעלים". אני חושב שזה טמטום\ילדותיות להיות "מורעל".  שהתגייסתי לא רציתי קרבי וגם עכשיו אני מתפלל לא לעשות יותר מילואים בחיים.
    אני מכיר מקרוב מה זה רופאים צבאיים. זה עדיין לא תירוץ להתחמק מגיוס. אני בעד שיוויון בנטל. אני לא מוכן שחלק מהעם נאלץ לשרת בזמן שחלק אחר מקבל פטור.

ברוכתיי !!! אתה כל כך גברי ויש לך ביצים של שור ,לעומת הקוקסינלים שמקבלים פטור ומתחמקים מגיוס כי הם כוסיות ולא עומדים בזה נפשית . לא אתה יודע מה? בעצם שלא יקבלו פטור. שיתאבדו.לדבר איתך זה כמו לדבר עם הקיר.

#137270 הגב
    Anonymous
    חבר

סבבה אני שמח שלא סבלת יותר מידי חבר שלי שהיה בטירונות יחד איתי בא הכי מורעל שבעולם ובא עם שמחת חייםלאחר חודש הוא היה כבר בוכה חצי מהזמן ראו עליו שהוא בדיכאון קשה הוא היה מתעלף מהתקפי חרדה למזלו הקבני"ת האמינה לו והוא בתהליכי יציאה בתחילת הטירונות אם הייתי מהמר על מישהו שיהיה הכי מצטיין מייתי מהמר עליוקשה שאני שמח שלך זה עבר בסבבה אבל זה ממש לא מתאים לכל אחד

#137271 הגב
    Anonymous
    חבר

ראיתי הכל, "שיוויון בנטל"? busted!

#137274 הגב
    Anonymous
    חבר

ואם אין מספיק נטל לכולם? ואם ביחידות קרביות יש מקום רק לכמות מסוימת של אנשים, שצריכים להיות כשירים פיזית ונפשית ברמה מסוימת ואין מקום לכולם? ואם גם ככה יש בצבא את האבטלה הלא סמויה הכי גדולה בעולם, שגם אם רוצים אין מקום לדחוף לשם עוד אנשים? אתה רוצה 5 משקי ממטרות במקום 3, העיקר לא לשחרר 2? העיקר שאתה לא תצא פראייר בזמן שמישהו אחר עם קצת יותר רוח עצמאית משתחרר. 

#137275 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote במילא רגוע:

ואם אין מספיק נטל לכולם? ואם ביחידות קרביות יש מקום רק לכמות מסוימת של אנשים, שצריכים להיות כשירים פיזית ונפשית ברמה מסוימת ואין מקום לכולם? ואם גם ככה יש בצבא את האבטלה הלא סמויה הכי גדולה בעולם, שגם אם רוצים אין מקום לדחוף לשם עוד אנשים? אתה רוצה 5 משקי ממטרות במקום 3, העיקר לא לשחרר 2? העיקר שאתה לא תצא פראייר בזמן שמישהו אחר עם קצת יותר רוח עצמאית משתחרר. 

זו הבעיה העיקרית של המלחמה נגד "משתמטים" . כלומר, איך שאני רואה את זה? אם אני הייתי נשאר בצבא [בכפיה כמובן] ,הייתי עושה הכל אבל הכל רק בשביל שמי שכן הצליח לברוח מהמערכת הבזיונת הזאת "ישלם את המחיר". באופן מאוד הזוי.אני מניח שיש מספיק חיילים עם ההשקפה המעוותת הזאת.וזה לא בגלל שאותם חיילים מורעלים והם שונאים את מי שברח מהצבא, אלא בגלל שהם לא הצליחו, ובגלל שהם אכלו חרא, הם ינסו להאכיל גם את השאר.

#137276 הגב
    Anonymous
    חבר

זה די ברור אבל..
    שמה שבן אדם עושה בצבא או לא עושה משפיע אחרי זה על הדעות שלו..
    אם אני לא עשיתי שירות מלא, אני איכשהו אמצא עמדה  כדי להצדיק את זה.
    ובאותה המידה:
    ואם עשיתי שירות מלא – אני גם כן אמצא עמדה כדי להצדיק את זה.
    הכל כדי למצא עמדה של שליטה ולא ליצור לעצמי דיסוננס קוגניטיבי, שבו מה שעשיתי לא תואם עם ההגיון שלי, בן אדם לא רוצה להרגיש שהוא לא בסדר או לחילופין שהוא בזבז זמן, שדפקו אותו וכן הלאה.
    עכשיו, נראה כאילו שאין נקודת אור, הרי הרבה מסיימים איכשהו שלוש שנים והרבה גם עוזבים באמצע או בכלל לא מתגייסים, נוצרים לכן שתי "מחנות" עם עמדות שונות כביכול.
    אבל, שימו לב לתופעה, שלא מסתדרת עם הטענה שהבאתי למעלה, ומהווה מבחינתי נקודת אור במצב: ישנם אינספור אנשים שפגשתי, ואני מדבר על הרוב, אשר פשוט אומרים לך, גם לאחר שהם עשו שירות של שלוש שנים, גם קרביים וגם קצינים לשעבר, שפשוט אומרים לך: "שכל אחד יעשה מה שטוב לו" , "הצבא היה בזבוז זמן מבחינתי", "אם סבלת זה לא שווה את זה, וכן הלאה".
    אלו הם אנשים עם ראייה בריאה שמבינים עניין, ועוד פעם זה הרוב.
    רוב האנשים שיצא לי להגיד להם שלא עשיתי שירות מלא (ואין לי בעיה לדבר על זה ברמת העקרון) פשוט אומרים את מה שציינתי מעל, מעטים הם האנשים שנכנסים איתי לטענות של:מה??? כולם צריכים להתגייס.- מעטים עד מאוד!
    אתם מבינים? אם פעם להגיד שכל אחד יעשה מה שטוב לו היה נחשב לדפיקות, כיום זה כבר הופך לסוג של אמרה שגורה לגמרי ביחס לצבא, פגשתי גם אנשים לשעבר שעשו שירות קרבי ואמרו לי: אני מקווה שאתה לא מרגיש אם זה רע שלא עשית שירות צבאי מלא, כי זה ממש לא משנה ואין לזה שום משמעות. יותר מזה, יצאת מורווח.
    אלו מבחינתי הם נקודת האור מבחינתי. אתם חייבים להבין, שהטרולים שנכנסים לפה הם המיעוט, יותר מזה אני בטוח שרובם פשוט תיכוניסתים שעוד לא נתקלו במערכת הצבאית המציאותית. וכמו כן, הפורום לשויון בנטל הם בעיקר אנשים מהדור הישן, שתקועים בעבר ועוד לא הבינו את המציאות. האזרחים במדינת ישראל מתקדמים לעבר הגיון.

#137281 הגב
    Anonymous
    חבר

שועל,
    מסכים איתך בכל מילה.

#137283 הגב
    Anonymous
    חבר

יש כל מיני תגובות לסיטואציה דומה. אחד חושב שדופקים אותו, אחד חושב שאין יותר נפלא מזה, אחד חושב שמשעמם. מי שעושה צבא יודע יותר שמדובר במערכת קשה ולא מתגמלת. זה אך מתבקש שתגובת הרוב שהיה שם היא שצבא זה די חרא ושמי שלא עשה הרוויח. יש אמנם מיעוט שבשבילו השירוצ היה נפלא למרות הכל, וגם כאלו שמוכנים לשים את כל החוויות שלהם בצד בשביל להמשיך להצדיק את המערכת, אבל הם מיעוט. לכן למשל הצחיק אותי כל כך באחת התגובות שכנעאני כתב שהצבא הוא מערכת משומנת שיודע לטפל במצבים קשים או משהו בסגנון. כי יותר מכל זה מעיד על עד כמה הוא עיוור למה הולך בצבא. 

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 24 סה״כ)
מענה ל־יפי הנפש המורעלים. כמה שאני בז להם
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו