השתחררות לאחר תיכון צבאי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #102719 הגב
    Anonymous
    חבר

קודם כל, אני רוצה להגיד שממש בטעות נפלתי על הפורום הזה ולא תיארתי לעצמי שיכול להיות דבר כזה, פורום שעוזר לצאת מהצבא.
    בכל מקרה, אני נמצא בשנה האחרונה שלי בתיכון צבאי (אל תשאלו למה הלכתי לשם, מה כבר ידעתי בגיל 14) וכבר שולחים לי כלמני זימונים. בדיוק לפני כ20 דקות התקשרה אלי בחורה ואמרה שכבר שלוש פעמים הגיע אלי זימון למיונים של טייס. העניין הוא שאני לא רוצה בשום מקרה ללכת לצבא.
    בצו ראשון קיבלתי פרופיל 97 ולא ממש אמרתי להם על בעיות בריאותיות שהיו לי אבל:
    מאז גיל צעיר היו לי בעיות גב, הייתי הולך לפיזיאוטרפיה אבל זה בקושי עזר.
    בספטמבר השנה עברתי תאונת דרכים. לא קיבלתי נזק מי יודע מה ולא פניתי לבית חולים אחרי זה, אבל זה פגע עוד יותר בגב ועכשיו קשה לשבת הרבה כי הוא מתחיל לכאוב, קשה לסחוב דברים ששוקלים יותר מתיק עם ספרים וכו'.
    כמו כן, היו לי בעיות נשימה קלות אז עברתי ניתוח באף שרק החמיר את זה הרבה יותר ועכשיו בקושי מצליח לנשום איתו (עברתי את הניתוח לאחר הצו ראשון).

השאלה שלי היא אם יהיו לי קשיים להשתחרר בגלל שלמדתי בתיכון צבאי ועד כמה הפרופיל 97 שכבר רשום אצלי עלול להפריע.
    חוץ מזה, הייתי רוצה לדעת איך אני יכול להשתחרר על בריאותי ואיזה משקל נחשב לתת משקל ל175 גובה, אם זה עוזר בכלל להשתחרר.

תודה מראש,
    ווג.Vogger2008-1-23 9:17:46

#137220 הגב
    Anonymous
    חבר

היי,אני לא בטוחה מה ה-BMI שצריך על מנת לקבל פטור (לפי ויקיפדיה BMI נמוך מ-18.5 נחשב תת משקל, אבל זה עדיין לא אומר שצה"ל משחרר על זה – הם  מגייסים אנשים בתת משקל עם פרופיל 45, או נותנים פרופיל 24 ומנסים לגייס שוב אחרי חצי שנה. הנוסחא היא:BMI=משקל *חלקי* גובה-בריבוע, אתה יכול לחשב את זה לגבי עצמך.התיכון הצבאי ממש לא צריך לשנות ולנצח יישאר בתוך אחת ההחלטות המטופשות שעושים בגיל 14, לא יותר מזה.כדאי לדווח בהקדם האפשרי על כל הבעיות הרפואיות האלה אבל סביר להניח שזה רק יוריד לך פרופיל, לא יקנה לך פטור (פרופיל רפואי לא ניתן על בעיות בחישוב מצטבר אלא לפי החמורה ביותר שבהן, ולא נשמע כאילו אחת מהן חמורה מספיק בשביל פטור).מה שכן, תאונת דרכים היא אחלה סיפור טראגי לספר לקב"ן.בהצלחה!אשרה.

#137221 הגב
    Anonymous
    חבר

אוף.
    מה אני יכול לעשות עם תאונת הדרכים ואיך לפתח את זה?
    אם זה לא יעזור כל כך, איך עוד אני יכול להשתחרר מהצבא?
    צבא זה כלוב עם חוקים מטומטמים (מנסיון) שמונהג ע"י אנשים כל כך מפגרים עם תפיסות חיים מעוותות (גם זה מנסיון) ואני רוצה להתרחק משם כמה שאפשר.
    אני בטוח למדי שאכנס לדיפרסיה רצינית אם בסופו של דבר אצטרך ללכת לשם ולא להמשיך בדרך החיים שאני רואה כמתאימה לי יותר. לדעתי, יש אנשים שמתאימים לצבא (כאלו כמובן רוצים ללכת לשם) ואנשים שלא. לא כולנו אותו הדבר, רק לצערי המדינה הזו רחוקה מלהיות מושלמת.Vogger2008-1-23 10:6:12

#137225 הגב
    Anonymous
    חבר

הצבא משחרר רק מBMI 14 ומטה, שזה מאוד נמוך. וגם אז אם אתה גבולי עלולים לתת לך שחרור זמני כאילו לתת לך הזדמנות לעלות במשקל וזה עלול להמשך שוב ושוב. 

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
מענה ל־השתחררות לאחר תיכון צבאי
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו