יציאה עם 21-אנשי קבע

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #102491 הגב
    Anonymous
    חבר

שלום לכולם!
    אני צריכה עזרה דחוף!
    חבר שלי הנדסאי,אשר חתם בזמנו על קבע,כבר שירת 3 שנים וכעת השאירו אותו בקבע בניגוד לרצונו. הוא עשה שיחות עם כל מפקדיו,כולל מפקד הבסיס,הורי התקשרו למפקד הבסיס אישית ושלחו לו מכתבים-בבקשה לשחררו.
    הוא התייאש והלך וקב"ן בכוונה לצאת בפרופיל 21 ,ואף אמר שרוצה להתאבד. בפגישתו השנייה עם הקב"ן,אמר לו הקב"ן שאינו יכול לשחרר אותו בכל מקרה כיוון שהטיפול באנשי קבע הינו שונה.שישלחו אותו לפסיכיאטר,זה יקבע אם הדבר אכן אמיתי,ואם כן הוא יטופל בתרופות בכפייה עד "שיבריא" ,ואז יוחזר להמשיך את שירות הקבע שלו !!??!!??
    האם הדבר ייתכן ???
    בבקשה,אני צריכה עזרה!! מה הוא יכול לעשות???
    תודה.

#135364 הגב
    Anonymous
    חבר

הוא יכול לקחת את התרופות שהפסיכי ממליץ לו ,אבל לקחת במובן שלקחת, לא לנטול! לקחת . לאחר כמה שבועות לחזור אליו ולהגיד שהתרופות לא עוזרות , לא מטשטשות את המציאות ואת העובדות שקשה לו והמצב שלו רק מדרדר .

#135365 הגב
    Anonymous
    חבר

לצאת מקבע זה קשה. זה נכון שהטיפול שונה, במובן שלא משחררים ישר אלא מנסים קודם טיפול תרופתי. אבל זה לא שהוא חייב לקחת, וזה לא שהכדורים עוזרים גם אם לוקחים אותם, ובסופו של דבר כן ישחררו אותו אם אין שיפור במצבו והוא לא מתפקד. אז זה רק אומר שהשחרור ייקח יותר זמן.

#135368 הגב
    Anonymous
    חבר

קודם כל תודה לכל העונים!
    אבל אם הוא אומר שהוא רוצה להתאבד,אז הטיפול לא כפוי? כלומר לא יכולים להזריק לו משהו בכוח?
    יש לו פגשה שלישית עם הקב"ן ב 7.1 מה כדאי לו להגיד? האם כדאי לו להסכים ללכת לפסיכיאטר לאבחון? האם זה לא מסכון?

#135369 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote MMMM:

קודם כל תודה לכל העונים!
    אבל אם הוא אומר שהוא רוצה להתאבד,אז הטיפול לא כפוי? כלומר לא יכולים להזריק לו משהו בכוח?
    יש לו פגשה שלישית עם הקב"ן ב 7.1 מה כדאי לו להגיד? האם כדאי לו להסכים ללכת לפסיכיאטר לאבחון? האם זה לא מסכון?

שילך לפסיכיאטר, כי רק הפסיכיאטר מחליט אם לשחרר או לא.
    שלא יגזים אם הדיבורים על התאבדות, זה לא מה שקובע אם הוא ישוחרר או לא.
    ושלא יאמין לקבן האפס כי הוא רק מנסה להפחיד אותו ולייאש אותו, כדי שייתיאש וימשיך לשרת כמו ילד טוב.

#135377 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote 123456:

quote MMMM:

קודם כל תודה לכל העונים!

ושלא יאמין לקבן האפס כי הוא רק מנסה להפחיד אותו ולייאש אותו, כדי שייתיאש וימשיך לשרת כמו ילד טוב.

אני לא מאמין למראה עיניי-כשנוח לכם הפתרון הוא קב"ן כשהקב"ן לא עומד בדרישותיכם,אז הוא אפס. במחשבה שניה,אין ממה להתפלא…

#135411 הגב
    Anonymous
    חבר

אם הצבא לא היה מתייחס לאנשים כאל עבדים,והיה נותן להם אפשרויות אחרות,אני לא חושבת שזאת הגישה שהיתה רווחת כלפי הצבא…..
    בכל מקרה,מישהו בקבע יצא על 21 ? כלמור,השאלה אם זה בכלל קיים? וכמה זמן זה לוקח?

#135417 הגב
    Anonymous
    חבר

זה קיים. יותר מוציאים את המיץ כי הקבן מודע לכל העניין שאנשים רוצים לצאת מקבע. אבל זה בהחלט אפשרי. אין לי מסגרת זמן מדויק להגיד לך, אבל אם הכל הולך כשורה לא יותר מכמה שבועות לכל היותר. כדאי להיזהר עם הדיבורים על התאבדות. עדיף (בכל מקרה) לרמוז על זה ולא לצאת בהצהרות שעלולות להוביל אותו לאשפוז בהשגחה. לא שזה סוף העולם, אבל עדיף להמנע מזה. רק אם אחרי אשפוז בהשגחה עדיין נראה שהמצב שלו ממש קשה יעבירו אותו לאשפוז כפוי ואז גם אפשר להכריח לקחת תרופות, אבל זה באמת מצב קיצוני שלא מגיעים אליו אלא אם כן הבנדם באמת מתפרק לגמרי באשפוז.

#135419 הגב
    Anonymous
    חבר

תודה…
    אז אם הבנתי נכון, בעצם מה שצריך לעשות הוא המשיך להגיע לפגישות עם הקב"ן,בדכאון עם רמיזות על התאבדות ולדרוש לראות פסיכיאטר,אשר יעשה אבחון,אולי ירשום מרשמים לכדורים,להגיד שהכדורים לא עוזרים…עדיין לא ללחוץ על עניין ההתאבדות עד שהפסיכיאטר ימליץ על שחרור?
    כלומר,בכל מקרה צריך לעבור אשפוז בהשגחה,ואם הוא לא יראה שמשתגע,לא יכולים להעבירו לאשפוז כפוי?

#135427 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote מילואימניק גאה:

quote 123456:

quote MMMM:

קודם כל תודה לכל העונים!

אני לא מאמין למראה עיניי-כשנוח לכם הפתרון הוא קב"ן כשהקב"ן לא עומד בדרישותיכם,אז הוא אפס. במחשבה שניה,אין ממה להתפלא…

כשקבן מנסה לסננן על ידי גרימת ייאוש לאנשים שפונים אליו, כשהוא בסך הכל עובד סוציאלי מסכן, בלי הכשרה מתאימה לקבוע אם לאדם מולו באמת יש בעיה (בניגוד לפסיכיאטר) אז מבחינתי הוא אפס.

#135429 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote MMMM:

תודה…
    אז אם הבנתי נכון, בעצם מה שצריך לעשות הוא המשיך להגיע לפגישות עם הקב"ן,בדכאון עם רמיזות על התאבדות ולדרוש לראות פסיכיאטר,אשר יעשה אבחון,אולי ירשום מרשמים לכדורים,להגיד שהכדורים לא עוזרים…עדיין לא ללחוץ על עניין ההתאבדות עד שהפסיכיאטר ימליץ על שחרור?
    כלומר,בכל מקרה צריך לעבור אשפוז בהשגחה,ואם הוא לא יראה שמשתגע,לא יכולים להעבירו לאשפוז כפוי?

אין טעם לרמוז על התאבדויות כשהוא לא רוצה להתאבד, למה?   אם החבר שלך בדיכאון אז לא צריך להוסיף לזה דברים, כשממציאים דברים זה לא מועיל תמיד.

איזה "אישפוז בהשגחה"?  על מה את מדברת?  סה"כ פגישה עם פסיכיאטר צבאי, אשפוז ואשפוז כפוי זה רק כשיש חשש שאדם יפגע בעצמו או באחרים, או אם הוא פסיכוטי\סכיזופרני.

#135430 הגב
    Anonymous
    חבר

לא, גם אשפוז בהשגחה זה צעד דרסטי שננקט רק במקרים מאוד חמורים של חשש לסכנה מיידית. ניסיתי להסביר שיש דרגות מאוד רציניות עד לשלב של להכריח לקחת תרופות. הרוב המוחלט של מי שהולך לקבן במצב כזה יישאר רק במצב של לקבל תרופות ואז להשתחרר וזהו. 

#135599 הגב
    Anonymous
    חבר

היי, אני גם עתודאי שהשתחרר על סעיף נפשי.
    הכי הכי מהיר מניסיון!! שההורים שלו יתקשרו לקב"ן
    עוד שבוע הוא בבית משוחרר
    בהצלחה!

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
מענה ל־יציאה עם 21-אנשי קבע
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו