איך אפשר לתקן את הטעות

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #102211 הגב
    Anonymous
    חבר

היי, קוראים לי נועה, התגייסתי השנה לצבא, לא מרצון או אפילו טיפת מוטיבציה אלא מתוך חובה ולחץ של המשפחה.
    אני חייבת לציין כי אני באה ממשפחה עם עבר צבאי שרבים יחשיבו כמפואר, והרעיון של הימנעות משיעבוד צבאי אפילו לא בא אצלנו בחשבון, כך שבסופו של דבר נאלצתי להתגייס. חשבתי שאולי זה יהיה טוב בשבילי, אחרי הכל כולם חופרים על כמה הצבא מבגר וכמה הצבא תורם לאנשים להפסיק להיות מפונקים וכל מיני שטויות בסגנון, אני רוצה להגיד שאחרי שניסיתי באמת ואני כבר כמעט שלושה חודשים בצבא, הדבר היחידי שהשתנה בי זה העובדה שמאז שהתגייסתי אין יום שאני לא בדיכאון, אין יום שאני לא מקללת את הרגע שהגעתי לבקו"ם ואין יום שאני לא בוכה בו.
    כי לא מספיק שהמוטיבציה שלי הייתה נמוכה מההתחלה הצבא עשה לי עוול, בהתחלה נתנו לי תפקיד שאומנם לא כזה טוב, להיות משק"ית דרגות, למרות שיש לי קב"א די גבוהה – 54, אבל הצלחתי להשלים עם זה, אך ברגע שהגעתי לבסיס אחרי הטירונות אמרו לי שהתפקיד שלי השתנה לפקידה כי זה צורכי הצבא, כך במקום ללכת לאוניברסיטה ללמוד ולעשות משהו עם החיים שלי יוצא שאני יושבת מ-8 בבוקר עד -6 בערב במשרד מכינה קפה כל היום (למרות שזה אסור) ומנקה בימי חמישי, אני לא יכולה לתאר אפילו כמה שזה מתסכל, לבזבז ככה שנתיים יקרות מהחיים שלי, לעבור על כל העקרונות שלי ועל כל מה שאני מאמינה בו, לבטל את הזכות הטבעית שלי להיות חופשייה בשביל להכין קפה ו"לתרום" למדינה.
    אני כרגע לא יודעת מה לעשות, המשפחה שלי לא מסכימים לסייע לי בתהליכים לצאת מהצבא, ולבד אני מפחדת ללכת הלאה…

#133618 הגב
    Anonymous
    חבר

שלום נועה,אז קודם כל- ברוכה הבאה לפורום! אני מקווה שנצליח לגרום לך להרגיש פחות לבד.ממה שאת כותבת נראה כי את באמת במצוקה והייתי ממליצה לך לפנות לקב"ן. קב"ן יכול להמליץ על שחרור שלך, או על צעדים אחרים שאולי יקלו לך את הזמן שאת מבזבזת בצבא.בפורום יש די הרבה הודעות בנושא קב"ן ויציאה על פרופיל 21, את מוזמנת לעיין בהן ואם יש לך עוד שאלות קונקרטיות (או כל דבר אחר שבא לך להגיד) לכתוב שוב.שימי לב ששלחתי לך הודעה פרטית.

#133621 הגב
    Anonymous
    חבר

קודם כל את יכולה לנסות לעבור לתפקיד אחר (מי שמתעקש על כך גם משיג זאת) לפני שאת מחליטה לצאת מהצבא. שינוי מקום חדש או תפקיד חדש יכול לעזור לך במידה מסויימת.
    עכשיו כמו שאמרו פה הרבה לפני ואני גם מסכים – הבריאות שלך חשובה יותר מהכל הצבא הזה ואם הגעת למצב שאת אשכרה בדיכאון אז אין טעם להישאר בצבא יום אחד נוסף ולעזזאל עם מה שאחרים חושבים – את לא צריכה להרוס את הבריאות שלך בשביל אף אחד!

#133622 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote NOA_135:

היי, קוראים לי נועה, התגייסתי השנה לצבא, לא מרצון או אפילו טיפת מוטיבציה אלא מתוך חובה ולחץ של המשפחה.
    אני חייבת לציין כי אני באה ממשפחה עם עבר צבאי שרבים יחשיבו כמפואר, והרעיון של הימנעות משיעבוד צבאי אפילו לא בא אצלנו בחשבון, כך שבסופו של דבר נאלצתי להתגייס. חשבתי שאולי זה יהיה טוב בשבילי, אחרי הכל כולם חופרים על כמה הצבא מבגר וכמה הצבא תורם לאנשים להפסיק להיות מפונקים וכל מיני שטויות בסגנון, אני רוצה להגיד שאחרי שניסיתי באמת ואני כבר כמעט שלושה חודשים בצבא, הדבר היחידי שהשתנה בי זה העובדה שמאז שהתגייסתי אין יום שאני לא בדיכאון, אין יום שאני לא מקללת את הרגע שהגעתי לבקו"ם ואין יום שאני לא בוכה בו.
    כי לא מספיק שהמוטיבציה שלי הייתה נמוכה מההתחלה הצבא עשה לי עוול, בהתחלה נתנו לי תפקיד שאומנם לא כזה טוב, להיות משק"ית דרגות, למרות שיש לי קב"א די גבוהה – 54, אבל הצלחתי להשלים עם זה, אך ברגע שהגעתי לבסיס אחרי הטירונות אמרו לי שהתפקיד שלי השתנה לפקידה כי זה צורכי הצבא, כך במקום ללכת לאוניברסיטה ללמוד ולעשות משהו עם החיים שלי יוצא שאני יושבת מ-8 בבוקר עד -6 בערב במשרד מכינה קפה כל היום (למרות שזה אסור) ומנקה בימי חמישי, אני לא יכולה לתאר אפילו כמה שזה מתסכל, לבזבז ככה שנתיים יקרות מהחיים שלי, לעבור על כל העקרונות שלי ועל כל מה שאני מאמינה בו, לבטל את הזכות הטבעית שלי להיות חופשייה בשביל להכין קפה ו"לתרום" למדינה.
    אני כרגע לא יודעת מה לעשות, המשפחה שלי לא מסכימים לסייע לי בתהליכים לצאת מהצבא, ולבד אני מפחדת ללכת הלאה…

היי נועה, בנוסף למה שאחרים רשמו, את מוזמנת לפנות לרשת הליווי (http://www.newprofile.org/contactform.asp)שתפקידה בין השאר זה לספק את הליווי בתהליך הזה שלפעמים נותן לאנשים את התחושה שהם לבד, ושהם מתמודדים עם כוח הגדול מהם  והכל חסר תקווה…

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
מענה ל־איך אפשר לתקן את הטעות
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו