סירוב פעולות בצו 1 כנסו

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #102114 הגב
    Anonymous
    חבר

בצו ראשון יש מבחנים ושיחה ובדיקה רפואית.
    אם בבדיקה הרפואית אני מסרב לעבור את בדיקת האשכים במבחנים אני עושה שטויות ובשיחה אני מסתכל עליהם ולא עונה זו הדרך הנכונה?
    נ.ב
    לא ממש נעים לי הקטע של בדיקת האשכים מישהו יכול לספר לי קצת איך זה מתרחש ואם אני יכול לצאת מהחדר של הרופא בלי הבדיקה הזאת.

#133092 הגב
    Anonymous
    חבר

אוקיי…קודם כל, מכיוון שיש לך אשכים (כלומר, מכיוון שאתה גבר, ולא אישה), מה שלא תעשה בצב הרשעון עדיין לא יספיק בפני עצמו כדי לקבל פטור. אבל זה יכול לעזור בהמשך הדרך.אז, בהנחה שאתה לא רוצה שהם ממש יתלהבו מלגייס אותך:נתחיל בכלל מזה שאתה יכול להבריז להם לפחות פעם אחת לפני שאתה בא. אל תדאג. הם פשוט ישלחו עוד תאריך.במבחנים אתה יכול לעשות "פס" על כל השאלות. גם באימות נתונים, כששואלים אותך מה אתה מבין מאיזה משפט שמקריאים לך בעברית – תענה לא נכון.בראיון האישי, ובכל הזדמנות אחרת, תגיד במפורש שאתה לא מעונין לשרת בצבא (מוטיבציה זה גורם חשוב בעיניהם).תשתדל כמה שיותר להבליט את כל מה שהצבא פחות אוהב בסיפור חייך: ציונים נמוכים בביה"ס עדיפים על פני גבוהים (ואם יש לך עבר של סילוקים, או לימודים בפנימיה או אנאערף – אל תשכח לספר גם את זה; לא צריך להמציא מה שלא היה, כמובן, אבל כל מה שיש לך לנפנף בו – נפנף), משפחה מזרחית עניה וחד-הורית עדיפה על פני משפחה אשכנסית, עשירה ודו-הורית, וכו'. מגורים בשכונת עוני בפריפריה עדיפים על פני מגורים בשכונה מבוססת במרכז. כאמור, לא צריך להמציא כלום, אבל מה שיש לך שהם לא אוהבים – תבליט, ומה שהם כן אוהבים – תצניע.בבדיקות הרפואיות – תהיה היפוכונדר. תעלה את זכרה של כל מחלה שהייתה לך (שוב – לא להמציא דברים שלא היו, במיוחד לא כאן: הם יבקשו ממך אישורים מהרופא על כל מה שתגיד להם).עכשיו לגבי בדיקת האשכים: תראה, אתה יכול לעשות להם סצנה ולסרב לעבור אותה. קח בחשבון שהם יזמנו אותך שוב כדי שתעבור אותה בכל זאת. אני מניח שאם תתעקש כמה פעמים הם יוותרו. השאלה אם אתה מוכן לעבור את כל הכאבראש של להגיע לשם כמה פעמים וכל פעם לעשות סצנה בעניין האשכים…דבר אחרון – אם אתה מתכנן לצאת על 21 – הצב הרשעון זו ההזדמנות הכי טובה שלך. קרא את טרגט21 (יש לינקים מהודעות הפתיחה של הפורום). תגיע לשם כמו לראיון אצל קב"ן… שיראו שצריך לשלוח אותך לקב"ן. גם תגיד במפורש שאתה סובל ממצוקה נפשית. אפילו תבקש במפורש שישלחו אותך לקב"ן (הם חייבים). אם תפספס את הצב הרשעון – תצטרך לשלוח להם חוות דעת מפסיכולוג אזרחי רק כדי להיפגש עם קב"ן. ככה אתה לא צריך שום חוות דעת מאף אחד.בהצלחה,סרגיי.

#133099 הגב
    Anonymous
    חבר

סרגיי יש לי עוד שאלה קטנה.
    יש כאלה שרוצים להשתמט ושולחים אותם לכלא לכמה שבועות ואז מקבלים פטור ויש כאלה שמזמינים אותם הרבה פעמים ובסוף קובעים לתת להם פטור. אפשר לקבל בבקשה הסבר למה חלק הולכים לכלא וחלק ממשיכים ליפגש עם הקב"ן לקבלת הפטור.
    אני מן הסתם מעדיף לימנע מהכלא.

#133102 הגב
    Anonymous
    חבר

לפי דעתי אתה לא עושה פה הפרדה חשובה בין שני "מסלולים" עיקריים לקבלת פטור משירות צבאי:
    1) יציאה מן הצבא מטעמים בריאותיים\נפשיים.
    2) יציאה מן הצבא מטעמים מצפוניים\פוליטיים.

אפשרות מספר 1 לרוב לא כרוכה בישיבה בכלא. כל מה שאתה צריך לעשות זה לפעול על פי ההודעה של סרגיי (עדיף גם לקרוא את המסמך – Target 21) ואחרי שנקבע לך תור לקב"ן (קצין בריאות הנפש) אתה תקבל פטור תוך זמן קצר (זה במידה ותפעל בצורה מתאימה) ויקבע לך פרופיל 21/24.
    אפשרות מספר 2 לרוב כן כרוכה בישיבה בכלא (במיוחד לבנים). על אפשרות זו לא הייתי ממליץ אלא אם כן יש לך התנגדות מצפונית או פוליטית (עדיף מצפונית, כי יש יותר סיכוי לקבל שחרור) וחשוב לך לעמוד על כך ועל החוק שלא נאכף כפי שצריך. במקרה וכן, כל שעליך לעשות זה לכתוב ולשלוח ללשכת הגיוס מכתב סירוב שבו אתה מנסח את הסיבות לסירובך עם דגש גדול מאוד על ההיבט האידיאולוגי שבעניין. אחרכך, אתה תקבל זימון לועדה מיוחדת שנקראת "ועדת מצפון" שבה אתה תעמוד מול מספר קצינים ופרופסור אזרחי אחד לפילוסופיה (נראה לי שלפילוסופיה, עדיף לשאול את סרגיי את האמת). בועדה אתה תישאל על מספר נושאים ותוך כדי זלזול ולגלול יהיה עליך להסביר את עמדתך. סביר להניח שהועדה תסרב בפעם הראשונה לבקשה שלך אך אחרכך כשתגיש ערעור לעניין אז תקבל תשובה עניינית יותר בעניין (כן – שחרור, לא – ישיבה בכלא).

#133109 הגב
    Anonymous
    חבר

הי,כמה תוספות למה שאלברט כתב:קודם כל צריך לשים לב שחוץ משני המסלולים שאלברט ציין, יש גם אנשים שמגיעים לכלא (וזה לא כמה שבועות, אלא בד"כ כמה חודשים) בגלל שהם לא יודעים מה הם רוצים לעשות. לרוב אלה אנשים שהפחידו אותם עם כל מיני מעשיות על פרופיל 21 (ראה "מי מפחד מפרופיל 21?" בהודעות הפתיחה), אז הם לא רוצים קב"ן, וחושבים שאם הם יקבלו פטור על אי-התאמה, זה יהיה להם יותר טוב בהמשך החיים (מה שלחלוטין לא נכון, אגב). לכן, במקום ללכת לקב"ן הם מסרבים פקודה, או מתגייסים ועושים עריקויות, וכך מגיעים לכלא. בקיצור, הצבא עובד עליהם בעיניים וגורם להם לדפוק את עצמם בגדול.לגבי וועדת המצפון – קודם כל, באמת שאין לך מה לחפש שם אם המניעים שלך אינם מניעים אידיאולוגיים. סתם כאבראש. דבר שני – הפרופסור הוא באמת ברוב המקרים פרופסור לפילוסופיה (או כזה שהמומחיות שלו היא בתחום האתיקה, אפילו שהוא יושב במחלקה לניהול או משהו כזה). אבל זכות לערער אין לך (אפשר לדרוש וועדה חוזרת; הם יכולים להסכים, אבל לא חייבים). בתקופה האחרונה יותר ממחצית ממי שמגיעים לוועדת המצפון מקבלים פטור, שזה מאוד נחמד מצדם, אבל הרבה פעמים דווקא את הפציפיסטים הכי מובהקים הם מעדיפים לא לשחרר.

#133138 הגב
    Anonymous
    חבר

אוקיי,
    בריאותית יש לי 3 דברים שאני יכול נפח אבל לא נראה לי יספיקו והם:
    כאבי גב כרוניים וברכיים (לא כרוני).
    אני לא אדם שמתרגש וכפי שנאמר באיזה אשכול אני יכול לבוא להם בדיכאון
    יש לי בעיית משקל רצינית הגובה שלי 1.92 מטר והמשקל 61 ק"ג (אני ממש לא משקר)
    בקשר לדעות פוליטיות ומצפון זה דבר שאני גרוע בו ותמיד נופל במלכודת אלא מה הסיבה שאני לא רוצה היא להתגייס: "ששלוש שנות גיוס הן שנים מבוזבזות בשבילי" ו"אני לא מגדיר את האויב כאויב כפי שאנשים מגדירים אותו ואני מאמין בשלום וחוסר צורך בגיוס חובה"
    נ.ב: יש לי דעה אולי שתגרום להם לעצבים היא שאני מגדיר את צה"ל כארגון טרור מששום שמפעיל טרור על עם ללא צבא

בבקשה תגיד לי אם הדברים שציינתי הן סיבות טובות שאני אוכל להזכיר אותםhatearmy2007-10-23 16:21:59

#133139 הגב
    Anonymous
    חבר

שוב אתה לא עושה הפרדה. אתה צריך לבחור בין 21 למצפון ואתה לא יכול לשטוח את האידאולוגיה שלך בפניי קב"ן או את זה שאתה בדיכאון בין ועדת מצפון.

#133141 הגב
    Anonymous
    חבר

אז רגע לפי מה שהיה לי מובן יש בצו ראשון שיחה על מוטיבציה ובדיקה רפואית עלי ידי רופא אני מדבר על אלה.
    אלא אם כן הבדיקה הרפואית מתבצעת בלי מילים כי אני התכוונתי למרוח מול הרופא על בעיות רפואיות שיש לי ולדבר על האידיאולוגיה שלי לגבי הצבא בשיחה עצמה עם החייל שמבצע את הראיון.
    אתם כבר עברתם לשלב הבא אני רק רוצה לדעת מה לעשות בצו ראשון עצמו.

#133145 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote hatearmy:

אז רגע לפי מה שהיה לי מובן יש בצו ראשון שיחה על מוטיבציה ובדיקה רפואית עלי ידי רופא אני מדבר על אלה.
    אלא אם כן הבדיקה הרפואית מתבצעת בלי מילים כי אני התכוונתי למרוח מול הרופא על בעיות רפואיות שיש לי ולדבר על האידיאולוגיה שלי לגבי הצבא בשיחה עצמה עם החייל שמבצע את הראיון.
    אתם כבר עברתם לשלב הבא אני רק רוצה לדעת מה לעשות בצו ראשון עצמו.

לא, אנחנו לא עברנו לשלב הבא אם כי אתה. לפני שאתה בכלל ניגש לצו הראשון אתה צריך להחליט (אם אתה רוצה להשתחרר) מה היא הדרך שבה אתה בוחר.
    אם על סעיף רפואי\נפשי (הראשון שהוצג) אז אתה צריך להגיד דברים מסויימים.
    אם על מצפון (השני שהוצג) אז אתה צריך להגיד דברים אחרים.
    אתה לא יכול להחליט שאתה משתחרר על סעיף רפואי\נפשי ולדבר עם קצין בריאות הנפש\מראיין על אידיאולוגיה כי זו לא השפה שבה הוא בוחן אותך.
    נגיד ואתה רוצה להשתחרר על סעיף רפואי\נפשי אז כל מה שאתה צריך לעשות בצו הראשון זה לעבור את הבחינות באימות הנתונים ואת הבחינות הפסיכוטכניות בצורה הכי גרועה שאתה יכול ולהצהיר על מוטיבציה נמוכה בזמן הראיון האישי. אם אתה מעוניין לצאת מטעמים נפשיים אז חשוב גם להתנהג בהתאם למצב שבו אתה שרוי. אם תתנהג בצו הראשון כמו שצריך אין סיבה שהם לא יקבעו לך תור לקב"ן לבדם. במקרה ולא, אתה תמיד יכול גם לבקש והם מחוייבים לתת לך אפשרות כזו.
    נגיד ואתה רוצה להשתחרר מטעמי מצפון אז כל מה שאתה צריך לעשות זה להתנהג בצורה נורמאלית ובזמן הראיון האישי להצהיר שאתה מתכוון לצאת מטעמי מצפון. הם ינסו לשכנע אותך לא לעשות זאת בכל מני דרכים ואיומים ואחרי שלא תישבר מה שסביר שיקרה זה שתישלח הביתה. בבית תצטרך לנסח ולשלוח מכתב סירוב ובקשה לועדה.

#133149 הגב
    Anonymous
    חבר

אה אוקיי
    עכשיו יותר מובן רק במשפט האחרון שלך " מה שסביר שיקרה זה שתישלח הביתה. בבית תצטרך לנסח ולשלוח מכתב סירוב ובקשה לועדה." יש גם סיכוי שאני לא אצטרך לשלוח מכתב סירוב.
    בקשר לנפשי יש למישהו רעיון של התנהגות? כי לחכות ילד אוטיסט אני בטוח אשבר ואצחק למרות שנראה לי שאני בוחר בדרך המצפון כי אני לא שחקן טוב.

#133152 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote hatearmy:

אה אוקיי
    עכשיו יותר מובן רק במשפט האחרון שלך " מה שסביר שיקרה זה שתישלח הביתה. בבית תצטרך לנסח ולשלוח מכתב סירוב ובקשה לועדה." יש גם סיכוי שאני לא אצטרך לשלוח מכתב סירוב.
    בקשר לנפשי יש למישהו רעיון של התנהגות? כי לחכות ילד אוטיסט אני בטוח אשבר ואצחק למרות שנראה לי שאני בוחר בדרך המצפון כי אני לא שחקן טוב.

אם אתה הולך בדרך של סירוב מצפון אז אין שום דרך (לפי מיטב ידיעתי) שבה לא תצטרך לנסח מכתב סירוב. זה הוא הנוהל לקבלת ועדת מצפון.. כפי שאמרתי קודם, הנוהל לשיחרור על סמך טעמים מצפוניים הוא תהליך ארוך שאינני ממליץ עליו אלא אם כן באמת יש לך עמדה פוליטית\מצפונית שברצונך לעמוד עליה.
    אם בכל זאת החלטת ללכת על נפשי\רפואי אז העצה שלי היא לבנות את האישיות שלך תחת קווים של מניה דיפרסייה. יותר מזאת, אני ממליץ לך בחום רב לקרוא את המסמך "Target 21" שכתובתו היא – http://kodeks.jeeran.com/index1.html.

#133154 הגב
    Anonymous
    חבר

"מניה דיפרסייה" הכוונה לדיכאון?

#133171 הגב
    Anonymous
    חבר

מניה דיפרסיה זו הפרעת אישיות דו-קוטבית – פעם היי ופעם דאון. בטרגט21 מדברים על דיכאון, שזה משהו קרוב, אבל טיפה שונה (בלי ההיי; רק דאון כל הזמן). ייתכן שאלברט התכוון בעצם לדיכאון. את זה הוא יגיד.בהצלחה,סרגיי.

#133173 הגב
    Anonymous
    חבר

אה, מה שכן – דבר אחד שאתה יכול וצריך לעשות בצב הרשעון בכל מקרה, ובכל מסלול שלא תבחר בו, זה לומר להם במפורש שאתה לא רוצה לשרת בצבא. זה יוריד מיד את ה"נתונים" שלך (משחק לטובתך בכל מסלול), וחוץ מזה – זאת האמת, לא?

#133177 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote sergeiy:

אה, מה שכן – דבר אחד שאתה יכול וצריך לעשות בצב הרשעון בכל מקרה, ובכל מסלול שלא תבחר בו, זה לומר להם במפורש שאתה לא רוצה לשרת בצבא. זה יוריד מיד את ה"נתונים" שלך (משחק לטובתך בכל מסלול), וחוץ מזה – זאת האמת, לא?

כן ברור כפי שאמרתי עדיף כבר ללמוד או לעבוד בשנים האלו אין לי מוטיבציה לשטויות האלו (צבא)

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
מענה ל־סירוב פעולות בצו 1 כנסו
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו