למה אתם לא רוצים לעשות צבא?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ZIV2020
יצירת קשר:

למה אתם לא רוצים לעשות צבא?

הודעהעל ידי ZIV2020 » 26 יוני 2014 18:15

למה בעצם אתם רוצים לקבל 21?
נכון לפעמים חרא בצבא ולא מתחשבים בכם והכל...
אבל אתם לא חושבים שזה תורם ומעצב אתכם?

אני לא בא לשפוט או להטיף פשוט מעניין אותי לדעת...
katya

Re: למה אתם לא רוצים לעשות צבא?

הודעהעל ידי katya » 26 יוני 2014 19:36

כי אם כבר להגיש קפה לגבר מתוסכל בשנות הארבעים לחייו שנמאס לו מאשתו אבל הוא לא רוצה להתגרש "בשביל הילדים" אז הוא מטריד אותי מינית אז לפחות שיהיה בשכר
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 27 יוני 2014 03:04

"אתם לא חושבים שזה תורם ומעצב אתכם?" להגיד ששירוצ תורם ומבגר זה קלישאות. במקום שאני אגיבה כללית לקלישאות, אולי תגיד מה בפועל לדעתך כל כך חיובי בצבא ואז אני אחרבן על כל מה שאמרת. אבל אל תדאג, זה לטובתך, זה מחשל.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 27 יוני 2014 11:59

למען תרבות דיון הגונה, אני אתרום לצד שאומר "למה כן הצבא יכול לעצב את האישיות לטובה". אני מסכים שבאופן כללי זו טענה שיוצאת מתוך אינדוקציה-שגויה / היקש-שגוי, זאת אומרת: "לפני הצבא הוא היה X, ואחרי הצבא הוא היה Y. לפיכך, הצבא תרם משמעותית להתפתחותו". טענה זו היא שגויה בבסיסה מכיוון שלא מגדירים כהלכה מה בדיוק במערכת הצבאית, אם בכלל, תרם להתפתחותו של היחיד או מה היחיד חווה במשך ה-3/2 שנים האלו (בתוך ומחוץ לצבא).
אני יכול לטעון מספיק נגד הצבא, בשל נסיון אישי והנסיון השופע של האנשים סביבי; אך עם זאת, עדות-אמפירית שלילית מחייבת אותי גם לציין את העדות-האמפירית החיובית.

אם בוחנים מעט מה גרם לאחד להגיע ממצב אחד לשני, לטובה, במערכת הצבאית; לדעתי מדובר בתהליך שהאחד היה יכול לקבל ו"לזרום" איתו. תהליך שהיחיד היה יכול להכיל ולהתמודד ואפילו רוצה להתמודד איתו. זה למה אנשים מסוימים נהיים מפקדים כאשר אנשים אחרים בוחרים, או כנגד בחירתם המודעת מגיעים לתפקידים כמו טבח, שומר, עובד-רס"ר -- בשל אישיותם. באם אחד הינו מפקד או עובד-רס"ר, רמת הפיתוח שאחד יכול להשיג אינה ממש משתנה, על פי דעתי. זה מכיוון שרמת-הפיתוח שאחד יכול לרכוש היא תמיד פרופוציונלית, סקלבילית, יחסית ומשתנה מבין אחד לשני. ככה שכמעט כל תפקיד יכול לתרום לכל סוג אישיות כדי לרומם את מצבו הנוכחי למשהו אחר, חיובי יותר. אך חשוב לציין שאם "פוטנציאל ההתפתחות של היחיד" מוגבל לתפקידים כמו עובד רס"ר, משמע שזה מאוד, מאוד מוגבל: מן הסתם עדיף לו כבר "להתפתח" מחוץ לצבא ולעבוד בעבודה שתשלם שלו על העבודת כפיים. אם "פוטנציאל ההתפתחות של היחיד" מוגבל לתפקידים כמו מפקד: הצבא זה מקום טוב לפתח את סוג האישיות הזו, במיוחד אם מגדירים "מפקד" כ: "ניהול כוח אדם בתוך מסגרת סגורה". אי אפשר להגיד שהצבא לא תורם להתפתחותם של אנשים, אך מה שכן אפשר להגיד זה שלצערינו מרבית האנשים הם סדיסטים, שקועים בתסמונת-הסטוקהולם שלהם (מורעלים, צהובים), המצב המשפחתי מסריח והצבא משמש כמפלט נוח, ועוד.

ההתפתחות עצמה אפשרית רק אם אחד ממש, ממש מאמין במערכת הזאתי כמו מרבית האנשים שמגיעים לרמה של, כפי שצוין למעלה, תסמונת-סטוקהולם, מצב משפחתי לא סימפטי, אישיות סדיסטית ועוד.
(מן סטוקהולם -> ששאלתי אנשים במשרדים מדוע הם כל כך משועשעים, שמחים ופעילים לומרות שהם כמעט ולא עושים דבר כל היום -- הם טענו טענה הפוכה, שלפיה: "בגלל שאין לנו מה לעשות אנחנו צריכים לעשות את המקום שמח". זאת אומרת, לעשות את הכלוב יותר ורוד)

ס"כ הצבא באמת פותח אפשרויות עבור אנשים שאחרת הדבר לא היה אפשרי. האם האפשרויות האלו, החוויות האלו, שוות משהו? מרבית הפעמים התשובה היא : "לא". אך זה לא נכון באופן אבסולוטי להגיד שהצבא זה גוש חרא גרידא.

שאני מסתכל על הטיעון הזה כעט לאחורה, זה טיעון, משני הצדדים (למה כן למה לא), שגוי. מכיוון שרמת הדיוק שאחד חייב לדקדק ולחלק היא כל כך גבוהה -- חייבים להפריד בין גוף אחד לאחר ברמה כל כך גבוה (חייל תקשוב, חייל תותחנים, יחידה זאתי, יחידה זאתי, מפקד ככה, רמטכ"ל כזה, אישיות כזאתי, היסטוריה כזאתי, הורים כאלו, חברים כאלו) שקשה באופן שטחי להבין אם הצבא תהיה חוויה שלילית או חיובית. ואפילו מה עושה חיובי או שלילי זה סובייקטיבי. כל הנושא הזה בסופו של דבר מגיע לרמה פילוסופית / אפסטימולוגית עד כדי מטאפיזית של "מה זה טוב ומה זה רע" שזה יכול לחלוטין לפספס את הנקודה.
זה לא עניין כללי, זה לא משהו שאפשר להכליל. ארועים הם ארועים, ומחשבות הן משמעויות: רק אם אתה מכיר את עצמך, אתה תוכל לדעת עם המערכת הצבאית תעשה לך טוב או לא, באותה מידה שיש אנשים שלא יודעים עם האוניברסיטה תעשה להם טוב או לא.

אך, באופן נדיר, במקום להיות אבסטרקטי על היתר, אני אשאל אותך שאלה: "אתם לא חושבים שזה תורם ומעצב אתכם?" -- מה מעצב, ומה תורם? אילו תכונות אתה מחפש שיכולות לגדול ולהתרחב בתוך המערכת הצבאית? כפי שציינתי למעלה, זו שאלה גורפת מדי. יש יותר מדי תשובות ל-"כן" ול-"לא". אני מכיר אנשים שלקו בצלקות נפשיות מהשירות הצבאי שלהם (אנשים סדיסטיים שהתעללו בהם, ולא; הם היו אנשים מאוד מתפקדים לפני הצבא), ואני מכיר אנשים שמרוויחים מהשירות הצבאי שלהם (או לפחות מאמינים בכך).
אין תשובה פשוטה, ואין אפילו שאלה פשוטה לכל העניין הזה. ועכשיו אני הולך לסתום את הפה.
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 27 יוני 2014 12:17

נ.ב: שכחתי שטיב האשכול זה לגבי תשובות אישיות, אז אני אגיד : לי לא היה מה להרוויח מהצבא, ולא היה לי מה לתת שהיה מחזיר לי באותה מידה. שכר החליפין לא היה הוגן בכך שעיצבתי סמלים במשך כמה שעות ואז הלכתי הביתה. ה-"כמה שעות בצבא" האלו היו מיותרות למדי עבורי, זה היה בזבוז זמן. עבורי זה היה פשוט זמן שאני מדבר עם כמה חברים בבסיס, מקבל את התחושה שצריכים אותי (אני הייתי היחידי שבאמת ידע כיצד להשתמש בתוכנות עריכה), ולאחר כמה שעות (מגיע ב-9 / 10 הולך ב-2 / 1) הולך הביתה.
הרגשתי שאני סתם שם לעצמי מעצורים, שאני סתם אומר לעצמי : "טוב אין מה לעשות, יש לי תירוץ למה לא ללמוד או לגדול כבן אדם, הבא נשלים את גן-הילדים / בית-ספר #2".
אז כמו ש-Katya אמרה, זה סתם היה בזבוז זמן עבורי.

מבחינת התפקיד שהיה לי (מעצב גרפי), אם הייתי רוצה להתפתח, לגדול ולהשקיע : הייתי בקלות יכול לעשות זאת. הייתי יכול לזמן את כל אנשי הבסיס אלי ולהגיד להם שיביאו לי כמה עבודות שהם רוצים, וככה הייתי מגדיל את תשתית המוניטין שלי שהייתה מביאה לי עבודות עם אנשים בדרג גבוה, הייתי יכול להרים פרויקטים משלי כדי לייפייף את הבסיס או להוביל פרוייקטים אחרים (כמו עיצוב סמלים עבור יחידות חדשות, שזה משהו שעשיתי כמה פעמים).
אך אם הייתי כל כך שמח להעביד את עצמי, לוודאי אפשר להגיד שהייתי עושה האותו דבר באזרחות, לא? אני לא רואה סיטואציה משמעותית שבה אם הייתי עושה בצבא, הייתי מרוויח בגדול על זה באזרחות. אם הייתה לי את הרוח הקרבית לעשות זאת בצבא הייתי נלחם על זה בכל ליבי בעבודות אזרחיות.
katya

הודעהעל ידי katya » 27 יוני 2014 14:01

במילא רגוע כתב:"אתם לא חושבים שזה תורם ומעצב אתכם?" להגיד ששירוצ תורם ומבגר זה קלישאות. במקום שאני אגיבה כללית לקלישאות, אולי תגיד מה בפועל לדעתך כל כך חיובי בצבא ואז אני אחרבן על כל מה שאמרת. אבל אל תדאג, זה לטובתך, זה מחשל.

דווקא יש מלא תפקידים ומקומות בצבא שיכולים לתרום לעתיד של הבנאדם(דובר צה"ל,גלי צה"ל,ממר"ם,גאמא,פקח טיסה בחיל האוויר...)
הבעיה היא שצריך פרוטקציות או הרבה מזל כדי להיתקבל אליהם :evil:
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 27 יוני 2014 15:39

נכון, יש גם כאלו שיטענו שעתודה מאוד תורמת -- אך יש מחלוקת על העניין, במיוחד על סוג העתודה וכדמ'...זה עוד נושא שלא נגמר.
הבעיה היא שצריך פרוטקציות או הרבה מזל כדי להיתקבל אליהם

עוד נקודה שצריך להתייחס אליה, יש הרבה אנשים שנכנסים לצבא בתמימות ובצורת המחשבה: "יצא מה שיצא", ופשוט גולשים על הגל שסוחף אותם...כל מי שאכפת לו מהעתיד שלו, היה חושב על כך לפני שהיה מתגייס.
katya

הודעהעל ידי katya » 27 יוני 2014 15:50

לא דיברתי על עתודה שזה חרא של דבר.
אבל יש תפקידים ומסלולים בצבא שיכולים מאד לעזור לבנאדם מבחינה מיקצועית.
לדוגמא תלפיות שזה מסלול שהצבא מממן תואר במתמטיקה(הם חותמים קבע אבל זה לא עתודה)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 27 יוני 2014 22:50

"יש מלא תפקידים ומקומות בצבא שיכולים לתרום לעתיד של הבנאדם" אני הבנתי שהכוונה שלו בתרום זה שלשרצ תורם לחברה (לסוסייטי, לא לגירלפרנד).

"כמעט כל תפקיד יכול לתרום לכל סוג אישיות כדי לרומם את מצבו הנוכחי למשהו אחר, חיובי יותר" כל מה שכתבת זה לא על אישיות, זה על כישורים. רכישת כישורים לא מפתחת את האישיות, ייתכן שבמהלך רכישת הכישורים תתפתח האישיות אבל זאת לא הטענה שלך. הטענה שהנחתי שהוא מתכוון לה היא ששירות בצבא מפתח תכונות אישיות חיוביות כמו גלישה למטרה, קידוש שם המפקד לשווא והטרדה מינית זה אחלה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 27 יוני 2014 23:46

התכוונתי בכלל שזה עוזר לבנאדם בתחום המיקצועי.
נגיד מישהוא ששירת בצבא בתור תוכניתן יכול בקלות אחרי השיחרור למצוא עבודה גם בתור תוכניתן באזרחות כי הרי כבר יש לו כמה שנות נסיון ודי קשה למצוא עבודה ללא נסיון בתחום.
ואיפה אמרתי שהטרדה מינית זה אחלה?
לדעתי צריך לסרסר עברייני מין :twisted:
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 28 יוני 2014 07:32

במילא רגוע כתב:"כמעט כל תפקיד יכול לתרום לכל סוג אישיות כדי לרומם את מצבו הנוכחי למשהו אחר, חיובי יותר" כל מה שכתבת זה לא על אישיות, זה על כישורים. רכישת כישורים לא מפתחת את האישיות, ייתכן שבמהלך רכישת הכישורים תתפתח האישיות אבל זאת לא הטענה שלך. הטענה שהנחתי שהוא מתכוון לה היא ששירות בצבא מפתח תכונות אישיות חיוביות כמו גלישה למטרה, קידוש שם המפקד לשווא והטרדה מינית זה אחלה.

אז כנראה שלא הייתי ברור, לומרות שאני יכול להתחכם ולהגיד שהכובע שהאדם לובש תחת תפקידו משנה את אישיותו. מה לא ישנה אדם אם לא כישוריו? שמדברים על סוגי אישיות, גם מדברים על יכולת להתמודד עם תפקידים מסוימים, או לפחות הרצון. ככל שלובשים את "הכובע" הזה יותר, ככה גם אחד מתאים את עצמו יותר למציאות הזאתי.
יש כאלו שלומדים לשבת כל היום ולבכות על גורלם ושהחיים הם חרא (לצערי אני מכיר כאלו),
יש כאלו שלומדים להסתפק במועט וכך מפתחים מנטליות מינימליסטית, אנטי-חומרתית (לאחר שעובדים הרבה עבודות שטח, עבודות כפיים),
יש כאלו שלומדים מה זה אומר להיות "אבא" או "אמא" של קבוצה שלמה של ילדים, לטובה או לרעה.

ס"כ האישיות זה מרכיב של האדם שמגדיר את דרך הפעולה והחשיבה שלו. הכישורים שאחד רוכש הם חלק מזה מכיוון שהיכולת עצמה יכולה לשנות את האישיות כהכרח מהמציאות הנוכחית.
https://en.wikipedia.org/wiki/Stanford_ ... experiment

אני הבנתי שהכוונה שלו בתרום זה שלשרצ תורם לחברה

מבחינת "תורם", כן. כנראה התכוון "לחברה". זו טענה יפיפייה לדעתי, ורק בגלל שהיא כל כך לא הגיונית. להגיד לכולם להיכנס אל תוך "חברה" אחת כי ככל הנראה "החברה" הזאתי תורמת הכי הרבה לכולם, מוגכחת (זה כאילו אני אגיד לכולם לעבוד במשטרה, כי אחרי הכל זה מקום העבודה שעובד למען שירות החברה והצלת חיים! לוודאי כולם צריכים לעבוד במשטרה למען רווחת שלום כולם ושל עצמם).
זה הרבה יותר הגיוני לצפות מאנשים לעבוד בתחומים מופרדים מאחד והשני, וכך כמה שיותר בעלי מגוון. ככל שהשוק הישראלי גדל, ככה החברה מרוויחה יותר (לפחות בתאוריה <_<).

אז, לא. ה-3 שנים האלו יכולים מאוד, מאוד בקלות להיות למעשה מזיקים לחברה מכיוון שהצבא מונע מהאנשים האלו לשלם עבור שירותים מסוימים (תחבורה ציבורית, הוזלת מחירים על בידור ועל רכישות מסוימות), מונע מהם לשלם מיסים (אם מאמינים שזה חשוב)...
כעקרון "השירות הצבאי" בקלות יכול להיות חיובי עבור היחיד ועבור החברה, אך מכיוון שלרוב הכולל אין בחירה בנושא: הטענה הזאתי חסרת חשיבות לחלוטין.

ואיפה אמרתי שהטרדה מינית זה אחלה?

הוא לא, הוא בכלל התייחס אלי בציניות כשהוא פנה לנושא: "מה טוב יכול לצאת מהצבא".
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 28 יוני 2014 20:50

"ייתכן שבמהלך רכישת הכישורים תתפתח האישיות אבל זאת לא הטענה שלך". אז עכשיו זאת כן הטענה שלך. אפשר לדון בזה. זה נראה לי זוית צרה, ולא כל כך כוונת השאלה המקורית, אבל בסדר. התגובה שלי היא שכאמור, כן, גם רכישת כישורים וגם התנהלות בתפקיד מסוים משפיעים ואף מעצבים. הצבא, כמסגרת כוללנית וממושכת הוא בוודאי מסגרת שמשפיעה במובנים רבים על חייך ועל התפתחותך, ועדיין, בתוך זה, לנקודתך, הרבה דברים משנים ומעצבים בנאדם, במיוחד את האישיות שלו, יותר מכישורים. למשל המרקם הרגשי שלך כבר פחות או יותר חתום ורק טראומה יכולה לשנות אותו בשלב הזה. ההעדפות התרבותיות שלך לא ישתנו בצבא, אלא אם כן חס ושלום תאמץ לחיקך את האסתטיקה הצבאית, או תיתקל במקרה בצבא במישהו או משהו שיכולת להיתקל בו בכל מקום אחר. המוסר שלך יכול להתקל במצבים מאתגרים בצבא, אבל לרוב האנשים זה לא קורה, ולאלו שכן זה בדרך כלל לא בדיוק אתגר הוגן, כי אתה כבר בתוך מערכת שמעכה לך את המוסר לרסיסים, אפרופו ניסוי סטנפורד. זה ניסוי שלרוב מפרשים אותו כהדגמה לכמה קל לגרום לאנשים לפעול בניגוד לציוויים המוסריים שלהם, אם רק מכניסים אותם למערכת עם כללים שנותנת להם חופש ולגיטימציה לשחרר מעצורים, שכל אחד, בתנאים המתאימים, ולאו דווקא בקושי רב, יכול להפוך למפלצת. הטענה שם היא לא שהם באופן ספציפי היו רעים מטבעם והניסוי חשף זאת, והיא לא שהתפקיד הפך אותם לרעים. אפשר לטעון את זה, כמו שנראה שזה מה שעשית, אבל זאת טענה קלושה כי הם נהיו רעים תוך יום, בלי תקופת הכשרה בלהיות רעים, אפרופו כישורים.

זה נשמע שאת אומר דברים דומים לשלי, אבל לי זה נשמע שיש הבדל משמעותי בפרשנות, או לפחות בהתמקדות. נשמע שאת מתחיל מהנקודה שכל תפקיד וכל כישור באשר הוא משנה אותך ומנסה להוכיח את זה, אני אומרת שזה ברור ולא צריך לשכנע בזה אבל זה רק חלק קטן מאוד מהשאלה פה.
- מלכוד-22
wuka
יצירת קשר:

הודעהעל ידי wuka » 29 יוני 2014 22:03

כי אני מצוין במחשבים והצבא עיוור מכדי לתת לאדם לעסוק במה שהוא טוב בו.
לאחר הרבה ריבים עם ה"מערכת" אני על תקן סבל שסוחב כל היום דברים.

אני מעדיף לא לתרום את הגב שלי למדינה במשכורת רעב כשיש עלי מפקדים שחושבים שאני כלב, רס"רים שחושבים שאני מייצג את המדינה עכשיו בטקס וצריך להראות מיליון דולר, מ"צ שחושבים שביצעתי פשעי מלחמה בכך שלא התגלחתי הבוקר
ושאחר כך אותה מדינה תירק עלי כשאבקש משהו בחזרה.

תאמין לי שהתפקיד שלי לא תורם לבטחון של אף אחד.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 30 יוני 2014 00:18

"צבא עיוור מכדי לתת לאדם לעסוק במה שהוא טוב בו" כל אותם פנטזיונרים שכותבים פה לפעמים על כל התפקידים הנפלאים בצבא לא לוקחים בחשבון שיש גם היצע וביקוש לתפקידים האלה ושרוב התפקידים שהצבא צריך למלא זה פקידות וסבלים ולא אפכת לו בשיט אם אתה מתבזבז שם.
- מלכוד-22
wuka
יצירת קשר:

הודעהעל ידי wuka » 30 יוני 2014 15:32

katya כתב:
במילא רגוע כתב:"אתם לא חושבים שזה תורם ומעצב אתכם?" להגיד ששירוצ תורם ומבגר זה קלישאות. במקום שאני אגיבה כללית לקלישאות, אולי תגיד מה בפועל לדעתך כל כך חיובי בצבא ואז אני אחרבן על כל מה שאמרת. אבל אל תדאג, זה לטובתך, זה מחשל.

דווקא יש מלא תפקידים ומקומות בצבא שיכולים לתרום לעתיד של הבנאדם(דובר צה"ל,גלי צה"ל,ממר"ם,גאמא,פקח טיסה בחיל האוויר...)

אני בגאמא ואני יכול להבטיח לך שזה להיות הכי חפ"ש שיש, זה לטחון שעות אינסוף ורוב הזמן לא לעשות כלום תכלס, לעשות ים של תורנויות ולהחשב בעיני הצבא כחפ"ש הכי חפ"שי שיש.
katya

הודעהעל ידי katya » 30 יוני 2014 22:08

wuka כתב:
katya כתב:

אני בגאמא ואני יכול להבטיח לך שזה להיות הכי חפ"ש שיש, זה לטחון שעות אינסוף ורוב הזמן לא לעשות כלום תכלס, לעשות ים של תורנויות ולהחשב בעיני הצבא כחפ"ש הכי חפ"שי שיש.

ממש לא,תקרא מה כתוב באתר חיל המודיעין.
https://www.aman.idf.il/Modiin/Maslul.a ... ocId=73982
katya

הודעהעל ידי katya » 30 יוני 2014 22:09

אורח נוסף,אתה SOLUS במקרה? :x
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 30 יוני 2014 22:54

katya כתב:אורח נוסף,אתה SOLUS במקרה? :x

:D
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 01 יולי 2014 01:06

"ממש לא,תקרא מה כתוב באתר חיל המודיעין."
יש לי אבק פיות במחיר מדהים בשבילך. תכתבי לי בפרטי.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 יולי 2014 06:14

"ממש לא,תקרא מה כתוב באתר חיל המודיעין."

אני שם אני יודע מה באמת קורה איתך, אולי תעבוד יומיים שלושה בשבוע כל השאר זה שמירות ומטבחים ועוד שטויות של תורנויות.
יקפיצו אותך הרבה סופשים והשעות שהם דורשים בכל מקרה לא יתנו לך לעשות יומיות אם בסיס לא במרחק הליכה מהבית.
העבודה היא יותר תחזוקה של דברים שקיימים ודברים שנכתבי לפני מאה שנה בשפה שרק סבא שלך יכול להבין.

בקיצור זה 3 שנים שבהם אתה פשוט 95% מהזמן בצבא ומקבל על כך אותה משכורת עלובה ולא מקבל ניסיון אמיתי הכל סתם דיבורים רוב הזמן מתחפשנים.

חוץ מזה שמזכירות לא עושות אצלנו תורנויות אבל פאר הטכנולוגיה - האנשים שהצבא היקר אימן חצי שנה בתחומים הכי "מטורפים" של המחשבים הם כן הם יעשו תורנויות בשביל כולם ויספגו את זה שהמזכירה לא יכולה להעלם ליום כי הקפה של האל"מ חשוב יותר מעשיית מודיעין.

זה צה"ל
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 יולי 2014 06:15

האמת שזה 4.5 שנים כי התענוג עולה קבע
katya

הודעהעל ידי katya » 01 יולי 2014 13:30

אורח נוסף כתב:

זה כן או לא? :?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 02 יולי 2014 02:08

katya כתב:
אורח נוסף כתב:

זה כן או לא? :?

אני תוהה?
katya

הודעהעל ידי katya » 02 יולי 2014 11:11

שאלתי פשוט אם אורח נוסף הוא SOLUS והוא (אורח נוסף) הגיב לי בסמיילי ועכשיו SOLUS הגיב ואמר "אני תוהה"
אורח נוסף הוא SOLUS או לא?
אני מבולבלת :?
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 02 יולי 2014 12:04

כן, מישהו שלא התחבר במשך שנה פתאום מגיב על דבר כל כך זניח.
את בטח מסוג האנשים שדורשים הסבר לכל בדיחה וכך הורסים אותן לחלוטין ):
katya

הודעהעל ידי katya » 02 יולי 2014 13:58

אבל למה כותב בתור "אורח נוסף" ולא בתור "SOLUS"?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 14 אורחים