פטור מטעמי הכרה בדת- מספר שאלות

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים פטור מטעמי הכרה בדת- מספר שאלות

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #101071 הגב
    Anonymous
    חבר

שלום, אני קראתי בפורום על הפטור מטעמי שירות אך עדין יש לי שאלות. אם למישהו יש תשובות נכונות בבקשה תרשמו לי פה.אני מעונינת להוציא דרך בית משפט השלום פטור מצבא מטעמי הכרה דתית. 
     1.מי אמור לתת לי את הפטור שם?(והאם זה בן אדם דתי?) 
    2.הם שואלים הרבה שאלות על דת?
    3. אני אמורה לקבוע תור מראש או משהו או שאני נכנסת ישר ומבקשת לחתום? כמה זמן זה לוקח?
    4.יש אפשרות שהם לא יאשרו לי לחתום על הצהרה מסיבות כלשהן?
    5. מישהו רשם שכבר לא ניתן להוציא פטור דרך בית משפט השלום אלא רק ברבנות, זה נכון?
    6.האם בכל מחוז של בית משפט השלום ניתן להוציא פטור?
    אם קיבלתי את התצהיר ואני רוצה לגשת לבקום לקבל פטור במקום, למי אני פונה שם? כמה זמן זה לוקח? אני אוכל להכנס לבקום בלי זימון? (כי בד"כ הם רוצים טופס של זימון לבקום בשביל שנוכל להכנס).

קצת חפרתי אבל זה ממש חשוב לי.
    אני מחכה לתשובות.
    תודה רבה מראש.

#127944 הגב
    Anonymous
    חבר

1. את לא מקבלת שם את הפטור. בית הדין משמש רק כנוטריון, כבעל סמכות מטעם החוק לאשר שאת זו שחתמה על ההצהרה. הם מעבירים את הטופס לבקום ומהבקום שולחים לך את הפטור. יכול להיות שבבית דין אזרחי יעבוד אדם דתי. זה משנה?2. הם לא שואלים שום דבר על דת. הם מוודאים שאת מי שאת אומרת שאת, שאת מבינה מה את מצהירה, דואגים לגבות את העמלת בול ולקחת את הטופס ממך. זהו. 3. את פשוט באה. כמה זמן זה תלוי בעומסים וכאלה. בעקרון זה לא צריך לקחת יותר מחצי בוקר. 4. לא. זה לא תפקידם לקבוע את אמינות ההצהרה. אמנם בעיקרון כנוטריון אסור להם לאשר הצהרה שהם יודעים שהיא שיקרית, אבל במקרה הזה הם לא מוסמכים / אין להם שום דרך לדעת אם ההצהרה אמיתית או שקרית. את זה אם בכלל עושה הבקום. 5. למידעתי זה לא נכון. כאמור מדובר רק בתפקוד כנוטריון. את זה גם יכול כל נוטריון פרטי לעשות. היתרון של בית דין הוא שהאגרה שהם לוקחים קטנה ושיש להם את הטופס. זה הכל. 6. כן. 7. אני לא יודע אם אפשר לזרז את הבקום דרך זה שתגיעי לשם. את יכולה לנסות ליצור איתם קשר ולשכנע אותם שיש לך דחיפות בקבלת הפטור, אבל אז גם תצטרכי להסביר מה הדחיפות.

#128125 הגב
    Anonymous
    חבר

תגידו זה באמת נכון מה שאומרים, שעוקבים אחרי חלק מהמצהירות?? (כדי לראות שהן לא משקרות..)

#128126 הגב
    Anonymous
    חבר

עוקבים אבל אחרי מספר קטן באופן מגוחך. סטטיסטית הסיכוי שיעקבו אחרייך הוא קטן מאוד. זה לאו דווקא מרגיע אבל זה נכון. 

#128463 הגב
    Anonymous
    חבר

הוצאתי היום פטור
    (גם מבית משפט וגם מהרבנות)
    ירד לי אבן מהלב…
    אם אני שולחת להם את זה שבוע הבא בדואר, תוך כמה זמן אני אקבל את הפטור??
    עכשיו אני רק מפחדת שהם ינסו לעקוב דווקא אחרי, לבי"ס או משהו..
    תודה על כל הייעוץ פה שנתתם!

#128506 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לא יודע בוודאות. אני מעריך שמשהו בין שבוע לחודש. אף אחד לא עוקב אחרייך, זה הכל בראש שלך. כנראה ראית יותר מדי סרטים של היצ'קוק.

#130527 הגב
    Anonymous
    חבר

מישהי הצהירה שהיא דתייה וכבר עבר יותר מחודשיים בלי שחזרו אלייה
    מה אפשר לעשות?

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
מענה ל־פטור מטעמי הכרה בדת- מספר שאלות
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש