התלבטויות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

התלבטויות

הודעהעל ידי אורח » 05 ינואר 2010 06:02

שלום לכולם.
אני מתגייס ב-24.1 לכלל צהל'י (יהיה לי קציון מיון ביום הגיוס, והוא יתן לי רשימת תפקידים שמתוכם אצטרך לבחור).
הקב'א שלי היא 49 (תוצאה של חוסר מוטיבציה בראיון אישי, הדפ"ר שלי גבוה), יש לי קה"ס 20 ות"ש 3.

אני מודע לזה שהתפקידים שהולכים להציע לי הם נוראיים (פקיד, נהג, טבח, אפסנאי, מכונאי וכו'), ואני לא רואה את עצמי מסתדר בשום דרך 3 שנים בתפקידים כ"כ חסרי תועלת שלא משקפים את סוג האדם שאני במאומה, כי אני בכלל אחד שמתעניין בחינוך, פסיכולוגיה ונושאים מהז'אנר הזה.
מצד שני, אני לא רוצה לוותר על הצבא עוד לפני שנכנסתי אליו, כי מי יודע, אולי כן יהיה לי טוב ואני סתם מפוחד עכשיו?
בעיות להתחבר עם אנשים אין לי, ואני אדם די שמח באופן כללי (וזה מה שאני מפחד שהצבא יהרוס, כי בגדנ'ע שהיתה לי לפני שנה אני זוכר שהייתי ממש מדוכדך)

עד הזמן האחרון לא התעסקתי בזה כי הנושא די ביאס אותי, אבל עכשיו מועד הגיוס קרב ובא ואין מנוס מלהתחיל לדאוג לעתיד.

השאלה שלי היא האם יש לי תקווה בכלל לתפקיד טוב (ואם שווה להתעקש על מקום כמו חיל חינוך לדוגמא), או שאני סתם שרוי באיזושהי אשליה שתתנפץ לי בפרצוף ברגע שאני אתגייס?
לפי מה שקראתי פה ובמקומות אחרים, האופציה השניה יותר קרובה למציאות, אז בהנחה שישימו עלי זין- איך כדאי לנהוג כדי לצאת? האם לסרב להתגייס עוד מהבק'ום? או לצאת לטירונות ושם לבכות לקב'ן כל היום?
אורח

Re: התלבטויות

הודעהעל ידי אורח » 06 ינואר 2010 05:21

שום תגובה? זה באמת חשוב לי...
Weef
יצירת קשר:

Re: התלבטויות

הודעהעל ידי Weef » 06 ינואר 2010 08:44

בד"כ לא תשיג פטור פחות מחודש לפני הגיוס, משום שצריך הכנה של לפחות חודש זמן (פגישות עם פסיכי, מענה של הלשכ"ג, פקסים, פגישות עם קבן וועידה).
תוכל לבקש קבן בטירונות, להרעות מצב חיצוני רע למפקד ואולי תצליח לראות קבן לפני סוף הטירונות בלי שימרחו אותך יותר מידי.

לא ציינת מה הפרופיל שלך. התפקיד שתקבל הוא כמובן בהתאם לפרופיל. ככל שהפרופיל (הרפואי, לא הנפשי) נמוך יותר, כך התפקיד שתקבל "מעפן" יותר.

חשבת מה יקרה אם תתגייס ולא תאהב את זה? גיוס זו החלטה שקובעת לך את העתיד ללפחות 3 השנים הבאות. האם אתה חושב שבאמת קראת מספיק כדי
להבין בזה? קראת בלוגים? עשרות/מאות נושאים בפורום? חיפשת בגוגל כל וריאציה אפשרית של "חוויות גיוס"? דיברת עם 40+ אנשים על השירות שלהם?

אם לא, חבר, אתה פשוט טיפש (כלומר, ישראלי, הולך כמו העדר). אם אתה חותם על חוויה כ"כ דרסטית ומטלטלת כ"כ מהר וכ"כ בפזיזות, בלי שום רציונל
או עניינן מסויים לשרת בצבא, אתה סתם טמבל, ולכן מתאים לך להתגייס כי צהל רוצה חבר'ה כמוך שינקו לו את המחסן.
O'er the land of the free and the home of the brave

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים