יש לי שאלה ממש חשובה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ג'ני

יש לי שאלה ממש חשובה

הודעהעל ידי ג'ני » 03 ינואר 2010 06:41

התגייסתי ב17.11.09 לחיל המודיעין... התחלתי את הטירונות הראשונה שלי ולא עברתי אותי מכיוון שאושפזתי למיון והפסדתי חלק די גדול מהטירונות,לאחר כשבוע התחלתי את הטירונות השניה שלי אבל גם אותה לא עברתי עקב הפניה למיון...

אני פרופיל 45 ואני ממש מתקשה בצב א אבל אני ממש רוצה לתרום את החלק שלי למדינה,אני רוצה לעשות שירות לאומי איך אפשר לעבור משירות צבאי לשירות לאומי?
D_man
יצירת קשר:

Re: יש לי שאלה ממש חשובה

הודעהעל ידי D_man » 03 ינואר 2010 16:17

אי אפשר "לעבור" לצערי. אפשר לצאת מהצבא (ולשם כך יש מספר דרכים) ואז ליצור קשר עם אחת העמותות (כמו שלומית לדוגמא) ולהתחיל את השירו"ל.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 03 ינואר 2010 18:04

שלום

תראה, אם אתה נכנס ככה למיון אתה במצב לא טוב. אני לא מבין למה אתה מתעקש "לעזור למדינה" דוקא דרך הצבא, שהוא ממילא ארגון קשה מאוד ומדכא להרבה אנשים.
גם אם נניח שזאת באמת עזרה למדינה ולחברה (ואפשר להתווכח על זה), אם אתה רוצה לעזור לחברה הישראלית, אתה לא צריך מפקד כזה או אחר ואת הסיכוי הגבוה שתגיע לעוד מקום שלא עושים בו כלום - צא מהצבא, ותתחיל להתנדב ולעזור איפה שאתה מעוניין (עמותות כאלה ואחרים, נכים, תרומות, ומה שאתה רק לא רוצה. יש מספיק בני אדם שנזקקים לעזרה).

אם אתה רוצה להמשיך לעשות לעצמך נזק, לבזבז זמן, וכנראה לא לעשות כלום בצבא - אתה יכול להמשיך. זאת דעתי.
ג'ני

הודעהעל ידי ג'ני » 03 ינואר 2010 19:47

דונגל כתב:שלום

תראה, אם אתה נכנס ככה למיון אתה במצב לא טוב. אני לא מבין למה אתה מתעקש "לעזור למדינה" דוקא דרך הצבא, שהוא ממילא ארגון קשה מאוד ומדכא להרבה אנשים.
גם אם נניח שזאת באמת עזרה למדינה ולחברה (ואפשר להתווכח על זה), אם אתה רוצה לעזור לחברה הישראלית, אתה לא צריך מפקד כזה או אחר ואת הסיכוי הגבוה שתגיע לעוד מקום שלא עושים בו כלום - צא מהצבא, ותתחיל להתנדב ולעזור איפה שאתה מעוניין (עמותות כאלה ואחרים, נכים, תרומות, ומה שאתה רק לא רוצה. יש מספיק בני אדם שנזקקים לעזרה).

אם אתה רוצה להמשיך לעשות לעצמך נזק, לבזבז זמן, וכנראה לא לעשות כלום בצבא - אתה יכול להמשיך. זאת דעתי.

זה לא שאני מתעקשת לעזור אני פשוט לא רוצה להיות שונה מאחרים,אני פשוט יודעת שבתפקיד שלי בצבא אני הולכת לשבת במשרד מול מחשב שנתיים,אז אני לא מבינה למה אני צריכה טירטור כמו טירונות שלישית אני מאמינה שבשתיים הראשונות תפסתי את העיניין...

אז לפי מה שאני מבינה יש לי רק ברירה אחת,לצאת מהצבא...
בורה בקצוות
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בורה בקצוות » 05 ינואר 2010 01:35

על מנת לעשות שירות לאומי צריך פטור מהצבא. ברגע שקיבלת פטור את יכולה לבחור לעשות (או לא לעשות) שירות לאומי, כמו שציינו כאן יש מספר ארגונים שמטפלים בזה. הזכויות שמוענקות לך אח"כ הן כמו של מי שהיו בצבא.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים