לא מתאים לצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

תומר

לא מתאים לצבא

הודעהעל ידי תומר » 27 דצמבר 2009 00:59

לאחרונה נתקלתי במושג אי התאמה לצה"ל - לפי מה שהבנתי זה אנשים עם בעיות נפשיות ובלה בלה בלה

יש לי אסטמה ועוד כל מיני סעיפים, בקיצור פרופיל 64
עכשיו, אני יודע שאני לא מתאים לצה"ל, ולא מבחינה נפשית
אלא מבחינה פיזית... אני מודע לזה שאני בן אדם חלש, בחיים שלי לא התאמצתי.
לטיולים שנתיים לא הייתי יוצא, כי לטיול הראשון (כיתה ז') שיצאתי לא יכלתי לישון מקשיי נשימה....
ולטיול האחרון (כיתה י"ב) חברים שלי בחדר חשבו שאני הולך למות.... ואני לא צוחק...
בטיול שלי לחו"ל שהיה לא מזמן, שוב האסטמה שלי חשפה את עצמה, לא יכלתי לישון, הקאתי כל הטיול...

באמת שזה ישמע מוזר... ומטומטם.. אבל כל פעם שאני יושן מחוץ לבית... פשוט קשה לי לישון ומתחילים קשיי נשימה
גם שאני יושן אצל קרובי משפחה.

אני באמת לא יודע מה לעשות. אני לא רוצה להשתחרר על נפשי או על אי התאמה, אני רוצה להשתחרר על רפואי.
כדי שאז גם לא יעשו לי בעיות בעתיד.

השאלה שלי, אם יהיו לי קשיי נשימה, אם אני לא אצליח להסתגל לצה"ל, האם יתנו לי אי התאמה, שקראתי שזה יותר גרוע מ21 נפשי?
או שיתנו לי 21 רפואי.

ועוד משהו, גם להתחבר לאנשים יקח לי זמן, אם בכלל, שמעתי שאם אתה נראה מדוכדך ולא רוכש חברים, גם מוציאים אותך על אי התאמה.. אבל הצבא אטום , כאילו? אנשים ביישנים שלא מתחברים ישר, זה נקרא בעיה נפשית, כאילו נו באמת..
אני חושב שבקלות אני אוכל לצאת מהסיבות האלה, אבל שוב, לצאת על אי התאמה זה לא נשמע הכי טוב, אני רוצה לצאת על רפואי
איך אפשר?

המסקנה שלי, שלא כולם יכולים לעשות צבא, ומי שאומר אחרת , פשוט אטום.
תומר

Re: לא מתאים לצבא

הודעהעל ידי תומר » 27 דצמבר 2009 01:06

שכחתי לציין, אני אחרי צו ראשון,
אז כל ההמלצות על הצגות בצו הראשון מאוחרות מדי

עוד חודש הגיוס.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 דצמבר 2009 02:15

לאחרונה נתקלתי במושג אי התאמה לצה"ל - לפי מה שהבנתי זה אנשים עם בעיות נפשיות ובלה בלה בלה

חלקם.

אני באמת לא יודע מה לעשות. אני לא רוצה להשתחרר על נפשי או על אי התאמה, אני רוצה להשתחרר על רפואי.
כדי שאז גם לא יעשו לי בעיות בעתיד.

אין ממש בעיות עם פטור נפשי.

השאלה שלי, אם יהיו לי קשיי נשימה, אם אני לא אצליח להסתגל לצה"ל, האם יתנו לי אי התאמה, שקראתי שזה יותר גרוע מ21 נפשי?
או שיתנו לי 21 רפואי.

21 רפואי גופני.

ועוד משהו, גם להתחבר לאנשים יקח לי זמן, אם בכלל, שמעתי שאם אתה נראה מדוכדך ולא רוכש חברים, גם מוציאים אותך על אי התאמה..

עבדו עליך חזק.
Danna
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danna » 27 דצמבר 2009 15:02

שלום לך. קודם כל, אין הבדל בין יציאה "על קב"ן" לבין יציאה "על בעיות רפואיות". שני המסלולים מסתיימים באותו פטור- פרופיל 21- שמתאר אי כשירות רפואית, פיזית או נפשית, לגיוס.
מוזר לי שבצו הראשון לא אמרו לך שום דבר על האסתמה שלך. אם היא באמת כל כך חמורה, כדאי שתוציא מסמכים מרופא שמתארים אותה.
מעבר לזה, לועדת אי התאמה מגיעים חיילים בסדיר שיש לצבא שלל בעיות איתם שאין להם פתרון מוגדר. עריקים שבורחים שוב ושוב, חיילים שנוהגים באלימות כלפי חיילים אחרים וכן הלאה. הפטור שועדה כזו מוסמכת לתת הוא פטור על התנהגות רעה וחמורה.
כדאי שתחשוב עם מה יהיה לך יותר קל לחיות- פטור שכתוב עליו "מטעמי בריאות" או פטור שכתוב עליו "התנהגות רעה וחמורה."
לשיקולך
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 דצמבר 2009 20:52

Danna כתב:שלום לך. קודם כל, אין הבדל בין יציאה "על קב"ן" לבין יציאה "על בעיות רפואיות". שני המסלולים מסתיימים באותו פטור- פרופיל 21- שמתאר אי כשירות רפואית, פיזית או נפשית, לגיוס.
מוזר לי שבצו הראשון לא אמרו לך שום דבר על האסתמה שלך. אם היא באמת כל כך חמורה, כדאי שתוציא מסמכים מרופא שמתארים אותה.
מעבר לזה, לועדת אי התאמה מגיעים חיילים בסדיר שיש לצבא שלל בעיות איתם שאין להם פתרון מוגדר. עריקים שבורחים שוב ושוב, חיילים שנוהגים באלימות כלפי חיילים אחרים וכן הלאה. הפטור שועדה כזו מוסמכת לתת הוא פטור על התנהגות רעה וחמורה.
כדאי שתחשוב עם מה יהיה לך יותר קל לחיות- פטור שכתוב עליו "מטעמי בריאות" או פטור שכתוב עליו "התנהגות רעה וחמורה."
לשיקולך

ברור שאני מעדיף לצאת מטעמי בריאות.
בצו ראשון כן עלו לי על האסטמה, ולא קבעו לי פרופיל, ושלחו אותי לבריזלי לעשות בדיקות...
אני לא יודע מה תוצאות הבדיקות... אבל זייפתי התקפים, ככה שיותר מ64 בטוח אין לי.
השאלה איך אני יוכל לצאת מהצבא באמצעות האסטמה?

אם בטירונות אני יעשה בעיות, לא יוכל לנשום, יוציאו אותי מהצבא על 21 רפואי/גופני?
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 27 דצמבר 2009 22:19

לא יוציאו אותך כך סתם.
יתנו לך לשרת בבסיס רגיל, אולי קרוב לבית. יתנו לך אולי פטור משמירות או פטור מלינה בבסיס וכן הלאה.
כך סתם לא פשוט יגידו לך שאתה "לא מתאים".

אתה יכול להקצין את המצב הרפואי, אבל רפואי זה אולי משהו שאפשר לבדוק הרבה פעמים כמו דופק וכאלה, אז אני לא מבין ולא יודע.
קב"ן כנראה יהיה קל ומהיר יותר.

את הטירונות אפשר להעביר עם כמויות של פטורים מפה ועד הודעה חדשה.
שה

הודעהעל ידי שה » 28 דצמבר 2009 00:43

אסטמה כבר די הרבה שנים היא לא סיבה לפטור מהצבא מסיבה רפואית .אלא אם תמציא מסמכים רפואיים המעידים על התקפים קשים ותיפקוד ריאות לקוי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 21 אורחים