דחוף דחוף עזרה!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

דניאל

דחוף דחוף עזרה!

הודעהעל ידי דניאל » 21 דצמבר 2009 14:37

שמעו אני בן 17 עדיין אין לי צו גיוס אבל היום התקשרו אלי מהצבא ואמרו לי שבעצם מה שנשאר לי זה רק לעשות את המבחנים וזהו סיימיתי הכל והפרופיל שלי 64.. והיא התקשרה כי לא באתי 4 פעמים לנפקדות וזה מאוד חמור ובלה בלה (על הזין שלי)

עכשיו אנשים אני לא יודע מה לעשות!!!! יום חמישי הזה אני הולך לעשות את המבחנים וזהווווו דופקים לי צו גיוס אני אבוד!! מה אני יעשה אנשים??
Weef
יצירת קשר:

Re: דחוף דחוף עזרה!

הודעהעל ידי Weef » 21 דצמבר 2009 15:56

תרגע אתה במצב הכי טוב שיכול להיות.

לך למבחנים, תטעה בכל שאלה, והערך שלך בעיני הצבא יפחת משמעותית (אתה כבר עם פרופיל נמוך). שלב הבא תוציא חו"ד מפסיכי אזרחי, תשלח ללשכ"ג עם בקשה לראות קבן ותיק טק אתה בחוץ. זה יהיה לך מאוד קל, לפחות מאיך שאתה מתאר את המצב (ואל תתרגש מהצו גיוס).
O'er the land of the free and the home of the brave
דניאל

הודעהעל ידי דניאל » 22 דצמבר 2009 02:48

Weef כתב:תרגע אתה במצב הכי טוב שיכול להיות.

לך למבחנים, תטעה בכל שאלה, והערך שלך בעיני הצבא יפחת משמעותית (אתה כבר עם פרופיל נמוך). שלב הבא תוציא חו"ד מפסיכי אזרחי, תשלח ללשכ"ג עם בקשה לראות קבן ותיק טק אתה בחוץ. זה יהיה לך מאוד קל, לפחות מאיך שאתה מתאר את המצב (ואל תתרגש מהצו גיוס).

חח מזה חו"ד? והתכוונת פסיכאטר אזרחי? ואיך אני ישלח את החו"ד ללשכת גיוס? (אין לי מושג מזה חו"ד)

ואתה בטוח 100 אחוז שכדאי לי לטעות במבחנים? כי שמעתי על הרבה אנשים שהצטערו על זה שהם עשו את זה.. הם טעו במבחנים בכוונה ובסוף בצבא הם נדפקו בתפקיד חרא והם ממש הצטערו על זה.. כי אם בסוף אני לא יצליח להוציא פטור אז אני יאכל אותה בענק..
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 22 דצמבר 2009 13:23

חו"ד = חוות דעת. אפשר (וכדאי) לשלוח אותה בפקס בצירוף בקשה לקב"ן.

בנוגע למבחנים: אם אתה בטוח שאתה רוצה לצאת על סעיף נפשי ומוכן להשקיע זמן בשביל זה, אתה תצא. אם תיתן לעצמך להיכנס למחשבות של "מה יקרה אם אני לא אצליח להשתחרר", ובעצם תפעל נגד עצמך (במבחנים וכו'), יש סיכוי קטן יותר שתשתחרר. אין סיבה שלא תצליח, כי אלא אם כן תוותר, בסוף תצא (במקרה הכי גרוע יגייסו אותך, אבל גם אחרי זה אפשר להשתחרר).

אני אישית, למשל, החלטתי הרבה לפני הצו הראשון שלי שאני חייב לצאת מהצבא ולא מתגייס בשום אופן, ובאתי לצו הראשון במחשבה לא לענות על אף שאלה במבחנים. בסוף לא יצא לי בכלל לעשות את המבחנים, אבל גם ככה "הרסתי לעצמי" את הגיוס בגלל הראיון האישי והדיווח על בעיות נפשיות, כאשר ידעתי שאני שורף את הגשרים ואם אתגייס התפקיד שלי לא יהיה טוב - אבל הצבא אכן שחרר אותי. פשוט צריך לדעת שגיוס הוא לא אופציה, ולא לקחת אותו בחשבון.

חוץ מזה, השאלה אם יש לך צו גיוס או אין לא מאוד משנה. הצבא יבטל אותו בלי בעיה אם הוא יחליט על שחרור, והיעדרו לא יעזור לך להשתחרר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 דצמבר 2009 03:48

פרופילניק כתב:חו"ד = חוות דעת. אפשר (וכדאי) לשלוח אותה בפקס בצירוף בקשה לקב"ן.

בנוגע למבחנים: אם אתה בטוח שאתה רוצה לצאת על סעיף נפשי ומוכן להשקיע זמן בשביל זה, אתה תצא. אם תיתן לעצמך להיכנס למחשבות של "מה יקרה אם אני לא אצליח להשתחרר", ובעצם תפעל נגד עצמך (במבחנים וכו'), יש סיכוי קטן יותר שתשתחרר. אין סיבה שלא תצליח, כי אלא אם כן תוותר, בסוף תצא (במקרה הכי גרוע יגייסו אותך, אבל גם אחרי זה אפשר להשתחרר).

אני אישית, למשל, החלטתי הרבה לפני הצו הראשון שלי שאני חייב לצאת מהצבא ולא מתגייס בשום אופן, ובאתי לצו הראשון במחשבה לא לענות על אף שאלה במבחנים. בסוף לא יצא לי בכלל לעשות את המבחנים, אבל גם ככה "הרסתי לעצמי" את הגיוס בגלל הראיון האישי והדיווח על בעיות נפשיות, כאשר ידעתי שאני שורף את הגשרים ואם אתגייס התפקיד שלי לא יהיה טוב - אבל הצבא אכן שחרר אותי. פשוט צריך לדעת שגיוס הוא לא אופציה, ולא לקחת אותו בחשבון.

חוץ מזה, השאלה אם יש לך צו גיוס או אין לא מאוד משנה. הצבא יבטל אותו בלי בעיה אם הוא יחליט על שחרור, והיעדרו לא יעזור לך להשתחרר.

מאיפה אני יודע מה הפקס של הקב"ן? ונגיד ואני יודע ככה בלי שום קשר לחיים אני שולח פקס? וגם מה אני אומר לפסיכיאטר שאני הולך אליו? שאני חושב לפעמים על התאבדויות וכאלה? ואז אומר לו טוב תביא לי אישור לקב"ן?

ואיך אני מבקש בקשה לקב"ן בכלל? קיצר אני לא ממש יודע דברים.. אני ישמח אם תסביר לי בדיוק מה לעשות.

ותודה רבה שאתה עוזר לי..
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 24 דצמבר 2009 14:50

יש לשלוח לפקס של לשכת הגיוס, שהוא 03-7388880, משותף לכל הלשכות. צריך לצרף לחוות הדעת מכתב קצר ובו אתה מבקש קב"ן בהסתמך על חוות הדעת, וזה הכל. הפקידים שם יטפלו בבקשה, וניתן להתקשר ללשכת הגיוס (טלפון 03-7388888) כדי לשאול מה קורה עם זה, אם לא מגיע זימון תוך פרק זמן סביר. אפשר גם לברר באתר האינטרנט שלהם האם הפקס הגיע והאם נקבע זימון.

בנוגע לפסיכיאטר האזרחי: צריך קודם כל לברר האם הוא מוכן לתת חוות דעת לצבא. אם הוא מוכן, אתה צריך להגיע לשיחה איתו, לדבר איתו בדיוק כמו עם הקב"ן, ובסוף הוא ייתן לך את חוות הדעת המקצועית שלו, אותה תוכל לשלוח ללשכת הגיוס. מה שתאמר לו ולקב"ן תלוי כמובן במצב שלך שבגללו אתה רוצה להשתחרר על סעיף נפשי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 9 אורחים