הפרעות חרדה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

הפרעות חרדה

הודעהעל ידי אורח » 15 דצמבר 2009 15:28

רציתי לדעת בתור מלש"ב מה היחס של הצבא להפרעות חרדה. נראה שבצו ראשון די חתרו איתי לכיוון הזה (בראיון) ואני חושב שאני אכן סובל מזה בחצי שנה אחרונה פחות או יותר. עם זאת מעולם לא הייתי בטיפול בנוגע להפרעות אלה.
עד כמה הצבא מכיר בבעיות אלה? ובאיזה דרגת חומרה הצבא פוטר משירות צבאי?
דונגל
יצירת קשר:

Re: הפרעות חרדה

הודעהעל ידי דונגל » 15 דצמבר 2009 15:54

שלום

ברור שזה תלוי במידת החרדה. וזה עניין גם של הקב"ן ומה שאתה מראה. אם אתה חרד, אבל מעולם לא תדבר על זה או לא תודה שיש לך תחושות כאלה, אז גם הצבא לא ינסה לשכנע אותך.

אם אתה רוצה לצאת מהצבא, אתה צריך לעבוד על זה, ואל תצפה שסתם ככה ישחררו אותך.

תתחיל בלקרוא את "טרגט21"
ai123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ai123 » 15 דצמבר 2009 16:25

מצטער אם לא הבנת אותי כראוי.
אני לא שאלתי אם זה תלוי במידה החרדה אלא באיזה דרגה של הפרעת חרדה.
אני לא מתכוון לא לעשות כלום ואני מוכן לעשות הרבה בשביל לצאת.
מכיר את טרגט 21 טוב אבל המדריך מדבר על דיכאון ואני שואל אם יש אפשרות לצאת אחרת, אם זה אפשרי.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 15 דצמבר 2009 18:55

חפש בגוגל "נספח גונזו לפיזיולוגיה של הפטור". מפורט שם על מה אפשר לצאת. כתוב שם ש"הפרעות במצב הרוח או חרדה עם ביטויי מצוקה וקשיי תפקוד חמורים" גורמות לפרופיל 21.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 15 דצמבר 2009 19:20

חרדה כמעט תמיד (והאמת, נראה לי שתמיד) קשורה קשר חזק לדכאון.
מבחינת הצבא -
הרי או שאתה אדם חרדתי שמרגיש טוב עם עצמו (ואיך זה בדיוק?) או רוצה לשפר ויש לך מוטיבציה, או שאתה לא ואז אתה דכאוני וקשה לך. אם לא קשה לך - לא דכאוני.

ככה שהסגנון הזה מוביל להרבה דכאון. כדאי לך לחקור ולבדוק ברשת מה בדיוק החרדות שאתה רוצה לפעול איתן אומרות ומה התופעות הקשורות.
אם אתה רוצה - איכשהו - לעבוד רק עם חרדות, אתה צריך שזה יהיה משהו חזק, כמו פחדים עמוקים מחדרים, אנשים וכו'.
שגם במקרה הזה דכאון נראה לי טבעי וברור. מה תגיד לקב"ן, שאתה לא מדוכא?

אולי אפשר לדבר על הדחקה כלשהי, אבל זה נראה לי מסובך עד לא הגיוני.

אתה יכול ללכת על דברים אחרים כמו חרדות ואיזו בעיה עמוקה עם אנשים, גבולות וכו'.
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 17 דצמבר 2009 19:40

קודם כל, לאשר את מה שדונגל אמר, חרדה באמת קשורה לדכאוןובמקרים רבים הם באים ביחד.
בטירונות היו לי חרדות נשק ואחרי שהעבירו אותי לג'וב בבסיס והוציאו אותי מקרבי המשיכו החרדות וגם התחיל לי דכאון...
להגיד שיש חרדות לא אומר הרבה, הקב"ן ישאל אותך ממה אתה מפחד ומה בדיוק עובר עליך כשאתה חושב על הנושאים האלו. זה יכול להתבטא בסיוטים, רעידות, קפאון, בכי וכו'...
בשביל לפתור את הבעיה בטח יגידו לך שהגישה הנכונה היא להתמודד עם החרדות ולא לברוח מהן, מה שתכלס נכון ברוב המקרים. אם אתה מחפש עזרה ומבקש להשאר בצבא סביר שיתנו לך תרופות נגד חרדות ו\או דכאון וגם מפגשים מדי פעם... למרות כל מה שיגידו לך שצריך להתמודד וכו' ווכו' אם תרצה ישחררו אותך. צה"ל לא לוקח סיכונים מיותרים עם אנשים דכאוניים שסובלים מחרדות ואין טעם לאמלל אותם לחינם.

בקיצור, אני חופר הרבה אבל גם אני לא סבלתי מחרדות בעבר ואחרי שתי פגישות עם הקב"ן והפסיכיאטר שחררו אותי מצה"ל בלי בעיות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 דצמבר 2009 20:51

אוקיי, תודה לכל מי שהגיב.
אני חושב שזה יהיה לי יותר מדי קשה להפתח ולדבר על דברים אישיים עם אדם שאני כמעט לא מכיר ואני קצת מפחד שהתהליך יתעכב הרבה בעקבות קשיים כאלו ואחרים אז אשתדל להקצין בכיוון יותר של טרגט 21 כדי להקל על התהליך.
מה דעתכם?
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 19 דצמבר 2009 18:28

לא נשמע כאילו אתה צריך להקצין יותר מדי. קשה לך להפתח לאדם זר? תגיד לו את זה.. לא צריך לגלות לקב"ן סודות או לספר לו על הילדות שלך. תנסה להסביר לו מהם התסמינים שיש לך. אם קשה לך לישון בלילה, אם יש לך סיוטים, אם אתה מרגיש פחד, ממה...
הפסיכיאטר בסך הכל מנסה לעזור, אם הוא יראה שאתה לא מתאים אז הוא ישחרר אותך, לא צריך להמציא סיפורים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 דצמבר 2009 13:55

אני שוחררתי על חרדות, וגם בצו ראשון רצו לשחרר אותי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 12 אורחים