פרופיל 21 ומהלך החיים

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

פרופיל 21 ומהלך החיים

הודעהעל ידי אורח » 07 דצמבר 2009 22:56

כן, אחת השאלות הכי חרושות פה אבל מעניין אותי בתור מלש"ב שבתהליכים די מאוחרים ליציאה מהצבא (שלמרות שאני עומד מאחורי ההחלטה יש קצת פחדים) אם נתקלתם בקשיים כלשהם.
אני מבין שבגילאים מאוחרים זה כמעט חסר השפעה אבל ב"גילאי צבא" יש השפעה כלשהי?
איך אנשים נורמטיביים מגיבים אם אתה אומר להם שאתה בוחר\בחרת לא להתגייס על רקע פרופיל 21? יש תגובה אחרת כאשר אתה אומר להם שדיברת אמת\הקצנת\התחזת או אם למשל העדפת לעשות שירות לאומי?

אני שואל באופן כללי על היציאה לחיים בלי צבא באמצע... למשל במקומות עבודה או לימודים אקדמאיים
איך מתייחסים לזה? איך אתם מציגים את זה?
Weef
יצירת קשר:

Re: פרופיל 21 ומהלך החיים

הודעהעל ידי Weef » 07 דצמבר 2009 23:09

אנלא מציג את זה ולא מספר. מבחינתי צהל הוא אחלה ואף פעם לא היה לי שום קשר איתו (קיבלתי פטור כמלשב). כמו שקולג' קידז באמריקה מסתכלים על הצבא שלהם.

בקטע של הלימודים, לא נתקלתי בשום בעייה.
O'er the land of the free and the home of the brave
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 דצמבר 2009 12:36

Weef כתב:אנלא מציג את זה ולא מספר. מבחינתי צהל הוא אחלה ואף פעם לא היה לי שום קשר איתו (קיבלתי פטור כמלשב). כמו שקולג' קידז באמריקה מסתכלים על הצבא שלהם.

קוראים לך במקרה תמיר?
אחד שהיה (לא מחובר)

הודעהעל ידי אחד שהיה (לא מחובר) » 08 דצמבר 2009 12:55

עצה שלי? מבחינת חברים אל תספר למי לשלא צריך כל דבר כלשהו.
יש כאלה שיעלבו מהדעות הפוליטיות שלך או אופן הדיבור שלך זה משהו גורף בחיים.
תמיד יהיה מישהו שלא יחבב אותך בגלל משהו. הצבא זה אחד הדברים הללו.

מבחינת עבודה - לא יודע זה הסיבה שבסוף עשיתי צבא ודי קיללתי את זה.
יש כאלה שיפלו אותך אבל מאותם סיבות למעלה כן אסור להם אתה חי במדינה שאכיפת חוק בה בתחת.
אבל זה לא סוף העולם ראיתי פה ושם בכירים או דרג בינוני שהם 21 (מטעמי כבוד אליהם אני לא חושף פרטים).

הדבר החשוב בחיים זה לעשות החלטות שאתה מסוגל לחיות איתם. מה הכוונה?
הכוונה היא לא להשתפן מכל דבר קשה בחיים (נכון אני מדבר בלשון של תומכי צבא).
אלא להגיד לעצמך מה אני רוצה לעשות עם עצמי? האם אני מסוגל לשרת בצבא? (לא זה תשובה לגיטימית)
מה אני רוצה ללמוד כמקצוע? וכו' וכו'.
תעשה את החשבון נפש שלך וכאשר תגיע להחלטה לך עליה... אפילו אם טעית תשלים איתה כי זו בחירה שלך ולא של מישהו אחר.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 08 דצמבר 2009 18:57

כמו שאמרו כאן, יש כאלה שיפלו אותך (במידה ותספר כמובן).
בניגוד למה שאמרו מעלי, זה לא משהו מיוחד לעבוד בעבודה נורמלית בלי לעשות צבא.

רוב המקומות הנורמליים לא עושים הפליות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 דצמבר 2009 00:30

עצה שלי? מבחינת חברים אל תספר למי לשלא צריך כל דבר כלשהו.
יש כאלה שיעלבו מהדעות הפוליטיות שלך או אופן הדיבור שלך זה משהו גורף בחיים.
תמיד יהיה מישהו שלא יחבב אותך בגלל משהו. הצבא זה אחד הדברים הללו.

אז איך אתה מספר כששואלים? זאת אחת הסיבות שפתחתי את הנושא.

Weef כתב:
אנלא מציג את זה ולא מספר. מבחינתי צהל הוא אחלה ואף פעם לא היה לי שום קשר איתו (קיבלתי פטור כמלשב). כמו שקולג' קידז באמריקה מסתכלים על הצבא שלהם.

זה שמבחינתך אין לך קשר לצבא זה לא אומר שאחרים לא חושבים שצריך להיות לך קשר לצבא, לא יכול להיות שאנשים חדשים שאתה מכיר לא שואלים למה.
ואתה יכול לפרט קצת מה הכוונה שלא נתקלת בשום בעיה בלימודים?

כמו שאמרו כאן, יש כאלה שיפלו אותך (במידה ותספר כמובן).
בניגוד למה שאמרו מעלי, זה לא משהו מיוחד לעבוד בעבודה נורמלית בלי לעשות צבא.

רוב המקומות הנורמליים לא עושים הפליות.

יש אפשרות לא לספר? לרוב שואלים על צבא במקומות עבודה.
ושמח לשמוע שלרוב לא קיימות הפליות במציאות ולא רק על הנייר.

תודה על התגובות
בחוץ

הודעהעל ידי בחוץ » 17 דצמבר 2009 22:24

אז רציתי להגיב למרות שזה עמוד שני אני יצאתי מהצבא בערך לפני 6-7 חודשים על סעיף נפשי אני עכשיו לפעמים מצטער על זה שיצאתי כי זה עולה הרבה בשיחות אם אנשים עכשיו כולם שואלים מה אתה לא בצבא ודברים כאלה אבל הרוב מבינים במקומות עבודה כרגע ממה שאני רואה עושים הרבה מאד בעיות בגלל זה שיצאתי מהצבא אני מתכוון להתקבל למקום עבודה אחרי שהתקבלת זה כבר לא משנה, אם אתה אומר שיצאתי על נפשי אז ישר פוסלים אותי ואין סיכוי שיקבלו אותי לעבודה אז אני משקר ואומר שיצאתי על סעיף ת"ש (בעיות כלכליות) אחרי שיצאתי לא חשבתי לעשות שירות לאומי בשום מקרה אבל בגלל שאני רואה שזה חוסם הרבה דלתות היציאה מהצבא אז אני מתחיל לחשוב על זה אז צריך לחשוב פעמיים לפני שיוצאים אני אישית לא מצטער שיצאתי מהצבא במקרה הכי גרוע אני יעשה שירות לאומי אבל רק רציתי להבהיר פה את זה שיש הרבה בעיה מבחינת עבודה כי שאני יצאתי כולם כתבו פה שאין בעיה וזה לא נכון
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 דצמבר 2009 23:04

אני התחלתי את הפוסט ואני חושב שאחד הדברים שחשובים זה הרושם שאתה יוצר ואולי חשוב שיהיה טוב יותר לפעמים מרושם של אדם שהתגייס.
לבוא ולהגיד להם שיצאת בגלל שיש לך בעיות נפשיות זה ממש לא משהו, יש דברים הרבה יותר טובים שאתה יכול להגיד.
אפילו להגיד את האמת שלא רצית להתגייס זה עדיף, ואם תעשה שירות לאומי להגיד שיש פרויקט שנדלקת עליו ורצית ללכת על זה.
הפטור הוא מטעמי בריאות ואתה צריך לנצל את זה, יש סעיפים ממש קלים שיכולת להגיד שיצאת עליהם (נניח בעיות רפואיות-תת משקל שהיה לך פעם, סוכרת) וגם לשייך את זה כאילו זה משהו מהעבר "כשהייתי ביב' הייתי קצת בדיכאון והחליטו לא לגייס אותי". הכל קשור למי שאתה עכשיו, הביטחון והרושם שאתה מקרין להם.
אני מקווה שגם אנשים מנוסים יגיבו לך כדי שתקבל גם הודעה ממישהו ש"עבר את זה" ולא מלש"ב כמוני

אגב איזה עבודות ניסית להתקבל?
חברים שאני מכיר שיצאו בכלל לא נשאלו על שירות צבאי במקומות עבודה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 9 אורחים