עזרה - פגישה עם קב"ן תוך כדי טירונות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

דקלה

עזרה - פגישה עם קב"ן תוך כדי טירונות

הודעהעל ידי דקלה » 20 נובמבר 2009 23:07

שלום לכולם.
התחלתי טירונות לאחרונה וביום שהיינו אמורים לקבל את הנשק, דיברתי עם המפקד ואמרתי לו שאני לא רוצה לחתום על הנשק. הוא היה מאוד מבין ונחמד ושכנע אותי לפחות לנסות ולראות איך זה מרגיש לי ובתחילת השבוע שאחרי, תינתן לי אופציה לדבר איתו שוב לגבי העניין. אני לא יכולה לומר שאני פציפיסטית מובהקת כי אחרת לא הייתי בכלל בצבא, החלטתי שאני כן רוצה לשרת, רק שיש לי בעיה אידיאולוגית עם החזקת הנשק. המפקד עדכן אותי בכך שכדי לעבור את הטירונות אני חייבת לעשות את המטווחים אבל שיש אופציה שאני לא אסתובב עם הנשק עלי 24 שעות ביממה ובשביל זה אני צריכה לראות קב"ן. בסופו של דבר הסכמתי לחתום על הנשק ובסוף היום לאחר שראיתי שאני לא מסוגלת להתמודד עם הנשק, ביקשתי תור לקב"ן. המפקד אמר שזו מחובתו לקבוע לי תור אבל שהוא אינו יודע מתי זה יהיה.
מישהו יודע תוך כמה זמן המפקד מחוייב לקבוע לי תור?
האם קיים פטור מהסוג הזה? (בלי להחזיק את הנשק אבל כן להשתתף במטווחים) ומה כדאי להגיד בפגישה עם הקב"ן?
Briton
יצירת קשר:

Re: עזרה - פגישה עם קב"ן תוך כדי טירונות

הודעהעל ידי Briton » 22 נובמבר 2009 17:29

שלום דקלה,

אני לא יודע תוך כמה זמן המפקד "מחוייב לקבוע לך תור", אבל יש איזו מגבלה על הזמן שאת אמורה לקבל. לא זוכר כמה (שבועיים?)
מה שכן, ראוי שהוא יקבע מהר ככל האפשר וזה לגטימי לגמרי שאת תלכי ותדברי איתו על זה. מה גם, שאת יכולה ללכת לברה"ן תל השומר כדי לראות קב"ן בלי קשר לטירונות, ככל שידוע לי.
Erayo
יצירת קשר:

Re: עזרה - פגישה עם קב"ן תוך כדי טירונות

הודעהעל ידי Erayo » 23 נובמבר 2009 00:34

אני צריך אישור אבל עד כמה שידוע לי מאז שביקשת ממי שאחראי עליך 48 שעות, אם את בנוהל התאבדות או משהו אחר דחוף אז יכול להיות גם תוך כמה שעות או פחות.
מוזר לי שדווקא בת שואלת על העניין של הנשק, אני מניח שלא בחרת להיות בחייל קרבי כך שכל מה ששאלת הוא רק לגבי הטירונות עצמה (02?).
אין דבר כזה בצה"ל פתור כולל מנשק. כל חייל מחוייב לעבור מטווח וכל כמה זמן בסדיר הוא יעבור רענון בנשק (יכול להיות שאפשר לעשות רק עם לייזר אבל אני לא בטוח לגבי זה).
אפשר לקבל פתור משמירות ותכלס אם רק הנשק מפריע לך אז אפשר להסתדר.
חוץ מזה, אי אפשר להשיג שום פתור שקשור לנשק על רקע "פציפיזם" הדרך היחידה להמנע ממנו היא אם יש לך חרדות מנשיאת נשק ואם את מפחדת שתפגעי בעצמך.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים