צו מילואים...

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Anonymous

הודעהעל ידי Anonymous » 20 ספטמבר 2005 03:16

קיבלתי מילואים לחודש דצמבר- שלחו לי התראה 3 חודשים לפני כי זו תעסוקה פיקודית.
הכתובת שהם שלחו אליה היא לא הכתובת המדויקת- הם שכחו להוסיף מספר בית- האם זה יהיה לעניין אם אני אטען שהדואר לא הגיע מאחר שזה הגיע לשכן והשכן לא ממש מוסר לנו את הדואר שלנו (כמובן שלא אישרתי את הצו). אם הקצינת קישור מתקשרת ומשאירה לי הודעה טלפונית במזכירה בפלאפון על המיולאים- האם זה נחשב להודעה?
אם אני יוצא מהארץ וטוען שלא ראיתי את הצו כי הוא נשלח לכתובת לא מדוייקת זה יכול לפתור אותי בעונש על תנאי מול משטרה צבאית?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ספטמבר 2005 04:10

מנסיון, אחרי המכתב הראשון יגיע מכתב נוסף ומכתב בדואר רשום שתזהר לא לקבל ושאף אחד מהמשפחה שלך לא יקבלו.
כמובן שיצלצלו אליך נון-סטופ ככה שתצטרך להתחיל לסנן שיחות שאתה לא מכיר.
לא חיים שאף אחד מאיתנו מאחל לעצמו.

ייתכנו גם ביקורים בתחילת התעסוקה.

אני עברתי את זה לא מזמן, התעלמתי מכל המכתבים הרשומים והלא רשומים וכן משיחות הטלפון.
מבירור שעשיתי , מבחינה חוקית, זה בכלל לא משנה אם קבלת או לא קבלת את המכתבים.
די בזה שהם שלחו אותם ולא הגעת ומבחינתם אתה כבר נפקד.
אפילו בלי הודעה בתא קולי.

מה שכן, אם תגיע למצב שבו ירצו לשפוט אותך, עצם העובדה שלא קבלת אף טלפון או מכתב ושישנה טעות בכתובת, וכן העובדה שתהיה בחו"ל, תוכל לעזור בכך שלא יגזרו עליך עונש אלא רק אזהרה.
אבל עדיין יוכלו לזמן אותך למשפט אם הם מאוד ירצו כאמור.

חוץ מזה, סביר להניח שאם הם לא יתפסו אותך עד סוף המילואים, ולא יצאת בהצהרה כלשהי שאתה מסרב להגיע,  יש מצב טוב שהם יאבדו עניין ולא ירדפו אחריך עם משפט, כמובן, עד הצו הבא שתקבל ואז זה כבר יעשה חשוד והם יכריזו עליך כנפקד או עריק ומשם התהליך הוא זימון למשפטים ובהמשך משטרה צבאית. תהליך שיכול לקחת שנים אבל יכול לקחת גם חודשים, ומי רוצה לחיות אפילו חודש בתפקיד בסרט "הנרדף" ...

אם הבעיה שלך היא רק אם המילואים הנוכחיים, לדעתי דיי בהתחמקות כוללת ובמקרה של זימון למשפט היתממות מוחלטת.

אם הבעיה שלך היא אם המילואים בכלל, הגעת למקום הנכון,
אשמח לעזור.מילואימניק2138615.216724537
Anonymous

הודעהעל ידי Anonymous » 20 ספטמבר 2005 13:52

האמת היא שכבר די נמאס לי מהמילואים, כל פעם אותן חרדות ואותן קשיים.
האם כדאי לי לבטל את התא הקולי לפני שהם משאירים הודעה? דרך אגב כמה זמן מגיע המכתב הרשום לאחר המכתב הרגיל?
אני נחשב כבר לחייל די בעייתי אחרי שלא עשיתי איזה 4 שנים מילואים על -ידי הוצאת גימלים וכ"ו...נראה לי שהם לא יעברו על זה לסדר היום...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ספטמבר 2005 14:15

כמו שאמרתי כבר, להודעה בתא קולי אין ממש משמעות.
אצלי המכתב הרשום הראשון הגיע כחודש וקצת לפני תחילת התעסוקה והמכתב השני הרשום קצת אחריו.

אם אתה כבר "חייל בעייתי" אז יש שתי אופציות - אם תצליח שוב להוציא ג' על התעסוקה ושוב הם יאלצו לוותר עליך הפעם, יש סיכוי טוב שהם פשוט יפסיקו לזמן אותך עד שיום אחד יתחשק להם שוב. או שהם ינסו לפלוט אותך ליחידה אחרת ואז תצטרך להתחיל להתעסק עם היחידה החדשה.

אם לא תוציא ג' אלא רק תתעלם ואתה כבר מוגדר כ"חייל בעייתי" אז סביר להניח שהם ירצו לטפל בך.

יש לך עוד 3 חודשים, מספיק זמן כדי להתחיל תהליך של שחרור אמיתי ומוחלט מהצבא באמצעות קב"ן.
או כמו שאמר השיר - תהפוך מחייל בחופשה, לאזרח באמת.
אם תפעל נכון, תקבל קודם כל שחרור מהמילואים הקרובים, ובהמשך שחרור על פרופיל 21.

מה שאני מציע זה שתעבור על הודעות הפתיחה ותעשה חיפוש בפורום על הודעות שנוגעות במילואים ואם יהיו עוד שאלות , אני כאן.

בגדול התהליך הוא כזה:
-קביעת תור לפסיכיאטר דרך קופת החולים שלך.
-התלוננות על דיכאון תוך הפגנת הסימפטומים שלו כמו שכתוב במסמך TARGET21.
-קבלת חוות דעת בשביל הצבא מהפסיכיאטר על הטיפול.(רק בעזרת מכתב כזה תוכל לקבל תור לקב"ן, אחרת תאלץ להתחיל שירות פעיל כדי לראות אחד)
-אם לא תראה קב"ן לפני המילואים הקרובים, סביר להניח שהמלצה מפסיכיאטר אזרחי תבטל לך אותם.
-פגישה עם הקב"ן והמלצה לשינוי הפרופיל ל21.
-אזרח אמיתי.
בהצלחה.
Anonymous

הודעהעל ידי Anonymous » 20 ספטמבר 2005 17:55

תשמע- זו נראית אחלה דרך אבל אני לא יודע אם היא תעבוד. אם אני חייל בעייתי, הקצינת קישור תבין שאני מתחמן אותה. אני כבר מטופל אצל פסיכולוג איזה שנה וחצי ואם אני אתן לקצינת קישור מכתב שלו היא די תצחק עלי. היא תעשה הכל כדי לדחות את הקבן וגם הוא לא ישחרר אותי כל כך בקלות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ספטמבר 2005 18:33

קצינת הקישור היא לא ממש פונקציה בכל התהליך, כל התפקיד שלה מסתכם בזה שהיא צריכה לקחת את המכתב של הפסיכ' שלך ולהביא אותו לרופא יחידה שיחליט לזמן אותך לקבן. אם היא מעכבת את העניינים אתה יכול לפנות למדור פניות הציבור של חיל הרפואה ולהתלונן שהיחידה מתעלמת מהמסמכים הרפואיים שהגשת להם והם כבר יזמנו אותך לקבן ללא קשר ליחידה.
לגבי כל המשחקים עם הבירוקרטיה של לאן נשלח הצו אם קיבלת או שהכלב אכל את המכתב לפני שראית את הצו, זה לא ממש מעניין אף 1 בצבא. לפי החוקים שלהם אתה חייב לעדכן אותם על כל שינויי בכתובת שלך ואם לא עשית את זה זו בעיה שלך.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 28 אורחים