אני כרגע נפקדת ואני רוצה ללכת להסגיר את עצמי רציתי לדעת

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

נויה

אני כרגע נפקדת ואני רוצה ללכת להסגיר את עצמי רציתי לדעת

הודעהעל ידי נויה » 04 נובמבר 2009 08:47

אם אני מביאה חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי זה יעזור לי על מנת להקל לי בעונש?
האם יש משהו אחר לעשות עם החוות דעת חוץ מללכת איתו לכלא (לבה"ן או משהו?)?
תראו אני רוצה לצאת מהצבא והבנתי שאם אומרים במשפט שאני רוצה לצאת אז בדוק נותנים לי כלא אז מה אני אעשה? אם אני אגיד שאני לא רוצה יש סיכוי שאני אהיה על תנאי אבל עם העובדה שאמרתי לא יכול לפגוע לי בתהליכי יציאה?

יש דרך שאפשר לצאת מהצבא מבלי לחזור ליחידה ועוד לפני שאני אסגיר את עצמי<?

בבקשה תעזרו בכל דבר שאתם יודעים:)
F the IDF!

Re: אני כרגע נפקדת ואני רוצה ללכת להסגיר את עצמי רציתי לדעת

הודעהעל ידי F the IDF! » 04 נובמבר 2009 11:45

היי
אם את רק נפקדת ולא עריקה אז יוצא שתישפטי במשפט משמעת רגיל כזה בבסיס שלך ולא בבית דין ככה שמי שישפוט אותך יש סיכוי שיכיר אותך גם אז תלוי. גם לי יש חוות דעת מפסיכיאטר אבל זה לא עזר לי במשפט. הקלו בעונש שלי רק בגלל שהייתי נפקד פעם ראשונה בעיקר.

וחוץ מאנשים שמתעסקים בבריאות הנפש (קבנים וכו') לא נראה לי שהחוות דעת מעניינת מישהו אחר. תלוי גם מה הוא רשם לך, עד כמה זה חמור, איך תשחקי אותה..

אם בחוות דעת שלך רשום המלצה לשחרור או המלצה לשיקול המשך שירותך או משהו כזה אז הגיוני שתרצי לצאת לא? זאת ההמלצה של הרופא וכדאי לעשות מה שהוא אומר לא?

ומצטער לאכזב אבל ממה שהבנתי משיחות עם עו"ד ועוד אנשים, אין דרך החוצה בלי להיפגש עם הצבא עוד פעם ולעבור עוד כאב ראש איתם. בכל אופן אני לא מכיר שום דבר אחר...
שיהיה לכולנו בהצלחה :D
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 נובמבר 2009 13:00

אחי יצא מהצבא בלי להגיע לבסיס שלו אפילו לא פעם אחת.. הוא קיבל הפנייה לפסיכולוג והפסיכולוג היפנה אותו לפסיכאטר צבאי ואז הוא יצא.. כמובן שהוא היה נפקד.
ואם אני אסגיר את עצמי לכלא ולא לבסיס אז אשאר בכלא? אני פשוט לא רוצה לחזור לשם!!
F the IDF!

הודעהעל ידי F the IDF! » 04 נובמבר 2009 14:47

טוב לא יודע, כנראה שאחיך נפל על האנשים הנכונים ואמר את הדברים הנכונים. וכן אם תסגירי את עצמך לכלא את תישארי שם או שאם את רוצה אז אפשר גם לכל בסיס של מ"צ ושם תהיהי במעצר עד המשפט או שיעבירו אותך לכלא לפלוגה של כאלה שמחכים למשפט. ממש לא סביר שיחזירו אותך לבסיס משום מה. כל מה שיכול להיות זה שהמפקדים שלך יעידו במשפט.

רק בדבר אחד אני לא בטוח וזה שאם שופטים אותך על נפקדות אז זה משפט משמעתי ובד"כ הוא נערך בבסיס של אותו חייל ע"י מפקדיו. אבל אפילו אם זה יקרה את יכולה לסרב להישפט בפניהם ולא תהיה להם ברירה אלא לשפוט אותך בפני קש"ב שזה רק בבית הדין. שוב, אני ממש לא חושב שאם תסגירי את עצמך למקום אחר אז יביאו אותך לבסיס.. פשוט אין שום סיבה. אנשים הולכים להסגיר את עצמם בבסיס כי בבסיס הם יכולים לקבל עונש פחות גרוע מבבית דין כי הכל תלוי בדרגה של מי ששופט אותך ובבסיסים זה לא מגיע מעבר לסגן אלוף בדרך כלל שהם יכולים לתת רק עד 20 יום.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 נובמבר 2009 16:02

תראה המפקד שלי לא ידע ברחתי ואפילו לא בא לבקר בשבועיים הראשונים שלי כשהוא יודע שהמצב שלי קשה ובנוסף לכך הקב"נית יחידה עודדה אותי לברוח ואף כשאמרתי לה שאני עלולה להזיק לעצמי היא אמרה אין בעיה תעשי את זה אני רוצה לראות. האם כל הדברים האלה יכולים להעיד שהייתי מופקרת בידיהם ואף להקל לי בעונש +חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי?
Danna
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Danna » 04 נובמבר 2009 23:12

נויה שלום
את יכולה לעקוף את החזרה ליחידה אם תיגשי לברה"ן [מפקדת בריאות הנפש תל השומר] עם איבחון מפסיכיאטר שמעיד על בעיה נפשית חמורה. הקב"ן שתפגשי שם יכול לשחרר אותך מבלי שתצטרכי להגיע לכלא צבאי, אם יתרשם שמצבך חמור דיו.

בהצלחה

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים